DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kahve Amerikan dizileri İçecek sorunu
43
Cevap
0
Favori
5.069
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kahve Amerikan dizileri İçecek sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      555 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:05:14
      meraba uzun zamandır amerikan dizileri izlerim ne zaman bi dizide sabah olsa yada bi yere gitseler direk kahve yapar içer bu adamlar
      her yerde mutlaka bi kahve makinası bulunur??? ya bu kahve tutkusu nedir anlamış değilim sorularım
      1- kahve gerçektende faydalı bi içecekmidir
      2- bu adamların makinada yaptığı kahve ile benim aldığım nescafenin(Nescafe gold) sıcak suyla buluşup bir fincan kahve almış hali aynımı???
      3- Kahve şekerlimi içilir
      4- günde kaç defa içmek gerekir sabah ve akşam ii mi ????

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm Bu alana reklam verebilirsiniz :))) 0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
      length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg
    • Binbaşı
      1196 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:08:23
      1) sınav haftalarında evet
      2) malesef hayır, hazır kahveyi ben de çok kullanırım, pratik olması sebebiyle , ama makinede yapılan filtre kahve çok daha güzeldir
      3) şeker, süt, coffe mate , ben hiç birini sevmem, kahve dediğin sade olur
      4) günde 2-3 bardak içerim uzun zamandır, midem delinmedi henüz

• Yarbay
      2373 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:13:57

kast ettiğin bu mu ?

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:14:55
      bizde çay onlarda kahve.. sen hiç amerikan filmlerinde işe giden adamın direk elinde açmayla çay ocağında takıldığını gördünmü? göremezsin onlarda kahve makinası olayı var :D

• Yüzbaşı
      341 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:15:19

quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

meraba uzun zamandır amerikan dizileri izlerim ne zaman bi dizide sabah olsa yada bi yere gitseler direk kahve yapar içer bu adamlar
      her yerde mutlaka bi kahve makinası bulunur??? ya bu kahve tutkusu nedir anlamış değilim sorularım
      2- bu adamların makinada yaptığı kahve ile benim aldığım nescafenin(Nescafe gold) sıcak suyla buluşup bir fincan kahve almış hali aynımı???

4- Akşam içme. Uykunu kaçırır. Çünkü bildiğin gibi kafein vardır. Kafein de uyarıcıdır. Arkadaşın dediği gibi sınav zamanlarında iyi olur. Ben hiç içmedim ama içmek istiyorsan Starbucks gibi kahve satan yerlere gidip, öğrenebilirsin. Git sor, daha iyi sonuç alırsın. Onlar sade kahve içiyorlar, şeker karıştırdıklarını zannetmiyorum. İçemeyenler için şekerlisi de olabilir bence. Ayrıca çok içme, bir zamandan sonra alışkanlık yapıyor. İçmeden duramıyor ve kendine gelemiyorsun. Bağımlısı oluyorsun. Denemek açısından al bir tane ve iç, eminim hoşuna gitmeyecek ama zıpkın gibi olacaksın

◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:17:01
      mat. öğrtmeyim ztn fena halde çay içiyorum bide eve gelince çay içmemek için hemde uykuyu atmak için kahveye sardım
      gittim o nescafe gold aldm fln ama ne bilim mrk ediorm nedir die :D
      bide jacobs hangi ülkenin biliyormusunuz?????
      alman kahvesi warmı ????

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm Bu alana reklam verebilirsiniz :))) 0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
    • Binbaşı
      1196 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:20:48

quote:

mat. öğrtmeyim ztn fena halde çay içiyorum bide eve gelince çay içmemek için hemde uykuyu atmak için kahveye sardım
      alman kahvesi warmı ????

gittim içerideki jacobs kavanozuna baktım, almanya'da üretilmiştir yazıyor kafeinli olmasına rağmen, ayık tutma konusunda nedense nescafe daha bi etkili oluyor bende. ama jacobs'un tadı çok daha güzel o ayrı

• Binbaşı
      1397 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:24:20
      Bi sevemedim şu kahveyi tadı cok kötü ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur45 -- 18 Şubat 2010; 0:24:44 >

• Binbaşı
      1949 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:27:30
      Kahve güzel de uykum varsa eğer ne kahve ne redbull işe yaramıyor bende.

