- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!
Bu konudaki kullanıcılar:
 
9843
Cevap
151
Favori
992221
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


8090 Mesaj
29 Ocak 2010; 18:14:37 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

Kendinize uzaktan bir bakın;

Yağmur altında bir yere sığınmış sigara içiyorsun veya bir bina önünde elinde sigara. Mutluluğu sigarada arayan zayıf bir bünye, mutluluğa ihtiyacı olan, bunu kendini öldürmekte arayan bir psikoloji. Mutlu olayım diye içtikçe daha derinlere sürükleniyorsunuz, mutlu olmak için daha çok içiyorsunuz. Karanlıklar içinde tek teselliniz 3 dakikalığına beyninizi uyuşturmak, onu mutluluk sanıyorsunuz. Çok sevdiğiniz sevgilinizi, bebeğinizi, annenizi dumanınızla zehirliyorsunuz, üstelik farkında olmadan değil, aksine ne yaptığınızın çok çok farkındasınız.

Her nefeste bırakacağım diyorsunuz, tiksiniyor, kusacak gibi oluyorsunuz ama olmuyor, bırakamıyor, kopamıyorsunuz.
Kendinize uzaktan bir bakın, burada da sigara içmeyen haliniz var.

İşiniz de gücünüzdesiniz veya yürüyüş yapıyorsunuz veya çimlere oturmuş kitap okuyorsunuz. Yüzünüz pırıl pırıl, elleriniz mis gibi, aklınız olumlu şeylerle besleniyor, kafanız çok iyi, çok mutlusunuz. Tertemiz nefes alıyorsunuz, gün geçtikçe yitirdiğiniz sağlığınız yerine geliyor, vücudunuz yenileniyor. Bebeğiniz size tiksinerek yaklaşmıyor, en güzeli siz sigarayı bırakarak asıl iyiliği çevrenize yapıyorsunuz. Çocuğunuz için artık iyi bir modelsiniz, çocuk belli bir yaşa geldiğinde, çevresi iç vs dediğinde aklına siz geleceksiniz, babam veya annem içmiyor diyecek, iyi bir şey olsa onlar içerdi diyecek ve inşallah hiç bulaşmayacak bu hastalığa, esasen kendinizden ziyade çevrenizi kurtarıyorsunuz.

Ne kadar farklı iki insan dimi? Aynı iki insan ama birbirinden bir o kadar farklı, içen ve bırakan insan arasında dağlar kadar fark var.


Kendinizi düşünmüyor olabilirsiniz, kendinizi sevmiyor da olabilirsiniz ama çocuğunuzu, eşinizi, ailenizi seviyorsanız SİGARAYI BIRAKIN.

Sigarayı Champix kullanarak bırakan veya Champix halen kullanan arkadaşlar deneyimlerini burada toplarlarsa iyi olur! Sigara kullanan arkadaşlara yardımcı olabilirler bırakma çabalarında!

Champix yaklaşık 2-3 yıllık geçmişi olan ( ABD onayı alalı sanırım en az 2 yıl oldu, Türkiye de de 1 yılı aşkın zamandır Eczanelerden bulmak mümkün ) ilk sigarayı hedef alan İlaç Endüstrisi ürünü! Yani yıllarca Sigaranın zararları hakkında yeterince Kamuoyu oluşturmayı ihmal edip sessiz kalanlar, ilk defa sigarayı bıraktırma çabası içindeler, ilacı satın alırsanız!

Champix bir ilaç, ve kesinlikle doktor denetimi altında kullanılmalı!
Etki mekanizması ilginç! Basitçe şöyle anlatmaya çalışayım; Champix etken maddesi Sigaradaki nikotinden önce beyindeki nikotini kapan bölgeleri kapatıyor, nikotin geldiğinde suratına kapanmış kapılardan geçemiyor, ayrıca Champix nikotinin beyinde salgılattığı bazı maddeleri de kısmen salgılatmayı becerdiğinden sinirlilik vs. gibi sigara bırakma belirtileri minimum olarak görülüyor!

Az sayıda kişi üzerinde yan etkileri ve bazıları ağır da olabilen yan etkileri görülmüş! 3 ay kullanım tavsiye ediliyor, ilk deneylerde 1 yıl sonra %40 Champix kullanıcısının sigarayı bıraktığı görülmüş ( ve daha önemlisi 1 yıl sonra geri dönmediği sigaraya )! İlaç türünün ilk örneği, ve pahalı! Ama artık neredeyse günde 1 paket sigaraya geliyor, son zam kazığıyla! ... 1 Aylık Başlangıç paketi+ 2 aylık Devam paketi 550 Lira civarında şu anda!
Prospektüsünde yazılanlara uyulması çok önemli, öyle kafadan 1 ay sonra bırakıp, ben bıraktım ilaca gerek yok gibi saçmalıkların hiç yeri yok!

Bende Champix kullanıyorum, ve 1.5 ayı doldurdum! Deneyimimi birazdan (bugün olmazsa yarın!) burada yazacağım!
Umarım sigara rezaletinden kurtulmalarına yardımcı olabiliriz birkaç arkadaşın!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Arkadaşlar konuyu neommy nickli arkdaşımızdan devraldım, bu bir bayrak yarışı amaç insanlara bu ilacı tanıtmak, insanları bu hastalıktan kurtarmaktır, buradan neommy' e çok teşekkür ederim.

Bende Champix ile konu sayesinde tanıştım, okudukça mümkün olabileceğini gördüm ve sipariş ettim, bu arada şunu ekleyeyim, ilaç piyasada 150-200 TL arasında bulunuyor, ben anlaşmalı eczaneden 160 Liraya temin ettim. İlaç henüz sipariş aşamasındayken bile kendime ve ilaca güvenim çok çok fazla idi, hala öyle, bunun bırakmakta önemli olduğunu düşünüyorum.


İlaç 0.5 mg' lik tabletlerle başlıyor, resimdeki gibi 1 hafta bu şekilde devam ediyor, sonra 1 mg' lık tabletlere devam ediyoruz, tavsiye edilen kullanım süresi 3 ay' dır, daha erkende bırakanlar olmuştur. İlaç kutusunda tavsiye edilen bırakma günü 10 ve 14. günler arası olarak belirtilmiştir.


An itibari ile sigarasız 87. günü yaşayan ben oldukça mutluyum, sigarayı bırakmak çok kolay, yeter ki isteyin.

