Şimdi Ara

Geely kullanıcıları platformu (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.208
Cevap
17
Favori
425.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: upo78

Merhabalar
    Ben familia kullanıcısıyım. Geely'nin internet sitesine girdiğimde aracımın siteden çıkarıldığını gördüm.
    Anadolu A.Ş ye sorduğumda Euro 4 motor olayından bahsetti ve 2012 de yeni modellerinin geleceğinden bahsetti.
    Bu konu da bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini yazarlarsa iyi olur. TEŞEKKÜRLER

MK ve CK Modellerinin motor normları Devlet tarafından yeni belirlenen normlara ( Euro 4 / Euro 5 ) uymadıklarından dolayı ithalatları durduruldu. CK modeli tamamen kaldırıldı. Normlara uygun motora sahip FC modeli ithal edilmeye başlandı. MK modelinin ne zaman geleceği, gelip/gelmeyeceği konusunda bir bilgim yok. Ama üretimi halen daha devam ediyor ve diğer ülkelerde ( Ukrayna, Peru, Şili, Endonezya vs. )satışı devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelnatural

quote:

Merhabalar
    Ben familia kullanıcısıyım. Geely'nin internet sitesine girdiğimde aracımın siteden çıkarıldığını gördüm.
    Anadolu A.Ş ye sorduğumda Euro 4 motor olayından bahsetti ve 2012 de yeni modellerinin geleceğinden bahsetti.

MK ve CK Modellerinin motor normları Devlet tarafından yeni belirlenen normlara ( Euro 4 / Euro 5 ) uymadıklarından dolayı ithalatları durduruldu. CK modeli tamamen kaldırıldı. Normlara uygun motora sahip FC modeli ithal edilmeye başlandı. MK modelinin ne zaman geleceği, gelip/gelmeyeceği konusunda bir bilgim yok. Ama üretimi halen daha devam ediyor ve diğer ülkelerde ( Ukrayna, Peru, Şili, Endonezya vs. )satışı devam ediyor.

Teşekkürler

Aracın yeni modellerinin gelmemesi 2.el açısından kötü ... Aracın piyasası çok düşer.
    Bana Anadolu A.Ş'den mart-nisan gibi geleceğini söylemişlerdi. İnşallah doğrudur.

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar

Teşekkürler

Aracın yeni modellerinin gelmemesi 2.el açısından kötü ... Aracın piyasası çok düşer.
    Bana Anadolu A.Ş'den mart-nisan gibi geleceğini söylemişlerdi. İnşallah doğrudur.

bence direkt distribütörden böyle bir bilgi aldıysanız doğrudur.

• arkadaşlar arabadan iyi anlarım bmw'den ladaya kadar bir çok arabaya bindim ama Allah aşkına geely gerçekten kötü. Chery daha iyi hatta bu chance modeli baya baya iyi. geçen emgrandı incelemeye gittim, showroom'daki aracın yukarıdaki gözlük kabının damağı kırılmış. sunroof'unun plastiği çıkmış. tavanda böyle afederiniz şey gibi sallanıyor. daha bi dur da ne showroom'daki araba ne kadar hor kullanılmış olabilir. illa çinli alacam diyorsanız chery daha iyi bi seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

arkadaşlar arabadan iyi anlarım bmw'den ladaya kadar bir çok arabaya bindim ama Allah aşkına geely gerçekten kötü. Chery daha iyi hatta bu chance modeli baya baya iyi. geçen emgrandı incelemeye gittim, showroom'daki aracın yukarıdaki gözlük kabının damağı kırılmış. sunroof'unun plastiği çıkmış. tavanda böyle afederiniz şey gibi sallanıyor. daha bi dur da ne showroom'daki araba ne kadar hor kullanılmış olabilir. illa çinli alacam diyorsanız chery daha iyi bi seçenek.

Bizim arabalardan henüz sarkan bir şey yok kardeş :)

Chery'de kendi çapında bir markadır, alana da almak isteyene de saygı duyarım. Ama sen bence Chery konularında bahset bu dediklerinden.

