DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
BEL AĞRISI ÇEKENLERE HANGİ YATAK ?....
48
Cevap
2
Favori
83.538
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   7268 Mesaj
   10 Şubat 2010 18:55:37
   Arkadaşlar bu konuda uzun bir müddet değişik satıcıları, ve netteki siteleri dolaştım...Sert yatak arayan 100 Kg 120 kg cıvarında kilosu olanlar mecburen FULL ORTOPEDİK sert yaylı yatakları araştırıyorlar...Bende bu konudaki bulduklarımı arayan arkadaşlarıma hazır bilgi olsun düşüncesiyle foruma getirdim...Bu gurupta ALTIN YATAK WİNDSOR mevcut...Yaylı full ortopedik sert yatak...150 x 190 cm olanı 82 x 10 = 820 Lira.... İŞBİR YATAK ta ise bu gurupta COLİSİT PRİNCE full ortopedik 150 x 200 Cm olanı 59 x 12 = 715 Lira.... COLİSİT KİNG olanı 150 x 200 Cm ebadında 90 x 12 = 1088 Lira...Başka bir firma ise YATSAN FULL ORTOPEDİK MEDİCAL PREMİER 150 x 190 ebadında 52 x 11 = 572 Lira....Doktorların sert yatak tavsiye ettikleri beli ağrıyanlar için ve sert yatak seven 110 kg. dan ağır kişiler için özel üretilmiş...Kumaşı örme kumaş.... Burada üç ayrı markanın sert yataklarını yazdım...Başka markalarda bulduklarımı daha sonra yazacağım....saygılarımla...


   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Yüzbaşı
   350 Mesaj
   10 Şubat 2010 20:36:04
   çok uzun süre bel ağrısı çeken birisi olarak çok sert yatakların bel ağrısına fayda sağladığını söyleyemiyeceğim,aksine ağrınızı arttırır.tavsiye edilen ortopedik veya yarı ortopedik yataklardır.


  • Yarbay
   3148 Mesaj
   10 Şubat 2010 23:54:27

   quote:

   Orijinalden alıntı: receppal

   çok uzun süre bel ağrısı çeken birisi olarak çok sert yatakların bel ağrısına fayda sağladığını söyleyemiyeceğim,aksine ağrınızı arttırır.tavsiye edilen ortopedik veya yarı ortopedik yataklardır.


   Anatomiyi kendisine uymaya zorlayacak kadar sert olmamalı ama aynı zamanda çok da yumuşak olmamalı ki desteklesin.


   _____________________________

   Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
  • Teğmen
   231 Mesaj
   31 Mart 2010 16:25:12
   Bel ağrısı için yarı ortopedik ya da ortopedik yatak olmaz. Kronik bel ağrınız varsa kesinlikle full ortopedik yatak almalısınız. Blue star (yataş) modelini ısrarla tavsiye ederim. Kaç kişi ve kendim bu yatak sayesinde kronik ağrılarımızdan kurtulduk.


   _____________________________

  • Er
   3 Mesaj
   04 Kasım 2010 21:54:47
   ewet blue star bel ağrıları için iyi bir yatak. işin içine biraz da konfor girsin dinç uyanayım derseniz five-z daha profösyönel bence. ewimde five-z kullanıyorum çok memnunum. tavsiye ederim arkadaşlar


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   536 Mesaj
   12 Kasım 2010 23:23:35
   İdaş'ın ultraortapedik Climarelle Climapocket Latex yatağı var.
   Fiyatı biraz tuzlu ama bir denemenizi tavsiye ederim idaş showroom'larında


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvc -- 14 Kasım 2010; 22:38:40 >
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Kasım 2010 23:27:31
   İşin içinde taşkafa varsa ciddiye almaya gerek yok, he de geç.


   _____________________________

  • Yarbay
   6001 Mesaj
   15 Kasım 2010 00:18:40

   quote:

   Orijinalden alıntı: YarımAda

   İşin içinde taşkafa varsa ciddiye almaya gerek yok, he de geç.


   Neler var ya...


  • Yarbay
   3148 Mesaj
   15 Kasım 2010 09:36:39

   quote:

   Orijinalden alıntı: YarımAda

   İşin içinde taşkafa varsa ciddiye almaya gerek yok, he de geç.

   Sen biraz fazla geçmişsin, son durağı da kaçırmışsın...


   _____________________________

   Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
  • Teğmen
   124 Mesaj
   01 Aralık 2010 23:56:40
   1 seneyi geçti felçli gibi 1 ay yattım fıtıktan. Kımıldayamaz hale gelmiştim 1 ay boyunca sadece tuvalet... Ortapedik yatak beni mahvetti. Divan'ın yarı ortapedik çok ucuza aldığım tek kişilik yatağında normale döndüm. Sünger yüzeyler ve sert yüzeyler belimi hasta halime doğru geriletiyor. Bunlara yatak, koltuk ve sandalye dahil. Süngerimsi yüzeyler belimi yerinden oynatıyor, sert yüzeyler ise belimin tutulmasına neden oluyor. ALgoloji bölmününde yaptırdığım gevşetici iğneler çok işe yaradı, büyük iyileşme sağladım. Mutlaka doktorunuza danışarak bu iğneleri olunuz.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazbut -- 1 Aralık 2010; 23:57:55 >
   _____________________________


   DH Motorola ATRIX Kullanıcıları
  • Onbaşı
   18 Mesaj
   08 Haziran 2011 20:15:29
   Burayı okumanızı tavsiye ederim. Bel ağrısı çekenlere doğru yatak seçimi konusunda çok güzel anlatılmış.