FAYDALI YORUMLARquote:

Orijinalden alıntı: KAMANLI40

38 yaşındayım 16 yaşından beri sigara içiyorum ortalama bir pakete yakın, daha önce champixle iki defa sigarayı bıraktım (ikisindede 40 ar gün). ama başlangıç paketinden sonra ilacı bıraktım nasıl olsa içmiyorum diye devam paketlerini almadım. devam paketlerini kesinlikle kullanın ben kullanmadım Sonuçta tekrar başladım. ama bu sefer kesinlikle kararlıyım ilaçın 6. gününde 6 adet sigara içtim 7 gününde 2 adet ve bugun 8. günüm ve artık sigarayı bıraktım. Allahım inşallah güç verir ve bu pislikten beni kurtarır. Çocuklarım için bırakacağım bu illeti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 18 Mart 2015; 20:36:57 >
_____________________________

sigarasız 365.gün.tam 1 sene oldu bırakalı.bu forumdaki yazıları okuyup gidip parayla ilaç alıp ilacın 10.günü bırakmıştım.

SİGARASIZ 365.G...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+8 | crywolf35 - bir yıl önce
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir bu başlığa girmiyordum.
Bende champix ile sigarayı bıraktım ve şu an çok mutluyum. Bırakmadan önce ve karar verme sürecinde bu sayfaları hatmetmistim eski mesajl...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+8 | arakzid - bir yıl önce
ilacı para vererek 3 ay kullandım.verdiğim para helal olsun.3-5 senede olsa buraya yazmaya söz verdim.

buraya yazıp beni motive edenlerden Allah razı olsun.ilaçla en fazla %30 sıkıntı çekiyors...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+6 | crywolf35 - 6 ay önce
Yoruma Git
Sigarasız 392. Gün
+6 | ©ursedkid - 2 yıl önce
Selamlar.
35 yaşındayım ve 15 yıldır bu zıkkımı günde 1-1.5 paket arası tüketiyorum. Forumu baştan sona okudum ve Champix ile sigarayı bırakmaya karar verdim. 8 haftalık başlangıç + devam paketin...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+5 | ilkeryalcin - 3 ay önce
20 iradeniz varsa birazda kurtulmak istiyorsanız ilacı gidin alın.

1-midede reflü va gastrit olayım çok azaldı rahatladım.2-uykuyu alma ve uykudan kalkma rahatladım.

3-merdiven ve yokuş ç...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+5 | crywolf35 - 12 ay önce
Yoruma Git
Sigarayı bırakalı 38. günüm. Ve hiç olmadığım kadar rahatım çok şükür. Sadece başlangıç paketi ile bıraktım. Ama bolca Allen Carr videosu izledim. Tekrar tekrar hemde. Size de tavsiye ederim.
+4 | amanshon72 - 5 ay önce
Merhaba arkadaşlar.
Tam 3 yıl önce bende bu ilaç sayesinde sigarayı bırakmıştım. İlaç sayesinde yaşadığımız o pis karıncalanmalar, soğuk soğuk terlemeler yada aşırı sinirin hiçbirini yaşamadım ve...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+4 | omersansal - 5 ay önce
Öylesine bi ziyaret edeyim istedim bu topic i .. 4,5 yıldır içmiyorum şükürler olsun.. Hepinize bu yolda başarılar.. Yüce rabbim ""bu kahpe esaretten"" hepinizi kurtarsın.. Size güç ve irade versin...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+4 | umutxx - 6 ay önce


7476 Mesaj
29 Ocak 2010; 20:21:51 

Önce herkese Prospektüsünü iyice okumasını öneririm, gereken-gerekmeyen herşey burada fazlasıyla yazılı!
ilgilenen arkadaşlar başka forumlarda da Champix kullananların görüşlerine başvurabilirler!
Prospektüste yazan "8-14 gün arasında sigarayı bırakın" lafı bana çok ters geldi! 35 yıllık 1-1.5 paket her türlü sigarayı ( birinci-gelincik-samsun-marlboro-pipo ve capt. black tütün-vs. dahil ) içmiş birisi olarak bu konuda okuduğum herşeyi yapabiliyor olsaydım zaten 35 yıl önce şak diye bırakırdım sigara illetini, bunu hiç inandırıcı bulmadım ve saçmalamışlar dedim!
35 yıl içinde iki defa 3'er gün sigarayı kendi isteğimle bırakabildim, sonra tekrar başladım! Bırakmayı çok denedim ama bırakamadım!
13. gün sigarayı bırakmaya ayarladım kendimi, ama 12. gün bıraktım ve hiçte zor olmadı!

İlaç önceleri küçük dozlarla başlıyor ve kısa sürede 1 sabah 1 akşam devam dozuna çıkıyor! 1.5 aydır kullanıyorum ve etkisi sanırım hala artmaya devam ediyor! Yani sigaradan resmen uzaklaşıyorum ve bu iş sıkıntılı olmuyor!
Bende ilaç hafifçe mide bulantısı hissi verdi ilk 3 gün, ama midem bulanmadı, şu ana kadar bir yan etkiyle karşılaşmadım! Kendim sigarayı bıraktığım zaman barut fıçısı gibiydim, yanıma yanaşanda tutuşuyordu! İlaç çok rahat, gerginliğin çok büyük ve önemli kısmı yok ilaçla bırakmakta!

Sanırım 17-18. gündü, iyice sinirlendiğim bir olaydan sonra 3-4 gün boyunca toplam 2 pakete yakın sigara içtim, sonra tekrar bıraktım sigarayı!
Şu anda neredeyse 1 ay oldu, haplarıma devam ediyorum ve 1 aya yakın zamandır sigara içmedim ve sigarayıda aramıyorum!
Gerisi tipik sigara bırakan; elimdeki dişlerimdeki sarılıklar azaldı, nefes aldığımda eskisinin galiba 2 katı hava çekiyorum, yürüyünce nefes nefese kalmıyorum çabucak vs.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

GENS UNA SUMUS

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Şubat 2010; 13:43:45 

bi işe yaramıyor olan parana oluyor


7476 Mesaj
1 Şubat 2010; 17:45:16 

quote:

Orijinalden alıntı: unarmed
bi işe yaramıyor olan parana oluyor


Denediniz mi? Başarılı olmadıysa başarılı olmayışını da burada yazabilirsiniz, yukardaki gibi detaylı yazarsanız en azında bazı arkadaşların kendilerini dikkatli değerlendirip boşa para harcamalarını engellemiş olursunuz!
_____________________________

GENS UNA SUMUS


458 Mesaj
9 Şubat 2010; 16:16:42 

Önemli bir konu, hala kullanmakta olan birisi olarak yazayım isteyen faydalanır isteyen faydalanmaz.

