Şimdi Ara

NAVKING BİLGİ PAYLAŞIMI (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
864
Cevap
3
Favori
207.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Navking Maxi TV Aldım. Arama kısmına yazdığım hiçbir adresi bulmuyordu.
    Cihazı bilgisayar üzerinden internete bağlayıp, Cihaz ekranından lisans anahtarlarını senkronize ettim. Sorun ortadan kalktı.
    Ancak, cihazı kapatıp yeniden açınca yine aynı sorun ile karşılaştım. Her kapatıp açmada cihazı arabadan çıkarıp internete bağlayıp lisans anahtarı mı senkronize edicem?
    Yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza07

Navking Maxi TV Aldım. Arama kısmına yazdığım hiçbir adresi bulmuyordu.
    Cihazı bilgisayar üzerinden internete bağlayıp, Cihaz ekranından lisans anahtarlarını senkronize ettim. Sorun ortadan kalktı.
    Ancak, cihazı kapatıp yeniden açınca yine aynı sorun ile karşılaştım. Her kapatıp açmada cihazı arabadan çıkarıp internete bağlayıp lisans anahtarı mı senkronize edicem?

ana caddelerdeki adresleri buluyor ama ara sokakları bulamıyor.

ancak bu cihazın adres arama özelliğinden daha pratik olan serbest metin girişi var. ben onu kullanıyorum.
  • ben senronize felan etmedim ama kayseride baya iii buluyor adresi... haritanızı kontrol edin bence... güncelmi deilmi diye....
  • cihazı her açıp kapattığınızda ayarlardan fm i seçmeniz gerekiyor... pek bi ayarı yok sadece frekans seçiyorsunuz.... bide şarjı bağlamanız gerekiyor çakmaklığa.... fm işaretlemezseniz olmuyor... ok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza07

Navking Maxi TV Aldım. Arama kısmına yazdığım hiçbir adresi bulmuyordu.

ekstralar > haritalar orda fas ve mısır haritasını sil düzelicektir.
  • yeni harita güncellemesi kasım ayı içinde yayınlanacakmış arkadaşlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpbey78

yeni harita güncellemesi kasım ayı içinde yayınlanacakmış arkadaşlar....

sırf ücretsiz güncelleme özelliği nedeniyle bu cihazı aldım. Umarım bir sürpriz yapmazlar.

Kullanıcı arkadaşlara birşey sormak istiyorum.
    Uzun yolculuklarda çocuklar sıkılıp askıntı olmasınlar diye navking cihazımdan çizgifilm,komedi filmi vs. izletiyorum. Bir sıkıntı yoktu. Ancak bugün "kibar feyzo"yu yükledim. Ses devam ederken görüntü donuyordu. Farklı birşey -mesela çöpçüler kralı- açıyorum sorun yok.

Böyle birkaç filmde de yaptı. Halbu ki formatlar da, boyutlar da aynı?

Acaba bu takılmalar neden olabilir?
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/navking-nav-410-43-inc-bluetoothfm-transmitter-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otbrmnav-410

Nasıl fiyat arkadaslar urunden kulllananlar varsa deneyımlerını paylaşabılırler mı. ozellıkle memnun olmadıgı ozellıklerı.
  • merhaba benim de bir sorum olacak.

bir şekilde elime nav 320 modeli geçti. makbuz kodu falan yok. aktive edilmiş mi bilmiyorum anlamıyorum da. Ama GpS göster dediğimde 10 11 tane gösteriyor fakat navigasyonu açıp bağlı uydulara bakmak istediğimde hiç birine bağlı gözükmüyor. yerimi tespit etmiyor. sadece bana bir yol çiziyor ama yönlendirme yapmıyor. kısacası navigasyon işlemi yok.

bu durum için ne yapmam gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim. kolay gelsin

Ömer
  • quote:

Orijinalden alıntı: omernuke

merhaba benim de bir sorum olacak.

