Şimdi Ara

Hdmi bağlantıda görüntü var ses yok(önceden vardı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
66.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bafuhan

arkadaşlar çözüm şu şekilde ,

1. "nvidia denetim masasına" giriyoruz.
    2.soldaki menüde "ekran"ın altında "çözünürlük değiştirme"ye geliyoruz.
    3. orada "konnektör" ü HDMI - HD TV (Ses Etkin) seçiyoruz.

bu kadar

ati'den bahsedilirken nvidia denetim masası cevabı :) Süpersin ^^
  • dün bilgisayarımda vista yüklüydü ve bilgisayarımı hdmi kablo ile lcd me bağladığımda hem sesi hem görüntüyü alabiliyordum. bugün win7 yükledim. ancak şuan sesi alamıyorum. realtek in en son hdmi audio driver ını indirdim ve yükledim bilgisayar yeniden başlamadı uzun süre açılıp çat kapanıyordu. en sonunda kurtardım sistemi geri aldım. şimdi o driver ı yüklemeye korkuyorum. ne yapmam lazım acaba eskisi gibi lcd den ses alabilmek için? veya bu driver işini nasıl çözerim ??

bu arada bu konu ile ilgili yazıların birçogunu okudum o yüzden driver lara felan yöneldim ama bana çare olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

• ya tam hatırlamıyorumda ses ayarlarında HDMI dan ses aktarımı açman lazım benim de başıma gelmişti zamannda. araştır biraz hemen bulursun problemin çözümünü...
  • ses ayarlardında ati hdmi output gözüküyor fakat taktığımda takılı değil yazıyor :S araştırdım en son çözüm driver ı buldum ama o da bilgisayarı göçertiodu az daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoking

ses ayarlardında ati hdmi output gözüküyor fakat taktığımda takılı değil yazıyor :S araştırdım en son çözüm driver ı buldum ama o da bilgisayarı göçertiodu az daha.

Önce boş ekranda sağ tıkla "ekran çöznürlüğü" nü seç, açılan pencerede altta görüntüyü kopyala tarzı bi seçenek var ingilizcesi "duplicate these dispays" onu seç görüntü hem lcd ye hem de monitöre gelsin aynı zamanda, daha sonra ses ayarlarından hdmi outputu seç...

ekrana görüntü vermeden ses ayarlarından hdmi outputu seçersen takılı değil diyor...
  • hocam bende ati 4650 hd ekran kartı var daha yeni şubat ayındaki sürücüsünü yükledim güncel yani dediğin gibi görüntüyü iki ekranada veriyorum ses ayarlarında öyle hdmi output diye birşey çıkmıyor ne yapmam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakalins

hocam bende ati 4650 hd ekran kartı var daha yeni şubat ayındaki sürücüsünü yükledim güncel yani dediğin gibi görüntüyü iki ekranada veriyorum ses ayarlarında öyle hdmi output diye birşey çıkmıyor ne yapmam lazım ?

Aynı yerden mi bahsediyoruz, görüntü bu şekilde olması lazım, bir de şu var benim ekran kartımın hdmi çıkışı var, dvi-hdmi dönüştürücü falan kullanmıyorum, dvi çıkışı olan ekran kartlarında dahili ses kartı olmayabiliyor... (Realtek HDMI output)

• hocam aynı yerden bahsediyoruz benim ekran kartında da hdmi çıkışı var ancak bende ati hdmi audio gözükmüyor
    bugün realtek sitesinde ati ile ilgili bir driver gördüm onu indirdim kurmaya çalıştım olmadı yüklerken hata verdi

• İşaretlediğim driver sende kurulu mu bir bakar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaMKaN -- 22 Şubat 2010; 23:30:40 >
  • maalesef değil indirdim onu ama izin vermiyor yüklememe
    şimdi hepsini kaldırıp bi onu kuracağım sadce bakalım ne olacak
  • yok hocam olmuyor sildim eski driver ı pc açtım ötekini kurana kadar kendi eski yükleneni geri yükledi
    ati için olan driver yüklerken verdiği hata ise aşağıda

• Walla anlam veremedim hocam, atinin sitesinden çektiğin ekran karı driver'ının içinde ses driverı da olması lazım; ben ekstra bir çaba sarfetmedim sesi tanıtmak için...
  • ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/misc/

Bak şöyle bi ftp site buldum oarada ati-hdmi sürücüsü var; ayrıca bir dolu sürücü var arayıp istediğine ulaşabilirsin...
  • hocam bunları denedim hepsini yüklemiyor ati hdmi audio driver kurunca hata veriyor en yenisi zaten bilgisayarda kurulu.
    asus sitesindeki önerdiğin hiç yüklenmiyor dos ekranından hata veriyor too big fala birşey yazıp hemen kapanıyor
    atinin sitesinden indirdiğim yeni ekran kartı driver ı ise hiçbirşey yapmıyor- içini inceledim hdmi driverını buldum sadece onu yüklerken de ati install manager açılması gerekiyor diyor ati install manager açılınca hata veriyor yeniden başlatın diyor.

biraz araştırdım kasanın içine spdif kablo mu ne takılıyormuş öyle birşey mi yapmam lazım acaba ?
  • Onu bilemiyorum, ben takmadım kasa içinden kablo direk çalıştı hdmi ses... Kart Sapphire 4770 artic cooling edition...
  • sagolasın yardımların için.
    yapacak birşey yok o zaman en azından sorunu anlasaydık anakarttan mı ekran kartından mı driverlardan mı iyiydi
  • @BaMKaN hocam benzer bir problem bende var ama ''ATI dp Output'' takılı değil şeklinde gözüküyor.Hdmi kabloyu bağladım ama plazmada sinyal yok uyarısı alıyorum.
    Nasıl görüntü alabilirim acaba?

Samsung LE-32A457 plazma,
    Atı radeon hd 4600 pci seri ekran kartı

• @Manero

Alttaki resimde "Birden çok ekan" ekranları kopyala tarzı (duplicate these displays) bir seçenek var onu seç (bu seçeneği de aynı konuda 2 defa aynı şekilde anlatıyorum ya hadi hayırlısı)
    Sonra garanti olsun diye ekran çözünürlüğüne 1280 x 720 ye ayarla (görüntü elde ettikten sonra dilediğin gibi değiştirirsin) Uygula de çıık...

Bu şekilde yaparsan görüntü alırsın ve son eklediğin ekran görüntüsündeki Ati DP Output da takılı hale gelir diye tahmin ediyorum...

• SES ŞU ŞEKİLDE GELİYOR.

TV GİRİŞİNİ UYDUYA GEÇİRİYORSUNUZ (YA DA BAŞKA CİHAZA) SONRA TEKRAR BİLGİSAYAR DİYORSUNUZ.OK YE BASINCA SES GELİYOR. BİR DE EKRAN BOYUTU BİRAZ GENİŞLİYOR. EKRANI DÜZELTİYORSUNUZ. SES TE ZATEN VAR..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 30 Ocak 2011; 15:39:01 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.