36 yaşındayım yaklaşık 10 senedir günde 1 paket içiyordum. Bırakma girişimim hiç olmadı ama her sabah kalktığımda da ne salağım da şunu içiyorum diyip; kahvaltıdan sonraya zor yetişiyordum.

Ocak ayı başında ilacı satın aldım, Ocak 11 de de başladım, Ocak 22 de tamamen bıraktım. İçmiyorum, canım istemiyor demiyorum fakat öyle krize girmiyorum. Bıraktığımdan bu yana başlamamı gerektirecek derecede 2 ağır durum yaşamama rağmen sigara içmiyorum ve içebileceğimi de zannetmiyorum.

Yan etkilerinden sadece ilacı aldıkta sonra mide bulantısı yaşıyorum 30-45 dakika sürüyor, başka bir durum yaşamadım.

Eğer tereddütte olan varsa mutlaka alıp denesin en fazla 170 tl kaybeder kazanacağı ise hayatının geri kalanı.
_____________________________

Believe in goodness.
Be prepared for the evil...


7476 Mesaj
9 Şubat 2010; 16:38:48 

@G@LGE;

Oh nihayet başka birisi çıktı! Benim 1 ay 4 günüm kaldı 3. ayın bitmesine! Tam 3 aylık dozu kullanacağım ve hatta beni kurtarmaz 1-2 aylık doz da ilave ederim diyordum! Şimdi bu fazlalık 1-2 aylık dozu kullanmayı düşünmüyorum! Bırakalı epey oldu sigarayı!
Bende hala arasıra bulantı hissi oluyor arasıra ama hiç bulanmadı midem...
3 aylık Doz önerilmesinin esas nedeni 3 ay içinde ancak vücudun nikotini epeyce temizleyebilmesi. Ve ilacın etkisi gittikçe artan biçimde düzenlenmiş! Yani 1. ayın başında insanın canı arasıra da olsa sigara istiyor, ama şimdi 2. ayın sonundayım ve canım gerçekten hiç istemiyor.
Bundan sonra dikkatli olmam gereken süre 3. ayın sonunda ilacı bırakacağım zaman. Ve tabii hiç bir tane bile sigara içmemek gerekiyor bundan sonra!
Umarım başarır bunu herkes!
Evet ilacın asıl etkisi öyle, yani " içmicem l..n " denilince içmemekte sıkıntı çekilmiyor!


Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

GENS UNA SUMUS


3167 Mesaj
9 Şubat 2010; 17:20:40 

Sigarayı bırakmak için para verip ilac alacak kadar ciddiyseniz, bence bırakmak için ilaca gerek bile yoktur. Eğer gerçekten kararlı iseniz ve nefsinize hakim olabilirseniz çok rahat bir şekilde kendiniz de bırakabilirsiniz. Bence önemli olan ilk haftadır. İlk haftayı atlatırsanız gerisi kolay. İlk hafta için ise ömerim bol bol sakız, çekirdek, meyce suyu ve su. Ayrıca gerçek bir arkadaş (sigaraya elinizi sürdüğünüzde sizi yumruklayacak).

Ben 7 senelik kullanıcı idim, 6 ay önce ani bir kararla gece yarısı sigarayı bıraktım. Ondan sonra elime bile sürmedim. Şu an hayatımdan o kadar memnunumki anlatamam. Ağzımın tadı yerine geldi, yemeklerin tadı güzelleşti, içeceklerin tadı harikalaştı. Nefel almam düzenleşti. Yürüşlerden zevk almaya başladım. Geceleri daha rahat uyumaya başladım. Sabahları daha dinç uyanmaya başladım. Gereksiz başağrıları yok oldu, mide bulantıları kayboldu. Kısaca keşke daha önce bıraksaydım yada hiç başlamasaydım diyorum şimdi kendime.

İnşallah sizde bırakırsınız ve hayatınız düzelir...
_____________________________


İçimdeki tek güç, ancak kurufasulye yersem ortaya çıkıyor.


7476 Mesaj
13 Şubat 2010; 16:46:40 

27-28 aralıkta sigarayı bırakmıştım, 20 gün kadar önce tek 1 adet içtim. İlaca devam ediyorum ve yaklaşık 2 ayım geçti, yaklaşık 1 ay 3 günlük ilacım kaldı! Epeyce güvenim geldi kendime, ilk ilaca başladığımda 3 ayı bitireyim 1 aylık veya 2 aylık daha devam ederim diye düşünüyordum. Bırakmadaki rahatlık yüzünden artık bunu düşünmüyorum. Nefes almam iyice düzeldi, genişlediğinin farkına varıyorum iyice içime çekince ciğerlerimin herhalde sigara kullandığım zamanların 1-2 katı hava çekiyorum! Komik ve düşündürücü birşeyde; Champix kullanıp benden önce sigarayı bırakan bir arkadaşım anlatmıştı, ilaç kullanmaya devam ederken rüyasında bir sigarayı baştan sona fosur fosur içmiş! Bende rüyada 5-6 defa gördüm içerken, uyandım aniden, ama sonuna kadar hiç içip bitirmedim rüyada! Adi şey nerelerimize girmiş haber dahi vermeye gerek duymadan.
_____________________________

GENS UNA SUMUS


 
0 Mesaj
4 Mart 2010; 13:31:16 

Merhaba arkadaşlar, ben Champix'i 6 gündür doktor kontrolünde kullanıyorum. Bırakmak için 8 Mart'ı belirledim. 22 yıldır ve günde 1,5 paket içen biri olarak 3 gündür sadece 8-10 adet sigara içmeye başladım. Kendimi biraz daha zorlarsam onu da içmeden durabilecekmişim gibime geliyor. Gün geçtikçe bırakabileceğim konusunda kendime güvenim artıyor. Champix gerçekten çok etkili bir ilaç. Sigarayı bırakmak isteyip te bırakamayanlar için ideal. Fakat tabii ki doktor kontrolünde kullanılmalı.
Bende şuana kadar hiçbir yan etkisi olmadı. Fakat tam doza geçince ne olur bilmiyorum. O gün geldiğinde sizlerle paylaşırım.
Bu ilaca verdiğim para sigaraya verdiğim rakamın altında kalıyor, kaldı ki fazla bile olsa, böyle bir bağımlılıktan kurtulup sağlığıma kavuşmanın bedeli hiçbir şeyle ölçülemez.
_____________________________7476 Mesaj
4 Mart 2010; 14:04:35 