   http://www.kosmodisk.co...e_view&cid=206644&c=9787

   Sitede buna benzer ürünler de var. İsterseniz göz atın


   _____________________________

   imza: Oyun - Forum
  • Binbaşı
   1039 Mesaj
   10 Haziran 2011 01:46:47
   Piyasada öyle markalar varki sırf satmak için aslında ortopedik olmayan ürünleri ortopedik full ortopedik diye duyuruyor.Bu halkla dalga geçmek ciddiye almamak.Avrupa Birliği kriterlerini bu yüzden istiyorum.
   Sadece yatak konusunda değğil,sağlık konusunda ve birçok farklı ürün konularında aslında alakası olmayan özellikler varmış gibi sunuluyor ürünlerde.
   Avrupa Birliği kriterleri ve insan sağlığı güvenliği kriterleri şartları uygulansa nal toplar bu firmalar.
   Ülkemizde her geçen gün bu konularda düzelmeler var,gün gettikçe yenilikler bizi sevindiriyor insan sağlığı açısından ve haklsız rekabet açısından ama hala birileri süre dolmadan denetimler tam kontrollü olmadan ne satabilirsem satayım derdinde.
   Ben herkesden rica ediyorum,aldığını bir ürün yada alşmasanız bile reklamı yapılan üründe bir yanlış varsa aslına uygunsuzluk varsa tüketici yanıltılıyorsa lütfen mutlaka eleştiriniz ve gerekli yerlere,malı satan firmaya,denetimi yapan yetkili mercilere mail atınız,artıkı bir maille gerekli yerlere ulaşabiliyoruz.Ülkemizin kalkınması adına bireysel olarak mücadele etmeliyiz.
   Yazıda bahsettiğim konuyu daha iyi anlatmak için bir örnek vereyuim,FLO markasıyla mağazalaşmış olan firma sürekli reklam yapar mesela ayakkabıları konusunda,ben de diyorum ki keşke reklamlarda bahsettikleri gibi olsa da ürünü alan yabancılar bir daha alsa.Flo mağazalarında sık sık ortadoğulu turist alıcılar görüyorum,keşke kaliteli olsa ürünleri de gurur duysak ama üzülüyorum kaliteleri konusunda ve eleştiri maili de attım 2 ay içind en az 3 kere.
   Clarks,Camel Active,Camper gibi markaların ürünlerini bir inceleyin dedim.Ayak sağlığı çok önemli,Flo da bunun farkında ve ayak sağlığına vurgu yaparak reklam yapıp bizi ikna etme peşinde ama gel görki kazın ayağı öyle değil.Keşke Flodan Türk Malı Made in Turkey Made in Türkiye ürünler alabilsem,Clark's almak zorunda kalmasam,Camper almak zorunda kalmasam.Ülkeme katkım daha çok olsa.   _____________________________
   Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.
  • Er
   1 Mesaj
   18 Haziran 2011 14:50:23
   Visco yataklarla ile ilgili bilmeniz gereken her şey…
   Markası, modeli ne olursa olsun tüm yaylı yataklarda, yatak omurgaya değil de omurga yatağa uyum sağlamak zorunda kaldığından omurga zorlanır ve uyanıldığında bel ve sırt ağrıları ortaya çıkar.Visko Love yataklarda omurganın doğal eğriliği korunduğundan, daha kaliteli, daha derin bir uyku uyumak, sabah dinlenmiş ve dinç bir şekilde uyanarak güne başlamak mümkündür.
   Visco yataklar ortopedik midir;
   Ortopediklik kişiye, yaşa ve kiloya göre değişen bir kavramdır.Toplumda yerleşmiş olan önyargı sert yatakların daha iyi olduğudur.Bu bilgi kısmen yanlıştır.Günümüzde üretilen yaylı yatakların ortopedikliği, imalatları esnasında yayların arasına yerleştirilen sünger takozların sayısı ile orantılanır.Yatak içinde yayların arasında kullanılan sünger takozların sayısı, ne kadar fazla ise yatak o kadar full ortopediktir bilinci hatalıdır.Ve yaylı yataklarda kullanılan keçe hijyen için doğru bir ürün olarak kabul edilmemektedir.
   Oysa ki ortopedik yatak, kişiye, yaşına ve kilosuna en uygun olan yataktır.Örneğin 10 yaşında 20 kilo ağırlığında bir gencin full ortopedik yaylı yatakta yatması kemik gelişimi için ne kadar yanlışsa, 60 yaşında 60 kg ağırlığında biri için de full ortopedik yaylı yatak o kadar yanlıştır. Full ortopedik olarak etiketlenen yataklar herkes için iyi olmayabilir. Visco yataklar ise yay içermezler.Viscoelastic malzeme doğası itibariyle basınca ve sıcaklığa göre şekillenen hafıza özellikli akıllı malzemelerdir.Visco yatakların üretiminde, yatağın alt kısmında PU (Poliüretan) Lateks malzeme kullanılır,bu destekleyici özelliktedir.Üst kısmında ise vücut şeklini alan omurgayı destekleyen viscoelastic malzeme vardır.Daha sonra iç astar ve en dışında yatak kılıfı yer alır.Visco yatakların içini görebilirsiniz ancak yaylı yatakların içini göremezsiniz.
   Dolayısıyla yatağı kullanacak kişinin ağırlığına duyarlı olan visco yataklar herkes için ortopediktir. 20 Kg ağırlığında birinin visco yatağa yapacağı basınç da,90 kg ağırlığında birinin yatağa uygulayacağı basınç da, visco yataklar tarafından emilerek, vücuda uygulanan basınç hem minimize olur hem de vücudun her noktasına eşit oranda minumum basınç uygulanır.Aynı zamanda omurganın doğal eğrisi de zarar görmemiş olur.Yaylı yataklarda ise yatağa yaptığımız ağırlığa (basınca) karşılık yaylarda bize şiddetli bir basınç uygular.Bu basınç hem fazla hem de vücudun her noktasına farklı farklı oranlardadır,uyku esnasındaki rahatsızlarımız ve yatakta dönmelerimiz bu basınçtan kaynaklanır.Omurganızın doğal eğrisinin korunmasını bekleyemezsiniz.Dolayısıyla visco yataklar herkes için ortopedik ve idealdir.ayrıntılı bilgi için www.viskoloveshop.com
   Tamamı visco olan yatak var mı?
   Visco yatakların altında kullanılan PU lateks malzeme sadece destekleyici özelliğe sahiptir.Şayet tamamı visco olan bir yatağa yattığımızda yatağın içine tamamen gömülebiliriz.Bu doğru bir yatım değildir.Bundan dolayı visco malzemelerin altında lateks katman (sert sünger) kullanılır.Aynı şekilde yayların üzerine yerleştirilmiş visco katmanlı yataklar da doğru bir ürün değildir.Viscoelastic malzeme özelliği itibariyle şekil alan ve hareketli bir malzemedir, dolayısıyla hareketli bir malzemenin altına yine hareket eden yayların yerleştirilmesi doğru değildir.80 dns yoğunluğundaki Visko Love yataklarda, yataktan kalktıktan yaklaşık 12 sn sonra (ortam ısısına da bağlı) eski hallerine (ilk) geri dönerler.Bu firmamız tarafından garanti belgesiyle 10 yıl boyunca garanti altına alınmıştır.
   Visco yatakların medikal özellikleri nelerdir?
   Visco yataklar yatağa yattıktan yaklaşık 3 dk sonrasına kadar sizin vücut ısınız,ağırlığınız ve yatağın bulunduğu ortamın sıcaklığı ile orantılı olarak hareket ederler.Bu hareket bel boşluğunuzun tamemen dolması ve vücudunuzun birkaç cm yatağa gömülmesiyle son bulur.Visco yataklarda hangi pozisyonda yatarsanız yatın omurganızın doğal eğrisi (S hali) korunacaktır.
   Vücuttaki kan dolaşımının en ideal hali ayakta dik duruş halidir.Bu pozisyon visco yatakta da aynen sağlanır.Visco yataklarda kan dolaşımınız ideal seviyede olur ve kesintisiz uyku kalitesi bu sayede artar.Yatağın bel boşluğunu doldurarak omurgayı desteklemesi de oluşabilecek bel ve boyun rahatsızlıklarının da önüne geçilmesini sağlar.
   Visco Yataklar Nasıl Kullanılır :
   Visco yataklar özellikleri itibariyle ısıya duyarlı ürünlerdir.Visko Love yatakların ideal kullanımı oda sıcaklığı (20 santigrat derece ) dır.Visco yataklar +5 derecenin altında şekil alamayacak kadar sertleşirler ve şekil alma görevlerini yerine getiremezler. +45 derecenin üstündeki sıcaklıklarda ise viscoelastic malzeme normalden daha hızlı hareket eder ve daha yumuşak olurlar, ancak ne soğukta ne de sıcakta deforme olmazlar.Tüm gerçek viscoelastic yatakların garanti sürelerini bozan tek kullanıcı etkeni yatağın suyla temas etmesidir.Eğer bir visco yatağa, minimum 1 çay bardağı su döktüyseniz derhal yapmanız gereken fermuralı kılıfından çıkararak suyun temas ettiği bölgeyi fön makinası yada bir ısıtıcıyla kurutmanız ve fermuarlı dış kılıfını da ayrıca kurutmanız gerekir.Bunları yaptıysanız sorun yok.Şayet müdahale etmezseniz visco malzemenin içine emilen suyun miktarı oranınca, sadece o bölgede 6 aylık bir süreçte önce şekil alma özelliğinin yitimi ve daha sonra dökülmeler görülmektedir.Visco yataklarımız terlemeden dolayı deformasyona uğramamaktadır.Bebek ve çoçuklar içinse su geçirmez alezler kullanabilirsiniz.
   Visco yatakların vücut ısısını alması gerekir, dolayısıyla yatağınızda kalın bir uyku pedi yada alez kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.İnce bir nevresim kullanmanız yeterlidir.Yatak ve yastıklarımızın tamamı fermuarlı yıkanabilir kılıflardır ve yıkama dereceleri 30 santigrat derecedir.Visco yastıklarınızı olduğu gibi çamaşır makinasına atarak kullanamazsınız.
   Visco yataklar, yaylı yataklarda olduğu gibi ters yüz yapılmaz, yönleri değiştirilmez.Yaylı yataklarda yapılan bu öneri, hergün aynı bölgesine yattığınız yayların bir gün çökeceği gerçeğiyle ilintilidir ve sadece yaylı yatakların kullanım süresini uzatır.Visco yatakların sadece visco (şekil alan) kısmına yatılır, PU lateks kısmına yatılmaz.Visco yataklar bu özellikleriyle 10 yıl garanti altında ve daha uzun süre kullanım ömrüne sahiptir.Yatağınızı düz bir zeminde karyola yada baza üstünde kullanmanızı tavsiye ederiz.
   Visco yataklar terletir mi?
   Gerçek viscoelastic malzemeler yapısı itibariyle açık hücreli nefes alabilen ürünlerdir.Ancak bugüne kadar tüm visco yataklarda alınmış en büyük şikayet terletme şikayetidir.Sadece viscoelastic malzemenin açık hücreli olması yetmez, yatağın dışında kullanılan kılıfının da hava sirkülasyonu yüksek bir ürün olması gerekir. Ural Medikal Visko Love yatak açık hücreli viscoelastic malzemenin yanında hava sirkülasyonu sağlayabilen kılıflar kullanmaktadır.Tüm yatak ve yastık modellerinde sanitized apreli antibakteriyel özel kılıfların yanında 2009 da ürün grubuna soktuğu 2009 Interzum Award ödüllü Avrupa Uyku Araştırma Enstitüsünce tescillenmiş Cairfull 3d kumaşla VİSCO AİR 3D YATAK, NASA için tasarlanmış Outlast Adaptive Comfort kumaş ile OUTLAST VİSCO YATAK hava sirkülasyonu çok daha fazla olan sınıf üstü ürünlerdir.Ayrıca Türkiye de yine bir ilk olan AQUA JEL VİSCO YATAK ile visco katmanın üzerine yerleştirilmiş jel katmanlar sayesinde aşırı terleyen insanlar için de terletmeme garantisi vermektedir.Aqua Jel visco yatakta kullanılan kılıf ise yine ödül almış Coolmax kumaştır.Bunun dışında Bambu özlü,soya özlü yatak kılıflarının yanında MASSAGE AROMA THERAPY yatak kılıfında ylang ylang bitki özü kullanılmıştır.Visco Love da her bünyeye,yaşa ve kiloya uygun nano teknolojiyle üretilmiş yeni nesil kılıflarıyla yatak bulunmaktadır.Firmamız tüketicilerinin eleştiri ve önerilerinin yanında teknolojiye de büyük önem vermektedir. ayrıntılı bilgi için www.viskoloveshop.com

