Şimdi Ara

Kahve Amerikan dizileri İçecek sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
7.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • meraba uzun zamandır amerikan dizileri izlerim ne zaman bi dizide sabah olsa yada bi yere gitseler direk kahve yapar içer bu adamlar
    her yerde mutlaka bi kahve makinası bulunur??? ya bu kahve tutkusu nedir anlamış değilim sorularım
    1- kahve gerçektende faydalı bi içecekmidir
    2- bu adamların makinada yaptığı kahve ile benim aldığım nescafenin(Nescafe gold) sıcak suyla buluşup bir fincan kahve almış hali aynımı???
    3- Kahve şekerlimi içilir
    4- günde kaç defa içmek gerekir sabah ve akşam ii mi ????

• 1) sınav haftalarında evet
    2) malesef hayır, hazır kahveyi ben de çok kullanırım, pratik olması sebebiyle , ama makinede yapılan filtre kahve çok daha güzeldir
    3) şeker, süt, coffe mate , ben hiç birini sevmem, kahve dediğin sade olur
    4) günde 2-3 bardak içerim uzun zamandır, midem delinmedi henüz
  •  Kahve Amerikan dizileri İçecek sorunu

kast ettiğin bu mu ?
  • bizde çay onlarda kahve.. sen hiç amerikan filmlerinde işe giden adamın direk elinde açmayla çay ocağında takıldığını gördünmü? göremezsin onlarda kahve makinası olayı var :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

meraba uzun zamandır amerikan dizileri izlerim ne zaman bi dizide sabah olsa yada bi yere gitseler direk kahve yapar içer bu adamlar
    her yerde mutlaka bi kahve makinası bulunur??? ya bu kahve tutkusu nedir anlamış değilim sorularım
    2- bu adamların makinada yaptığı kahve ile benim aldığım nescafenin(Nescafe gold) sıcak suyla buluşup bir fincan kahve almış hali aynımı???

4- Akşam içme. Uykunu kaçırır. Çünkü bildiğin gibi kafein vardır. Kafein de uyarıcıdır. Arkadaşın dediği gibi sınav zamanlarında iyi olur. Ben hiç içmedim ama içmek istiyorsan Starbucks gibi kahve satan yerlere gidip, öğrenebilirsin. Git sor, daha iyi sonuç alırsın. Onlar sade kahve içiyorlar, şeker karıştırdıklarını zannetmiyorum. İçemeyenler için şekerlisi de olabilir bence. Ayrıca çok içme, bir zamandan sonra alışkanlık yapıyor. İçmeden duramıyor ve kendine gelemiyorsun. Bağımlısı oluyorsun. Denemek açısından al bir tane ve iç, eminim hoşuna gitmeyecek ama zıpkın gibi olacaksın

• mat. öğrtmeyim ztn fena halde çay içiyorum bide eve gelince çay içmemek için hemde uykuyu atmak için kahveye sardım
    gittim o nescafe gold aldm fln ama ne bilim mrk ediorm nedir die :D
    bide jacobs hangi ülkenin biliyormusunuz?????
    alman kahvesi warmı ????
  • quote:

mat. öğrtmeyim ztn fena halde çay içiyorum bide eve gelince çay içmemek için hemde uykuyu atmak için kahveye sardım
    alman kahvesi warmı ????

gittim içerideki jacobs kavanozuna baktım, almanya'da üretilmiştir yazıyor kafeinli olmasına rağmen, ayık tutma konusunda nedense nescafe daha bi etkili oluyor bende. ama jacobs'un tadı çok daha güzel o ayrı

• Bi sevemedim şu kahveyi tadı cok kötü ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur45 -- 18 Şubat 2010; 0:24:44 >
  • Kahve güzel de uykum varsa eğer ne kahve ne redbull işe yaramıyor bende.
  • Bizde her sabah uyanınca çay içiyoruz.
    Örneğin; sabah kalkıp sürekli peynir,zeytin,yumurta ve türevlerini tüketiyoruz...
    Onlarda cornflex denilen şeyi süt karışımıyla tüketiyorlar. Yanında portakal suyu vs.

Tabi dizilerde gördüğüm olayları kastediyorum.
  • ilk gittigimde usa ya (10 yil once)adamlar sabah evden cikiyoruz herkez kendi arabasina atliyor vinnnn wawa dan kahve aliyorlar yaninada acmanin icine krem peynir surduruyorlar yolda bunla kahvaltisini yapmis oluyorlar ilk gunler icmedim ama el mahkum alisiyorsun ve inanmiycaksin sanki sabah kahve icmesen isler hep ters gidecek 1 yil sonra turkiyeye dondum burda iki gun kahve icmek istedim anam ne kahvesi diyip azarladi ))) turk kahvesi yapti ikinci gun fincan bulamadim evde su bardaginda kahve ictim 3.cu gun krallara layik cayima dondum...))))gecen ay yine oradaydim adamlar hala oyle kahve manyagi ben olsada olur olmasada modundaydim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umur!

quote:

mat. öğrtmeyim ztn fena halde çay içiyorum bide eve gelince çay içmemek için hemde uykuyu atmak için kahveye sardım
    alman kahvesi warmı ????

gittim içerideki jacobs kavanozuna baktım, almanya'da üretilmiştir yazıyor kafeinli olmasına rağmen, ayık tutma konusunda nedense nescafe daha bi etkili oluyor bende. ama jacobs'un tadı çok daha güzel o ayrı

keşke nescafe yerine jacobs alsaymışım
    Bu arada çayın yeri ayrı tabi:D zihni açtığı için çokda faydalı. okulda kahve oralet sahlep her türlü içecek bulunmasına rağmen sürekli demleme çay içerim

• zeytin peynirsiz kahvaltımı olur bea
  • tchıbo bnce tartısmasız en ıı kahwe we ucuz ılk gordugun yerde al derım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ic3b4by

tchıbo bnce tartısmasız en ıı kahwe we ucuz ılk gordugun yerde al derım

o nereni ürünü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ic3b4by

tchıbo bnce tartısmasız en ıı kahwe we ucuz ılk gordugun yerde al derım

o nereni ürünü

Bu da almanmış :D
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tchibo
  • ben sanirim bagimlisi oldum bile:) sabahlari kalktigimda ilk isim kahve icmek nescafe gold.. baska marka yada gold olmayanca tadi bi garip geliyor alisamadm.. sutsuz ve sekersiz iciyorum.. eger icmessen sabahlari ayilamiyorum hissi var piskolojik olabilir ama son 7 senedir her sabah 2 bardak kahve icmeden eveden cikamiyorm.. yane acelem varsa 1 bardak tabi.. gun icindede en az 3 tane ictigim oluyor.. yane nerdeyse cayla ayni bagimliligi yapiyor gibi..
  • Her filme bakma sen bizim dizilerde neler oluyor ona kalırsa
  • quote:

meraba uzun zamandır amerikan dizileri izlerim ne zaman bi dizide sabah olsa yada bi yere gitseler direk kahve yapar içer bu adamlar

3- Hiçbir şeyi şekerli içmemek gerekir.
    4- 1 bardak yeterlidir. (bence)

5- 3 ü bir arada, ikisi bir arada içme de ne içersin iç.

• jacops monarc gold her gün içerim en az 2 bardak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.