@arapsaçı;

Son cümle için aynen bende!
Şu anda 3 aylık sürenin bitmesine 15 gün kaldı, 2-2.5 aya yakındır tek 1 tane dahi sigara içmedim! İlaç dozunun 3 aylık süresinin sonlarına yaklaşıyorum! Bu yüzden ilacı bırakacağım zamana biraz hazırlık olsun diye arasıra tek doz atlıyorum ve bir sıkıntı hissetmiyorum, bu benim tekniğim ilaç sonrasına hazırlanmak için. ( sonradan bunun iyi fikir olmadığına karar verdim! ) Sigara aklıma çok seyrek geliyor hala unutamamışım ama git deyince de aklımdan gidiyor! Eksikliğini hiç hissetmiyorum!
İlaç bitince de 15 gün sonra sigarayı bırakmış olacağım, sıkıntı olacağını sanmıyorum, son 1 ayda iyice güvenim arttı bu konuda. Dikkat edeceğim tek şey tek bir tane bile sigara içmemek olacak ondan sonra.
Tam doza geçildiği günler zaten ilaç etkisininde tüm ağırlığıyla hissedildiği günler. Ama sanıyorum şimdiye kadar birşey olmadıysa şimdiden sonra birşey olmuyor! Ama ilaç alım saatlerine dikkat edin, saatleri oynatmak insanı biraz rahatsız ediyor.
Evet sigarasızlık ve sağlıklı yaşamanın bedeli biçilemez!< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 22 Mart 2010; 22:23:24 >
_____________________________

GENS UNA SUMUS


2109 Mesaj
4 Mart 2010; 20:05:40 

Herkese allen carr'ın kitabını okumasını tavsiye ederim. Bence eğer anlattıklarını kabullenerek ve ciddiye alarak okur ve uygularsanız kesinlikle etkili olur...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


7476 Mesaj
9 Mart 2010; 11:49:32 

Arasıra Champix'te tek doz atlamayı 2-3 defa yapıp sonra bıraktım! Zaten iyi bir ilaç sonrasına hazırlık tekniği olarak değerlendirmedim yani! İlacın 3 aylık süresini bitirip bırakmak en sağlıklısı!
4-5 gün önce hayatımın son tek bir sigarasını içtim! Onuda yarıda bıraktım! Hiç keyif vermedi! zaten 10 gün kadar sonra bir daha tek bir tane daha içmeyeceğim'
_____________________________

GENS UNA SUMUS


 
176 Mesaj
9 Mart 2010; 15:39:56 

önemli olan ilçalar değil arkadaşlar sizin bırakmayı isteyip istemediğiniz.. herşey tamamen iradenize kalmış aslında siz bırakıcam dedikten sonra kimse tutamaz sizi :D kararlı olun ve 1 ay sabredin gerisi zaten kolay
_____________________________

" OĞUZ ATAY TUTUNAMAYANLAR İLK BASKI SİNAN YAYINLARI " ELİNDE OLAN VARSA LÜTFEN İRTİBATA GEÇSİN


 
0 Mesaj
12 Mart 2010; 15:23:20 

neommy;

bence artık hiç sigara içmemeyi denemelisiniz. o kadar da zor olmuyor inanın. ben 8 mart'ı bırakma tarihi olarak belirlemiş olmama rağmen 7 mart'ta bıraktım. 3. ve 4. günler biraz stresli geçti fakat şuanda gayet iyiyim. tat ve koku alma duyularım düzelmeye başladı, artık geceleri öksürerek ya da nefessiz kalarak uyanmıyorum. iştahımda korktuğum gibi bir artış olmadı. champix'in bilinen ya da bilinmeyen yan etkilerinin hiçbirisi bende görülmedi. ve evet, kendi kendinize doz ayarlaması yapmanızın çok doğru olacağına ben de katılmıyorum. özellikle 3 aylık tedavi sürecini tamamlamayanların sigaraya tekrar başladıklarını sık duyuyorum. üstelik tedaviye sil baştan başlamaları gerekiyormuş. bu kadar yol katettikten sonra geriye dönüş olmamalı değil mi?
_____________________________7476 Mesaj
12 Mart 2010; 15:43:05 

quote:

Orijinalden alıntı: arapsaçı
neommy;
bence artık hiç sigara içmemeyi denemelisiniz. o kadar da zor olmuyor inanın. ben 8 mart'ı bırakma tarihi olarak belirlemiş olmama rağmen 7 mart'ta bıraktım. 3. ve 4. günler biraz stresli geçti fakat şuanda gayet iyiyim. tat ve koku alma duyularım düzelmeye başladı, artık geceleri öksürerek ya da nefessiz kalarak uyanmıyorum. iştahımda korktuğum gibi bir artış olmadı. champix'in bilinen ya da bilinmeyen yan etkilerinin hiçbirisi bende görülmedi. ve evet, kendi kendinize doz ayarlaması yapmanızın çok doğru olacağına ben de katılmıyorum. özellikle 3 aylık tedavi sürecini tamamlamayanların sigaraya tekrar başladıklarını sık duyuyorum. üstelik tedaviye sil baştan başlamaları gerekiyormuş. bu kadar yol katettikten sonra geriye dönüş olmamalı değil mi?