• Binbaşı
      1289 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:35:37
      Bizde her sabah uyanınca çay içiyoruz.
      Örneğin; sabah kalkıp sürekli peynir,zeytin,yumurta ve türevlerini tüketiyoruz...
      Onlarda cornflex denilen şeyi süt karışımıyla tüketiyorlar. Yanında portakal suyu vs.

Tabi dizilerde gördüğüm olayları kastediyorum.

• Yarbay
      2736 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:42:58
      ilk gittigimde usa ya (10 yil once)adamlar sabah evden cikiyoruz herkez kendi arabasina atliyor vinnnn wawa dan kahve aliyorlar yaninada acmanin icine krem peynir surduruyorlar yolda bunla kahvaltisini yapmis oluyorlar ilk gunler icmedim ama el mahkum alisiyorsun ve inanmiycaksin sanki sabah kahve icmesen isler hep ters gidecek 1 yil sonra turkiyeye dondum burda iki gun kahve icmek istedim anam ne kahvesi diyip azarladi ))) turk kahvesi yapti ikinci gun fincan bulamadim evde su bardaginda kahve ictim 3.cu gun krallara layik cayima dondum...))))gecen ay yine oradaydim adamlar hala oyle kahve manyagi ben olsada olur olmasada modundaydim....

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş...Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz...Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız..
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:52:36

quote:

Orijinalden alıntı: Umur!

Alıntıları Göster

gittim içerideki jacobs kavanozuna baktım, almanya'da üretilmiştir yazıyor kafeinli olmasına rağmen, ayık tutma konusunda nedense nescafe daha bi etkili oluyor bende. ama jacobs'un tadı çok daha güzel o ayrı

keşke nescafe yerine jacobs alsaymışım
      Bu arada çayın yeri ayrı tabi:D zihni açtığı için çokda faydalı. okulda kahve oralet sahlep her türlü içecek bulunmasına rağmen sürekli demleme çay içerim

• Yarbay
      2600 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:53:10
      zeytin peynirsiz kahvaltımı olur bea

• Binbaşı
      1449 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:54:36
      tchıbo bnce tartısmasız en ıı kahwe we ucuz ılk gordugun yerde al derım

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      18 Şubat 2010 00:57:33

quote:

Orijinalden alıntı: ic3b4by

tchıbo bnce tartısmasız en ıı kahwe we ucuz ılk gordugun yerde al derım

o nereni ürünü

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      18 Şubat 2010 01:06:08

quote:

Alıntıları Göster

o nereni ürünü

Bu da almanmış :D
      http://en.wikipedia.org/wiki/Tchibo

• Onbaşı
      38 Mesaj
      18 Şubat 2010 01:14:52
      ben sanirim bagimlisi oldum bile:) sabahlari kalktigimda ilk isim kahve icmek nescafe gold.. baska marka yada gold olmayanca tadi bi garip geliyor alisamadm.. sutsuz ve sekersiz iciyorum.. eger icmessen sabahlari ayilamiyorum hissi var piskolojik olabilir ama son 7 senedir her sabah 2 bardak kahve icmeden eveden cikamiyorm.. yane acelem varsa 1 bardak tabi.. gun icindede en az 3 tane ictigim oluyor.. yane nerdeyse cayla ayni bagimliligi yapiyor gibi..

• Yüzbaşı
      471 Mesaj
      18 Şubat 2010 01:18:14
      Her filme bakma sen bizim dizilerde neler oluyor ona kalırsa

Güney Kore Sinema Sever
    • Yarbay
      2738 Mesaj
      18 Şubat 2010 01:35:37

quote:

3- Hiçbir şeyi şekerli içmemek gerekir.
      4- 1 bardak yeterlidir. (bence)

5- 3 ü bir arada, ikisi bir arada içme de ne içersin iç.

^_^
    • Yüzbaşı
      759 Mesaj
      18 Şubat 2010 01:38:37
      jacops monarc gold her gün içerim en az 2 bardak

.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Şubat 2010 01:51:11
      3 ü 1 arada gibi şeylerin kahveyle uzaktan yakından alakası yok.Tang nasıl bir portakal suyuysa 3ü 1 arada da öyle bir kahvedir.İyi bir Espresso'nun yerini de hiçbir şey tutmaz Ben de neredeyse her gün 2 bardak espresso içiyorum.

