Şimdi Ara

Monitor Audio (MA) Başlığı (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.256
Cevap
30
Favori
163.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende surroundlar icin cok pahali bir kablo almayi dusunmuyorum. Istanbul'da nerden temin edebilirim kabloyu? kendim Istanbul'da olmadigim icin birisini gonderip aldiracagim. frontlari ileride degisebilir diye siva alti dusunmedim, siz frontlarida siva altimi yaptiniz? bu durumda sub kablosunuda siva alti dusunebiliriz. HDMI kablom 2 veya 3 metre olacak.

gercekten zor bir is surec basliyor hedef bayram oncesi yerlesmek.

quote:

Orijinalden alıntı: family guy

Eğer stereo high-end bir sistem kurmuyorsanız çok pahalı kabloların gereksiz olduğu görüşü var. Surroundlar için ben 2x1.5mm lik yerli bir kablo kullandım. Frontlar için techlink 2x2.5mm kullanacağım. Elektrik kabloları ile hoparlör kablolarının yanyana olmaması gerekiyor. Surround kablosunu mümkünse ihtiyacınızdan daha uzun alın. Sonradan ekleme gereği ortaya çıkmasın. İleride oturma düzeninde veya hoparlörde değişiklik olursa zorluk çıkmasın. Kabloları sakın direk betona gömmeyin. Bir elektrik borusunun, kanalın içinden geçsin.
    HDMI konusunda tıpkı usb gibi belli bir mesafeden daha uzun kullanılmıyor. Buna dikkat edin.
    Valla inşaat, taşınma zor iş. Allah kolaylık versin.

• ben garajı iptal edip sinema odası yapıyorum. sub kabloları hariç tüm tesisat sıva altı. projeksiyon ve perde kullanıcam. bittiğinde resimlerini yollarım. sub kablosu için cdbank sait beyi arayabilirsiniz o size yardımcı olacaktır.
  • sayin merkan27, klotz kabloyu nerden temin ettiniz? ne kadara sorabilirmiyim?

projeksiyon cihazi kullaniyordum hatta gecen hafta sattim. yeni bir tv aldim dolayisi ile projeksiyon icin gerekli olan perde, aparat, kablo, montaj vs isine girmek istemedim. artik 52" bir tv ile devam edecegim yola. ama soylediginiz gibi gercekten projeksiyon cok farkli

quote:

Orijinalden alıntı: merkan27

sayın archer74 kafanızı karıştırmak istemem ama ileride projeksiyon kullanma düşünceniz varsa onunda tesisat hazırlığını yapmanızı tavsiye ederim. projeksiyonda film izlemenin keyfi daha bir başka görüntü büyüdüğünde ses daha farklı algılanıyor.
  • klotz kabloyu meteor müzikten temin ettim. benim alalım yaklaşık 6 ay oldu inşaatın başında almıştım. fiyatlar değişmiş olabilir.
  • Sıva altı kablo döşemeyi düşünüyorsanız tavsiyem mümkün olduğunca geniş boru kullanın. Borunun geniş olması çok faydalı olacaktır. Hem ileride kablo değişimi yapabilir hem de daha farklı kablo geçirmek isterseniz kolaylık olacaktır. Ben olsam 2 cm veya 2,5 cm çapında boru kullanırdım.

Tv ye gidecek kanal içinden de en azından iki hdmi ve her ihtimale karşı bir scart geçirmenizi tavsiye ederim. Belki bazı kaynakları direk tv ye aktarmak isteyebilirsiniz.

Kablo olarak ben de 1,5 luk kablo tavsiye edeceğim. Ben monster ın 1.5 luk kablosunu kullanıyorum bana yetiyor. Gerçi siz büyük ekran ile devam edeceğinizi projeksiyon kullanmayacağınız yazmışsınız ancak ileride projeksiyon görüntüsünü arayabilir ve tekrar kullanmak isteyebilirsiniz bu sebeple onun için de bir kablo ayarlamanızda fayda görüyorum.
  • quote:

klotz kabloyu meteor müzikten temin ettim. benim alalım yaklaşık 6 ay oldu inşaatın başında almıştım. fiyatlar değişmiş olabilir.

Ben de yerli kabloyu (emek twinax) meteor müzikten almıştım. Klotz bildiğim kadarıyla Alman malı bir kablodur. İzmir de gıda çarşısında yerleri. Fiyatlar internet sitesinde var.http://www.meteormuzik.com.tr/asp/group/774/Montaj-Tip-Hoparlor-Kablo
    Ayrıca şimdi baktım sitelerine lookab markasını da eklemişler. Bu yerli markanın özellikle power kablolarını forumda kullananlar ve çok memnun kalanlar var. Hoparlör kabloları da bir ara forumda test edilecekti ama ne oldu bilemiyorum.
    Frontlar için aldığım Techlink kabloları ise ayrıca Paradigm distribütörü olan sertaç bey satıyor. İşyeri İzmit te.
    http://www.srcelektronik.com/HOPARLOR-KABLOSU,CA2-111.html

• @merkan27, @ayhifi ve @family guy,

cevaplar icin tskler, tavsiye edilen kablolara bakacagim.

bu arada front'lari ve sub kablosuu siva alti yapan oldumu icinizde?
  • benimkiler sıva altı
  • quote:

benimkiler sıva altı

dusunmuyor degilim ama sonra kablo degisimine ihtiyac duyarmiyim diye yapip yapmamak konusunda kararsizim. bir resim koyabiirmisin uygulama ile ilgili?
  • evim henüz bitmedi. bittiğinde resimleri koyacağım bir aksilik olmazsa 15-20 güne kadar bitirmeyi planlıyoruz. Benim evim 3 katlı triplex garajı iptal edip sinema odası yaptım. duvarlara izalasyon yapıldı. 120'' fixed frame perde ve projeksiyon kullanacağım.sistem 7.2 olacak .extra precence hoparlörlerde olacak. ayhifinin dediği gibi sıva altına boru döşetip kabloları bu borulardan geçirirseniz ileride kablo değişiminde bir sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: archer75

quote:

benimkiler sıva altı

dusunmuyor degilim ama sonra kablo degisimine ihtiyac duyarmiyim diye yapip yapmamak konusunda kararsizim. bir resim koyabiirmisin uygulama ile ilgili?