bir şekilde elime nav 320 modeli geçti. makbuz kodu falan yok. aktive edilmiş mi bilmiyorum anlamıyorum da. Ama GpS göster dediğimde 10 11 tane gösteriyor fakat navigasyonu açıp bağlı uydulara bakmak istediğimde hiç birine bağlı gözükmüyor. yerimi tespit etmiyor. sadece bana bir yol çiziyor ama yönlendirme yapmıyor. kısacası navigasyon işlemi yok.

bu durum için ne yapmam gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim. kolay gelsin

Ömer

Tahmin ettiğim gibiyse,yol çizince sol altta play simgesi çıkıyor. ona tıklamanız lazım.
  • ilgilendiğiniz için teşekkürler fakat sorun zaten aletin yerimi tespit edememesi. yüklü olan haritada bir rota çiziyor fakat yerimi tespit edemediği için navigasyon yapamıyorum.

şöyle birşey sorayım. aletin aktive edilip edilmediğini nasıl anlayabilirim.
  • quote:

ilgilendiğiniz için teşekkürler fakat sorun zaten aletin yerimi tespit edememesi. yüklü olan haritada bir rota çiziyor fakat yerimi tespit edemediği için navigasyon yapamıyorum.

Omer Bey,

acik havada, 10 dk dan fazla surede hala uydu bulmuyorsa cihazi resetleyip tekrar deneyin, hala bulmuyorsa yerinizi, donanimsal bir hata var demektir... Acik havada denediniz mi??

Alim K.
  • quote:

ilgilendiğiniz için teşekkürler fakat sorun zaten aletin yerimi tespit edememesi. yüklü olan haritada bir rota çiziyor fakat yerimi tespit edemediği için navigasyon yapamıyorum.

yanlış kullanıyor olabilir misiniz?cihaz yerinizin tesbitini en son yapıyor. dışarıda iken aşağıdaki adımları denediniz mi?

navigasyonu tıklayınca,yerinizi göstermeyen bir harita ve sol altta küçük bir kare çıkıyor. O kareye tıklayıp serbest metin i seçin. gitmek istediğiniz yeri yazın. seçenekler gelecek. bir tanesini seçin. rotanız hesaplanacak ve yol çizilecek.

bu kez sğ altta play düğmesi şeklinde bir simge gelecek. ona tıklamanız ve sür ü seçmeniz gerekiyor.

• akucukpehlivan ve _Lupara_ teşekkür ederim. dediklerinizi aynen yaptım ama sonuç yok. biraz daha uğraşayım bakalım. başka önerisi olan varsa açığım :)
  • Merhaba arkadaşlar.. navking 310 kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım cihaz iyi hoş ama harita programı çok karışık çalıştramadım desem yeridir.cihazı açıyorum navigasyon bölümüne geliyorum olduğum yerin konumu otomatik olarak gelmiyor sonra cihazın gps verilerine bakıyorum hiç bir uyduya baglı degil biraz bekliyorum ondan sonra baglanıyor adres giriyorum yok rotaya ekle hadi ekledim diger rotayı ekle diyor onu eklliyorum ama bir türlü navigasyon yapamıyorum aldıgıma alacagıa pişman oldun route 66 kadar kötü bir yazılım görmedim dogrusu bana bu cihazı sağlıklı bir şekilde nasıl kullanıcagıma dair bir bilgi verecek arkadaşım varsa benden çok dua alıcak emin olun. çok karışık harita sistemi var bu programın diğer cihazlarda sem ilçe kapı nosunu ayrı ayrı girebiliyorsun bu cihazda sadece adres yazıyorsun ondan sonra çıkan sonuçların içinden arada bul gidecegin yeri inanın bu olayı çözemezsem cihazı kırıp atıcam o kadar deli etti beni bu cihaz aradım taradım başka harita sistemi kullanabiliyormuz diye igo kullanabiliyormuş ama bir türlü sağlıklı veri sağlayan bir yer bualamadım umarım burda bulurum. şimdiden çok teşekürler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kozby