Yok o tek bir adet sigara bir daha görüşmeyelim diyen veda öpücüğüydü, hayatımın kalan kısmında 1 adet daha içmeyi düşünmüyorum!
Doğru, iştah fazla artmıyor. Ama kilo artabiliyor! Ben 2 aydır bıraktım ve 2-3 kilo arttım. Tanıdık birisi 7-8 ayda 7-8 kilo aldı. Kilo konusunda dikkatli olmak ve biraz yaşantıyı hareketli olarak düzenlemek gerekiyor.
1. ay sonlarında nefes aldığınızda 1 ay önceye göre çok daha fazla hava ciğerlerinize çektiğinizin farkına varacaksınız.
Benim 3 aylık dönemin bitmesine 6 gün kaldı.
Sonrada tekrar başlamayı aklımın ucundan geçirmem!
_____________________________

GENS UNA SUMUS


7476 Mesaj
16 Mart 2010; 13:09:11 

Bugün Champix'i almayı bıraktım! Aslında 3-4 günlük doz var 3 aylık ilaç süresinin bitmesi için, ama bu 3-4 günün önemli olmadığını düşündüm. Bundan sonra hiç, tek 1 adet dahi sigara içmeyi düşünmüyorum. Zaten artık bu konuya birşey yazmam gerekmiyebilir. Bir değişiklik, yani haptan sonra sinirlilik, tekrar sigaraya başlama vs. gibi bir durum olursa ancak yazarım konuya bilgi vermek için. Ama umarım hep boş kalır!
1 sigara dahi içmicem!

Not: 20 Mart'ta ilave yaptım; 5 gündür hapsız ve sigarasızım! Sinirlilik filanda olmadı hiç. ilk 2 gün biraz gerginlik vardı ama o da ilacı bırakınca ne olacak endişesindendi, yani sigarasızlıktan değil...
Sonuçta sigarayı bıraktım, gergin değilim, sinirli değilim. Şu ilacı yıllar önce yapsalardı keşke!
Anladığım kadarıyla ilaç vücuttaki nikotin alışkanlığını neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. İlacı bırakınca bir sıkıntım olmadı hiç!

Ek: 28 Mart 2010, artık birşeyler soran olursa onlara yazarım yalnızca! Yoksa yazacak birşey kalmadı!< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 28 Mart 2010; 6:36:33 >
_____________________________

GENS UNA SUMUS


 
0 Mesaj
21 Mart 2010; 1:49:14 

merhabalar bende bu ilaca bugun basladim 28 yasindayim ve yaklasik 14 yildir iciyorum sigarayi. belki ilk gun oldugu icin pek fazla bi etkisini gormedim ama inancim var ben bu sigarayi birakacam. bazi arkadaslar hakli irade meselesi ama insan bazen iradesine hakim olamiyo hele bu sigara olunca daha degisik oluyo. ins bu sekilde ilacin yardimi ile birakacagimi dusunuyorum.dedigim gibi ilk gunum birakma tarihi olarak 29 -3-2010 sectim. bakalim ne olacak hayirlisi Allahtan
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Nisan 2010; 11:21:42 

İlacı 1 ay kadar önce aldım. 1 Nisan tarihinde de tedaviye başladım. 14 yıldır min. 1.5 paket sigara içiyorum. Oğlumun büyüdüğünü görmek istediğim için bırakmak istiyorum. Daha önce Zyban, Manyetik biorezonans, ve saf-i irade yöntemleri ile denemelerim maksimum 2-3 günlük bırakmalarla neticelendi.

İşin özü sigara içmekten keyif alıyorum. Ama bunun sonu yok. Bu nedenle karar verdim bırakmaya.

İlacın birsürü yan etkisini okumuştum. Bu nedenle ilaç saatlerini 10:00 ve 22:00 olarak ayarladım. Bugün 5nci gün. Mide bulantısı yok. Ama çok hafif reflü mü tetikledi. Gece HD kalitesinde enterasan rüyalar en sık bahsedilen yan etki ama bende olmadı. Sigara isteğine gelince, herangi bir azalma ilk 3 gün hissetmedim. 2-3 gündür hafif nezleyim. Ondan mıdır bilmem ama tadında bir çamurlaşma olmaya başladı. Sonuna kadar içmek istemiyorum genellikle, bazende iki tane üst üste yakıyorum. Şimdilik azaltmak yada isteğimi dizginlemek için kendimi zorlamıyorum. 10ncu günü bırakma günü olarak belirledim. Biraz depresif ve melankolik bir ruh hali kaplıyor içinizi. Ota boka sinirlenip duygulanabiliyorsunuz. Biraz da sigarayı bırakma konusunu özgüven sorunu haline getirdiğim için sinirliyim.

Bu irade sınavı kendime olan saygımla ilgili biraz. Umarım sigaraya olan isteksizlik tam doza geçtikten sonra biraz daha artar.


 
227 Mesaj
5 Nisan 2010; 17:47:32 

Selam arkadaşlar 10 yıla yakın bir süredir günde 1 paket sigara içen biriydim.ve 31 martta sigarayı bırakmaya karar verdim o günden beride hiç sigara içmedim.sadece sigara içme isteğim tavan yaptığında nicorette gum adlı bi nikotin sakızı var onu çiğniyorum.ve inanın sigara içme isteğim gidiyor.Umarım bir daha sigara içmem.Gerçekten sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlara bu sakızı öneriyorum
_____________________________7476 Mesaj
6 Nisan 2010; 6:44:37 

quote:

Orijinalden alıntı: anycall
İlacı 1 ay kadar önce aldım. 1 Nisan tarihinde de tedaviye başladım. 14 yıldır min. 1.5 paket sigara içiyorum. Oğlumun büyüdüğünü görmek istediğim için bırakmak istiyorum. Daha önce Zyban, Manyetik biorezonans, ve saf-i irade yöntemleri ile denemelerim maksimum 2-3 günlük bırakmalarla neticelendi.
İşin özü sigara içmekten keyif alıyorum. Ama bunun sonu yok. Bu nedenle karar verdim bırakmaya.
İlacın birsürü yan etkisini okumuştum. Bu nedenle ilaç saatlerini 10:00 ve 22:00 olarak ayarladım. Bugün 5nci gün. Mide bulantısı yok. Ama çok hafif reflü mü tetikledi. Gece HD kalitesinde enterasan rüyalar en sık bahsedilen yan etki ama bende olmadı. Sigara isteğine gelince, herangi bir azalma ilk 3 gün hissetmedim. 2-3 gündür hafif nezleyim. Ondan mıdır bilmem ama tadında bir çamurlaşma olmaya başladı. Sonuna kadar içmek istemiyorum genellikle, bazende iki tane üst üste yakıyorum. Şimdilik azaltmak yada isteğimi dizginlemek için kendimi zorlamıyorum. 10ncu günü bırakma günü olarak belirledim. Biraz depresif ve melankolik bir ruh hali kaplıyor içinizi. Ota boka sinirlenip duygulanabiliyorsunuz. Biraz da sigarayı bırakma konusunu özgüven sorunu haline getirdiğim için sinirliyim.

