Şimdi Ara

KİCK-BOKS VE VUCUT GELİSTİRME !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
22.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler yarın kick-boks ve vucut geliştirmenin yapıldığı bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. Sizce ikisi bir arada yürür mü?

Birde daha önce hiç dövüş sporu yapmamıştim açıkçası. İçimde bir heyecan var. Sizce nasıl heyecanımı geçirebilirim ?

• 5 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Birkaç hafta sonra kickboksa başlıycam. Ama vücut geliştirmeyi bırakmadan tabi. Yapan yapıyo hocam, biz niye yapmıyalım
  • Elbet ki yapılır da, overtraining (yani aşırı çalışma) olur muyum onu merak ettim ?

Birde içim kıpır kıpır heyecanlıyım vallahi bu gece uyuyamam heyacanımı nasıl yenecegim?
  • Uyu
  • Bu saatte mi, mümkün değil.
  • Daha önce bu sporu yapmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim
  • 2 yıldır bb yapıyorum öncesinde muay thai yapıyordum bıraktım.Nedeni ise muay thai'nin belirli saatlerde olması ve ikisinin beraber yapılınca aşırı yorulmaya sebebiyet vermesiydi

Bende salona istediğim saatlerde giderim ve vücudum şekillenir diye bb'ye devam etmiştim ve istediğimide aldım.
  • Tabii ki yapabilirsin, ama günde 11 öğün yemek yeme şartıyla!

Arkadaşlar, 2 sporun getireceği ihtiyaçları bilmiyorsunuz. Sadece orta bir vücut geliştirme antrenmanıyla bile insan kilosunun 2 katı protein ve karbonhidrat almak zorunda, kas kaybına uğramak istemiyorsa tabii.

Kickboks ve VG'yi 1 haftalığına da olsa aynı anda yürütmüş biri olarak bunun bir delilik olduğunu söyleyebilirim. Aynı şekilde tüm hocalarım da öyle demişti.

P.tesi VG, salı ise kickboks antrenmanı yapmıştım. Çarşamba sabahı kalkıp gömleğimi giymek istediğimde kollarımı göğsüme kadar bile kaldıramadığımı hissettim.

Kısaca, ikisi bir arada yürümüyor. Ayrıca anladığım kadarıyla dövüş sporlarına daha ilgilisin. Bu konuda sana yardımcı olabilecek bir başlık yazayım;

http://forum.donanimhaber.com/m_24542115/mpage_1/f_/key_dovus%2Csporlari//tm.htm#35455139

34 sayfalık geniş kapsamlı bilgi içeren bir başlık, baştan okumanı öneriyorum. Dövüş sporlarına dair temel bilgileri burada öğrenebilirsin.

• Çok teşekkür ederim arkadaşım. Heyecan konusunda ne diyorsun? Ben aşırı kavgacı birisi değilim açıkçası. Spor öğrenip milleti dövmek gibi bir amacımda yok. Amacım hem spor olsun hem gerektiğinde kendimi daha iyi savunayım. Ama ne bileyim acemiliğin verdiği bir heyecan var ve salonda herşeyi elime yüzüme bulaştırıp rezil olur muyum acaba aklıma takılıyor?
  • Dostum heyecan yapma neden eline yüzüne bulaştırıcan herşeyi :)

Sana söyleneni yaparsın olur biter ayrıca ordakileri çok iyi birer kick boksçu olarak görme muhtemelen onlarda en fazla 3 ay 5 aylık falanlardır :) Yeni bir üye geldi ya şimdi hemen kendilerini crocop falan gibi görürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

Çok teşekkür ederim arkadaşım. Heyecan konusunda ne diyorsun? Ben aşırı kavgacı birisi değilim açıkçası. Spor öğrenip milleti dövmek gibi bir amacımda yok. Amacım hem spor olsun hem gerektiğinde kendimi daha iyi savunayım. Ama ne bileyim acemiliğin verdiği bir heyecan var ve salonda herşeyi elime yüzüme bulaştırıp rezil olur muyum acaba aklıma takılıyor?