Bak başlığa yazıyor "Geely kullanıcıları platformu"

• quote:

quote:

arkadaşlar arabadan iyi anlarım bmw'den ladaya kadar bir çok arabaya bindim ama Allah aşkına geely gerçekten kötü. Chery daha iyi hatta bu chance modeli baya baya iyi. geçen emgrandı incelemeye gittim, showroom'daki aracın yukarıdaki gözlük kabının damağı kırılmış. sunroof'unun plastiği çıkmış. tavanda böyle afederiniz şey gibi sallanıyor. daha bi dur da ne showroom'daki araba ne kadar hor kullanılmış olabilir. illa çinli alacam diyorsanız chery daha iyi bi seçenek.

Chery'de kendi çapında bir markadır, alana da almak isteyene de saygı duyarım. Ama sen bence Chery konularında bahset bu dediklerinden.

kardeş ben zaten sizden sarkan var yok demedim sadece gözlemlediğim bişey ve fikrimi paylaştım. chery'm filan da yok zaten. iki kötü satır yazdık diye git başlığı oku gibi söylemler yanlış. burada geely'yi başka bir araçla karşılaştırdım. iki tane chery'yi değil. o yüzden geely forumuna yazmam kadar doğal bişey olamaz herhalde. geely chery'den çok daha iyi ooo süper araba deseydim git bunları chery forumuna yaz demezdin ama...

• quote:

Geely kullanıcılarının olduğu yere kalkıp şu iyi seçenek bu iyi seçenek demek mantıklımı? Aslanıım biz memnunuz subjektif sözlerinin chery forumunda istediğin gibi yaz. Neye göre kime göre iyi kardeşm burası tavsiye yeri değil. Biz burda bilgimizi paylaşıyoruz.

• quote:

quote:

quote:

kardeş ben zaten sizden sarkan var yok demedim sadece gözlemlediğim bişey ve fikrimi paylaştım. chery'm filan da yok zaten. iki kötü satır yazdık diye git başlığı oku gibi söylemler yanlış. burada geely'yi başka bir araçla karşılaştırdım. iki tane chery'yi değil. o yüzden geely forumuna yazmam kadar doğal bişey olamaz herhalde. geely chery'den çok daha iyi ooo süper araba deseydim git bunları chery forumuna yaz demezdin ama...

Sen "git chery başlığını oku demedim", "Ama sen bence Chery konularında bahset bu dediklerinden." diye bir cümle kurdum. Senin üstüne alındığın kadar sert ifadelere başvurmadım. Böyle bir durumda söz konusu olamaz, ama sen de kabul edersin ki senin ifadelerin biraz sert olmuş. Örnek : "Allah aşkına geely gerçekten kötü. Chery daha iyi hatta bu chance modeli baya baya iyi" Bu cümleyi sarfetmendeki dayanağın ise Geely'nin test araçlarında görüdüğünü iddia ettiğin kusurlar- ki aracın o hale neden geldiği konusunda hiç bir bilgin yok. Chery hakkında olumlu görüşlerin ise hiç bir gözleme dayanmıyor.

Biz, kullandığımız araçları kaf dağının ardında görmüyoruz, sen yanlış anlama... Ama forumun bu bölümünde ve diğer bölümlerinde Geely ile alakalı bu tarz sorunlar yaşayan kişilere çok fazla rastlamıyoruz. Yok ben gözlemlerimi ille de paylaşacağım diyorsan, boşa kurşun sıkmayacaksın, her iki arabayı da detaylıca inceleyeceksin her iki aracında artılarını eksilerini yazacaksın, biz de sana katkılarından dolayı teşekkür edeceğiz. Katıldığımız katılmadığımız noktaları tartışacağız.

Ama sen birden bire konuya bu şekilde balıklama girersen hemde bu başlık altında, aldığın bu tepkiyi de kabullenmen lazım! Yok kabullenmiyorsan, ben, bundan sonraki mesajlarında maksat ararım, hiç kusura bakma.