Bu irade sınavı kendime olan saygımla ilgili biraz. Umarım sigaraya olan isteksizlik tam doza geçtikten sonra biraz daha artar.Oğlunuzun büyüdüğünü görmeye çalşmak iyi düşünce, ama yine de keyif almaktan sizin vazgeçmeniz ve sizin "sigarayı oğlumun büyümesini görmek için bırakmam gerekiyor" demeniz gerekiyor!
Champix öyle sigara içilmesine karşı veya sigara içen başkalarına karşı bir tiksinti veya rahatsızlık oluşturmuyor sanıyorum. Hiç olmazsa bende oluşturmadı, gerçi başkaları içerken hafifçe rahatsız oluyorum ve onlardan uzakta olmaya çalışıyorum. Ama şu var ki 8. günden sonra "bugün bırakacağım" dediğinizde sigarayı bırakıyorsunuz!
Aralık 29'de sigarayı bıraktım, tüm ilaç dozları yani 3 aylık süre bitti, neredeyse 3.5 aydır içmiyorum sigarayı!
_____________________________

GENS UNA SUMUS

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Nisan 2010; 22:11:10 


quote:

Orijinalden alıntı: neommyOğlunuzun büyüdüğünü görmeye çalşmak iyi düşünce, ama yine de keyif almaktan sizin vazgeçmeniz ve sizin "sigarayı oğlumun büyümesini görmek için bırakmam gerekiyor" demeniz gerekiyor!
Champix öyle sigara içilmesine karşı veya sigara içen başkalarına karşı bir tiksinti veya rahatsızlık oluşturmuyor sanıyorum. Hiç olmazsa bende oluşturmadı, gerçi başkaları içerken hafifçe rahatsız oluyorum ve onlardan uzakta olmaya çalışıyorum. Ama şu var ki 8. günden sonra "bugün bırakacağım" dediğinizde sigarayı bırakıyorsunuz!
Aralık 29'de sigarayı bıraktım, tüm ilaç dozları yani 3 aylık süre bitti, neredeyse 3.5 aydır içmiyorum sigarayı!


Dediğin doğru Neommy. Şu an bırakma günümün üzerinden 8 gün geçti. Sigara içme isteğinde ve kriz sıklıklarında ciddi bir azalma olduğunu söyleyebilirim. Kendimi de bırakmaya alıştırdım sanırım. Çok gergin olduğum bir an bir sigara yaktım. Ama eski bırakma girişimlerimde olduğu gibi devamı gelmedi. Bağımlılığımda azalma var. Bunu hissedebiliyorum. 3 ayı doldurduktan sonra artık bıraktım diyebilirim. Şimdilik bırakmaya çalışma evresindeyim. Ama ilk 3 haftalık tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim. Denediğim tüm yöntemlere göre ilk kez bu kadar rahat sigarasız kalıyorum. Bırakmak isteyenlere Champixi önerebilirim.


7476 Mesaj
19 Nisan 2010; 14:17:51 

Yaklaşık Aralık, 27, 2009'dan bu yana sigara içmedim diyebilirim! 4 ay oldu neredeyse! Bu sürenin 3.5 ayında tek bir sigara dahi içmedim! 5-10 yıl sonra tamamen bıraktım diyebilirim sanıyorum!
Şaka bir yana sigara içmeyi aramıyorum, bazen aklıma geliyor ama git deyince gidiyor, tek bir sigara dahi içmemeye çok dikkat ediyorum çünkü arkasının günde 1-1.5 pakete kadar yolu olduğunu biliyorum.
Kilo aldım, sanırım en az 7-8 kilo ve yürüyüş yapıyorum bu aralar, bunu iyice uzatacağım günde 1-2 saat arası ve haftada en az 4-5 güne çıkartacağım!
Hala arasıra rüya görüyorum, rüyamda sigara içiyorum, ama sonunu getirmeden sigaranın uyanıyorum kabustan!
İlacı bırakalı, yani 3 aylık doz biteli 1.5 ay civarında bir zaman oldu!
_____________________________

GENS UNA SUMUS


389 Mesaj
20 Nisan 2010; 8:38:35 

İlaç dışında, sigarayı bırakma yöntemleri arayanlar için imzamdaki linke göz atmaları yeterli olacaktır.
_____________________________

Nikon D7000 - Nikon 35mm f/1.8G - Nikon 50mm f/1.8D - Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX - Digipod A-2841P


 
0 Mesaj
2 Mayıs 2010; 22:01:22 

ben champixe 2 hafta önce başladım,etkisi var tabi son bir haftadır hiç içmedim ama canım istemiyoda değil hani,bi kahve içtiğimde yanında ne güzel giderdi diyorum
ama anlamadığım bişey var 3 aylık kutudan bahsediyosunuz bir kutuda 4 hafta var,daha devammı edilecek bu ilaca anlayamadım...cevaplarsanız çok sevinirim
_____________________________7476 Mesaj
2 Mayıs 2010; 23:38:23 

Tam dozda 3 aylık kullanım tavsiye ediliyor, yani 2 aylık dozu daha var normal şartlar altında. Bunu veren doktorun bundan bahsetmiş olması gerekir size? Veya ilacın kullanım prospektüsününde okumuş olmanız gerekir? Sizin aldığınız başlangıç dozajı yalnızca.
_____________________________

GENS UNA SUMUS


 
0 Mesaj
4 Mayıs 2010; 19:15:39 

aslına bakarsanız dr tavsiyesiyle almadım bakırköydeki melek eczanesinde test yapıyolardı ve bende yüksek dozda içici çıktım,sonra işte ilaçtan bahsettiler bende aldım
bana eğer gerek kalırsa ikinci kutuyuda alırsınız dediler,sanki bana şu anda gerek kalmayacak gibi geliyo zira hiç aramıyorum bile.ve ikinci kutuda çok pahalı sanırım,yani bir ayın sonunda da içmeye başlarsam zaten yazıklar olsun bana,
_____________________________ 
0 Mesaj
4 Mayıs 2010; 19:17:50 

ha bir de aşırı mide bulantısı yapıyo zaten daha da 3 ay mide bulantısına dayanamam sanırım
_____________________________7476 Mesaj
4 Mayıs 2010; 20:04:35 

Kullanım bilgisi var yukarda. Tercih sizin, ama normal tam kullanım süresi 3 ay ilacın! Artık neredeyse sigaranın kendisinden ucuz hale geldi ilaç zaten! 1 ay kullanıp bırakırsanız ilacı sanıyorum tekrar kullanma isteği güçlüce uyanabilir!< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 4 Mayıs 2010; 20:34:12 >
_____________________________

GENS UNA SUMUS


4488 Mesaj
4 Mayıs 2010; 20:29:00 

neommy üstad, daha önce başka bir konuda sigarayı günde 3 pakettten tek sigaraya indirdiğimi söylediğimi hatırlarsın.