   Bana en uygun yatak hangisi;
   Basınç azaltıcı hafıza özelliğine sahip Visco yataklarımız her bünyeye,yaşa ve kiloya uygun üretilmektedir.Uzman doktorların görüşlerinde kemik ve omurga yapısının gelişmesi için 0-3 yaş arası bebeklerde visco yatak uzman doktorlar tarafından önerilmemektedir.Bebekler için yaylı yatağın daha tehlikeli olduğunu belirten uzmanlar sıradan bir sünger yatak yada lateks yatağı 0-3 yaş arasına tavsiye etmektedir.
   Kemik gelişiminin 23 yaşına kadar devam ettiği düşünülürse visco yataklar omurganın doğru ve sorunsuz gelişmesi için daha büyük önem arzetmektedir.Yaylı yataklarda oluşabilen bel ve boyun problemlerinin visco yataklarda oluşmadığı hatta bel fıtığını iyileştirmeye destekleyici özelliği olduğu uzmanlarca tespit edilmiştir.
   Omurga dostu visco yataklarımızın alt kısmında kullanılan PU Lateks katman 13 cm kalınlığındadır. Bu katmanın üstünde yer alan viscoleastic katman ise 7cm yada 9 cm kalınlığındadır.Kişisel olarak 100 Kg ve üzeri için 9 cm kalınlığı olan visco katmanılı yataklarımızı yada dansitesi daha yüksek ürünleri tavsiye etmekteyiz.Tabii ki dansite (kg/m3 ) de yatak seçiminde önemlidir.Örneğin eşlerden biri 50 kg, diğeri ise 110 kg ağırlığında olan bir çift için doğru yatak, içerisinde 9 cm viscoelastic katmanı yada dansitesi daha yüksek olan yataklardır.Kilosu 100 ü geçmeyen kişiler içinse 7 cm visco kalınlığı olan yatak modellerimiz idealdir.Seçiminizi yaparken ürün açıklamalarından ürünün tüm özelliklerini görebilir yada bizleri arayabilirsiniz.
   Yatak modellerimizin kısa açıklamaları
   Hıgh: 80 dns. gibi yüksek yoğunluğu sahip visco malzemesiyle herkes için ideal bir üründür.7 cm visco katman barındırır.10 yıl garantilidir.Sanitized apreli özel fermuarlı kılıfa sahiptir.
   Comfort: 80 dns yoğunlukta 9 cm visco katman barındıran ideal yataklarımızdan biridir,10 yıl garantilidir. Sanitized apreli özel fermuarlı kılıfa sahiptir.
   Naturel 60-70: 60 ve 70 dns. olarak 2 faklı yoğunlukta üretilen bu modelde 60 dns olan yatak 5, 70 dns olan yatak 10 yıl garantilidir.Her iki modelde de visco katman 7 cm dir.Özellikle kemik gelişimi devam eden gençler için idealdir. Sanitized apreli özel fermuarlı kılıfa sahiptir.
   Outlast: 60 dns yoğunlukta 7 cm visco katmanı ile diğer modellere göre ekstra yumuşaklık sağlanmış Özel Outlast Adaptive Comfort kılıf ile hava sirükülasyonu daha yüksektir.5 yıl garantilidir.
   Visco Air 3D: 70 dns yoğunlukla 7 cm visko katmanı ile ideal bir yataktır.2009 İntezum Award ödüllü, hava sikülasyonu yüksek 3 boyutlu kumaşa sahip yatağımız 10 yıl garantilidir.
   Silver: 70 dns yoğunluk ve 9 cm visco katmanı ve antistress- antibakteriyel özelliğe sahip gümüş ipler ile örülmüş kılıfa sahiptir.Sanitized apreli özel fermuar kullanılmıştır.10 yıl garantilidir.
   Aqua Jel Yatak ‘Uykunun Kliması’: 70 dns yoğunluk ve 7 cm visco katmanın üstünde 950 dns yoğunlukta Jel katmanlar sayesinde aşırı terleyen bünyelerin vazgeçemeyeceği muadilsiz yatak.Collmax kılıf ile extra özellik kazandırılmış yatak 10 yıl garantilidir.
   Natur Soya:70 dns yoğunluk 7 cm visco katmanı olan yatak,soya yağı katkılı viscoelastic malzemesi ve soya lifi kullanılarak hazırlanan soybean kılıf,sanitized apreli antibakteriyel fermuar ile üstün bir yataktır.10 yıl garantilidir.
   Bamboo: 70 dns yoğunluk 7 cm visco katmanı,doğasından antibakteriyel özellik barındıran bamboo elyafından özel kılıf ve sanitized apreli antibakteriyel fermuar.10 yıl garantilidir.
   Massage Aroma Therapy: 60 dns yoğunluk 7 cm visco katmanı ve iki katman arasına yerleştirilen masaj aleti ile hem visco hem masaj konforu bir arada.Özel kumandası ve 26 ayrı masaj konumu ile yönetilebilen visco yatak, aromatherapy de kullanılan ylang ylang bitki özlü mikrokapsüller içeren kılıfı ve santized apreli antibakteriyel fermuarı ile mükemmel konforu sunmaktadır.
   ayrıntılı bilgi için www.viskoloveshop.com
   Ambalaj Sistemi:
   Firmamız sizler için geliştirdiği ve tasarladığı ürünlerin ambalajlarına da büyük önem vermektedir.Yataklarımız ROOL-PACK teknolojisi ile 20 tonluk preslerde vakumlanarak silindir şeklinde NON-WOWEN ambalajlanmakta siz değerli tüketicilere ulaştırılmaktadır. Bu şekilde imalatında kullanılan hem PU Lateks malzemenin hem de viscoelastic malzemenin kalitesini ve garantisini de gözler önüne sergilemiş oluyoruz.

