Şimdi Ara

Yoklama kaçağı nedeniyle mahkemeye çağırılıyorum (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
2
Favori
173.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgursar

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

valla kendisi yakın arkadadaşım ben geçen sene tecilim bitti gittim askere o da gelecekti sonra gelmedi 5 celptir erteliyor sadece ilkinde rapor verdi aralıkta yine para verecek yurt disina girip cikiyor ayrica baska bir sıkıntısı yok

dediğiniz gibi ise kendi bilir.

bu arkadaşınızın durumu hakkında bir şeyler yazarmısınız
    ben hep rapor veriyordum
    son iki şubeye gidişimde rapor tarihlerim uygun değildi
    1.cisinden para cezası ama 2.cisi için endişeliyim
    merakla cevabınızı bekliyorum,
    arkadaşınızlada telefondan görüşmek isterim eğer mahzuru yoksa

hepsine para cezası verdi rapor olmayanların bir sıkıntısı yok şimdi bedelliyi bekliyor.
    yani para cezası veriyor başka yaptırım yok. zaten bakaya olmak kabahatlar kanununa girdi artık
    iyice hafifledi trafikte kırmızı ışıkta geçmek gibi bir şey sicile falan işlenmez. 5 sene beklemenize de
    gerek yok parayı verdin mi olay bitiyor.

• quote:

quote:

quote:

valla kendisi yakın arkadadaşım ben geçen sene tecilim bitti gittim askere o da gelecekti sonra gelmedi 5 celptir erteliyor sadece ilkinde rapor verdi aralıkta yine para verecek yurt disina girip cikiyor ayrica baska bir sıkıntısı yok

ben hep rapor veriyordum

hepsine para cezası verdi rapor olmayanların bir sıkıntısı yok şimdi bedelliyi bekliyor.
    yani para cezası veriyor başka yaptırım yok. zaten bakaya olmak kabahatlar kanununa girdi artık
    iyice hafifledi trafikte kırmızı ışıkta geçmek gibi bir şey sicile falan işlenmez. 5 sene beklemenize de

kaç kez para cezası ödedi be arkadaşımız benim için çok önemlide kusura bakmayın teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: heaven79

slm arkadaşlar,

bu forumu okuyunca ve şu para cezalarını görünce benim durumum daha kötü dedim.

geçenlerde askerlik şubemi aradım ve 2003 den beri yoklama kaçağısın dediler. 8 senem dolmuş yani.

ama benim baktığım çok fazla kişi var ve askere gitmem benim için son olur. zaten 8 senedir gitmeme nedenimde iş yüzünden. ayrıca belirli aralıklarla polis kontrol noktalarında gbt yede defalarca girdim ama hiç bir sorun çıkmadı.

benim merak ettiklerimi cevaplandırabilecek arklar varsa çok sevinirim :

1- şirketim beni kasım ayı ortalarında chicago ya yollamak istiyor. çıkış yapabilirmiyim?

2- yoklamaya gittiğimde para cezam ne kadar olur?

3- 2004 yılında ehliyete hak kazandım ama o zamanlar yoklamada çıkıyor alamazsın dediler bende almaya gitmedim. ( söyleyen polisti) şu an alabilirmiyim?

ve son olarakda bu bedelli işi çıkarsa yoklama kaçağısın faydalanamazsın gibi abuk birşey çıkmaz herhalde?

şimdiden tşkler

Salı günü muayene sonucumu şubeye bırakırken oradaki görevli memur benim "1720" günlük bir bakayalık süremin olduğunu söyledi. Bende evet biliyorum ona göre mahkemeye ifade yazmıştım dedim.

Neyse özet olarak memur bu 1720 gün için 750 ila 1000 TL arasında bir ceza gelir haberin olsun dedi. Ama 750 den aşağı gelmeyeceğine emin olmam gerektiğini söyledi.

Konu ile ilgili arkadaşların bilgisi olsun...

