Şimdi Ara

Airties Modem'e TP-Link WA501G Repeater Bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
15.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Üst komşumda Airties kablosuz modem var (muhtemelen RT205 veya RT210). Ben de alt katta kablosuz olarak bağlanmak için TP-Link WA501G Repeater aldım. Çekim mesafesinde bir sıkıntı yok repeaterin içine girince Airties modemi görebiliyorum ama bir türlü aralarındaki bağlantıyı yapamadım. Araştırdığım kadarıyla şifreyi WPA'dan WEP'e çevirmek gerekiyormuş. Acaba aralarındaki bağlantıyı yaptıktan sonra mı şifre koymak gerekiyor? Bazı forumlarda modemin şifresini bilmek yeterli denmiş, doğru mudur? Airties müşteri hizmetlerini aradım, onlar da önce Airties'ın içine girip ayar yapmak lazım diyorlar...

Bu işlerden anlayan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

EDİT: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorukocuk -- 31 Ocak 2010; 14:04:08 >

• http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=151 buraya bak sana herşeyi anlatıyor aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=151 buraya bak sana herşeyi anlatıyor aslında.

yok dostum onların hepsini denedim... olay TP LİNK'te değil olay airties da ... .airties müşt hizmetlerini arayıp repeater olarak tp linki airtiesa repeater olarak da tanıttım ama nafile... benim tahminim kendi repeaterlarını satsınlar diye biryerlerinde bir kilit vb koymuşlar... tabi modemin kendi yazılımı haricinde servis menüsü gibi gelişmiş ayarlar yapılabilecek bir yeri varsa oradan o kilit kaldırılabilir zannımca...
  • Bu lanet ayarları kullanma kılavuzuna koymayan ve Müşteri Hizmetleri telefonu çalışmayan firmaya ne diyeyim, aşağıda doğru ayarlar var " Tekrarlayıcı" modu için. Meraklısı çok arıyor bunu.

ftp://download.datastar.com.tr/Downloads/TP-Link/Access Point/TL-WA901ND/TL-WA901ND REPEATER KURULUM KILAVUZU.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 15 Nisan 2011; 22:30:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.