Bu telekom kursu başlayalı günde yarım paket içmeye başladım yine. Ve son derece rahatsızım bu durumdan. Kursta her ara verdiğimizde gidip bir tane yakıyoruz.

1 senelik günde tek sigara içme düzenim alt üst oldu, bari hiç değilse işe girebilsek telekomda

Ben yine de azaltıp eski sisteme geçecem yakında, dişimizi sıkmak lazım, champixle olacak iş değil bunlar.


7476 Mesaj
4 Mayıs 2010; 20:36:54 

@Darkness;
Hatırlarım tabii, bende 1 adedi günde 1 paket anlayıp ağlamıştım senin için!
Umarım işe girmen kesinleşince eski düzenine, günde 1 taneye çabucak dönersin, gerçektende bu işleri Champix'e filan bırakmayacak kadar hızlı halletmek en iyisi!< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 4 Mayıs 2010; 20:38:28 >
_____________________________

GENS UNA SUMUS


 
0 Mesaj
5 Mayıs 2010; 20:34:18 

moralimi bozmayın nolur:(( gerçekten o ilacı içeceğimi hatırladığım an bile kötü oluyorum:(( çıkarsam rahatlıycam ama çıkaramıyorumda sadece aşırı bulantı:( hamileliğimde bile bu kadar bulantım olmamıştı..sanki bi daha içmiycem gibi geliyo,çünkü şu an sigara kokusuna bile dayanamıyorum.o acı tadı filan hatırlıyorum asla içmem diyorum ama...birazda kendi elimizde tabi,bi tane içeyim bi daha içmem diye birşey olmayacağını biliyorum,o bi tanenin gerisi gelir eminim
yardımlarınız içinde ayrıca teşekkürler...
_____________________________7476 Mesaj
7 Mayıs 2010; 5:57:03 

quote:

Orijinalden alıntı: eceada
moralimi bozmayın nolur:(( gerçekten o ilacı içeceğimi hatırladığım an bile kötü oluyorum:(( çıkarsam rahatlıycam ama çıkaramıyorumda sadece aşırı bulantı:( hamileliğimde bile bu kadar bulantım olmamıştı..sanki bi daha içmiycem gibi geliyo,çünkü şu an sigara kokusuna bile dayanamıyorum.o acı tadı filan hatırlıyorum asla içmem diyorum ama...birazda kendi elimizde tabi,bi tane içeyim bi daha içmem diye birşey olmayacağını biliyorum,o bi tanenin gerisi gelir eminim
yardımlarınız içinde ayrıca teşekkürler...

Umarım işinize yaramışızdır! 3 aylık tedavi önerilmesinde Champix'in iyi tıbbi nedenleri var ama umarım siz 1 ay ile başarılı olabilirsiniz! Yukarda bahsetmiştim, ilacı kullanırken bende başkasının yakınımda sigara içmesine karşı bir rahatsızlık oluştu özellikle, ama kendim içince de eski tadı bulamadım sigarada. 1 tane bile içmeyin ve iyi şanslar!
_____________________________

GENS UNA SUMUS

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Mayıs 2010; 12:04:24 

eceada ben 9 nisandan beri içmiyorum. ilacın ilk ay paketini bile bitirmedim. 8-9 tane tablet kaldı içinde. Ama ilacı bıraktıktan 2 gün sonra hiç olmadığı kadar zorlamaya başladı. Şu an 1 aydan uzun süredir içmiyorum. Ama ilacın etkisi çok fazla. Kendine güvenmiyorsan ilacı erken kesmemeni öneririm.


7476 Mesaj
17 Mayıs 2010; 2:37:15 

quote:

Orijinalden alıntı: anycall
eceada ben 9 nisandan beri içmiyorum. ilacın ilk ay paketini bile bitirmedim. 8-9 tane tablet kaldı içinde. Ama ilacı bıraktıktan 2 gün sonra hiç olmadığı kadar zorlamaya başladı. Şu an 1 aydan uzun süredir içmiyorum. Ama ilacın etkisi çok fazla. Kendine güvenmiyorsan ilacı erken kesmemeni öneririm.


Ben 3 aylık dozu bitirdim, ama ağır içici sınıfındaydım, 35 yıl günde 1-1.5 paket, bu yüzden 1 ay kullanımı baştan hiç düşünmedim, bırakınca hiçbir sıkıntım olmadı! 5 ay oldu hiç sigara içmedim ve ilacı bırakalı da yaklaşık 3 ay oldu, son 5-6 gününde ilaç almadım zaten. İlaç dozunu 1 ayda bırakırsan seni sıkıştırır içme isteği! Anycall'e hak veririm bu konuda!
_____________________________

GENS UNA SUMUS


59 Mesaj
17 Mayıs 2010; 14:41:05 

yaklaşık olarak 1mg x günde 2 kez (30 gün) kullandım ,ve sonuç 5 aydır sigara içmiyorum

şunu belirtmeliyim ki beyne direk etki eden bir ilaçtır,öyle televizyonda gördüğünüz bitkisel fasa fisolara benzemez

bu yüzden etkisi iyi yönde çok büyük oluyor

hem de bazı insanlarda intihar,psikotik atak vb. gibi çok kuvvetli yan etkiler oluşabiliyormuş,

şahsen ben hiçbir yan etki görmedim 45 günlük tedavide çok canlı rüyaları saymazsak(1 hafta 0.5x2 sonra 1x1 sonra 1x2)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRM -- 17 Mayıs 2010; 14:47:53 >
_____________________________7476 Mesaj
17 Mayıs 2010; 20:28:34 