• iOS Beta Kullanıcısı
      1680 Mesaj
      18 Şubat 2010 01:52:52
      jacobs , nescafe gibi markalar içmiyor adamlar , colombia özütü olsun diğer bölgelere ait özütler olsun sabahları uyandığında sütsüz ve şekersiz olarak çok güzel bir his yaratır , hormonları güne hazırlar , ağızda nefis bir kahve tadı bırakır , kültür farklılığı bir yönden , bizim gibi çay zeytin peynir değilde , bir bardak filtre kahve ve çörekle güne başlıyor bazıları , çoğuda kafein bağımlısı zaten , biz nasıl kola içiyorsak adamlarda o misal kahve tüketiyor.

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      18 Şubat 2010 02:03:04
      Ben günde 1 büyük fincan türk kahvesi içiyorum...Hem metabolizmayı hızlandırıyor.Hem bağırsakları çalıstırıyor.Hemde yorgunluğu alıyor ve dinç tutuyor...İçmenin keyfide cabası...

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      18 Şubat 2010 10:43:00
      Sabah oldu Ders çalışmaya başlamdan önce bi tane yapim ben :D

• Yarbay
      4162 Mesaj
      18 Şubat 2010 10:50:25
      Ben halen iyi bir kahve arıyorum. Ama Tr'de bulmak zor gibi Nescafe ve Gold içemedim.(İçtim de o tadı bulamadım.) Jacops deniyecem bir de ama o da sanırım. Oralarda bir kahve içtim halen tadı damağımda.Buralarda da Nescafe 3 1 arada bol kahveliye al mahkum.

Suyu bitirdi hayvan!
      Beşiktaş-B. Dortmund-A.Madrid
      Farzı mahal:qRueL
    • Binbaşı
      1593 Mesaj
      18 Şubat 2010 11:01:27

quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

Ben halen iyi bir kahve arıyorum. Ama Tr'de bulmak zor gibi Nescafe ve Gold içemedim.(İçtim de o tadı bulamadım.) Jacops deniyecem bir de ama o da sanırım. Oralarda bir kahve içtim halen tadı damağımda.Buralarda da Nescafe 3 1 arada bol kahveliye al mahkum.

Tchibo dene bence tavsiye ederim.

iPhone 6S 64 GB ∞ Mid-2015 MBP 15'' ∞ PS3 60 GB 4.46 CFW ∞ WD HD TV 2
    • Yarbay
      5791 Mesaj
      18 Şubat 2010 11:06:31
      Kahve Avrupa'ya geçmeseydi görürdüm ben onları.

Australian Dream
    • iOS Beta Kullanıcısı
      1680 Mesaj
      18 Şubat 2010 11:43:14

quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

Alıntıları Göster

Tchibo dene bence tavsiye ederim.

+1 tchibo güzeldir

• Binbaşı
      1710 Mesaj
      18 Şubat 2010 13:28:15
      Türk kahvesine alıştığımdan beri nescafe içemiyorum midemi bulandırıyor.Jacops 2 si 1 arada(şekersiz)içerdim eskiden.

amma güzel kahvemiz varmış

Hiç yurtdışına çıkmadım fakat kahvesiz güne başlamam ve ayılmam mümkün değil son 8 yıldır

• Yarbay
      2460 Mesaj
      18 Şubat 2010 13:37:18

quote:

Orijinalden alıntı: onur45

Bi sevemedim şu kahveyi tadı cok kötü ya

aynen valla kız istemeye gittiğimizde ne yapacağım bilmiyorum

• Yarbay
      3580 Mesaj
      18 Şubat 2010 13:54:18
      Ben de hayatta çay içmem,içemem,tad da alamam zaten.

Günlük hayatta,dozajı kaçırmamak kaydı ile rutin olarak bira içmeyi tercih ederim. Günün her saati bira içmişliğim vardır.

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.
      18 Şubat 2010 14:07:14

quote:

Orijinalden alıntı: irish

Alıntıları Göster

3- Hiçbir şeyi şekerli içmemek gerekir.
      4- 1 bardak yeterlidir. (bence)

5- 3 ü bir arada, ikisi bir arada içme de ne içersin iç.