• arkadaşlar foruma yeni üye oldum. ağustos eylül ayına doğru bende bir fc ya da emgrand hb foy düşünüyorum. gerçek araba kullanıcılarından fotolu değerlendirme yazılarına ihtiyacım var. eminim benim gibi de bir çok insan bu tür yorumları bekliyorlardır. objektif yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutSarı -- 25 Şubat 2012; 16:55:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AykutSarı

arkadaşlar foruma yeni üye oldum. ağustos eylül ayına doğru bende bir fc ya da emgrand hb foy düşünüyorum. gerçek araba kullanıcılarından fotolu değerlendirme yazılarına ihtiyacım var. eminim benim gibi de bir çok insan bu tür yorumları bekliyorlardır. objektif yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

Fc kullanıcısıyım. Sana FC yi tavsiye ederim çok rahatlıkla. Hb Foy da güzel spor araba tarzın hangisiyse onu seç. Sormak istediğin sorular varsa FC den kullanan arkadaşlarla cevaplarız, aracı alıp kullananlaar olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UYAKSOY

quote:

quote:

quote:

Sen "git chery başlığını oku demedim", "Ama sen bence Chery konularında bahset bu dediklerinden." diye bir cümle kurdum. Senin üstüne alındığın kadar sert ifadelere başvurmadım. Böyle bir durumda söz konusu olamaz, ama sen de kabul edersin ki senin ifadelerin biraz sert olmuş. Örnek : "Allah aşkına geely gerçekten kötü. Chery daha iyi hatta bu chance modeli baya baya iyi" Bu cümleyi sarfetmendeki dayanağın ise Geely'nin test araçlarında görüdüğünü iddia ettiğin kusurlar- ki aracın o hale neden geldiği konusunda hiç bir bilgin yok. Chery hakkında olumlu görüşlerin ise hiç bir gözleme dayanmıyor.

Biz, kullandığımız araçları kaf dağının ardında görmüyoruz, sen yanlış anlama... Ama forumun bu bölümünde ve diğer bölümlerinde Geely ile alakalı bu tarz sorunlar yaşayan kişilere çok fazla rastlamıyoruz. Yok ben gözlemlerimi ille de paylaşacağım diyorsan, boşa kurşun sıkmayacaksın, her iki arabayı da detaylıca inceleyeceksin her iki aracında artılarını eksilerini yazacaksın, biz de sana katkılarından dolayı teşekkür edeceğiz. Katıldığımız katılmadığımız noktaları tartışacağız.

Ama sen birden bire konuya bu şekilde balıklama girersen hemde bu başlık altında, aldığın bu tepkiyi de kabullenmen lazım! Yok kabullenmiyorsan, ben, bundan sonraki mesajlarında maksat ararım, hiç kusura bakma.

Güzel cevap vermişsiniz aynen katılıyorum dediklerinize. Bence böyle chery bayi çalışanları yazar ancak gibime geliyor damdan düşer gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bm34

quote:

arkadaşlar foruma yeni üye oldum. ağustos eylül ayına doğru bende bir fc ya da emgrand hb foy düşünüyorum. gerçek araba kullanıcılarından fotolu değerlendirme yazılarına ihtiyacım var. eminim benim gibi de bir çok insan bu tür yorumları bekliyorlardır. objektif yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

Fc kullanıcısıyım. Sana FC yi tavsiye ederim çok rahatlıkla. Hb Foy da güzel spor araba tarzın hangisiyse onu seç. Sormak istediğin sorular varsa FC den kullanan arkadaşlarla cevaplarız, aracı alıp kullananlaar olarak.

mesela uzun yolda nasıl yüksek hızlarda güven veriyor mu virajlarda performans nasıl? servis ücretleri ne kadar yedek parça temini kolay mı bekletiyorlar mı bekletiyorlarsa bekleme süreleri makul düzeyde mi vites geçişleri nasıl? kullandıkça erken yıpranan herhangi bir aksam var mı ? elinden geldiğince tecrübelerini paylaşırsan sevinirim. aracının da fotolarını koyar mısın lütfen sitelerdeki fotolarda ışık oyunları oluyor gerçek amatör fotolarını görmek istiyorum aracın eğer elinden gelirse bir kaç fotoğraf paylaşırsan bizlerle sevinirim...

