Şimdi Ara

2003-2004 model VOLVO S40 alınırmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
22.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

VOLVO'yu gördüm kullandım ve çok beğendim ama bazı şüphelerim var

Yakıt tüketimi nasıldır?
    Servis çok mu pahalı?
    Yedek parça mutlaka pahalıdır ama neye göre pahalı. Mesela Opel, Mazda, Honda ya göre yada BMW, Mercedes seviyesinde mi?

2.el satışı zordur ama ben 100bin km altı alacağım ve uzun yıllar bineceğim, o nedenle o sorun değil.

Tabi bunun için 20bin-22bin bütçem var

Yardımlarınız olursa memnun olurum

• http://www.sahibinden.com/83000_km_de_2004_model_s_40-56WQQaXQQ20268796WQQpXQQdisplayitem?

şöyle bir s40 düşünülür gerçekten

Ortalama yakıt tüketimi 7,2 yazıyor.

Volvo'ların çok sağlam olduğunu bilirim , başka bilgim yok kusura bakmayın benden bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 28 Ocak 2010; 19:53:22 >

• arkadaşımda var 2004 model 1.6

77000de iken almıştı şuan 115000kmde

hiçbi sorun çıkarmadı

rahatlıkla alabilrisin

yakıtta üzeceğini sanmam

arlkadaşın şikayet ettiğini duymadım hiç
  • arkadaşım,

bugüne kadar forumda defalarca tartıştık.. 2003-2004 volvo veya başka bir aracın alınmasında en büyük kriter o aracın satan kişi ya da kişileirn sizden önce o aracı nasıl kullandığıdır.bence bu direkt olarak aracın fiyatını belirler.. eğer volvo aracı alıp 1-2 sene kullanıp satmak için alacaksanız almayın.çünkü ülkemizde volvo ve alfa romeo marka araçların ikinci el durumları çok sıkıntılıdır.

sonuç olarak aracın sağlam olduğundan(kaporta,mekanik ve elektronik olarak) emin olabilecekseniz alın.yok değilseniz almayın.

volvoların en büyük handikapı alman markaları olan mercedes ve bmw gibi parçalarının çok kolay bulunamaması ve yan sanayi parçaları olmadığı için parçaların pahalı olmasıdır.aracın bakım ile ilgili sorunlarını özel volvo servisleri kanalı ile kolayca ve ekonomik olarak çözebilirsiniz..

ama bu konuda da sıkıntı yok değil mesela Türkiyede 3 büyük il hariç bu tür özel servis bulunması da sıkıntı olabilir. bu arada tüketim konusu da çok değişkendir biliyorusunuz.. mesela şehiriçinde 10 litre yakan araba bence az yakan kategorsinde iken bazı kişilere göre çok yakan kategorisindedir. eğer aracı sıkışık trafik ortamında yani dur kalkı bol olan bir şehirde(istanbul gibi) kullanacaksanız zaten aracınız normalden fazla yakacaktır.bu arabanın değil trafik koşullarının bir sonucudur.yani bu araba sıkışık trafikte 10 litre yerine 14 yakabilir. ama bu durumda 'abi bu araba çok yakıyor'demek bence yanlıştır çünkü bu arabaya çok yaktıran şey trafiktir.sürekli durup kalkmaktır. normal ve sabit bir hızla durup kalkmadan gidemiyorsanız arabanız benzinli de olsa dizel de olsa, volvo da olsa şahin de olsa, doblo veya fiorino da olsa çok yakmaya mahkumsunuz çünkü bunun sebebi aracınız değil onun ilerlemesine engel olan kötü trafik koşullarıdır.

benim 1996 model 5 silindirli 180 hp 2000cc otomatik vitesli turbo aracım istanbul içinde 100 km de 8 litre ile yetinmektedir.nasıl mı? sıkışık trafik olan yollarda gitmeyerek.. yoksa bu araç en az 13-14 litre yakar dur kalklı trafikte. trafiğe çıkacağım saati dikkatli seçip ona göre kullanınca aracı sorun yok..

benim söyleceklerim bu kadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteg -- 28 Ocak 2010; 22:08:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okreg

Merhaba

VOLVO'yu gördüm kullandım ve çok beğendim ama bazı şüphelerim var

Yakıt tüketimi nasıldır?
    Servis çok mu pahalı?
    Yedek parça mutlaka pahalıdır ama neye göre pahalı. Mesela Opel, Mazda, Honda ya göre yada BMW, Mercedes seviyesinde mi?

2.el satışı zordur ama ben 100bin km altı alacağım ve uzun yıllar bineceğim, o nedenle o sorun değil.

Tabi bunun için 20bin-22bin bütçem var

Yardımlarınız olursa memnun olurum

Aracın temiz olması önemli... Km si mümkün olduğunca düşük olsun, mutlaka yetkili servis bakımlı olsun, birazda şans yanınızda olsun güle güle binersiniz...
  • teşekkürler değerli bilgileriniz için

araştırıyorum, temizini bulursam alacağım
  • Allah rızası için şu 2004 model bir volvo'nun masrafı nedir.Araba alacam herkesde bir parçası pahalı yok sık arıza verir üzer seni .... gibi yorumlarda bulunuyor kullanan varsa bu aracı kullanıcı mesaj yazsın.1.8 mi 1.6 mı belirtirse de memnun olurum.
  • -MorphY- kullanıcısına yanıt
    tofaşın 500000 i devirdiği görülürken volvoda bu sınır ve düşük km durumu nedir acaba...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteg

arkadaşım,

bugüne kadar forumda defalarca tartıştık.. 2003-2004 volvo veya başka bir aracın alınmasında en büyük kriter o aracın satan kişi ya da kişileirn sizden önce o aracı nasıl kullandığıdır.bence bu direkt olarak aracın fiyatını belirler.. eğer volvo aracı alıp 1-2 sene kullanıp satmak için alacaksanız almayın.çünkü ülkemizde volvo ve alfa romeo marka araçların ikinci el durumları çok sıkıntılıdır.

