Şimdi Ara

format atma ücreti ne kadar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
70.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar Lenovo Y530 laptop var.
    çok memnunum.
    ancak 1 yıl oldu yaklaşık ve artık fortmat vaktinin geldiğini düşünüyorum.
    kendim yapamıyacağım için format atan güvenilir bir yer arıyorum.
    fiyatlar hakkında fikir verirseniz sevinirim.

not: ilk günkü gibi olsun istiyorum. eski dosyaları hiç görmek istemiyorum. bu mümkün mü? sıfır gibi yani.

• Bence biraz araştır önünde google gibi bir kaynak var. Zaten vista yada windows 7 ise 10 yaşındaki çocuklar yapıyor zor değil. Biraz risk alıp kendin yap bence boşuna sözde bilgisayarcılara 30-40 lira bayılma.
  • 1 yıl olunca format vakti mi geliyor
  • Vista ile en son formatımı 2.5 yıl önce atmıştım o da disk arızası yüzünden
  • format atma konusunda hiç tecrübem yok. bilmediğim bir şeyin ne derece kolay veya zor doluğununda fakında değilim haliyle.
    formattan sonra dosyalarımın tümüsilinecek mi? eminmisiniz?
    ben bunu istiyorum. yoksa öncekikullanıcı diye eski dosyalar harddiskimde yer olsun istemiyorum
  • Merhaba,

Dizüstü bilgisayarınızla birlikte kurtarma DVD'si verilmiş miydi size? Eğer böyle bir DVD varsa, onu kullanarak bilgisayarınızı satın aldığınız ilk günkü haline getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken DVD'yi sürücüye yerleştirmek, sistemi yeniden başlatmak ve yönergeleri takip etmek.

Lenovo dizüstü bilgisayarlarda "Lenovo Care" adlı bir özellik de mevcut. Sabit diskin bir bölümünde, az önce bahsettiğim kurtarma DVD'sinde yer alan sistem imajı bulunuyor. Sistem başlangıcında klavyenizdeki Lenovo Care tuşuna basarak gerekli uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz.

Tüm bu işlemlere girişmeden önce, kişisel dosyalarınızı harici bir depolama aygıtına yedeklemenizi öneririm.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyau -- 3 Şubat 2010; 0:36:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Merhaba,

Dizüstü bilgisayarınızla birlikte kurtarma DVD'si verilmiş miydi size? Eğer böyle bir DVD varsa, onu kullanarak bilgisayarınızı satın aldığınız ilk günkü haline getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken DVD'yi sürücüye yerleştirmek, sistemi yeniden başlatmak ve yönergeleri takip etmek.

Lenovo dizüstü bilgisayarlarda "Lenovo Care" adlı bir özellik de mevcut. Sabit diskin bir bölümünde, az önce bahsettiğim kurtarma DVD'sinde yer alan sistem imajı bulunuyor. Sistem başlangıcında klavyenizdeki Lenovo Care tuşuna basarak gerekli uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz.

Tüm bu işlemlere girişmeden önce, kişisel dosyalarınızı harici bir depolama aygıtına yedeklemenizi öneririm.

Saygılar

bana sistmen kurma cd si verilmemişti. harddiskin diğer bölümünde o dediğiniz dosyalar vardı. Bende kurtarma tuşuyla başlattım bilgisayarı ve dediğiniz gibi çok kolay bir şekilde kurdum.
    çok teşekkürler.

• 30lira ile 50 lira arasında değişiyor.Servis bana 30 lira demişti,mecburdum o parayı verdim.Ama şimdi çok pişmanım o parayı verdiğime.Hem istediğim gibi olmamaıştı bilgisayar hem de yavaşlama sorununu giderememeişti.Ayrıca program yğklediğimde garip garip hatalar alıyordum.Bende kendim format attım.İnternette format atma konusunda çok geniş kaynak var.Usbden bile atmak mümkün.zaten windows sizi yönlendiriyor.
    Bildiğim kadarıyla anlatayım;
    1.bilgisayarın biosuna girip boot altında bulunan yerden bilgisayarın usb ile başlatılmasını sağlayın.Orası genelde harddisk olarak ayarlıdır.biosa ıbmde mavi renkli tuşa basarak veya f12 tuşuna basarak girebilirsiniz.
    2.usb ile format atacaksanız en az 4gb.lık usb bellek ile (belleğe mutlakaformat atılmış olsun.Yani belleğin içerisinde herhangi bir bilgi bulunmamalı)bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim.unet bootin programı ile isoyu usb belleğe kolaylıkla kaydedebilirsiniz.
    3.bilgisayarda bulunana driverlar içinse driver genius programını öneririrm.Bu program bilgisayardaki bütün driverları topluyor ve exe olarak kaydediyor.Yani siz formattan sonra driverları tek tek yüklemeniz gerekmiyor.tek yapmanız gereken bu exe dosyasını çalıştırmak ve driverların bilgisayara yüklenmesini sağlamak.Program ayrıca bu driverların güncelleştirme işlemini de otomatik olarak yapıyor(pro edition sürümüne ihtiyacınız var.)
    Format atmak zor bir işlem değil..Ben servislere para kaptırmamak için artık format atabiliyor ve dizüstü bilgisayarımı baştan aşşağı söküp,takabiliyorum.Servislerin bu açıdan bana iyilikleri oldu