Merhaba arkadaşlar.. navking 310 kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım cihaz iyi hoş ama harita programı çok karışık çalıştramadım desem yeridir.cihazı açıyorum navigasyon bölümüne geliyorum olduğum yerin konumu otomatik olarak gelmiyor sonra cihazın gps verilerine bakıyorum hiç bir uyduya baglı degil biraz bekliyorum ondan sonra baglanıyor adres giriyorum yok rotaya ekle hadi ekledim diger rotayı ekle diyor onu eklliyorum ama bir türlü navigasyon yapamıyorum aldıgıma alacagıa pişman oldun route 66 kadar kötü bir yazılım görmedim dogrusu bana bu cihazı sağlıklı bir şekilde nasıl kullanıcagıma dair bir bilgi verecek arkadaşım varsa benden çok dua alıcak emin olun. çok karışık harita sistemi var bu programın diğer cihazlarda sem ilçe kapı nosunu ayrı ayrı girebiliyorsun bu cihazda sadece adres yazıyorsun ondan sonra çıkan sonuçların içinden arada bul gidecegin yeri inanın bu olayı çözemezsem cihazı kırıp atıcam o kadar deli etti beni bu cihaz aradım taradım başka harita sistemi kullanabiliyormuz diye igo kullanabiliyormuş ama bir türlü sağlıklı veri sağlayan bir yer bualamadım umarım burda bulurum. şimdiden çok teşekürler ...

Cihazı da yazılımı da karalamak için acele etmişsiniz.Anladığım kadarıyla siz yanlış kullanıyorsunuz. o yüzden size karışık geliyor. rota ekleme vs. işiniz yok.
    adım adım yazayım. Başarsoft ta kullandım. Nedense bu harita bana daha pratik geliyor.

1-cihazı açıp navigasyon butonuna tıklayın.
    2-en son baktığınız yeri gösteren bir harita çıkacak. sol alttaki küçük kareye tıklayın.
    3-Gelen ekrandan ara yı tıklyın.
    4- gelen ekrandan serbest metin i tıklayın.
    5- gitmek istediğiniz yeri belirten bir iki kelime yazın. Ara yı tıklayın.
    6- seçenekler gelecek. size uygun olanı seçip "sür" butonuna basın.
    7- Rotanız çizilecek. sizi götürmesini istemiyorsanız böyle bırakın. Sizi götürmesini istiyorsanız ekranın sol altındaki "play" tuşuna basın. Aracınız hareket ettiğinde sizi yönlendirecek.

• merhaba sorularım olucak nav 310 cihaznı bir kaç gün önce satın aldım bir kaç sorunum var cihaz gps sinyali bulamıyor açık alanda dahi sadece bir sayıda sinyal gözüküyor ve oda kırmızı olarak gözüküyor ek olarak cihazın saat ve tarihini ayarlıyorum kapatıp açtığımda saat ve tarih sıfırlanmış oluyor bir sorun daha tam olarak şarj ettiğim halde şarjı max 15 - 20 dk dayanıyor şans eseri sadece bir kere sinyal buldum ve bir yer seçtim konumunuz ayarlandı diye cihazdan ses geldi fakat daha sonra sağ dön ve sola dön tarzı bir şey söylemedi anca bn menuden son sesi çal dediğimde sağ dön veya sola dön tarzı konuşma yaptı
    yardımcı olabilirmisiniz
    teşekkürler
  • tşkler _Lupara_ ama senin anlattıgın menüden farklı bir menüsü var cihazın ama büyük uğraşlar sonucu buldum....neyseki çalışıyor tşkler yinede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MsTbG

merhaba sorularım olucak nav 310 cihaznı bir kaç gün önce satın aldım bir kaç sorunum var cihaz gps sinyali bulamıyor açık alanda dahi sadece bir sayıda sinyal gözüküyor ve oda kırmızı olarak gözüküyor ek olarak cihazın saat ve tarihini ayarlıyorum kapatıp açtığımda saat ve tarih sıfırlanmış oluyor bir sorun daha tam olarak şarj ettiğim halde şarjı max 15 - 20 dk dayanıyor şans eseri sadece bir kere sinyal buldum ve bir yer seçtim konumunuz ayarlandı diye cihazdan ses geldi fakat daha sonra sağ dön ve sola dön tarzı bir şey söylemedi anca bn menuden son sesi çal dediğimde sağ dön veya sola dön tarzı konuşma yaptı
    yardımcı olabilirmisiniz
    teşekkürler

