Şimdi Ara

Geely kullanıcıları platformu (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.208
Cevap
17
Favori
425.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ankebutx

quote:

Orijinalden alıntı: yorumxx

Herkese Merhabalar.
    Uzun süredir Gelly FC ile ilgili yorumları dikkatle izliyorum. Çünkü bende bir FC almak düşüncesi oluşmuştu.
    bazı yorum yazanlar varki bunlar hakkında şu kanate vardım.
    bu arkadaşlar
    ya işten çıkarılmış Çelik motor veya gelly bayii çalışanı
    Ya da Gelly i kendine rakip gören firma çalışanları
    Yada işten çıkarılmış geely servisi elemanları
    Çünkü ancak bukadar olumsuz düşünelebilir.
    Çok olumlu yazanlarında
    Gelly bayisi olduklarını düşünüyorum açıkcası.

Dikkatimi çeken diğer husus
    FC için söylüyorum 23-24 bin Tl lik sıfır bir araçtan 45-50 binlik bir beklenti içine giriyorlar.
    şikayetvar diye bir siteye girdim toyotalarda fordlarda hondalarda milletin başına neler gelmiş neler..
    Birde kendinizi onların yerine koyun derim 2011 coralla 2300 km de motor kitlemiş. 2012 Cmax direksiyon derisi soyulmuş
    2012 model araçla 45-50 gündür serviste bekleyenlerin şikayeti de cabası
    Nasıl elektronik şans işi derler beyaz eşyada arabada aynen öyle.

Bu yorumlar sonucunda gittim bayiye
    emgran ve FC yi test ettim.
    Şimdiye kadar 12 tane araç değiştirdim. skoda fellica dan başlayın mercedes 190 , 230, maxsima V6 ya kadar vs vs.
    ama arkadaş ben FC yi harbi begendim. Emgrand FC ye göre hantal ve dar geldi bana. ama fc daha atik ve ferah.
    30 aralıkta FC şiparişimi verdim. Cumartesi teslim edecekler ayrıca yorumlarımı sizlerle paylaşacağım.
    Bu donanımı diğer markaların sıfırı ile karşılaştırdım en az 10,500 tlfiyat farkı var.
    Bana niye gelly alıyorsun üstüne 10-15 koy şunu al bunu al diyenlere ver bakalım 10-15 alayım deyince niyese aniden susuyorlar.
    Bu fiyata bu araba iyi arkadaş..

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

Alıntıları Göster
    Geely kullanıcısı değilim, ama paylaşımlarınızı okudum.

Araba forumları içindeki en yararlı başlığı oluşturmuşsunuz diyebilirim, çünkü birkaç tanesi dışındakiler samimi ve yardım edici nitelikte.

Ancak her araba muhabbetindeki büyük yanlış sizlerde de var:
    Tüketimleri parasal olarak değerlendirmek.

Yakıt fiyatları çok oynak; petrol fiyatına, dolar kuruna, vergi ayarlamalarına göre bile değişiyor.

Gelin şu ölçüm işini, tüm TC dışındaki dünyada olduğu gibi, paraya göre değil de litreye göre yapın, o hiç değişmez.
    şu kadar litre/100km gibi.
    Standart budur, parayla ölçme çok aldatıcı olur.

Ayrıca LPG tüketimini ölçmek biraz zor.
    Bunun en mantıklı yolu, bir yerden depoyu "full"lemek, çoğunu kullandıktan sonra (mümkünse) aynı pompadan tekrar "full"leyip aradaki farkı gidilen yola bölmek, tabii litre olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: UYAKSOY

Hayırlı olsun, Allah utandırmasın...

Alıntıları Göster
    slm arkadaslar bende yeni 2009 model geely eco aldım aracta baskı balata sorunu cıktı servis degiştirmek icin baya para istiyor bide iç kapı acma kolları kırık parcaları servis dısında bulmak zor acaba baska marka aracların parcaları oluyormu bilen arkadaslar paylasırsa sevinirim saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozenir

hmm anladım. ama bende hiç bir zaman şarkı yada şarkıcı isimlerini göstermedi sadece track 1-2-3 gibi yazıyor. bilmiyorum bu teyp şarkı bilgilerini gösterebilme özelliği varmı?