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben hep rapor veriyordum

kaç kez para cezası ödedi be arkadaşımız benim için çok önemlide kusura bakmayın teşekkür ederim

agustos 2010 rapor aldı
    aralık 2010 emin degilim rapor-para (ben askerdeydim o sıra) ama para ceazsı olması lazım büyük ihtimalle
    nisan 2011 para cezası
    agustos 2011 para cezası
    aralık 2011 ? para cezası veya bedelli

• 5 kere üst üste para ceazsı ödeyebilirsiniz 2 milyar olacak şekilde.
    5.den sonra sadece fiyat artıyor 5 milyar oluyor o şekilde devam ediyor.
    Başka bir yaptırımı yok. Bana bu şekilde söyledi.
  • Arkadaşlar selamlar,
    Benim dava takipsizlik vermişti yeni kanun çıkınca, dosyayı nereye yolladılar belli değil.

Yeni kanuna göre ceza alan varmı aranızda?

• Benim endişem biraz farklı
    7 ay önce yoklama kaçağı olduguma dair bir yazı gelmiş ailemin kaldığı eve. Ailemle aramda bazı problemler olduğu için 3 ay önce haberim oldu. E çalıştığım bir iş vardı, nişanlanmıştım, mali açıdan bazı şeyleri yoluna koymalıydım. Bu yüzden bir gelecek planı yaptım ve 3 ay sonra, yani 1 aralık'ta askeriyeye gitmeye karar verdim. 1 aralık'ta gidicem.
    sorum şu: beni hemen aralıkta askere alırlar mı yoksa erteleyebilir miyim?
    (Ocak 2009'da harcımı yatırmadığım için okuldan atılmış sayıldım, yoklama kaçağı olduğuma dair kağıt 7 ay önce geldi)
    Yardımlarınızı bekliyorum. Allah razı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_nadas -- 25 Kasım 2011; 18:27:21 >
  • Arkadaşlar , MYO'dan mezun olduğunuz tarihten ( uzatmış olsanız bile mezun olduğunuz tarihten ) sonra 2 yıl askerlik şubesine gitmemısseniz tekrar tecil ettirmediyseniz bile korkmayın ! yoklama kaçağı bakaya filan değilsiniz.. Ben 2007 myo gırıslı 2010 hazıran mezunuyum . okuldan dılekce gondermısım subeye okurken tecıllıydım. sonrada tecılı uzatmak ıcın gıtmedım subeye yanı 2 gun oncesıne kadar ılk defa subeye gıttım yasım 24. 2 gun once korka korka gıttım tecıl ederlermı dıye.. Korktugumm gıbı degıldı. celp dönemım 2012 ocak gosterıyordu.. Takıp edın celp dönemınızden önce gıdın tecılınızı yaptırın. korkacak bısey yok. bende cok korktum tecıl etmezler askere alırlar dıye ama yok oyle bısey. okul bıttıkden sonra 2 sene tecılsız gezdım. sımdıde 2 yıl daha tecıl hakkın var dedı memur. rahat rahat muaynemı oldum tecılımı yaptırdım. . Kagıdımda yoklama süresi sonrası yoklama talebı fılan yazıyodu. yanı sadece yoklamamı bıraz gec yaptırdım. Üni okuyan myo yada fakulte farketmez. 29 yaşa kadar sıkıntı yapmasın. 29 a kadar öyle yada böyle tecıl edıyolar. sakın korkmayın . subedekılerın hepsı memur. ne gorurlerse onu soyluyolasr asker degıller yanı. Iyı gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_nadas

Benim endişem biraz farklı
    1 ay önce yoklama kaçağı olduguma dair bir yazı gelmiş ailemin kaldığı eve. Ailemle aramda bazı problemler olduğu için 3 ay önce haberim oldu. E çalıştığım bir iş vardı, nişanlanmıştım, mali açıdan bazı şeyleri yoluna koymalıydım. Bu yüzden bir gelecek planı yaptım ve 3 ay sonra, yani 1 aralık'ta askeriyeye gitmeye karar verdim. 1 aralık'ta gidicem.
    (Ocak 2008'de harcımı yatırmadığım için okuldan atılmış sayıldım, yoklama kaçağı olduğuma dair kağıt 7 ay önce geldi)