   Yatak satın almadan önce hangi ölçüyü almanız gerektiğini iyi etüd edin.
   Tek kişilik ebatlar : 80x200 -90x190 –90x200 - 100x200 – 120x200
   Çift kişilik ebatlar: 140x190 – 140x200 – 150x200 – 160x200 – 180x200 ve 200x200
   Standart olarak üretilen bu ebatların dışında özel ölçü üzerine de sipariş verebilirsiniz. Ancak yatağınızı satın almadan önce mutlaka kullanmakta olduğunuz karyolanızın yada bazanızın ölçüsünü alarak sipariş veriniz.
   Ural Medikal:
   Üstün teknolojisi ile dünyanın bir çok ülkesine visco yataklarını ihraç eden Ural Medikal aynı zamanda Türkiye’de birçok ulusal yatak firmasına visco yatak ve yastık üretmektedir.

   ayrıntılı bilgi için www.viskoloveshop.com

   _____________________________

  • Yüzbaşı
   351 Mesaj
   06 Temmuz 2011 10:53:34
   yataş five-z çok memnunum 10 numara yatak al pişman olmazsın


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   14 Kasım 2011 02:45:41
   Kısaca Firmamızı tanıtayım.

   1991 yılından beri KRAL Baza ve Yatak olarak üretim yapmaktayız.

   Halen İstanbul Avrupa - Anadolu Yakasında 124 mağazanın yatak ihtiyacını karşılıyoruz.

   6 tane farklı imalat yerinde olmak üzere günde toplamda 240 yatak kapasitesiyle üretim yapmaktayız.

   Maalesef Visco , Latex yatak üretimi yapmamaktayız.Ama visco kalitesinde hatta daha da üstünde elbette

   ürünümüz bulunmaktadır.

   ( LÜTFEN VİSCO YATAKLA YAYLI YATAK KIYASLAMASINI FİYATLARI DÜŞÜNEREK YAPINIZ )

   ÜRÜNLERİMİZİ BİZZAT GELİP GÖREBİLİRSİNİZ.ALACAĞINIZ ÜRÜNÜ SİZİN YANINIZDA YAPARIZ POŞETLERİZ

   VE O GÜN TESLİM EDERİZ.( İSTANBUL İÇİ 24 SAAT İÇİNDE TESLİM )

   Aşağıda Kendi Evimde de Kullandığım Yatağı size anlatmak istiyorum.

   150x200 %100 Pamuklu Kumaş 32 dansite kuş tüyü süngerli (Her iki tarafındada 3 Cm ) Yaylı yatak = 390 TL

   32 dansite kuş tüyü süngerler yatağın her iki tarafınada 3 CM olarak bulunmaktadır.

   Kuş tüyü sünger ; Bu süngerin Özelliği yumuşak olmasıdır.Visco benzeridir.

   Kullanılan Yaylarımız 2.20 mm kalınlığında 5 cm çapında çelik Herkül yaylardır.

   Yatağın her iki yüzündede 300 gr/m2 Termo elyaf kullanılmıştır.