Farkı da o zaten Champix'in, nikotin bandı, hapı, elektrik-elektronik sigara, suyu gibi garipliklerden değil ve çok etkili! Prospektüsünde yazan yan etkiler çok sık görülen şeyler değiller, ama tabii bir ilaç olduğundan doktor denetimi gerekli! Yan etki olarak bende ilaç alınca yaklaşık 15-20 dakika süren bulantı hissi ve rüyamda sigara içerken ani uyanmalar dışında birşey olmadı yukarda da anlattığım gibi!
_____________________________

GENS UNA SUMUS


73 Mesaj
19 Mayıs 2010; 14:58:50 

Merhabalar

6 senedir günde en az 1 paket sigara içen birisiydim ve Champix sayesinde yaklaşık 2 aydır ağzıma sürmedim.
Deneyimlerimi anlatmak isterim tabiki:

Öncelikle sigara bırakmak ile ilgili neredeyse bütün yöntemleri (nikotik sakızı, bandı, irade denemesi vs.) denediğimi söylemek isterim, hiçbirinde en küçük bir fayda göremedim.
En sonunda piyasada bu ilacın olduğunu gördüm. Araştırdım haliyle, çünkü diğer ilaçlar gibi değil, ilaç direkt olarak beyin reseptörleriyle uğraşıyor, şansa gelmez bu tip şeyler. Forumlarda dolaştım, kullananlara sordum en sonunda cesaret edip eczaneden aldım. Başlangıç Paketi 178,00TL idi. Biraz pahalı ama günde 1 paket sigara içen birisi zaten o parayı veriyor düşündüğünüzde...
Neyse ilacı aldım, içinden çıkan prospektüste gerçekten ciddi yan etkileri olabileceği yazıyordu, göze alıp içmeye başladım. Zaten ilacın içi bölünmüş hangi gün hangi doz içeceğinizi biliyorsunuz. Yavaş yavaş arttırıyor yani... Bu arada 8 ile 14 arasında bir gün seçin o gün bırakacaksınız diye bir sistemi var, ben sigaradan kopmak istemediğim için 13. günü seçtim. Neyse ilk günlerde ilacı içmeye başladım, tabi yanında da sigara, ilk 6 güne kadar hiçbir değişiklik olmadı, hatta günlük içtiğim sayıyı da arttırdım. Ama sihirli bir değnek değmiş gibi 7. günden sonra sigaraya karşı isteğim azalmaya başladı, 10. günden sonra günde 1 e düşmüştüm ve 12. gün zorla içtim resmen. 13.günden sonra en küçük bir isteğim olmadı sigaraya karşı.
Ama şöyle bir durum var, bu ilaç sigarayı canınızın istememesini sağlıyor ama sizin psikolojik alışkanlıklarınız var sonuçta, uyanınca sigara içmek, yemekten sonra içmek gibi... O vakitler geldiğinde içinizde küçük bir boşluk oluyor, ben şu anda birşey yapacaktım diye ama geçiyor zamanla. Neyse ilk paketi bitirdim ve hiç ağzıma bile sürmedim sigarayı, sonra 2. devampaketini aldım. İlaca göre günde 2 tane tam doz almam lazım, şu anda 2 günde 1 tane alıyorum o da tekrar başlarım korkusundan dolayı, yoksa 2 gün ilaç almasam bile canım çekmiyor.
Çok mucizevi bir ilaç kesinlikle, bünyenize uyarsa çok faydasını görürsünüz.

Gelelim yan etkilerine:
-ilacı kesinlikle aç karna içmeyin inanılmaz bir karın ağrısı yapıyor(bir kere denedim yarım saat kıvrandım, ama tok içerseniz hiçbir şey olmuyor)
-ilk günlerde küçük halisülasyonlar görüyorsunuz rüyanızda, mesela ben etrafımda sürekli tavuklar görüyordum, çok gerçekçi rüyalar oluyor genelde.
-Daha başka bir yan etkisi ile karşılaşmadım.

Sonuç olarak 6 sene sürekli sigara içen bir bağımlı olarak Champix sayesinde bıraktım sigarayı, sormak istediğiniz sorular olursa keyifle cevaplayabilirim.

Teşekkürler...
_____________________________952 Mesaj
20 Mayıs 2010; 17:36:15 

ya ben kullanalı 10 gün oldu ama en ufak bir etkisini görmedim. hala sigara içiyorum ve eskisinden daha çok içmek istiyorum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________7476 Mesaj
20 Mayıs 2010; 17:43:08 

quote:

Orijinalden alıntı: amo
ya ben kullanalı 10 gün oldu ama en ufak bir etkisini görmedim. hala sigara içiyorum ve eskisinden daha çok içmek istiyorum.


Aynı ilaç mı, şaka mı yapıyorsun? 12-13. günde sigarayı bıraktım deyince rahatlıkla sigarayı bırakman gerek.hatta son 2-3 günde örneğin 1 paket içiyorsam günde, 7-8 taneye düşür.Ve bırakacağım de kendi kendine!
_____________________________

GENS UNA SUMUS


73 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:54:20 


quote:

Orijinalden alıntı: neommyAynı ilaç mı, şaka mı yapıyorsun? 12-13. günde sigarayı bıraktım deyince rahatlıkla sigarayı bırakman gerek.hatta son 2-3 günde örneğin 1 paket içiyorsam günde, 7-8 taneye düşür.Ve bırakacağım de kendi kendine!


Bırakmak istemezsen kimse sana bıraktıramaz, ama bende 13. günden sonra istek gibi bir şey kalmamıştı.
_____________________________185 Mesaj
25 Mayıs 2010; 23:53:17 

15 yıldır, günde ortalama 1,5 paket sigara içiyordum. 9 ay önce champix sayesinde bıraktım. Hapı içmeye başladığım ilk günlerde hiçbir etkisini göremedim ve etkisiz olduğunu sigarayı bırakamayacağımı zannettim. Bırakmak için de son gün olan 14. günü seçtim. Ve o gün sancısız bıraktım sigarayı. 9 ay oldu çok rahatım. Bir yan etkisini görmedim. Tüm tiryakilere tavsiye ederim. Belki de hayatımı kurtardı...
_____________________________

Ne mutlu Türk'üm diyene!