Bak arkadaşım banada 7 ay önce kagıt geldı yoklama ol dıye bende yenı gıttım subeye 2 gun önce ,tecıl ettırdım. kaç dogumlusun ne zaman gırdın myo ya ve ne zaman terkettın ona gore bıseyler soyle bende yardımcı olayım sana.Bu arada aralık basında gıdersen askere almayabılırler hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: karatech

Arkadaşlar selamlar,
    Benim dava takipsizlik vermişti yeni kanun çıkınca, dosyayı nereye yolladılar belli değil.

Yeni kanuna göre ceza alan varmı aranızda?

Bende aynı durumdayım. Mahkeme takipsizlik kararı verdi. Araştırmalarıma göre dosya tekrar askerlik şubesine gitmiş. Askerlik şubesi para cezası verecekmiş. Ancak ne zaman bu ceza gelecek muamma. Mahkemenin takipsizlik kararı vermesinden 7 ay geçti hala ortada ceza yok. Askerlik biteli neredeyse 1 sene oldu hala bu konularla uğraşmak insanın canını sıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _yavuzzeki_

quote:

1 ay önce yoklama kaçağı olduguma dair bir yazı gelmiş ailemin kaldığı eve. Ailemle aramda bazı problemler olduğu için 3 ay önce haberim oldu. E çalıştığım bir iş vardı, nişanlanmıştım, mali açıdan bazı şeyleri yoluna koymalıydım. Bu yüzden bir gelecek planı yaptım ve 3 ay sonra, yani 1 aralık'ta askeriyeye gitmeye karar verdim. 1 aralık'ta gidicem.
    (Ocak 2008'de harcımı yatırmadığım için okuldan atılmış sayıldım, yoklama kaçağı olduğuma dair kağıt 7 ay önce geldi)

Bak arkadaşım banada 7 ay önce kagıt geldı yoklama ol dıye bende yenı gıttım subeye 2 gun önce ,tecıl ettırdım. kaç dogumlusun ne zaman gırdın myo ya ve ne zaman terkettın ona gore bıseyler soyle bende yardımcı olayım sana.Bu arada aralık basında gıdersen askere almayabılırler hemen.

dostum öncelikle şunu düzelteyim. başta 1 ay önce diye yazmışım, 7 ay önce olucak. gerçi sen doğrusunu anlamışsın, bu yüzden burda sorun yok; yine de düzelteyim dedim.
    2006'da yüksekokula girdim. alttan dersim olduğu için 2008 haziranda mezun olamadım. 2008 eylülde okula devam etmek zorunda kaldım. 2.dönem harcını yatırmadıgım için okula devam edemedim. yani 2009 ocakta atılmış sayıldığımı sanıyorum. yani okuldan çıkış tarihim 2008 haziran ya da 2009 ocak, onu tam olarak ben de bilmiyorum.
    doğum tarihim 27 kasım 1987.
    yardımcı olursan gerçekten çok sevinirim

• quote:

quote:

quote:

dostum öncelikle şunu düzelteyim. başta 1 ay önce diye yazmışım, 7 ay önce olucak. gerçi sen doğrusunu anlamışsın, bu yüzden burda sorun yok; yine de düzelteyim dedim.
    2006'da yüksekokula girdim. alttan dersim olduğu için 2008 haziranda mezun olamadım. 2008 eylülde okula devam etmek zorunda kaldım. 2.dönem harcını yatırmadıgım için okula devam edemedim. yani 2009 ocakta atılmış sayıldığımı sanıyorum. yani okuldan çıkış tarihim 2008 haziran ya da 2009 ocak, onu tam olarak ben de bilmiyorum.