   Yatağımızın her iki yüzündede %100 Pamuklu kumaş kullanılmaktadır.


   Yatağımızın yüksekliği 30 Cm'dir.

   İstanbul İçi Teslimat Firmamıza Aittir.

   Ürünlerimiz 5 Yıl garantilidir.

   DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN : 0546 696 25 89
   _____________________________

   KRAL BAZA VE YATAKLARI

   Baza ve Yatak Üretiminde KRAL biziz ! peki siz kimsiniz ?
  • Yarbay
   12130 Mesaj
   27 Kasım 2011 22:21:33
   Merhabalar,

   Bende daha ziyade bel ve az da olsa sırt ağrısı vardı ama 1,5 senedir viscosu yüksek olan bir yatakta yatıyorum. Visco yatakta yatmaya başladığımdan beri ağrılarım yavaş yavaş azaldı ve şimdi hiç bir ağrım kalmadı. Tavsiye ederim... Böyle bir yatak alacaksanız ilk maliyeti fazla olacaktır ama sonuçta hayatınızın 3 te 1 i yatakta geçiyor.


  • Yüzbaşı
   330 Mesaj
   06 Aralık 2011 10:31:50
   Viscolove ( Visco Love ) antalya bayisinden kesinlikle alışveriş yapmayın... ne ürün teslim ediyorlar ne de paranızı iade ediyorlar. 1,5 ayı geçti halen kredi kartıma iadeyi alamdım ve hukuki süreci başlattım.
   alışveriş yapmadan önce ikinci kez düşünün! bu yazımı da bilinçlendirme adına her yerde yayınlayacağım.


   _____________________________

   -------------------------------------------------------------
   Referanslarım: Xanu, kritos, siyahbalik
   -------------------------------------------------------------
   PS3 40 GB, LG 42PX4RV, Sony HT-CT100, LG Champagne
  • Teğmen
   112 Mesaj
   15 Mayıs 2012 03:41:32
   bel ağrısına visco yatak tavsiye edenler olmuş
   İstikbal comfort hem hesaplıdır hem de klasik bir üründür şiddetle tavsiye olunur.


   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   17 Mayıs 2012 10:17:59
   İşbir Yatak'ta %20 indirim var. Diğer visco adıyla satılanların hiçbir alakası yok. Benzeri Tempur var ama onun fiyatı İşbir'in 2 katı...
   Hiç kasmayın sağlık bu, adam gibi bir yatak alın.. Önerim Ergoplas modeli... İşbir Yatak Ergoplas


   _____________________________

  • Er
   4 Mesaj
   21 Mayıs 2012 17:06:13
   Dormeonun visco yataklarını yada Octaspring serisine bir bakın derim ben.Değişik bir teknoloji kullanılmış yataklarında.Rahat kelimisini daha kolay idrak ediyor insan kullanınca:)


   _____________________________

  • Binbaşı
   1690 Mesaj
   22 Mayıs 2012 10:34:19
   Ilerlemiş bel fıtığım var ve her sabah ağrı ile uyanıyorum. 115 kiloyum. Evde istikbal yaylı yatak var. Yatak iki yılda çok fazla deforme oldu ve yaylarından ses geliyor . 115 kilo ve bel fıtığı olan birine hangi yatağı tavsiye dersiniz.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1690 Mesaj
   24 Mayıs 2012 09:49:05

   quote:

   Orijinalden alıntı: mastor1


   Alıntıları Göster


   Bel fıtığının ilerlemesine yaylı yatak sebep olabiliyor bu benim gözlemim tabiki,

   her sabah ağrı ile uyanırken ve Belim oldukça kötü hale geldikten sonra (doktor ameliyata gerek yok dedi ama bacağa vuran ağrı ve bacakta uyuşma oldu) yaylıyı atıp işbirin viscosuna geçtik ondan sonra bel şikayetim çok azaldı

   Boyun için de aynı şekilde boyun tutulma ve ağrıları için ortopedik visco yastık çözüm oldu

   Şu anda yazlık için de hesaplı bir visco aldık yazın 1-2 ay bile yaylı yatak kullanma beli kötü etkiliyor

   Bilgi için teşekkürler. Bende şuan Viscolove'un visco yatalarınını inceliyorum. İşbir çok pahalı geldi. Mümkünse bana işbir yatağın hangi modelini kullandığınızı söylermisiniz.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yarbay
   2132 Mesaj
   24 Mayıs 2012 12:01:28
   quote:

   Orijinalden alıntı: Atlas06   Alıntıları Göster


   Bilgi için teşekkürler. Bende şuan Viscolove'un visco yatalarınını inceliyorum. İşbir çok pahalı geldi. Mümkünse bana işbir yatağın hangi modelini kullandığınızı söylermisiniz.

   3-4 sene kadar oldu işbir Comfort modeliydi. 1250tl ye 5 taksitti

   Yatak üzerindeki Visconun 9cm kadar olması iyi sonuç veriyor ona göre bakın derim


  • Er
   4 Mesaj
   16 Ağustos 2012 15:13:22
   bende de vardı aynı sıkıntı ama allah Dormeo firmasından razı olsun. ağrı mağrı kalmadı sırtım da ya, bu bel ağrıları falan yataktan da kaynaklanıyor. araştırmadan gidip adi yatakları almaktan vücudumuz kendinden geçti ya.
   uzun uzun araştırdım sonra Dormeo'da karar kıldm, helal olsn adamlra ya


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   277 Mesaj
   16 Ağustos 2012 15:54:12
   ya arkadaslar abimde boyun fıtıgı ve boyun kemiğinde büyüme var onun için yatak arıyorum tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olur musunuz


   _____________________________

  • Binbaşı
   1985 Mesaj
   25 Ağustos 2012 03:25:03
   aslında benim yataktan ziyade yastık sorunum var cok yumusak ve cok sert yastık sevmiyorum


   _____________________________

  • Teğmen
   127 Mesaj
   14 Aralık 2012 19:06:45
   kral baza yatak başlık diye firmadan aldım ben.Firma yetkilisi süper biri.Satış danışmanı bu konu hakkında çok bilgili biri.Sorduğum bütün sorulara güzel cevaplar verdi.Ürünlerin hepsini test ettim.6 çeşit yatak 3 çeşit baza onlarca çeşit başlık çeşitleri var.

   160x200 pamuklu kumaş Ayışığı Tıbbi ortopedik yatak

   160x200 solid siyah deri baza

   160x200 lüks yonca siyah deri başlık

   Satış danışmanının numarası : 0546 696 25 89

   Nakliye ve montaj dahil = 750 tl ödedim. ( 5 yıl garantili ) ( 30 gün deneme süresi verdi. )


   _____________________________

  • Onbaşı
   30 Mesaj
   14 Eylül 2013 09:20:29
   ben tüketiciyim burda bazı firmaların insanları yönlendirme yaptığı konusunda duyum aldım... ben med line jetta visko aldım eşlimle bırakın yatak odasına girmeyi eve leş kokusu gibi koku yaydığından giremedik 3 gün dediler 1 hafta oldu iadeden sonra evin havası değişti... yemin olsun med line dan uzak durun resmi web sitesini aradım telefonfa reklam dönüyor asl asla asla almayın şimdi eşimle yataş blue star full ortepedik aldık bu gün gelecek yorumumu yazacağım işbir güçbir medline bed line hikaye...