Alıntıları Göster
    ünal bey kardeşim ne olursa olsun kulanmadığınız veya tatminkar bir şekilde araştırmadığınız durumda arabayı kötülemiyelim gelly nin sahibi babamıın oğlu değil çin sen aynı vatanda yaşadığım bir kardeşimsin senin dediğin şekilde bir koku var arabada ama bu arabada kaynaklanan bir durum değil o ucuz paspas tan kaynaklanan nasıl diyceksin ben bundan 9 ay önce bu arabayı gördüm eskişehirde bu arada eskişehirliğğim araştırdım kiralık oto center da kiralık araba emigrad gitim 1 günlüğüne kiraladım merakımdan arabaya binerbinmez çoook ağır bir koku var plastik kokusu neyse kiraladım 400 km yol yaptım araba harika yol tutuşu rahatlığı yakıtı görünürlüğü baya hoşuma gitti ama kafamı karıştıran bir şey var oda araçtaki koku neyse 1 gün kuladım gittim teslim etim ve araştırmaya devam etim mahllede markete girdim baktım beyaz bir emigrad market sahibine sordum bu kimin dedim sahibini tanıyormusun tanıyorum dedi adamı aradık geldi ben sordum adam anlatı benim gördüklerimi hepsini adam anlatı son olarak içinde plastik kokusu var bunun dedim yok dedi araça bindim araçta o kokuyla alakası yok tam araçta 0 kokusu var ben de ondan öyrendim ucuz paspalardan olduğunu 20 tl ya paspas ikigün sonra koku yapıyor git al 100 tl paspas bak oluyormu biniyorsan 35 bin tl lik arabya 100 tl paspas koycak sın kendine iyi bak

• quote:

Orijinalden alıntı: esksait

ünal bey kardeşim ne olursa olsun kulanmadığınız veya tatminkar bir şekilde araştırmadığınız durumda arabayı kötülemiyelim gelly nin sahibi babamıın oğlu değil çin sen aynı vatanda yaşadığım bir kardeşimsin senin dediğin şekilde bir koku var arabada ama bu arabada kaynaklanan bir durum değil o ucuz paspas tan kaynaklanan nasıl diyceksin ben bundan 9 ay önce bu arabayı gördüm eskişehirde bu arada eskişehirliğğim araştırdım kiralık oto center da kiralık araba emigrad gitim 1 günlüğüne kiraladım merakımdan arabaya binerbinmez çoook ağır bir koku var plastik kokusu neyse kiraladım 400 km yol yaptım araba harika yol tutuşu rahatlığı yakıtı görünürlüğü baya hoşuma gitti ama kafamı karıştıran bir şey var oda araçtaki koku neyse 1 gün kuladım gittim teslim etim ve araştırmaya devam etim mahllede markete girdim baktım beyaz bir emigrad market sahibine sordum bu kimin dedim sahibini tanıyormusun tanıyorum dedi adamı aradık geldi ben sordum adam anlatı benim gördüklerimi hepsini adam anlatı son olarak içinde plastik kokusu var bunun dedim yok dedi araça bindim araçta o kokuyla alakası yok tam araçta 0 kokusu var ben de ondan öyrendim ucuz paspalardan olduğunu 20 tl ya paspas ikigün sonra koku yapıyor git al 100 tl paspas bak oluyormu biniyorsan 35 bin tl lik arabya 100 tl paspas koycak sın kendine iyi bak

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Gelly 1.5 Comfort aracına LPG taktıran var mı?

Bu araçlara LPG takıldığında aracın istihap haddini geçtiği için muayeneden geçemediğini duydum.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman1285

Arkadaşlar Gelly 1.5 Comfort aracına LPG taktıran var mı?

