Şimdi Ara

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
3.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşte bu sezonun en farklı dizilerinden biri : GLEE
    "Müzikal komedi-drama dizisi olur mu?" demeyin, oluyormuş.
    Yaratıcılarından biri Nip Tuck'ın da yaratıcısı Ryan Murphy olan dizi, sezona hızlı bir giriş yaptı. Dizi bir lisede geçiyor. Kah müzikal, kah okul/gençlik dizisi, kah romantik komedi olan dizi, özellikle şov sahneleriyle doyurucu. Batı Yakası Hikayesi, Grease gibi müzikalleri özleyenler, dans ve müzikli sahne şovlarını sevenler ekran başına!

Glee (2009- ) | 4.Sezon

19 Mayıs 2009 tarihinde pilot bölümüyle görücüye çıkan ve olumlu eleştiriler alan Glee, bu sezon 21 Eylül'de yayın hayatına başladı. Henüz 3 bölümü yayınlanmıştı ki 9 bölüm daha sipariş aldı ve bu sezon bizimle 22 bölüm boyunca birlikte olmayı garantiledi. Şu ana dek 5 bölümü yayınlandı.

Konuya gelecek olursak...
    Bu dizi ile yine ingiliz kültürüne ait bir tabiri öğreniyoruz. "glee"nin türkçesi, her ne kadar "sevinç, keyif" olsa da dizimize konu olan "glee club" (glee kulübü) "böyle şarkıları söyleyen koro" diye sözlükte yer almış. Dizimizdeki karşılığı ise hem şarkı söyleyip hem de dans edebilen okul korosu. Ben kendilerine "şov korosu" demeyi uygun buldum.

Genç ve idealist bir öğretmen olan Will Schuester, kendi mezun olduğu lisede öğretmenlik yapmakta. Zamanında, kendi de dahil okulun tüm popüler öğrencilerinin katıldığı şov korosu ile aldıkları ödül, hayatının en mutlu zamanlarını temsil ediyor. Oysa ki şu anda bu koro tam bir kaybedenler kulübü. Hocamız Schuster, bu koroyu adam edip ülke çapında liseler arası yarışmayı yeniden kazanmaya karar veriyor. Koroyu eğitmeye başlıyor ve böylece hor görülen, tartaklanan, değeri bilinmeyen (loser) öğrencilerin birer birer kendilerini bulmaları, adam sayılabilmeleri için yolu da açmış oluyor.

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Öğrenciler arası çekişme/dayanışma/entrika, öğretmenler arası dinamik ve dönen dolaplar vs. derken "klasik bir okul dizisi" diyorsunuz. O sırada bir dans provası görünüveriyor ekranlarınızda ve "bu ses bu loser'lardan nasıl çıktı? O hareketleri nasıl da beceriyorlar?" diye hayran hayran ekrana bakar buluyorsunuz kendinizi. Adına yaraşır bir şekilde, mutlu sonları seven bir dizi glee. Bu mutluluk, kimi zaman rahatsız edici, inandırıcılıktan uzaklaştıran bir etmen; ama zamane dizileri arasında ayrı bir tat sunması ve şovların başarısı nedeniyle izlemeye değer.
    Birçok klişeyi kullanan ama bununla henüz baymayan dizi, çok hızlı ilerliyor. İnsana neredeyse "Konu kalmadı. Sezonun sonunu nasıl getirecek?" diye merak ettiriyor. ;)

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Tanıtım Yazısı 22dakikaorg dan alınmıştır.

Umarım Konu Daha önce Açılmamıştır,Arattırma yapmama rağmen bulamadım çünkü.

Dizinin 13 Bölümü yayınlandı ve dizi Bahara kadar ara verdi. Nisanda Devam Bölümleri gelecek.

Dizi Oldukça Güzel.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • "glee" yazısı hoşuma gitti, ingiliz yapımı mı?
  • Amerikan Yapımı

Eğer müzikten Hoşlanıyorsanız,Bu diziyi sevmemenize imkan ihtimal yok.
  • İlk bölüm 10 dakika sonra kapattım pek hoşuma gitmedi.
  • Ben de hiç beğenmedim
  • Eğer 1-2 bölüm izleyip bu yorumu yapıyorsan sonsuz saygı duyarımda öyle 10 dk bakıp beğenmedim demekte abesle iştigalden başka birşey değildir.

Koskoca diziye 10 dk bakıp yorum yapılamaz.

Eğer izlemeyen varsa en az 1-2 bölüm şans versin bence.

Ama dediğim gibi müzikten hoşlanıyorsanız..
  • Müzikten hoşlanırım yine de beğenmedim...
  • Evet 10 dk izlersen beğenmemen Çok normal.

Filmleride 10 dk izlesek beğenmeyiz ki dizileri beğenmememiz daha normal. Daha karakterlerin anlatıldığı bölümde sıkılıyorsan hakkaten izleyerek yazık etme kendine.
  • Bazı Resimler..

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Dizinin Soundtrack Albumünüde Şiddetle Öneririm.
  • Geçen gün gördüm diziyi bende, konusunu açacaktım. Bir izliyim dedim önce, ilk bölümü izledim. Genel itibar ile benim dikkatimi çekmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 1 Şubat 2010; 23:13:51 >
  • Dizinin ilk 6 bölümünü izledim ve Söyleyebilirim ki İçinde herşeyi barındıran bir dizi.

Drama

Komedi

Müzikal

Dans

vs.. vs..

Jennifer lopez de hayranıymış

Sezon devam bölümleri için şimdiden heyecanlanmaya başladım. Daha elimde 7 bölüm olmasına rağmen.
  •  Glee (2009- ) | 4.Sezon

Glee Şimdi de Beyaz Saray'da

Son gelen haberlere göre Glee ekibi, Michelle Obama tarafından Beyaz Saray'a davet edilmiş. Eğer bir son dakika değişikliği olmazsa, ekip, 5 Nisan'daki Paskalya kutlamaları çerçevesinde Beyaz Saray'da sahneye çıkacak.

Söylentiye göre Michelle Obama ve kızları, ilk albümü Glee club: Glee The Music Volume 1 ile müzik listelerinde bir numaraya yerleşen dizinin hayranlarındanmış.

• ağızlarının tadını biliyorlar bu amerikalılar :p
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM1903

ağızlarının tadını biliyorlar bu amerikalılar :p

Bush gibi salaktı hani bu Amerika'lılar.
  • IMDB'den 9.0 almış bir komedi dizisi. Listeye almak lazım, ölçüp biçmek gerek.
    http://www.imdb.com/title/tt1327801/

Yeni sezon haftaya(13 Nisan) başlıyormuş.

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Yeni sezon ile ilgili promo yayınlandı.

• Glee 2. Sezon: İlk Tanıtım Fotoğrafı

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Dizi amerika'da çok beğenilmiş ilk fırsatta ben izlemeye düşünüyorum.
  • Favorilerimden biri Safety Dance'di.

• Listeye alıyorum
  • 2.sezon tanıtım poster.

Glee (2009- ) | 4.Sezon

Glee (2009- ) | 4.Sezon
  • Sabırsızlıkla bekliyorum.. Süper bir dizi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.