• ben 2001 in ikinci yarısında aldım geely fc haziranla temmuzdaki araba arasında dağlar kadar fark var 2010 larda arkalar kampana benimki 4 teker disk göğüs falan 2010 larda arabanın ortasında panel 2011 lerde normal ben 7 aydır kullanıyorum 10 numara araba helal olsun aldıkları para son kuruşuna kadar tek sorun her onbinde servise çağırıyorlar garanti dışı kalmasın diye yağ değişti bir tek 200 lira yani garantiyide önemseyip 10000 de bir servise gitmezseniz sorun yok mükemmel bi araba
  • quote:

quote:

quote:

mesela uzun yolda nasıl yüksek hızlarda güven veriyor mu virajlarda performans nasıl? servis ücretleri ne kadar yedek parça temini kolay mı bekletiyorlar mı bekletiyorlarsa bekleme süreleri makul düzeyde mi vites geçişleri nasıl? kullandıkça erken yıpranan herhangi bir aksam var mı ? elinden geldiğince tecrübelerini paylaşırsan sevinirim. aracının da fotolarını koyar mısın lütfen sitelerdeki fotolarda ışık oyunları oluyor gerçek amatör fotolarını görmek istiyorum aracın eğer elinden gelirse bir kaç fotoğraf paylaşırsan bizlerle sevinirim...

bm34'ten istemiş tin ama bende hazır fotolar var. Epeydir de yüklemeyi düşünüyordum

Eğer açılırsa şimdi sana imageshack linkini vereyim, kendi çektiğim fotolarımdır. Direkt mesaja iliştiremedim nedense...

http://imageshack.us/g/593/18022012192.jpg/
    http://img593.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=18022012192.jpg

( NOT: Araç henüz yeni cilalanmıştır :)

Neyse sözün özü, araba yere çok yakın olmadığından dolayı, öyle çok yüksek bir viraj performansı beklemeyin, ayrıca ESP'de yok!. Ama araç yeterince performans veriyor. Sonuçta bu bir performan aracı değil öncelikle bunu kabullenmek lazım.

Servis ücretleri uygun. Trabzon'da herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UYAKSOY -- 26 Şubat 2012; 11:43:16 >

• quote:

quote:

quote:

- Uzun yolda denedik 120-140 bir sorun yok. Daha üst hızlarada çıkmadık, malum benzin fiyatları. 140 dan sonrada bu ritmini ve akışını sürdüreceği hissini veriyor.Yol tutuşu gayet tatminkardı.
    -Servisle işimiz olmadı çok şükür. Servise giden arkadaşlarda gayet memnun bildiğim kadarıyla şimdiye kadar olumsuz birşey duymadım. Kısmetse 10bine servise gidicez. Yedek parçalar kolaylıkla sağlandığını biliyorum ama.
    -Vites geçişleri beklendiği gibi zaten dokunup atıyorsun kibar kibar yerini buluyor. Tabiiki her arabada olduğu gibi doğru kullanım açısından debriyaja tam basıyorsun.
    - 7. aya giricez 2011 FC erken yıpranan bir aksam falan yok.

Diyeceğim önyargısız yaklaşmanız ve aracı bizzat gidip yerinde incelemeniz ve kullanmanız. Piyasadaki segmentindeki araçlardan eksiği yoktur fazlası vardır rahatlıkla söylerim. Yol tutuşunu ben çok beğeniyorum. Sürüş konforu güzel.