Bu araçlara LPG takıldığında aracın istihap haddini geçtiği için muayeneden geçemediğini duydum.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    Merhabalar.
    Uzun bir aradan sonra sizlerle FC 1,5 ile ilgili yorumlarımı paylaşayım dedim.
    Gerçi daha öncede yazacaktım ancak Bayii nin sallamasından dolayı aracı 4 ocakta değilde 24 ocakta alabildim. Arkasından kar kıyamet zaten kullanamadım. araç 220 km de iken buzda kayan bir transit vurdu. 1 hafta da serviste kaldı. yeni kullanmaya başladım anlayacağınız.
    Öncelikle antep bayisinden aldığım için ne kadar pişmansam antep servisinden o kadar da memnunum. Dediğim gibi kaza yaptık. tampon ve far gitti. Kaskonun eksperi gelmeden bizim parçalar gelmişti (Cumartesi kaza, Salı eksper geldi. Pazartesi parçalar hazırdı.)
    Antep servisinin ilgi ve alakasını takdir etmemek elde değil.
    Gelelim araca.
    Aracım 2012.
    Bayi elindeki 2011 i eritmek için ne kadar ısrar ettiysede iyiki 2012 almışım.
    2012 de maalesef çelik jant yok. normal kapak var.
    ama motor CVVT Euro 4 değil yeni nesil DVVT Euro 5. Bu da performans ve yakıtta artı sağlıyormuş.
    Gösterge paneli farklı. Benzin ve Hararet digital göstergeli.
    yol bilgisayarı daha geniş ekranlı ve ortada. onun üzerinede abs ebd sinyal falan lambalarını yerleştirmişler. Eskisine göre çok şık duruyor.
    Gerçi araç henüz rodajda 580 km yaptım. Ama ilk aldığım güne nazaran performansının arttığını görebiliyorum. ilk aldığımda LPG li araçlar gibi performans benzine göre düşüktü. Ama gün be gün artıyor.
    Daha 580 km olduğu için çok yol tutuşu uzun yolu vs henüz bir tecrübe sahibi olamadım.
    Ancak arabayı kullanırken görüş açısı güzel. kullanımı rahat.
    müzik sisteminin direksiyondan olmaması büyük bir eksiklik bence.
    birde dikkatimi çeken el freni boğazında deri olmaması. anlaşılan onu yaptırmak lazım.
    Koku falan diyenler için standart yeni araba kokusu var.
    Park sensörü baya kullanışlı.
    Kliması sıcak kısmı baya iyi ama soğutmasını daha denemedim.
    frenler ve direksiyon gayet iyi.
    keşke lastikleri 15 değil de 17 yapsalardı. çünkü arabanın gövdesine göre küçük duruyor. onuda değiştireceğim galiba.
    birde beni rahatsız eden kısmı durduğunuz her yerde (petrol, market, iş, ev) millet habire arabayı inceliyor. şurası nasıl burası nasıl. kaç para. Herhalde ferrari falan alsam millet ancak bu kadar ilgilenirdi. çünkü 60-70 binlik passatları bile millet bu kadar merak etmiyor.
    sonuç olarak aynı paraya bom boş Dacia Logan almaktansa bu paraya çok çok iyi bir araç.
    tavsiye ederim..

• quote:

