DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Tırnak Batması İçin Hangi Bölüm Doktoru?
10
Cevap
0
Favori
47.679
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Tırnak Batması İçin Hangi Bölüm Doktoru?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      269 Mesaj
      17 Şubat 2010 00:12:56
      Tırnak batması sorunum var. Bunun için hangi doktora başvurma gerekiyor. Bazıları cildiye demiş, bazıları ortopedi demiş...

• Teğmen
      153 Mesaj
      17 Şubat 2010 22:47:04
      Bende de şuan aynı sorun var zar zor yürüyorum sürekli iltihaplanıyor. Sağlık ocağına gittim merhem falan verdi:). Bölüm olarak cildiyedir bencede

• Teğmen
      112 Mesaj
      18 Şubat 2010 23:03:03
      bu konu daha oncede tartisildi.dermatoloji ile alakasi yok bu isin .ortopediye gitmen gerek

• Binbaşı
      1217 Mesaj
      19 Şubat 2010 13:26:12
      Ortopedi ilgilenir.

• Yarbay
      2746 Mesaj
      19 Şubat 2010 17:09:17
      quote:

Orijinalden alıntı: 3RS!N

Ortopedi ilgilenir.

Evet. Sakın ihmal etme, ben ameliyat olmuştum bunun yüzünden lokal anestezi ile. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fernsehn -- 19 Şubat 2010; 17:09:41 >

• Yüzbaşı
      705 Mesaj
      25 Şubat 2010 23:21:42
      genel cerrahiye gideceksin..

• Yüzbaşı
      629 Mesaj
      26 Şubat 2010 13:48:41
      Ben ortopedi bölümünde lokal anestezi ile ameliyat oldum. Sakın tırnağınızı çektirmeyin, 10-15dk. süren bir operasyonla yatak revizyonu yapılıyor ve tırnağın sadece batan kısmı alınıyor. 1-2 hafta içinde hayat normale dönüyor

Bu ameliyat öncesi foto:

Bu ameliyatın hemen ardından foto:

İyileşmiş hali(cep tlf ile bu kadar oldu!):

Bir şeyden hoşlanmıyorsan, onu değiştir; değiştiremiyorsan da, ona bakış açını değiştir..

Mary Engelbreit
    • Binbaşı
      1058 Mesaj
      26 Şubat 2010 15:21:30

quote:

Orijinalden alıntı: gogorock

genel cerrahiye gideceksin..

+1

bende orda lokal anestezi ile 5 dk da ameliyat olmustum..su an ufaktan diger tırnagim batma yolunda onun da onune tırnak ile et arasına pamuk koyarak geciyorum, bir sure sonra tırnak uzayınca hic agri sızı kalmiyor, tavsiye ederim..denemekten zarar gelmez faydasını gorursunuz

• Yüzbaşı
      629 Mesaj
      26 Şubat 2010 17:05:39
      Aslında hem genel cerrahi hem de ortopedi ilgileniyor demek daha doğru olur. Ancak ben iki servise de gitmiş biri olarak bu konuda ortopediye başvurulması taraftarıyım.
      @spinoza17:
      Benim de tırnağın diğer tarafında biraz batma oldu operasyon sonrası, ben de pamuk kullandım. İş görüyor

quote:

Orijinalden alıntı: spinoza17

Alıntıları Göster

+1

bende orda lokal anestezi ile 5 dk da ameliyat olmustum..su an ufaktan diger tırnagim batma yolunda onun da onune tırnak ile et arasına pamuk koyarak geciyorum, bir sure sonra tırnak uzayınca hic agri sızı kalmiyor, tavsiye ederim..denemekten zarar gelmez faydasını gorursunuz

Bir şeyden hoşlanmıyorsan, onu değiştir; değiştiremiyorsan da, ona bakış açını değiştir..

Mary Engelbreit
    • Onbaşı
      35 Mesaj
      11 Aralık 2013 18:59:58
      bunun için ortopedinin yapabiliceği bişey yok olsa olsa genel cerrahidir beyler bayanlar

• Yüzbaşı
      906 Mesaj

ortopedi doktoru varsa o, yoksa genel cerrahide işini görür.

geçmiş olsun .

ozanturnakullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Tırnak Batması İçin Hangi Bölüm Doktoru?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.