Bak kardeşim sana şunu söyliyim ben 2007 myo girişliyim 2009 da bıtıremedım 2010 haziranda mezun oldum. banada 7 ay önce kagıt geldı ama ben daha 2 gun once gıttım askerıyeye. tecıl ederlermı korkusunu yaşıyodum ama bı sorun cıkmadı. bi an önce gıt subeye tecıl olmak ıstıyorum de . bende 87 dogumluyum. merak etme zorla hadı askere gıdıyoruz demezler. bende senın gıbı dusunuyodum. ama adamlar memur asker degıl. gıttıgınde üniden terk olduguna dair bir kagıt götür , bı sekılde al uniden alamıyosan bırıne vekalet ver bı sekılde o terk kagıdını al. lise mezunu olarak gıdersen sıkıntıya gırebılırsın eger ünide okurken subeye dılekce gonderdıysen okul tarafından terk belgesıne gerek yok ama okuldan gondermedıysen terk belgesı lazım olabılır. lise mezunlarına pek tecıl hakkı tanımıyolar. kımse zorla askere almaz senı üniye öyle yada böyle kaydolan her bıreyın 29 yasına kadar askerlık erteletme hakkı var. bı an önce gıt 2012 olmadan..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bak kardeşim sana şunu söyliyim ben 2007 myo girişliyim 2009 da bıtıremedım 2010 haziranda mezun oldum. banada 7 ay önce kagıt geldı ama ben daha 2 gun once gıttım askerıyeye. tecıl ederlermı korkusunu yaşıyodum ama bı sorun cıkmadı. bi an önce gıt subeye tecıl olmak ıstıyorum de . bende 87 dogumluyum. merak etme zorla hadı askere gıdıyoruz demezler. bende senın gıbı dusunuyodum. ama adamlar memur asker degıl. gıttıgınde üniden terk olduguna dair bir kagıt götür , bı sekılde al uniden alamıyosan bırıne vekalet ver bı sekılde o terk kagıdını al. lise mezunu olarak gıdersen sıkıntıya gırebılırsın eger ünide okurken subeye dılekce gonderdıysen okul tarafından terk belgesıne gerek yok ama okuldan gondermedıysen terk belgesı lazım olabılır. lise mezunlarına pek tecıl hakkı tanımıyolar. kımse zorla askere almaz senı üniye öyle yada böyle kaydolan her bıreyın 29 yasına kadar askerlık erteletme hakkı var. bı an önce gıt 2012 olmadan..

Allah senden razı olsun kardeşim, içimi rahatlattın. 1 Aralık'ta şubedeyim inşallah

• haziran 1983 doğumluyum.2010 temmuz da önlisans mezunu oldum ama aynı zamanda açıköğretim lisans (işletme)ikinci üniversite olarak devam ettiğim için tecil hakkımı kullanmadım.aöf'ün öğrenci olarak şubeye bildireceğini düşündüm.yakın zamanda askerlik şubesinden sordurdum ve yoklama kaçağı olduğumu söylediler.aöf'den öğrenci belgesi getir dediler.Aöf ikinciüniversite olduğu için öğrenci belgesi verilmediğini söyledi.ve öğrenci belgesi vermediler.askerlik şubesinden tecil belgesi getirmemi söylüyorlar bana.
    1)2010 temmuz da mezun olmama rağmen tecil hakkımdan faydalanabilir miyim?
    2)1983 doğumlu olduğum için ne zamana kadar tecil yaparlar.
    3)Eğer tecil yaparlarsa aöf'den öğrenci belgesini şubeye versem ne zmana kadar askerliğimi erteletebilirim. bu arada açıköğretim 2, sınıftayım.
    cevap verirseniz çok memnun olurum.kafam çok karıştı.şubeye gidersem yoklamamı yaptırıp askere mi alırlar hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet.celik.33