Merhabalar.
    Uzun bir aradan sonra sizlerle FC 1,5 ile ilgili yorumlarımı paylaşayım dedim.
    Gerçi daha öncede yazacaktım ancak Bayii nin sallamasından dolayı aracı 4 ocakta değilde 24 ocakta alabildim. Arkasından kar kıyamet zaten kullanamadım. araç 220 km de iken buzda kayan bir transit vurdu. 1 hafta da serviste kaldı. yeni kullanmaya başladım anlayacağınız.
    Öncelikle antep bayisinden aldığım için ne kadar pişmansam antep servisinden o kadar da memnunum. Dediğim gibi kaza yaptık. tampon ve far gitti. Kaskonun eksperi gelmeden bizim parçalar gelmişti (Cumartesi kaza, Salı eksper geldi. Pazartesi parçalar hazırdı.)
    Antep servisinin ilgi ve alakasını takdir etmemek elde değil.
    Gelelim araca.
    Aracım 2012.
    Bayi elindeki 2011 i eritmek için ne kadar ısrar ettiysede iyiki 2012 almışım.
    2012 de maalesef çelik jant yok. normal kapak var.
    ama motor CVVT Euro 4 değil yeni nesil DVVT Euro 5. Bu da performans ve yakıtta artı sağlıyormuş.
    Gösterge paneli farklı. Benzin ve Hararet digital göstergeli.
    yol bilgisayarı daha geniş ekranlı ve ortada. onun üzerinede abs ebd sinyal falan lambalarını yerleştirmişler. Eskisine göre çok şık duruyor.
    Gerçi araç henüz rodajda 580 km yaptım. Ama ilk aldığım güne nazaran performansının arttığını görebiliyorum. ilk aldığımda LPG li araçlar gibi performans benzine göre düşüktü. Ama gün be gün artıyor.
    Daha 580 km olduğu için çok yol tutuşu uzun yolu vs henüz bir tecrübe sahibi olamadım.
    Ancak arabayı kullanırken görüş açısı güzel. kullanımı rahat.
    müzik sisteminin direksiyondan olmaması büyük bir eksiklik bence.
    birde dikkatimi çeken el freni boğazında deri olmaması. anlaşılan onu yaptırmak lazım.
    Koku falan diyenler için standart yeni araba kokusu var.
    Park sensörü baya kullanışlı.
    Kliması sıcak kısmı baya iyi ama soğutmasını daha denemedim.
    frenler ve direksiyon gayet iyi.
    keşke lastikleri 15 değil de 17 yapsalardı. çünkü arabanın gövdesine göre küçük duruyor. onuda değiştireceğim galiba.
    birde beni rahatsız eden kısmı durduğunuz her yerde (petrol, market, iş, ev) millet habire arabayı inceliyor. şurası nasıl burası nasıl. kaç para. Herhalde ferrari falan alsam millet ancak bu kadar ilgilenirdi. çünkü 60-70 binlik passatları bile millet bu kadar merak etmiyor.
    sonuç olarak aynı paraya bom boş Dacia Logan almaktansa bu paraya çok çok iyi bir araç.
    tavsiye ederim..

Alıntıları Göster
    yorumxx aracınız hayırlı olsun,2012 modellerde göstergeler daha şık duruyor gibi ama cantları kapak yapmışlar,yeni motorda güç farkı varmı beygir açısından?

• Araç 77 kw yani 105 beygir
    2011 fc kullanmadığım için kiyaslayamiyorum.
    Tahminim 2-3 bin km olunca daha net cevap verebilirim.
  • quote:

Araç 77 kw yani 105 beygir
    arkadaşlar emgrand kullananlar varmı araç nasıl tavsiye edermisiniz?
  • slm arkadaşlar kendime ait ilk arabamı almayı planlıyorum.en uygun peşinatla en full araç cebime göre emgrand hb düşünüyorum.yorumlarınız ne olur?yardm edersenz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beetle0

slm arkadaşlar kendime ait ilk arabamı almayı planlıyorum.en uygun peşinatla en full araç cebime göre emgrand hb düşünüyorum.yorumlarınız ne olur?yardm edersenz sevinirim.
    Beğendiyseniz alın arkadaşım. Ben aldım. Memnunum. Beni dinleyerek alırsanız da kullandıkça bana dua etmeyi unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basist1

Beğendiyseniz alın arkadaşım. Ben aldım. Memnunum. Beni dinleyerek alırsanız da kullandıkça bana dua etmeyi unutmayın.