Şu an için foto koyamıyorum. Yoğunluktan vaktim olmuyor. İleri zamanlarda koyacağım. UYAKSOY arkadaşımızın koyduğu resimlerle araç aynı. Rengi beyaz.
    İstanbulda da bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntr34 -- 26 Şubat 2012; 19:26:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omega0675

ben 2001 in ikinci yarısında aldım geely fc haziranla temmuzdaki araba arasında dağlar kadar fark var 2010 larda arkalar kampana benimki 4 teker disk göğüs falan 2010 larda arabanın ortasında panel 2011 lerde normal ben 7 aydır kullanıyorum 10 numara araba helal olsun aldıkları para son kuruşuna kadar tek sorun her onbinde servise çağırıyorlar garanti dışı kalmasın diye yağ değişti bir tek 200 lira yani garantiyide önemseyip 10000 de bir servise gitmezseniz sorun yok mükemmel bi araba

Gögüs ortadaysa Mk yani familia modeli olması lazım. FC ayrı.
  • UYAKSOY arkadaşım fotoğraflar için teşekkürler. Gerçek fotoğraflar görmek daha aydınlatıcı oluyor. Allah hepinize kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Bende bu yıl yaz sonunda almayı düşünüyorum. 2013 ler gelince eğer modeller arasında donanım farkı olmazsa 2012 ler kampanyaya girer diye düşünüyorum, o sıralarda alınabilir. bu zaman zarfı içinde siz de kullandıkça edindiğiniz tecrübeleri paylaşırsanız ve yeni fotoğraflar da eklerseniz gerçekten çok sevinirim. zaten internette yorum arayınca karşımıza bir tek bu forum çıkıyor. sizler bu arabaları kullananlar olarak düşünenleri aydınlatırsanız çok faydalı olacak. başlangıç modellerinde hala arka camlarını çevirmeli yapan araç firmalarından artık tiksindğim için yeni alternatiflere yönelmek şart oldu. bir de emgrand kullanıcılarından yorumlar fotoğraflar alabilirsek artıları eksilerini bizimle paylaşırlarsa çok sevinirim. herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

• quote:

UYAKSOY arkadaşım fotoğraflar için teşekkürler. Gerçek fotoğraflar görmek daha aydınlatıcı oluyor. Allah hepinize kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Bende bu yıl yaz sonunda almayı düşünüyorum. 2013 ler gelince eğer modeller arasında donanım farkı olmazsa 2012 ler kampanyaya girer diye düşünüyorum, o sıralarda alınabilir. bu zaman zarfı içinde siz de kullandıkça edindiğiniz tecrübeleri paylaşırsanız ve yeni fotoğraflar da eklerseniz gerçekten çok sevinirim. zaten internette yorum arayınca karşımıza bir tek bu forum çıkıyor. sizler bu arabaları kullananlar olarak düşünenleri aydınlatırsanız çok faydalı olacak. başlangıç modellerinde hala arka camlarını çevirmeli yapan araç firmalarından artık tiksindğim için yeni alternatiflere yönelmek şart oldu. bir de emgrand kullanıcılarından yorumlar fotoğraflar alabilirsek artıları eksilerini bizimle paylaşırlarsa çok sevinirim. herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun kardeşim bizde ağustosta almıştık. Dediğiniz çok doğru 30bin verip hala arka camlar çevirmeli frenler kampana vs. Bizim arabada bu tür şeyler full. Avantajlarda burda ortaya çıkıyor. Donanım olsun yürüyeni olsun otür araçların çok rahat üstüne çıkıyor. Resimleride paylaşırız fırsat buldukça.

• @ Trabzon'da herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz.

Hemserim, araciniz hayirli ugurlu olsun.
    Her ne kadar bende elestirenlerin birisinden olsam yinede ilgimi ceken araclar.
    2 sen evvel memleketdeydim ama Trabzon merkez dahil bir cok ilcede geely veya diger cinli markalar
    olsun pek rastlamadim. Durum nasil, araclar kendini ispatlayabildimi oralarda ?

Trabzon`a ( agasara ) slm
  • Merhaba buda benim aracım objektif bir paylaşım.(Emgrand)
    Şuan aracım 16000 e yaklaştı genel anlamda memnunum sorularınız olursa yanıtlarım.Herkese kazasız sürüşler dilerim.

http://www.youtube.com/watch?v=juiRssEjWU0
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.