haziran 1983 doğumluyum.2010 temmuz da önlisans mezunu oldum ama aynı zamanda açıköğretim lisans (işletme)ikinci üniversite olarak devam ettiğim için tecil hakkımı kullanmadım.aöf'ün öğrenci olarak şubeye bildireceğini düşündüm.yakın zamanda askerlik şubesinden sordurdum ve yoklama kaçağı olduğumu söylediler.aöf'den öğrenci belgesi getir dediler.Aöf ikinciüniversite olduğu için öğrenci belgesi verilmediğini söyledi.ve öğrenci belgesi vermediler.askerlik şubesinden tecil belgesi getirmemi söylüyorlar bana.
    1)2010 temmuz da mezun olmama rağmen tecil hakkımdan faydalanabilir miyim?
    2)1983 doğumlu olduğum için ne zamana kadar tecil yaparlar.
    3)Eğer tecil yaparlarsa aöf'den öğrenci belgesini şubeye versem ne zmana kadar askerliğimi erteletebilirim. bu arada açıköğretim 2, sınıftayım.
    cevap verirseniz çok memnun olurum.kafam çok karıştı.şubeye gidersem yoklamamı yaptırıp askere mi alırlar hemen.

En fazla tecil süresi 29 yaşa kadar yani siz 1983 Haziran doğumlu olduğuna göre 2012 yılından sonra tecil yaptırmanız mümkün olmayacak.Açıköğretimi ancak yoklama kaçağı olarak tamamlayabilirsiniz.Eğer askere gitmek istemiyorsanız askerlik şubesine gitmenin bir anlamı olacağını sanmıyorum çünkü 29 yaşından sonra tecil hakkı yoktur.Ayrıca zorla askere almazlar merak etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 26 Kasım 2011; 3:34:41 >

• yoklama kaçağı olarak ne kadar devam edebilirim.belli bir süre sonra bakaya mı olurum.bir de yoklama kaçağı ya da bakaya olursam ilerde memur olabilir miyim?cevabınız için teşekkür ederim.2012 eylül de kpss girip atanmam gerekiyor!..bedelliyi de kılpayı kaçırıyoeuz gibi.sıkıntı..sıkıntı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet.celik.33

yoklama kaçağı olarak ne kadar devam edebilirim.belli bir süre sonra bakaya mı olurum.bir de yoklama kaçağı ya da bakaya olursam ilerde memur olabilir miyim?cevabınız için teşekkür ederim.2012 eylül de kpss girip atanmam gerekiyor!..bedelliyi de kılpayı kaçırıyoeuz gibi.sıkıntı..sıkıntı...

şimdi baktımda fakülte mezunları için 29 yaşından sonrada iki sene tecil hakkı varmış yanlız siz önlisans mezunusunuz tecil yaptırabilirmisiniz bilemeyeceğim.Peki daha önce askerlik yoklaması yaptırdınız mı?Yani doktor muaynesinden geçtiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 26 Kasım 2011; 4:16:07 >
  • 2007 yılında üniversite terk olarak muayene olup tecil yaptırdım ama 2008 yılında önlisansa başladım.şubeye falan da uğramadım açıkcası.2008 de yine ikinci üniversite olarak açıköğretim kaydımı yaptırdım 2010 da önlisanstan mezun oldum.
  • Önlisans olarak tecil alabilirmisiniz bilemiyorum fakülte mezunları için 29 yaşından sonrada 2 sene tecil hakkı varmış ama sizin durumunuz bilemeyeceğim.Bedelli ile ilgili olarakta 29 yaşını doldurmuş herkes faydalanabilecek yani Haziran doğumlu olduğunuza göre sizde faydalanabileceksiniz
  • ama ben 29 yaşımı haziran 2012 de dolduruyorum yasa aralık 2011 de çıksa o tarihte 29 yaşımı doldurmuş olmayacağım.ocak 2012 olsa bile yasanın çıktığı tarihten itibaren 29 yaşını doldurmuş olmam gerekmiyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.