sagol kardeşim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabate

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğin Geely Volvo'yu satın alan mı? Ya da Emgrand EC7 modeline C-NCAP'taki 5 yıldızdan dolayı b.k atılıp, E-NCAP'ta görelim denilen ve 4 yıldız alan firma mı? 2007 Toyota Avensis ile aynı motora sahip arabayı alırsanız emin olun firma toz bulutuda olsa sorun yaşamazsınız ki arkasında az biraz çelik motor olduğunu varsayarsak bu çok zor.. Kimse kimseye birşey kanıtlamak zorunda değil.. Renault'la Dacia ile ne sorunlar yaşanıyor gayet iyi biliyorum.. Servis'e muhtaçlık durumunuzda maalesef bir tekmede onlar vuruyor.. Geely servisleri kullanıcı hatası olduğunda bile müşteri kaybetmemek için parçayı garanti kapsamında değiştiriyor..

Ama tabi şimdi yukarıdaki yorumlarım benim mutlaka reklam amaçlı.. Hatta kesin! O yüzden bence öncelikle bir bayiye gidin, araçları inceleyin, test sürüşüne katılın, servisini gezin ve yedek parça fiyatlarını ve stokta olmayan (ki çok zor) ürünlerin tedarik sürelerini sorun.. Geely özellikle Emgrand EC7 ile donanım yönünden zengin tutmuş ve her parçası bilindik markalarla çalışmış, yedek parça sorunu çıkartmayacak bir araç sunmuş..

Karalamadan önce, ALLAH aşkına araştırın..

• quote:

Orijinalden alıntı: Halk Kütüphanecisi

Bahsettiğin Geely Volvo'yu satın alan mı? Ya da Emgrand EC7 modeline C-NCAP'taki 5 yıldızdan dolayı b.k atılıp, E-NCAP'ta görelim denilen ve 4 yıldız alan firma mı? 2007 Toyota Avensis ile aynı motora sahip arabayı alırsanız emin olun firma toz bulutuda olsa sorun yaşamazsınız ki arkasında az biraz çelik motor olduğunu varsayarsak bu çok zor.. Kimse kimseye birşey kanıtlamak zorunda değil.. Renault'la Dacia ile ne sorunlar yaşanıyor gayet iyi biliyorum.. Servis'e muhtaçlık durumunuzda maalesef bir tekmede onlar vuruyor.. Geely servisleri kullanıcı hatası olduğunda bile müşteri kaybetmemek için parçayı garanti kapsamında değiştiriyor..

Ama tabi şimdi yukarıdaki yorumlarım benim mutlaka reklam amaçlı.. Hatta kesin! O yüzden bence öncelikle bir bayiye gidin, araçları inceleyin, test sürüşüne katılın, servisini gezin ve yedek parça fiyatlarını ve stokta olmayan (ki çok zor) ürünlerin tedarik sürelerini sorun.. Geely özellikle Emgrand EC7 ile donanım yönünden zengin tutmuş ve her parçası bilindik markalarla çalışmış, yedek parça sorunu çıkartmayacak bir araç sunmuş..

Alıntıları Göster
    Geely Eco 1.3GT aracım bi kaç hafta önce bir araçla akü takviyesi yaptık kendi hatam yüzünden bütün sigortaları yandı aracımın. servis garanti kapsamında bütün sigortaları değiştirdi.önce mırın kırın ettiler ama Anadolu Grubunu arıyacağımı söyleyince tamam dediler Artık Arabayı servise götürmeden önce Anadolu gurubunu arıyorum, onlarda servisi arıyor beni üçlü konferansla ustayla görüştürüyor kendide dinliyor ya çok manyak bişi acayip hoşuma gitti

inanmayanlar için açtığım başlık

http://forum.donanimhaber.com/m_56885807/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56928527

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankebutx -- 13 Şubat 2012; 9:55:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankebutx

Geely Eco 1.3GT aracım bi kaç hafta önce bir araçla akü takviyesi yaptık kendi hatam yüzünden bütün sigortaları yandı aracımın. servis garanti kapsamında bütün sigortaları değiştirdi.önce mırın kırın ettiler ama Anadolu Grubunu arıyacağımı söyleyince tamam dediler Artık Arabayı servise götürmeden önce Anadolu gurubunu arıyorum, onlarda servisi arıyor beni üçlü konferansla ustayla görüştürüyor kendide dinliyor ya çok manyak bişi acayip hoşuma gitti

inanmayanlar için açtığım başlık

http://forum.donanimhaber.com/m_56885807/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56928527

servis iyi görünüyor, geçmiş olsun

• quote:

Araç 77 kw yani 105 beygir

2011' de de fark yok 105 hp 6000dd 132 newtonmetre tork 4400 dd de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdal

yorumxx aracınız hayırlı olsun,2012 modellerde göstergeler daha şık duruyor gibi ama cantları kapak yapmışlar,yeni motorda güç farkı varmı beygir açısından?

güç farkı yok aynı beygirde ve kuvvetli muhtemel torklarda aynı
  • Arkadaşlar aracım 2011 FC, yüksek yakıt (*) yaktığından dolayı servis ile görüştüm, aracın beynini ve yazılımını kontrol etmelerini istedim. Anlayışla karşıladılar ve aracı bilgisayara bağladılar. Herhangi bir arıza kaydı bulunmadığını belirttiler ancak motor beyni, abs gibi yazılımların tamamını güncellediler. Aracın çekişinin ve yakıt sarfiyatının azalacağını söylediler.

Araç artık daha seri, örneğin 3-4 kişi araçtayken yokuşta aracı kaldıramıyorum diye bir şikayetim vardı; ancak bu sorun ortadan kalktı gibi. Bu sabah 2 kişi ile arabayı kaldırmakta zorlandığım aynı yokuşta arabayı kaldırmayı 5 kişi ile denedim; hiç zorlanmadan kalktı.

Umarım bu düzenleme yakıt sarfiyatında da etkili olur.

(*) Yüksek yakıttan kastım tamamı şehir içi 1-2-3. viteslerde KM'de 13 Litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: yok artık bitti

quote:

Orijinalden alıntı: dtstreamguy

merak etmeyin gellyi tanıyan biriyim echo 1,3 modelini kullandım bi akrabamızda var tek kelime ile 18500 lira bile etmeyin hiçbir işe yaramayan pazardaki oyuncak gibi kalitesiz bir araba karalmak değil doğrular bunlar ayrıca siz şimdi koskoca renaultun tecrübesi ile dünkü firma gellyi mi karşılaştırıyorsunuz güldürmeyin ya hiç köklü firmalar ile bir olabilir mi gelly bikere çin malı kalitesi 2 yaşındaki arabanın kapı kolu falan kırılmış bizim akrbadaki 1,3 ama araba resmen gitmiyor ayrıca aşırı derecede yakıyor çok berbat frenler çok zayıf abs yalandan var işte daha 600 kmde öntakımdan ses geliyordu servis halletti evet dediğinize katışıyorum garantiden yaptıkları işler çok ama hep bozulması iyibir durum değil akıl var mantık var 18500 liraya ikinciel el 2 3 yaşında albea 1,3 düzelki 1,3 multijet dieller arasında en uzun ömürlü dizeldir accent clio symbol dacia logan varken buna gidip para vermek pek mantıklı değil bikere arabanın içi çok acayip oturmaq pozisyonu berbat direksiyon yamuk gibi duruyor bence hiç ama hiç köklü firmalar ile karşılaştırmayın

Geely 1.3 echo modelini daha iki gün önce bende gördüm. uzun uzadıya incelemedim ama bence de dökülmeye müsait bir araç gibi geldi bana. Ama dtstreamguy'ın dediği gibi servis iyi, yedek parça ucuz ve bulunulan ile göre sorunsuz tedarik edilebiliyor. Sonra dtstreamguy emgrand modeli ile ilgili yorum yapmış. Emgrand modeli Geely'nin çıkış modellerinden bir tanesi. 3. dünya ülkelerine Echo gibi modellerle giren Geely, İngiltere'ye Emgrand ile girmeye hazırlanıyor.