http://forum.donanimhaber.com/m_38091296/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38197288 burada benim yerden geçen arka hoparlörlerin kablo fotoğrafları var. Elektrikçilerin kullandığı "klavuz" ile kablo kanalından geçen kablolar değiştirilebilir. Benim zaten yerden kablo döşemek haricinde başka seçeneğim yoktu.

• siz sinema odasi degil sinema yapmissiniz. fixed frame en iyi cozum perdede. gule gule kullanin bitince resimleri bekliyoruz. frontlar icinde dediginiz gibi nasil yapariz bakacagim

quote:

evim henüz bitmedi. bittiğinde resimleri koyacağım bir aksilik olmazsa 15-20 güne kadar bitirmeyi planlıyoruz. Benim evim 3 katlı triplex garajı iptal edip sinema odası yaptım. duvarlara izalasyon yapıldı. 120'' fixed frame perde ve projeksiyon kullanacağım.sistem 7.2 olacak .extra precence hoparlörlerde olacak. ayhifinin dediği gibi sıva altına boru döşetip kabloları bu borulardan geçirirseniz ileride kablo değişiminde bir sorun yaşamazsınız.
  • Sn famile guy siz hoparlör aldınız mı?
  • tskler. audio priz kullanmadin degilmi? iki ucta biraktigin 40/60cm ve 1 metre mesafe yeterli oldumu?

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: archer75

quote:

benimkiler sıva altı

http://forum.donanimhaber.com/m_38091296/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38197288 burada benim yerden geçen arka hoparlörlerin kablo fotoğrafları var. Elektrikçilerin kullandığı "klavuz" ile kablo kanalından geçen kablolar değiştirilebilir. Benim zaten yerden kablo döşemek haricinde başka seçeneğim yoktu.

• ben priz kullanmadım dediğiniz gibi 60cm- 1 mt arası fazla bıraktım uçları.
  • peki rx8 leri dinleyebildiniz mi? ben henüz kutudan çıkaramadım. geldikleri gibi duruyorlar.
  • Hayır yeterli olmadı. Ben de tekrarda kablo aldım. Fotoğraftakiler Techlink markaydı. Fakat bu kablo pakette belli uzunlukta satıldığından yetmeyince metre hesabı Emek Twinax 2X1,5mm aldım. Söktüklerimi artık frontlarda kullanacağım. Duvar için hop. prizlerini burada bulamayınca alamadım. Bence çok pratik bir çözümdü. HDMI, subwoofer için bile duvar prizi var yurtdışında.

Hoparlör ise almadım henüz. Bir türlü karar veremedim. Monitor Audio RX6 lı 5.1 düşünüyorum. Sonra "sinema için değmez bu kadar para vermeyeyim, Klipsch RF62 li 5.1 set alayım olsun bitsin" diyorum. Bir de işin içine Monitor Audio, Klipsch e ait subwoofer girince meblağ epey yükseliyor. Üstelik yeni eve yeni beyaz eşya, mutfak, klima, mobilya v.s alıyorum bir yandan. Bakalım artık zaman ne gösterecek.

Merkan27 buradan veya pm den MA lar için ne ödedin yazarsanız çok sevinirim. Toplu alımda fiyat ne oluyor merak ediyorum açıkçası.

• forum audioya bağlı alfa elektronikti yanılmıyorsam,techlink hoparlör kablolarından istediğiniz uzunlukta kesip gönderiyorlardı.
  • quote:

peki rx8 leri dinleyebildiniz mi? ben henüz kutudan çıkaramadım. geldikleri gibi duruyorlar.

benimkilerde kutusunda duruyor, yeni eve tasindiktan sonra kullanacagim buda agustos ortasi sonu demek. su an tadilata basliyorum o yuzden kablo altyapisi onemli.
  • quote:

Hayır yeterli olmadı. Ben de tekrarda kablo aldım. Fotoğraftakiler Techlink markaydı. Fakat bu kablo pakette belli uzunlukta satıldığından yetmeyince metre hesabı Emek Twinax 2X1,5mm aldım. Söktüklerimi artık frontlarda kullanacağım. Duvar için hop. prizlerini burada bulamayınca alamadım. Bence çok pratik bir çözümdü. HDMI, subwoofer için bile duvar prizi var yurtdışında.

Hoparlör ise almadım henüz. Bir türlü karar veremedim. Monitor Audio RX6 lı 5.1 düşünüyorum. Sonra "sinema için değmez bu kadar para vermeyeyim, Klipsch RF62 li 5.1 set alayım olsun bitsin" diyorum. Bir de işin içine Monitor Audio, Klipsch e ait subwoofer girince meblağ epey yükseliyor. Üstelik yeni eve yeni beyaz eşya, mutfak, klima, mobilya v.s alıyorum bir yandan. Bakalım artık zaman ne gösterecek.

Merkan27 buradan veya pm den MA lar için ne ödedin yazarsanız çok sevinirim. Toplu alımda fiyat ne oluyor merak ediyorum açıkçası.

bu priz olayini arastiracagim, estetik katkisi oldugu muhakkak. ama araya tekrar bir kablo koymak ne kaybettirir ona bakmak lazim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.