   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   14 Eylül 2013 12:12:39
   Beğenmediğiniz yatağı aldığınız bayii ve tarihi ve iade tarihini yazarsanız insanlar gerçek olduğunu veya karalama olmadığını bilirler..Başka türlü yazımlar her yoruma açık olur..Ben SWİTZERLAND yatak aldım. Tertemiz kullanıyorum...Aldığım yeri açık açık yazdım....Saygılarımla..


   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Onbaşı
   30 Mesaj
   30 Haziran 2014 20:46:49
   Ortopedik yatak ne demek?

   Ortopedi ne demek?

   Çok sert bir yatağın ortopedik olarak adlandırılması fikrini kim ortaya atmış gerçekten merak ediyorum.
   _____________________________

  • Onbaşı
   30 Mesaj
   30 Haziran 2014 21:00:39
   Bel ağrısı için günümüzde daha çok orta sertlikte yatak tavsiye edilmektedir: Bel Ağrısı İçin Yatak Sertliği

   Bu konuda yukarıdaki tavsiye dahil her tavsiyeyi sorgulamak gerekir çünkü henüz yeterli bilimsel delil mevcut değildir.
   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   01 Temmuz 2014 13:10:18
   Burada sorduğum soruya bir cevap yok..Kuru laf var....Yazdıklarım içinde sert yatak ortopedik yataktır diye bir cümle varmı ?... Bu yaşımda bana ortopedik yatak nedir dersi vermeni hoş karşılamıyorum...Ayıptır....Kim ne alırsa alır...Binlerce yatak var...Burada kuru laf yapmanın alemi yok...Saygılarımmla ilanımdır.... Bu kadar.. Ek... Yumuşak yatak belindeki omurganın yatarken düzgün değil çökük durmasını sağlıyor...Eğri büğrü yatıyorsun..Sabah belinde ağrı ile uyanıyorsun...O nedenler ortapedik yatakların büyük kısmı sert olur...Bel uyurken düzgün dursun, yatak tam omurganın şeklini alsın..oumurga eğri büğrü durmasın ...Sebebi budur..Yumuşak hamur gibi bir yataktan ortopedik yatak olamaz....Oku, öğren....Sonra gel buraya yaz....Saygılarımla..


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 1 Temmuz 2014; 13:16:56 >
   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Onbaşı
   30 Mesaj
   07 Temmuz 2014 02:46:49
   Ben oradaki sorumla size hitap etmedim. Genel olarak bu fikri ortaya kim atmış onu merak ediyorum. Çünkü "ortopedik yatak sert yataktır" düşüncesinin hiçbir bilimsel temeli yok.

   "Burada kuru laf yapmanın alemi yok..." ve "Oku, öğren....Sonra gel buraya yaz..." sözlerini benim için kullandıysanız bunları hakettiğimi düşünmüyorum. Teessüf ederim. Kuru laf yapmıyorum, insanlara elimden geldiği kadar objektif ve aydınlatıcı bilgiler vermeye çalışıyorum. Hangi ifademi kuru laf olarak nitelendirdiniz acaba?

   Konunun başlığı "Bel Ağrısı Çekenlere Hangi Yatak?" sorusuydu, ben de bu soruya net bir cevap verdim.

   Ben yataklar, yatak üretim teknolojileri, sektörde kullanılan malzemeler, yatakların özellikleri ve yatak seçimi konusunda kitap yazıyorum. Bir mühendis olarak hayatımın birçok yılını bu konu üzerinde çalışmakla geçirdim. Sektörde dünya genelinde çok (ama gerçekten çok) sayıda uzman (tasarımcı, mühendis, firma sahibi, uyku uzmanı, pazarlama yöneticisi, tıp doktoru vs.) tanıyorum, onlarla iletişim halindeyim ve bilgi alışverişi yapıyorum. Yatak ve uyku ürünleri sektöründe dünyanın 20'ye yakın ülkesinde onlarca firmayı tanıdım, yüzlerce ürün inceledim, hammadde ve malzeme üreticilerine ziyaretlerde bulundum, üniversiteler ile işbirliği içerisinde ar&ge projeleri geliştirdim, yönettim ve tamamladım. Çalışmalarımda da her zaman bilimsel referanslara ve güvenilir kaynaklara yer vermeye çalışıyorum.

   Size net olarak şunu söyleyebilirim:

   1. Bel ağrısı için sert yatak tavsiye etmenin bilimsel temeli yoktur. Önceki yazımda verdiğim bağlantıdaki makaleyi okursanız memnun olurum.
   2. Ortopedik yatak ifadesi bilimsel temellere dayanmayan bir ifadedir. Ortopedi bilimi bir yatağın nasıl olması gerektiği konusunda herhangi bir öneri yapmaz. Çünkü bu konuda yeterli bilimsel araştırma henüz yapılmamıştır. Bu konudaki tavsiyeler genellikle doktorların kişisel kanaatlerinden oluşur ve bilimsel temellere dayanmaz. Zaten saygın doktorlar bunu şöyle ifade eder "Yeterli bilimsel referans olmamasına rağmen benim tavsiyem...."

   Ben size bu konuda okumanız için birkaç makale, e-kitap veya kısa yazı önereyim:

