Şimdi Ara

1.6 16 V Bravo-Marea-Palio-Siena v.b. Eski Sistem LPG , Yakıt Değerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1.6 16V motoru olup ta aracında eski sistem lpg olanların araçları,
    ş.içi ve ş.dışı kaç litre yakıyor 100 km 'de , hepiniz aktılırsanız sevinirim,
    Ben bahsedeyim Siena 1.6 16V
    Ş.içi= 13-14.5 Litre 100 KM
    Ş.Arası=6-7 Litre (max hız 120)

Lütfen herkes katılırsa çok sevinirim;;

• Dostum benim aracım 1.6 değil ama 1.4 palio sahibi olarak söyliyeyim mikserli sistem lpg var şehiriçi 13.5-14 litre yakıyor...
  • 1.4 te cok yakıyormus..
    Ya hani sorun benim arabadamı diye düşünüyordum :).
    suan 28kr yakıo senn arabada ozaman
  • yok dostum bizim araçların yakarı bu.Sen bu forumda aracım 15-16 kuruş yakıyor diyenlere aldanma gazın litresi olmuş 2 lira bunlar haylaaa 15-16 yakıyorla heee kendini kandırıyorlar anca güler geçerimmm
  • marea 1.6 16 valf sıralı sistem lpg izmir şehir içi 11,5 litre şehir dışı 7,5 litre...
  • 13-14 litrlerden bahsetmişiniz e ozaman lpg nin ne avantajı kaldı benzinde zaten 7-8 litre yakmıyormu
  • benzınde nerde 7-8 yakıo, hangi araba yakıo :S.
    Yok oyle bı araba, :)
  • herkes katılırsa cok sevinirim,
    bu arada bende Antalya'dayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

13-14 litrlerden bahsetmişiniz e ozaman lpg nin ne avantajı kaldı benzinde zaten 7-8 litre yakmıyormu

Toprağam 7-8 nerdeee fiatın yeni 1.4 fire 8-8,5 yakıyor
  • bizde 1.4 doblo vardı şehir içi ortalaması 8.1 ama tabi biz benzin pahalı dye sürekli kasıyoduk acaba sizde lpg ucuz diye hep gazamı yükleniyosunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikam91 -- 21 Şubat 2010; 9:07:36 >
  • ben kasmadan kullanıyorum, seri kullanıyorum ,
    fakat yumusak kullanıncada 25 kurusa anca dusuyor
  • Arkadaşlar bor power uygulaması yaptım,
    Ş.içi yuzde 10 luk bir azalma oldu ilk 100 kmlık kullanımımda.
    Performansı arttı.
    Vites 2 de cıktıgım yokuşu 4 te çıktım.
    Ve benzinde vites 2 de Siena 1.6 16V ım 100 dedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuer

Arkadaşlar 1.6 16V motoru olup ta aracında eski sistem lpg olanların araçları,
    ş.içi ve ş.dışı kaç litre yakıyor 100 km 'de , hepiniz aktılırsanız sevinirim,
    Ben bahsedeyim Siena 1.6 16V
    Ş.içi= 13-14.5 Litre 100 KM
    Ş.Arası=6-7 Litre (max hız 120)

Lütfen herkes katılırsa çok sevinirim;;

Değerlerin benimkine çok benziyor. tam dediğin gibi bir lpg sistemi kullanıyorum.

Şehir içi 11,5 LT ile 15,5 LT arasında değişiyor.
    Şehir dışı dip gaz 9,5 LT ortalama hız 160 km/h ile ve 2 kilolu 3 normal kişi ile bagaj da da boş yer yoktu.
    Ş dışı max 110 - 120 ile 8 LT araba dolu klima açık normal hal işte.

Değerler ilk defa ölçülmeyip defaten tekrarlanmıştır.

Ş içi ve ş dışı kullanımlar her zaman aynı şartlarda olmamakta sarfiyat da zaman zaman değişmektedir.

Aşırı soğukda tek marş da 2 km gidip akşam 2 km gelince sarfiyat şehir içi sayılmakta tek marşta 40 km gidince de duruma göre ş içi sayılmakta ve ikisi arasında 100 km yi tamamlamak LT bazında çok farklı sonuçlar çıkarmaktadır.

Bu yüzden herkes kendi şartlarına göre değerlendirme yapmalıdır.

Kıyas için ş dışı en iyi şartlarda yakalanan min değerler kıyas edilebilir. Bu min değer ben de 7,5 LT olup sadece kıyas için kullanılabilir. Ancak her zaman yakalamam mümkün olmuyor.

Bu konuda arcınızın arızası yoksa emin olun her araçla aynı yakıyorsunuzdur. kimsenin bundan kuşkusu olmasın.

Millet 5 LT yakar yaksınlar önemli değil nasıl olsa bizim kadar parayı pompacıya veriyolar pompacı kendi rakamına bakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

http://www.sahibinden.com/cok_acil_fiyat_dustu_ihtiyactan_satilik_1998_model_1_6_marea_el-25WQQaXQQ22030724WQQpXQQdisplayitem

bu araç ne kadar yakar benzinde bilir misiniz?

Otomatik olduğundan biraz fazla yakar. Birde otomatik kısmı biraz sakat. arıza çıktımı derdini anlamak ayrı dert parasına yetişmek ayrı dert olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

http://www.sahibinden.com/cok_acil_fiyat_dustu_ihtiyactan_satilik_1998_model_1_6_marea_el-25WQQaXQQ22030724WQQpXQQdisplayitem

bu araç ne kadar yakar benzinde bilir misiniz?

Otomatik olduğundan biraz fazla yakar. Birde otomatik kısmı biraz sakat. arıza çıktımı derdini anlamak ayrı dert parasına yetişmek ayrı dert olur.

biraz'ı biraz açabilir miyiz lütfen

• bİRAZI açmak pek hoş olmayabilirde % 50 gibi fazlası olabiliyor. Yoksaki otomatik araçların fiyatları böyle düşük olmazdı. Kullananlardan hep duyduğum bu yönde. Para yakıt derdiolmayanların işi otomatik.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.