sonuç olarak aracın sağlam olduğundan(kaporta,mekanik ve elektronik olarak) emin olabilecekseniz alın.yok değilseniz almayın.

volvoların en büyük handikapı alman markaları olan mercedes ve bmw gibi parçalarının çok kolay bulunamaması ve yan sanayi parçaları olmadığı için parçaların pahalı olmasıdır.aracın bakım ile ilgili sorunlarını özel volvo servisleri kanalı ile kolayca ve ekonomik olarak çözebilirsiniz..

ama bu konuda da sıkıntı yok değil mesela Türkiyede 3 büyük il hariç bu tür özel servis bulunması da sıkıntı olabilir. bu arada tüketim konusu da çok değişkendir biliyorusunuz.. mesela şehiriçinde 10 litre yakan araba bence az yakan kategorsinde iken bazı kişilere göre çok yakan kategorisindedir. eğer aracı sıkışık trafik ortamında yani dur kalkı bol olan bir şehirde(istanbul gibi) kullanacaksanız zaten aracınız normalden fazla yakacaktır.bu arabanın değil trafik koşullarının bir sonucudur.yani bu araba sıkışık trafikte 10 litre yerine 14 yakabilir. ama bu durumda 'abi bu araba çok yakıyor'demek bence yanlıştır çünkü bu arabaya çok yaktıran şey trafiktir.sürekli durup kalkmaktır. normal ve sabit bir hızla durup kalkmadan gidemiyorsanız arabanız benzinli de olsa dizel de olsa, volvo da olsa şahin de olsa, doblo veya fiorino da olsa çok yakmaya mahkumsunuz çünkü bunun sebebi aracınız değil onun ilerlemesine engel olan kötü trafik koşullarıdır.

benim 1996 model 5 silindirli 180 hp 2000cc otomatik vitesli turbo aracım istanbul içinde 100 km de 8 litre ile yetinmektedir.nasıl mı? sıkışık trafik olan yollarda gitmeyerek.. yoksa bu araç en az 13-14 litre yakar dur kalklı trafikte. trafiğe çıkacağım saati dikkatli seçip ona göre kullanınca aracı sorun yok..

benim söyleceklerim bu kadar..

Nokta konmuş .

• Golf18 G kullanıcısına yanıt
    s.a arkadasım ben daha 1 hafta oldu alalı 2004 1,6 lpg lı parca durumundan muzdarıp olan arkadas olursa benı bulsun kullanım bakımından kesınlıkle guven verıcı bı arac yakıt konusunda ıse bı sahınden dogandan cok cok az yakıyo dıyebılırım hesabını sen yap
  • BENDE 2003 VOLVO S40 VAR 1.8 EN AZ 450000 E KADAR GİDER (EN AZ) KOLAY KOLAY ARIZA YAPMAZ . YAKITI İYİ.
  • güle güle kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 14 Kasım 2014; 19:14:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kptn495910

s.a arkadasım ben daha 1 hafta oldu alalı 2004 1,6 lpg lı parca durumundan muzdarıp olan arkadas olursa benı bulsun kullanım bakımından kesınlıkle guven verıcı bı arac yakıt konusunda ıse bı sahınden dogandan cok cok az yakıyo dıyebılırım hesabını sen yap

Merhaba
    Bende yarın 2004 1.6 bakacağım büyük bi ihtimal alacağım da. Lpg yok. Araba hakkında hiç bir bilgim yok bugün internette denk geldi ve karar verdim. Biraz bilgi paylaşırmısınız neyine dikkat edeyim. Birde kaça alırsam iyidir
    Tek arka sağ kapı boyalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığı geç gördüm yeni araç bakan varsa faydalansın diye yazıyorum. İki senedir kullanıyorum 1,6 s40 2003 model.
    Artıları:güvende olduğumu hissediyorum.
    Zenon far ile çok guzel gözüküyor,
    İç mekan kaliteli
    Şehir içi 12,13 litre lpg yakıyor yer yer agresif kullanmama rağmen. Bakimlari hariç para harcamadim. Yedek parçaları çok dayanıklı uzun gidiyor

Eksileri: dönüş çapı kısa değil.
    Ustası az bulunuyor.
    Parçaları nispeten 23-25 bin lira aralığında ki bi araç icin Mercedes bmw seviyesinde olmasa da pahalı.

• Acil yardım!!!

Selamun aleyküm arkadaşlar. Bende V40 2000-2003 model arası almayı düşünüyorum. Bir tane araç İstanbul'da buldum yeni motor yapılmış Bostancı volcity serviste. 10000 civarı harcanmış. 1,8 motor otomatik 300000 küsürlerde 27250 pazarlıksız fiyatı. Satıcının dediğine göre masrafsızmış. İlgili ve bilgili arkadaşlardan yardım istiyor. Bursa'da yaşıyorum ustası 2tane var burada sağlam ustalarmış.

• irşad7 İ kullanıcısına yanıt
    2005 s40 1.8 se 2 sene kullandim son sene o2 sensörü hata verdi daha sonra far beyni gitti ışıklar kendiliğinden yanım sonuyor sileceklerde oyle sattım gitti.
    bence alma
  • Far beyni mi anahtarı olmasın o

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.