Heyecanlanmana gerek yok. Oraya gidenlerin K-1 dövüşçüleri olarak başlamadıklarını unutma. Senin seviyendekiler de olacak ve hoca eşleştirmelerde herkesi kendi seviyesinde adamlarla eşleştiriyor. Bu eşleşmeler maç değil, merak etme. Karşılıklı yumruk, tekme ve diz çalışmaları. Salonda sakin olup hocanın dediklerini uygularsan endişelenmeni gerektirecek hiçbir şey olmaz. Fakat başlaman gereken sporu iyi seçmelisin. Spor var savunma ağırlıklı fakat saldırıya karşı savunmayı saldırı olarak kullanan, spor var saldırı ağırlıklı. Kickbokstan başka onlarca dövüş sporu olduğunu belirtmek isterim. Ayrı bir konu ise bu hevesinin geçici olup olmadığını öğrenmen. Azimli değilsen bu tür sporlara devam edemezsin. Çünkü hepsi sabır esaslıdır. İyi bir seçim için ne istediğine düzgün karar vermen gerekiyor.

• İşte takıldıgım nokta da orasıydı dostum. Şimdi ben yeni hiçbirşey bilmeden gidicem ya ondan heyecanlıyım. Neyse moral verdiğin için sağol. Yarın gidip konuşacagım ne olursa olsun herşey olacağına varır nasılsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

quote:

Çok teşekkür ederim arkadaşım. Heyecan konusunda ne diyorsun? Ben aşırı kavgacı birisi değilim açıkçası. Spor öğrenip milleti dövmek gibi bir amacımda yok. Amacım hem spor olsun hem gerektiğinde kendimi daha iyi savunayım. Ama ne bileyim acemiliğin verdiği bir heyecan var ve salonda herşeyi elime yüzüme bulaştırıp rezil olur muyum acaba aklıma takılıyor?

Heyecanlanmana gerek yok. Oraya gidenlerin K-1 dövüşçüleri olarak başlamadıklarını unutma. Senin seviyendekiler de olacak ve hoca eşleştirmelerde herkesi kendi seviyesinde adamlarla eşleştiriyor. Bu eşleşmeler maç değil, merak etme. Karşılıklı yumruk, tekme ve diz çalışmaları. Salonda sakin olup hocanın dediklerini uygularsan endişelenmeni gerektirecek hiçbir şey olmaz. Fakat başlaman gereken sporu iyi seçmelisin. Spor var savunma ağırlıklı fakat saldırıya karşı savunmayı saldırı olarak kullanan, spor var saldırı ağırlıklı. Kickbokstan başka onlarca dövüş sporu olduğunu belirtmek isterim. Ayrı bir konu ise bu hevesinin geçici olup olmadığını öğrenmen. Azimli değilsen bu tür sporlara devam edemezsin. Çünkü hepsi sabır esaslıdır. İyi bir seçim için ne istediğine düzgün karar vermen gerekiyor.

Dostum yaşadığım yerde teakwondo ve kickboks var sadece. Ve bu salon da çalışma imkanı daha fazla ondan tercih edicem.

Aslında dövüş sporlarına küçük yaşımdan beri ilgim vardı fakat ailem pek sıcak bakmadıgı için başlayamamıştım. Şimdi başlayacağim Allah'ın izniyle.

Azimlilik konusuna gelince, eğer salona uyum sağlayabilirsem antremanları aksatmam elbet ki.

• 3 sene kickboks yaptım ve ana felsefesi bana uygun değil 1 yıldır vücut geliştirme yapıyorum kickboksu ailem destekliyodu ama ben belli bi zaman geçtikten sonra sıkılmaya başladım Türkiye ikincisi oldum 75kg low kickli k1 contack ta ama noldu üstüne 3.maçımda burnum kırıldı son maçıma çıkamadım ve her antrenman sakatlanmaktan sıkıldım ve herşeyi bırakıp doğru yolu buldum ben bar'ın altında kendimi mutlu hissediyorum ve vücut geliştirme yapıyorum :) amino 3050 ve Premium whey muhteşem ikili aynen devam :)