   1. "Bed Buyers' Guide", The Sleep Council, http://www.sleepcouncil...ads/bed_buyers_guide.pdf
   2. “Effect Of Firmness Of Mattress On Chronic Non-Specific Low-Back Pain: Randomised, Double-Blind, Controlled, Multicentre Trial”, Francisco M Kovacs et al., The Lancet Dergisi, Sayı 362, 2003
   3. “Choosing the Best Mattress for Lower Back Pain”, Spine Health, http://www.spine-health...mattress-lower-back-pain
   4. “Study Disputes Long-Held Belief by Some Doctors That Firmer Bedding Is Better”, Sid Kirchheimer, WebMD Health News, http://www.webmd.com/ba...ress-for-lower-back-pain
   5. “Orthopaedic or 'Memory Foam'? Hard or Soft? It's A Mattress Minefield Trying To Find A Bed To Ease My Back Pain...”, Christopher Middleton, Daily Mail, http://dailym.ai/1j5wUvK
   6. "Kronik Bel Ağrısı Olan Hastalar İçin Sert Yatak En İyisidir. Doğru mu Yanlış mı?", Prof. Dr. Ahmet Alanay, http://www.ahmetalanay....-dogru-mu-yanlis-mi.aspx
   7. "How to Pick Your Perfect Mattress", Lisa Zamosky, Dr. Louise Chang, http://www.webmd.com/sl...ck-your-perfect-mattress
   8. "Top 12 Tips for Buying a New Mattress", Sylvia Marten, Spine Health - Trusted Information for Back Pain Relief, http://www.spine-health...ps-buying-a-new-mattress
   9. "Are Hard Mattresses Wrong For Back Pain?", Medical News Today, http://www.medicalnewstoday.com/releases/4678.php
   10. "Is Your Hard Bed Giving You Back Ache?", J. Hope, Daily Mail, http://www.dailymail.co...ard-bed-giving-ache.html
   11. "Picking A Mattress To Reduce Back Pain", Dr. Moshe Lewis, SFGate, Hearst Communications, Inc., http://www.sfgate.com/h...ce-back-pain-5105531.php
   12. "Medium Firm Mattresses Reduced Pain Related Disability More Than Firm Mattresses in Chronic, Non-Specific Low Back Pain", BMJ Clinical Evidence, http://ebm.bmj.com/content/9/4/119.full

   Saygılarımla


   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   07 Temmuz 2014 03:10:12
   Mekanik ben falan markanın pazarlamacısı değilim..Kim ne alırsa , onu kullanıyor..Gönül kimi severse güzel odur..Beşyüz tane doktor bel ağrısı çekenlere sert yatakta yatın mümkünse yer yatağında yatın....Ve ortapedik yatak kullanın diyorlar...YATARKEN BELDEKİ OMURGANIN DÜZGÜN DURMASINI SAĞLAMAK İÇİN....Yatak çökük olursa veya çok yumuşak yatak olursa uyku anında gece boyu belin ortasındaki omurga düzgün değil eğri duruyor...İşte bel ağrısı dediğimiz olayın nedeni..Köyde yer yatağında yatan insanlarda sabah kalkınca bel ağrısı duydunmu ?.. Yok...Neden ? Omurga sert zeminde çökmüyor düzgün duruyor..Sonuç... Kim ne isterse onu alacak ve alıyor...Yüzlerce çeşit yatak satılıyor..ORTOPEDİK YATAK SERT OLUR..VÜCUT AĞIRLIĞINA DAYANIP ÇÖKMEDEN OMURGAYI DÜZGÜN TUTABİLSİN DİYE..Eskiyen ve çöken yataklar bel ağrısına sebep oluyorlar...İnsanlar hemen ortopedik yatak almaya koşuyorlar...Yumuşak yaylı yatak kullanım süresi uzadıkça en kolay çöken deforme olan bel ağrısı yapan yataktır..Markası ne olursa olsun...Falan marka filan marka yazmıyorum..Her insan aynı düşünmek zorunda değil...Allah akıl vermiş...Düşünerek ve kullanarak doğru tercih bulunur......Yazacağım budur...Saygılarımla..


   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Onbaşı
   30 Mesaj
   19 Temmuz 2014 20:58:26

   Kısmen doğru düşünüyorsunuz ama verdiğim bağlantılardaki makalelerin en azından sadece bir tanesini okusaydınız "ortopedik yatak sert olur" demezdiniz. Bakın 1. sıradaki kitapçıkta ne güzel grafik de var sertlik ile ilgili, çok net anlatıyor ideal olanı. Yatak ne fazla sert, ne fazla yumuşak olmalıdır.


   taşkafakullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   20 Temmuz 2014 14:15:04
   Yorumlar ve düşünceler her insanın kendi görüşüdür..Tabiiki farklılıklar olacak...Ben yazdıklarımı ezbere değil yaşadıklarımla , bildiklerimle burada aktarıyorum..Ben 1983 ten bu yana tam 5 farklı yatak kullandım...İlk üçü maddi nedenlerden işimizi görsün diye alınan normal yataklardı .Son ikisi ise çok şükür Full Ortopedik...SERT YATAKLAR... Deliksiz uyku ve BEL ağrısız uyku nedir 15 yıl önce öğrendim.. Kim ne alırsa alsın...Güle güle kullansın...Saygılarımla..


   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Teğmen
   111 Mesaj
   03 Ağustos 2014 15:59:43

   Kağıt üstünde visco teknolojisi ne güzel anlatılmış.

   Gelelim benim viscolove yatak ile yaşadıklarıma.

   5.5 yıl önce evlenirken mobilyaları aldığımız yerin ısrarıyla viscolove tamamen visco olan bir yatak aldık. Şimdiye gelirsek eşiminde benim de bel ağrılarımız var. Kışın daha iyi aslında ama havalar ısındığında işkenceye dönüyor. Visco mudur nedir materyal yumuşuyor ve direncini kısmen kaybediyor. Omurga desteği de yok oluyor tabi. İçine gömülüyorsunuz. Sonuç sırt ağrıları ve aşırı terleme.

   Benim yorumum odur ki tam visco yataklardan ve viscolove dan uzak durun.

   Eşim 10 yıl garantili idi bu yatak değişim talep edelim falan diyor ama Türkiye'de ürününe 5. yılda sahip çıkacak firma olduğuna inanmadığımdan denemedim bile. Varsa böyle bir firma siz söyleyin arkadaşlar.

   Buradan okuduklarıma göre kafam yataş five z ye kayıyor. İşbirin Seacell & Wellness antistress pocket yatağı da gayet iyi görünüyor. Fiyatları aynı gibi. Bakalım ne alacağız. Viscolove'a yeteri kadar katlandığımı düşünüyorum.


   cemilysrkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   04 Ağustos 2014 21:14:24
   Arkadaşım ben yıllar önce YATSAN SWİTZERLAND yatak aldım...Çok şükür....Ağrı sancı yok....Deliksiz uyku çekiyorum...Şu an kaç lira ? Fiyatını bilmiyorum.... Hep yazdım yine yazıyorum..Her ful ortopedik diyene kanmayın.....SERT YATAK alın.. Çünkü zaman içinde yaylar esnemeye başlayınca bel ağrısı başlıyor... Kolay gelsin.....ÖNEMLİ NOT....yatsan babamın fabrikası değil....Ben çok araştırdım...Ve aldım..115 kiloyum..Yataktan memnunum..Burada fikir soran , okuyan binlerce insana yol göstermek için yazdım...Ticari 5 kuruşluk menfaatim yok....Beni yıllardır bu forumda bilenler iyi bilir.. Saygılarımla..