• format atma ile alakalı bir çok video vardır kendinizde yapabilirsiniz.
  • Kendin yapabiliyorsan yap zaten çok kolay bende eskiden format atmayı bilmiyordum internetten resimli format atma konularına baktım çok basit hemen yaptım bence 40-50 lira verme boşuna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

30lira ile 50 lira arasında değişiyor.Servis bana 30 lira demişti,mecburdum o parayı verdim.Ama şimdi çok pişmanım o parayı verdiğime.Hem istediğim gibi olmamaıştı bilgisayar hem de yavaşlama sorununu giderememeişti.Ayrıca program yğklediğimde garip garip hatalar alıyordum.Bende kendim format attım.İnternette format atma konusunda çok geniş kaynak var.Usbden bile atmak mümkün.zaten windows sizi yönlendiriyor.
    Bildiğim kadarıyla anlatayım;
    1.bilgisayarın biosuna girip boot altında bulunan yerden bilgisayarın usb ile başlatılmasını sağlayın.Orası genelde harddisk olarak ayarlıdır.biosa ıbmde mavi renkli tuşa basarak veya f12 tuşuna basarak girebilirsiniz.
    2.usb ile format atacaksanız en az 4gb.lık usb bellek ile (belleğe mutlakaformat atılmış olsun.Yani belleğin içerisinde herhangi bir bilgi bulunmamalı)bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim.unet bootin programı ile isoyu usb belleğe kolaylıkla kaydedebilirsiniz.
    3.bilgisayarda bulunana driverlar içinse driver genius programını öneririrm.Bu program bilgisayardaki bütün driverları topluyor ve exe olarak kaydediyor.Yani siz formattan sonra driverları tek tek yüklemeniz gerekmiyor.tek yapmanız gereken bu exe dosyasını çalıştırmak ve driverların bilgisayara yüklenmesini sağlamak.Program ayrıca bu driverların güncelleştirme işlemini de otomatik olarak yapıyor(pro edition sürümüne ihtiyacınız var.)
    Format atmak zor bir işlem değil..Ben servislere para kaptırmamak için artık format atabiliyor ve dizüstü bilgisayarımı baştan aşşağı söküp,takabiliyorum.Servislerin bu açıdan bana iyilikleri oldu

driver genius programını bilmiyordum ben formatdan zıyade su driver lar gozumde buyuyo hele yenı aldım dizustu bilgisayarda wista kurulu ılk basta cok yabancılık cektım xp de hersey nerdeyse ezberımde gıbıydı kısa surede alıstım eger format gerekırse ıcınde driver konusunda hıcbılgım yok normalde ıstermı ondan da fazla haberım yok sımdılık ıdare edıyoz

• Format atmak kolay ve bir o kadarda dikkat isteyen bir iş.Şansımıza internet varda yanlış yapmadan bir kerede kurabilitoruz bilgisayarı.
    Driver genius benzeri birçok program bulunmakta.Ama hiçbiri bu program kadar kullanışlı değil.
  • Ben Bizim lisede nerdeyse herkesin pc sini formatladım, eş dosta 10-15 lira ama normalde Win xp 25, Win7 30, win8 40 lira.
  • yedekleri alcam,daha da format parası veremem
  • Sokak arasındaki bilgisayarcılar 25 tlye yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Merhaba,

Saygılar

Bu işlem samsung larda da böyle bituş mevcut mu varsa hangi tuşla oluyor aceba.
    bilgisayarcıyız diye ortaya çıkan arkadaşlara güvenemiyorumda.((
    (formatı atıyorlar ama istenilen gibi yapmıyorlar ücrete gelince yaptım muhabbetleri sizlerde bilirsiniz.)

bilgisayarımda şöyle bir sorun mevcut windows keyi aktifleştirme. 2 sene kullandım bir sorun yoktu ancak tekrar format attırdıktan 3 ay sonra bianda ekranın sağ alt köşesinde windowsu aktif hale getirin diye bi sorun oluştu.kmpsico diye bi progla şimdilik oldu ancak o keyinde zamanı bitecek çözümüde formatta buldum kendimce.
    ne yapmam lazım.((((

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.