Şimdi Ara

Boya kalınlığı ölçüm cihazı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
39.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi boya kalınlığı ölçüm cihazı lazım,Ankara'da yaşıyorum ama burda pek yok herhalde istanbuldan bulabilirmiyiz acaba,şöyle ne çok iyi olsun nede çok kötü olsun orta karar bi şey yeter bana.Bildiğiniz marka varmı bana önereceğiniz.Eniştem var Almanya'da o daha ucuza alabilirmi.
    Vereceğiniz cevap ve bana ayırdığınız süre için şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaloglu -- 13 Şubat 2010; 17:00:43 >

• e-bay'den alabilirsin. gg'de de satanlar var. Fakat fiyatları haliyle e-bay'den yüksek. Hemen hemen hepsi çin malı. Dolayısıyla Almanya'dan daha ucuza geleceğini de pek sanmıyorum.

Yerli üreticiler de var;http://www.datametral.com/Kalinlik-Olcer/kalinlik-olcer.html Tabi onlar da çinden ithal ediyor olabilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.B.K -- 13 Şubat 2010; 17:28:43 >
  • İstanbulda teknotherm diye bir firmada var. Amerikan malı satıyorlar. istersen onlara bir sor

http://www.teknotherm.com.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=124

bir de sahibinden.com a bak

http://www.sahibinden.com/defelsko_positector_dft_boya_kalinligi_olcum_cihazi-93WQQaXQQ24978470WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titanium34 -- 17 Mayıs 2010; 21:08:55 >

• Defelsko markasının tüm uygulamalar için cihazları var. Gerçekten çok kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

Teknotherm, Türkiye distribütörü firmanın.

• Aynı zamanda ultrasonik ölçüm yapan cihazları var. Demir içeren ve demir içermeyen metallerin üzerindeki kaplamayı ölçenler, bununla birlikte ahşap malzemenin üzerindeki vernik boya vs kaplamayı ölçen modelleri bile mevcut.

Boya kalınlığı ölçüm cihazı
  • araçların standart boya ölçüsünü nerden nasıl öğrenebiliriz,

ölçümü yaptık ve atıyorum değer 12.3 çıktı bunun bu araç için standart değerer arasında olduğunu anlamak için aracın standart boya değerlerini bilmemiz lazım, bu değeri nasıl öğreneceğiz,
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

araçların standart boya ölçüsünü nerden nasıl öğrenebiliriz,

ölçümü yaptık ve atıyorum değer 12.3 çıktı bunun bu araç için standart değerer arasında olduğunu anlamak için aracın standart boya değerlerini bilmemiz lazım, bu değeri nasıl öğreneceğiz,

Ornek Kaputa tuttun 12.3 cikti diyelim sonra kapilardan birine tuttun 8.2 cikti. Bu sekilde anlasilir gibi. Aracin muhtelif yerlerini olcerek bakarsin.
  • Gerçekten bu aletlerle ölçüm yapıldığında boyası orijinal bir arabanın her tarafında aynı sonuç çıkıyor mu? Bir de bu aletlerle boya altında işlem görmüş, macunlu yerleri tespit etmemiz mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

quote:

Ornek Kaputa tuttun 12.3 cikti diyelim sonra kapilardan birine tuttun 8.2 cikti. Bu sekilde anlasilir gibi. Aracin muhtelif yerlerini olcerek bakarsin.

Parça boya varsa haklısınız

fakat

aracının tamamı boyalı ise ?

aynı model farklı bi aracın boyasına bakmak gerekir, eğer o sırada aynı model araç yok ise ne olacak ?

Ayrıca, araç komple boyalı diyelim ve boya standart değerlerde atıldı bu durumda aracın komple boyalı olduğunu nasıl anlayabiliriz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 29 Kasım 2010; 11:53:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

quote:

Parça boya varsa haklısınız

fakat

aracının tamamı boyalı ise ?

aynı model farklı bi aracın boyasına bakmak gerekir, eğer o sırada aynı model araç yok ise ne olacak ?

Ayrıca, araç komple boyalı diyelim ve boya standart değerlerde atıldı bu durumda aracın komple boyalı olduğunu nasıl anlayabiliriz,

Genelde araç komple boyalı olsa bile iç kısımlarda olmayan yerler vardır. (Kapı içleri gibi) Oraları da kontrol etmek gerekiyor

• Araçlarda kaput, tampon, tava kapı... vs gibi muhtelif yerlerde araç sıfır olsa bile boya film kalınlığında farklılık olabilir. Bu uygulamadaki hatadan ziyade boyanın deforme olup yıpranma ihtimaline karşılık yapılmış olabilir. En uygun anlama şekli aynı marka, model, renk başka bir araç ile karşılaştırma yapmaktır.
  • İstanbul PERPA da alman malı satan bir yer varhttp://www.altinboy.com.tr/boya-kalinlik-olcme-cihazi/Handy.asp
    QNIX Türkiye distributoru
  • Bir ara ben de yurt dışından getirtiyordum. Bu işin kralı elcometer markasıdır. Almanya'da tanıdığınız varsa ona sipariş edebilirsiniz.
  • ben kendim yaptım.
    çok işe yarıyor.
    eğer macun varsa boyanın altında kesinlikle anlıyorum.
    macun olmadan boyandıysa yani değişme varsa anlamak zor aletle.
    aleti yaptıktan sonra bir kaç arabada denedim
    sonra babamın arabasında, o da ne araba komple boyalı
    şok oldum
    hala söylemedim bilmesin daha iyi morali bozulur.
    sonra kendime araba aldım hiç ustaya baktırmaya gerek kalmadı.
    kaldı ki ustaların çoğu anlayamıyor bile ölçüm cihazı yoksa ellerinde.
    iyi de bu, nasıl alet diyeceksiniz.
    makina bulursam resimlerini çekip nasıl yapılacağını anlatacağım insallah.
  • Araç tamamen boyalı olsa dahi boya hiç bir zaman fabrikada robotun boyadığı şekilde olmaz. Kimi yerde 30 çıkarken kimi yerde 15 çıkabilir. Buradan da boya olduğu anlaşılabilir.
  • Piyasanın %90'ı çin. Alman ya da başka ülke üretimi yazsa da uzakdoğu. Biraz fazla para verip iyi bir cihaz alın. Defelsko bu konuda en iyisi. İki sene garantisi var. Bu ürünleri satan firmalar arasında en kurumsal olanı. Cihazla ilgili sorununuz olduğunda muhattap bulabilmeniz için bu kriter de önemli.

http://www.teknotherm.com.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=124
  • http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=49d8F60Ed2c#!

bu videoda da, nasıl kullanıldığını gösteriyor.
  • en fazla 160 mikron boyasız...fabrikalar 140 160 arası atıyor boyayı
    şahinlerde felan daha aşağı oluyomuş makinada ölçmedim ama :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.