   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Er
   7 Mesaj
   06 Kasım 2014 14:02:09
   biz de dün blue star yatak aldık. bütçemize göre en optimum yatak oydu. üzerine mağazada uzanınca vücudu öyle güzel dengeledi ki kendimi hafif hissettim. almanızı ya da en azından o fiyatta yatak alıyorsanız bu yatağı görmeden karar vermeyin. yatak bu, tercih meselesi. sen beğenirsin ama bakarsın eşin beğenmez. yatak alırken kendinizi şartlandırmayın. yatakların maliyetleri fiyatlarına göre çok değişken değildir. bir kaç ekstra özellik katarak 3 misli fiyat farkı yaratıyorlar. inanın o kadar değmez! yok bonelmiş yok pocket yaymış bilmem şu örme kumaş zırt pırt özelliklere takılmayın. bunlar pazarlama taktiğidir arkadaşlar. gidin ve almak istediğiniz yatağın üzerine uzanın ve öyle karar verin. tatlı uykular :)


   _____________________________

  • Onbaşı
   17 Mesaj
   02 Aralık 2014 21:32:48
   Merhaba,
   1.72 boy -60 kg agirligindayim.MR sonucu omurga egriligi(dis bukey) ve 2 tane boyun fitigi cikti:(
   Visco lar cok yumusak oldugu icin onerilmiyor sanirim.Bana ne tip bir yatak onerirsiniz?


   bu arada su 2 yatak arasinda kaldim.Menekse yi tercih etmeyi dusunuyorum.Sizce uygun olur mu kafam cok karisti:)

   Isbir Lateks Menekse modeli
   Ergonomik PU Lateks Yatak
   Yatak yüksekliği 16 cm'dir. (+- 1cm) Omurganın doğal eğimine tam destek olması için özel kesim uygulanmıştır.
   -------
   Isbir Ergoplass Modeli
   Ergoplas'ta 5cm yüksekliğinde ısıya ve basınca duyarlı viskoelastik malzeme, vücudun değişik noktalarına göre farklı sertliklerde ve birbirinden bağımsız, özel kesimli PU Lateks katman içine yerleştirilen yüksek dayanımlı polimer yaylarla desteklenmiştir. Böylece vücuda en uygun ergonomi için ideal sertlik elde edilmiştir.

   Cok tesekkurler


   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   02 Aralık 2014 21:52:56
   İkiside yanlış tercih diyorum.. Karar sizin..Para sizin..Allayıp pullayıp viskozitesi yani yoğunluğu yüksek süngeri kollama fiyatla satıyorlar..Bel ağrısı garanti...Terleme yine öyle...


   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Onbaşı
   17 Mesaj
   02 Aralık 2014 22:32:21

   Siz ne onerirsiniz?dedigim gibi omurgam sorunlu


   Bahsedilenler: taşkafa
   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   06 Aralık 2014 00:39:30
   Ben yatsan switzerland satın aldım....Bir çok yerde yazdım..Bel ağrısı yok..Çok şükür....Not... Yatsan babamın firmasi değil, pazarlamacı, satıcı değilim..Aldım, kullanıyorum....Yazdım.....Bilginiz olsun..


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Kasım 2015; 0:44:18 >
   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Yüzbaşı
   412 Mesaj
   21 Kasım 2015 06:37:33
   Bumu
   http://www.hepsiburada....90-190-p-EAKSKAY1590190

   bumu?
   http://www.hepsiburada....si-p-EAKMONFRSC10019019

   yoksa daha fazla ödeme ile bumu
   http://www.hepsiburada....si-p-EAKMONMRCL10019019   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutasil -- 21 Kasım 2015; 6:39:04 >
   _____________________________

  • Teğmen
   100 Mesaj
   03 Nisan 2016 00:22:41
   Therapy Bedding Super Blue Ortopedik Yatak için yorum yapabilecek olan varmı ?

   http://www.hepsiburada....100x200-p-EAKSMONSBL1020


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   662 Mesaj
   16 Eylül 2016 10:03:15
   20 yasinda bayan 60 kilo bel fitigi ve bel duzlesmesi icin yatak tavsiyesi verebilecek olan var mi acaba ?


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   18 Eylül 2016 01:33:29
   Nacizane bir tavsiye. Eğer yatabiliyorsanız bebeklerin mindere yattığı gibi yatın dizlerin ve karnın üstüne ertesi gün çok rahat edersiniz. Yatak konusuna gelince gerçek şu ki o reklamlarda gösterilen omurganın düz olması sadece su yatağında gercek oluyor. Gerisi kandırmaca. Ayrıca su vücudu sıkıştırmadığı için kan dolaşımı daha rahat oluyor.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yarbay
   7268 Mesaj
   18 Eylül 2016 10:30:56
   Konuya ek olsun....Yatsan babamın firması değil yazdım...Bir ayrıntı var.....Unuttum....Yatak bazayı tertemiz yıllar boyu kullanıyorum...Bu arada Bazanın içindeki amortisör var biliyorsunuz....İşte onun birinde sorun oldu....Çok zor açılıp kapanıyor dedik....garanti bilmem ne yok...Yıllardır kullanıyoruz....Firmaya telefon açtım....Böyle böyle bir durum var.... Servis parası neyse öderim bir gelip bakın...dedim....Adresimi aldılar...Yatak şu baza bu..bahçeşehirde .falanca yerden satın aldım...7 yıl önce..... Dedim..Hemen yatsan görevlisi iki teknisyen geldiler...Bazayı söküp sağlam olanı dahil iki amortisörü birden değişip gittiler....Para ???? Hayır yok....Servis ücreti falan yok......Zorla iki bardak çay verdim..İçtiler....Çıkıp gittiler... BOĞULACAKSANIZ BÜYÜK DENİZDE BOĞULUN....KALİTE FARKI HER ZAMAN BELLİ OLUR...........işte böyle...İki yıllık mevzu.....Bunuda yazayım.....İçimde kalmasın...Saygılarımla.....


   _____________________________

   HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

   NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
  • Teğmen
   244 Mesaj
   27 Kasım 2016 23:44:02
   Merhaba,

   orta seviye bir bel fıtığı sahibi olarak yatak araştırmaya başladım.
   Buradaki bir çok konuyu, taradıktan sonra ne yazık ki daha net bir yere varmayı hedeflerken iyice karıştı ortalık.

   Geçmişte verilen linklerin çoğu ölmüş, o yüzden onlara da bakamıyorum.

   Tabi ki her kişinin vücut yapısı ve rahatsızlığı farklı yataklar ile çare bulabilir ancak öyle çok seçenek var ki ortada nereden başlamak gerektiği kısmı bile karışmış durumda.

   Bu yüzden en istenmeyen şeyi yapıp, başlangıç önerileri almak istedim.

   Tüm bu okuduklarım ile Switzerland modelinin çok sert olduğunu düşünüp eledim, visco yataklardan tamamen visco olanların da sanki çok başarılı olmadığını düşünmeye başladım. Yine buradan çıkardıklarım neticesinde yay + visco birleşiminin iyi olabileceği sonucunu çıkardım ama doğru mu emin olamadım.


   _____________________________

   Saygılarımla...
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.