3 u bir arada neden icmeyelim hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      403 Mesaj
      18 Şubat 2010 14:15:08

bide bu var :D federaller hep bunu yer filmde

• Yüzbaşı
      673 Mesaj
      18 Şubat 2010 14:16:43

quote:

Orijinalden alıntı: Love You My Angel

Alıntıları Göster

+1 tchibo güzeldir

tchibo nun kapsüllü kahfe makinasından var bizde tak kapsülü ohh mis gibi kahfen hazır

• Yüzbaşı
      525 Mesaj
      18 Şubat 2010 14:18:11

quote:

Orijinalden alıntı: Altitute5000

oooooo...DEXTER ÇÖREKLERİ

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      18 Şubat 2010 14:28:05

quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

Alıntıları Göster

oooooo...DEXTER ÇÖREKLERİ

polislerin meşhur yemeği (dexter değil tabi) donut

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      18 Şubat 2010 18:59:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Backspace*

Alıntıları Göster

3 u bir arada neden icmeyelim hocam ?

3ü birarada nın kahve namına pek bi etkisi yok,içinde kahveden çok süttozu var Kahve pahalı olduğundan nestle 3ü biraradanın içine doldurmuş süt tozunu kahve diye satıyor millete
      Dikkat edin normal 3ü birarada ile kahvesi bol olan üçü bir aradanın gramına; Yoğun kahveli olanın gramajı daha azdır,ve toptan fiyatlarına baktığında yoğun kahvelinin fiyatı daha pahalı 3ü biraradayı kahve kategorisine sokmak bile yanlış bence
      3ü birarada alacağınız gold yada classic alın süt tozu alırsınız kendi oranınızı kendiniz belirlersiniz

• Yarbay
      3165 Mesaj
      18 Şubat 2010 19:02:18

quote:

Orijinalden alıntı: Altitute5000

Şişko bir zenci polisi ile zayıf yaşlı memur arabada çıkacak suçluyu izlemektedirler vazgeçilmez yiyecekelri donut dediğimiz çöreklerdir

• Yarbay
      2389 Mesaj
      18 Şubat 2010 19:04:42
      benımde en uyuz oldugum seydır bi yere oturmaya korkarsın hemen kahve içerler ölür adam yaw o kadar kahve içerse

18 Şubat 2010 19:52:21
      Yav bu Nescafe, Jacobs falan kahve değil bunlar bu filtre kahve için neler alınmalıdır,nasıl yapılır? Süt tozuyla falanda hiç iyi gitmiyor bu nescafe adam nescafe tanıtım standında bize bir kahve verdi daha önce nescafe içmeseydim eve stok yapardım resmen nescafeyle alakası yoktu sanırım o da filtre kahveydi.

• Yüzbaşı
      686 Mesaj
      18 Şubat 2010 20:30:05
      hemen hemen her gün 1 ya da 2 fincan Türk kahvesi içerim. onun yeri ayrıdır çünkü. 3'ü 1 arada türü hazır kahveler midemi ağrıtıyor. katkılı şeyler.

ama Nescafe Gold hariç... hazır kahve içeceksem onu içiyorum.

• Yüzbaşı
      657 Mesaj
      18 Şubat 2010 20:39:33

quote:

alman kahvesi warmı ????

Jacobs iyi değil bence.

aziz-i kavim, aziz-i millet, aziz-i vakit idik, a'da zelil kıldı bizi...
    • Yüzbaşı
      525 Mesaj
      18 Şubat 2010 20:43:12

quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

Alıntıları Göster

Jacobs iyi değil bence.

bende böyle düşünüyorum .black smoke iyi çıkacak dizinin sonunda. görürsünüz.

• Emekli Yönetici
      15724 Mesaj
      18 Şubat 2010 20:45:23
      Nescafelerin hiç biri faydalı değildir. Uyku açmaktan başka bir faydası yoktur.

Türk kahvesinin yerini hiç bişey tutmaz. Kahve dünyasının türk kahvesini öneririm gerçekten çok güzel.

Ayrıca nescafe ile filtre kahvenin arasındaki fark nedir biri açıklayabilir mi? Oda nescafe gibi sağlıksız mı yoksa farklı mı, filtre kahve makinesi almayı düşünüyorumda.

23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kahve Amerikan dizileri İçecek sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.