Sonuç olarak, Clio'yu da üreten Renault, Latitude'yi de üreten Renault. Yani, markaların hitap ettiği pazarlara göre kaliteli/kalitesiz veya ucuz/pahalı üretimleri mevcuttur. Şimdi siz 18.500 TL'ye 2009/2010 yıllarında satılan bir araç ile 30-35.000 TL'ye 2012 yılında satılan iki aracı kıyaslarken Emgrand'a bu kadar haksızlık yapmayın. Nitekim echo modeli c-ncap testinde hüsrana uğradı, ancak emgrand aynı testten 5 yıldız, e-ncap'ten 4 yıldız aldı. Sadece bu bile aralarında ne kadar fark olduğunu ortaya koyuyor değil mi?

• Bak bu son söylediğinin endişesini bende yaşıyorum. Eğer uzun vadeli bir distribütörlük olmazsa mağdur olma ihtimalimiz var. bakım Chery'den kimse bahsetmiyor. Halbuki TV reklamlarından sonra baya bir konuşulmuştu. Şimdi ise adını anan yok. Ama bizim de umudumuz, Geely'nin distribütor firmasıbnın güçlü ve kararlı oluşundan kaynaklanıyor.

Şu konuda da sana katılıyorum köklü firmaların ürettiği araçlar ile Geely'nin KALİTE'sinin karşılaştırılması doğru değil. Ancak bahsettiğiniz dizel Linea'nın donanım tablosunun ve motor performansının da Emgrand ile karşılaştırılması gerekiyor. Dizel 1.3 Linea kullandığım araçlardandır. Emgrand'da bulunan donanımları Linea'ya koyduğunuzda fiyatın 40.000 Tl üzerine çıktığını göreceksiniz. Bilmiyorum kullandınız mı? Linea'yı kullandım ve FC ile kıyaslayamam. Aracın ilk ve ara hızlanmalarının FC'nin çok gerisinde olduğunu hissettim.

Bakın dediğim gibi KALİTE konusunda şu anda benim elimde hiç bir veri yok. Ancak KALİTEYİ gözardı edip donanım olarak kıyaslamamızda hiç bir sakınca yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: diabate

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bizdede var FC 6 aylık fabrikasyon verisi olarak şehir içi 9.7 L/100km şehir dışı 6.2L /100km olarak gözüküyodu LPG taktıramadık en azından bir süre ertelemek zorunda kaldık imkanlar müsaitinde. Motor açma 2500-3000 devir/dakikayı geçmeyecek şekilde servis önerisiyle motoru boğmadan üzmeden yaptık gayette hoş oldu araç git gide açılıyor kullandıkça atikleşiyordu, maşallah diyelim. Bizim motor açma devresinde yakıt tüketim ölçümlerimiz şehir içi İstanbul trafiğinde 8.6L/100 km ve kilometrede 38 kuruş yakmış oldu. 1100 kmlik İstanbul-Malatya arası şehir dışı motor açma evresinde ise 2500-3000 devir/dakika ortalama devir ile saatte yaklaşık 120 km/saat hızla 5.67L/100 km olarak hesapladık. Bunun kilometredeki maliyeti 25 kuruş oldu. Fabrikasyon verilerinin çok altında çünkü fabrika verisi yüksek ve bu değerler benzinle ölçüldü. Şu anda araç 6binde motor açık; bu şekilde şehir dışı ölçme imkanı henüz yok ama şehir içi benzinle şehir içi 7.6L/100 km, kilometre başına maliyeti 32 kuruş. Biz araca yakıtı koklatıyoruz çünkü araç CVVT yani değişken supap zamanlama sistemli yani gaz pedalına basmana göre subaplar ayarlanıyor, gaza az basınca tasarruf çok basınca performans. Bizim kullandığımız devir 2500-3000 sonuçlar ortada. İlerde nasip olursa inşallah LPG taktırmayı düşünüyoruz.]

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.