merhaba Mstbg cihaz evvet hemen gps sinyalini bulmuyor tarih ve saatide gps sinyalini buludugunda uydudan güncelliyor şarj olayına gelince evvet benim cihazımda 45 dk gibi bir süre şarjı gidiyor ama araçta kullandıgım için devamlı şarjda kalıyor zaten o sorunu öyle halledim. navigasyon olayına gelince. harita programını açtıgında belli bir süre sonra uyduya baglandıgı için seni konumuna ve hareket durumuna göre seni yönlendirmeden çalışıyor ama navigasyon yaptıgında anda seni sesli yönlendiriyor.onun içinde navigasyon aç harita programı pozisyon ayarlama ekranı geldiginde sol alt köşe kırımızı bir kare göreceksin oraya gir anamenü ektranı gelecek orda navigasyon yap gir ve adres gir menüsüne tıkla gidecegin adresi girdikten sonra sağ al köşedeki yeşil okey tuşuna bas ve harika ekranına döndügünde sağ alt köşede mavi üçgen çıkıyor ona tıkladıgın anda navigasyon çalışmaya başlayacaktır.bana çok karışık geldi route 66 programı ama herkesde tavsiye ediyor route66 neyse alşıacagız artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: kozby

quote:

Orijinalden alıntı: MsTbG

merhaba sorularım olucak nav 310 cihaznı bir kaç gün önce satın aldım bir kaç sorunum var cihaz gps sinyali bulamıyor açık alanda dahi sadece bir sayıda sinyal gözüküyor ve oda kırmızı olarak gözüküyor ek olarak cihazın saat ve tarihini ayarlıyorum kapatıp açtığımda saat ve tarih sıfırlanmış oluyor bir sorun daha tam olarak şarj ettiğim halde şarjı max 15 - 20 dk dayanıyor şans eseri sadece bir kere sinyal buldum ve bir yer seçtim konumunuz ayarlandı diye cihazdan ses geldi fakat daha sonra sağ dön ve sola dön tarzı bir şey söylemedi anca bn menuden son sesi çal dediğimde sağ dön veya sola dön tarzı konuşma yaptı
    yardımcı olabilirmisiniz
    teşekkürler

merhaba Mstbg cihaz evvet hemen gps sinyalini bulmuyor tarih ve saatide gps sinyalini buludugunda uydudan güncelliyor şarj olayına gelince evvet benim cihazımda 45 dk gibi bir süre şarjı gidiyor ama araçta kullandıgım için devamlı şarjda kalıyor zaten o sorunu öyle halledim. navigasyon olayına gelince. harita programını açtıgında belli bir süre sonra uyduya baglandıgı için seni konumuna ve hareket durumuna göre seni yönlendirmeden çalışıyor ama navigasyon yaptıgında anda seni sesli yönlendiriyor.onun içinde navigasyon aç harita programı pozisyon ayarlama ekranı geldiginde sol alt köşe kırımızı bir kare göreceksin oraya gir anamenü ektranı gelecek orda navigasyon yap gir ve adres gir menüsüne tıkla gidecegin adresi girdikten sonra sağ al köşedeki yeşil okey tuşuna bas ve harika ekranına döndügünde sağ alt köşede mavi üçgen çıkıyor ona tıkladıgın anda navigasyon çalışmaya başlayacaktır.bana çok karışık geldi route 66 programı ama herkesde tavsiye ediyor route66 neyse alşıacagız artık...

sinyal işini çözdüm artık rahatlıkla sinyal alabiliyorum şarjıda öle kabullendim ama şu son sorun kafamı kurcalıyo navigasyonu açıyorum bir yer seçiyorum rotanız hesaplandı diyor devamında sağ dön ve sola dön gibi bişi asla sölemiyor bu sorunu acaba nasıl halledebilirim?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.