:) forever bench press 5*6
  • Sanırım kickboks daha isabetli bir seçim olur, tabii karar senin.
    Azim konusunda kendine olan güvenin tamsa hiçbir şey endişe etmeni gerektirmiyor. Lakin başarılı olmak için ağır çalışmalar yapman gerekiyor. Antrenman evdeyken de devam ediyor. Günde 1-2 saat gölge boksu ve esneklik için açma germe antrenmanları bu işin kilit noktası. Epey zamanın harcanacak, bunu da göz önünde bulundurman gerekiyor.
  • hocam ben 2 yıldır kick boksa gidiyorum haftada 3 gün.2şer saat gerçekten yorucu oluyor antremanlar benim yediklerimi görsen inanamassın ama boyum 1.86 kilom 73.ikisini bir arada götürebileceğini pek düşünmüyorum ben açıkcası kick boksa bile sadece başladıgında ilk iki hafta kendinde olmayacaksın tüm kasların ağrır ama o ağrı aslında bana zevk veriyordu :) neyse sonuc olarak hiç korkma endişelenme azim edersen istediğin yere ulaşırsın.orda kimsenin sana atar yapacağınıda düşünmüyorum bizim salonda biz yaklasık 20kişiyiz her ay biri başlar biri gider hiç bir kavga tartışma çıkmadı herkez kardeş gibidir bir olay oldugunda tüm salon gider.Ordaki kardeşliği zor bulursun kimse ezmez seni.body hakkında pek fikrim yok ama kickboksdada gerçekten vucüt yapabilirsin savunma acındanda iyi olur turnuvalara katılıp derecelerde getirebilirsin.ben şansını kick boksdan yana kullanmanı isterim.neyse çok yazdım galiba :) bende yatıyım artık yarın antreman var :)

• Elbetteki kickboks yapacağım hazır başlamaya kadar vermişken bu fırsatı kaçırmamam lazım.

Vakit konusunda elbetki vakit ayıracagım dostum. Sonuçta kolay bir spor değil çok yol katetmem gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbdogukan

hocam ben 2 yıldır kick boksa gidiyorum haftada 3 gün.2şer saat gerçekten yorucu oluyor antremanlar benim yediklerimi görsen inanamassın ama boyum 1.86 kilom 73.ikisini bir arada götürebileceğini pek düşünmüyorum ben açıkcası kick boksa bile sadece başladıgında ilk iki hafta kendinde olmayacaksın tüm kasların ağrır ama o ağrı aslında bana zevk veriyordu :) neyse sonuc olarak hiç korkma endişelenme azim edersen istediğin yere ulaşırsın.orda kimsenin sana atar yapacağınıda düşünmüyorum bizim salonda biz yaklasık 20kişiyiz her ay biri başlar biri gider hiç bir kavga tartışma çıkmadı herkez kardeş gibidir bir olay oldugunda tüm salon gider.Ordaki kardeşliği zor bulursun kimse ezmez seni.body hakkında pek fikrim yok ama kickboksdada gerçekten vucüt yapabilirsin savunma acındanda iyi olur turnuvalara katılıp derecelerde getirebilirsin.ben şansını kick boksdan yana kullanmanı isterim.neyse çok yazdım galiba :) bende yatıyım artık yarın antreman var :)

dostum nerde oturuyosun acaba ?

• quote:

hocam ben 2 yıldır kick boksa gidiyorum haftada 3 gün.2şer saat gerçekten yorucu oluyor antremanlar benim yediklerimi görsen inanamassın ama boyum 1.86 kilom 73.ikisini bir arada götürebileceğini pek düşünmüyorum ben açıkcası kick boksa bile sadece başladıgında ilk iki hafta kendinde olmayacaksın tüm kasların ağrır ama o ağrı aslında bana zevk veriyordu :) neyse sonuc olarak hiç korkma endişelenme azim edersen istediğin yere ulaşırsın.orda kimsenin sana atar yapacağınıda düşünmüyorum bizim salonda biz yaklasık 20kişiyiz her ay biri başlar biri gider hiç bir kavga tartışma çıkmadı herkez kardeş gibidir bir olay oldugunda tüm salon gider.Ordaki kardeşliği zor bulursun kimse ezmez seni.body hakkında pek fikrim yok ama kickboksdada gerçekten vucüt yapabilirsin savunma acındanda iyi olur turnuvalara katılıp derecelerde getirebilirsin.ben şansını kick boksdan yana kullanmanı isterim.neyse çok yazdım galiba :) bende yatıyım artık yarın antreman var :)

teşekkürler arkadaşım. Yarın ki idmanında da başarılar

• quote:

quote:

teşekkürler arkadaşım. Yarın ki idmanında da başarılar

sen nerde oturuyosun izmirdeysen gidiceğin salonu merak ettim ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.