Şimdi Ara

Tiguan Fiyat?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
7.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün sıkıtıdan siteleri dolaşıyodum.Biraz Tiguan'ı inceledim.2.0 Tdi Fun&Funciton modeli parasını hakediyor mu?Bu fiyata başka ne seçenekler olabilir.
    Not:Alacağımdan değil merak

Tiguan Fiyat?

• 2.0 TDI motoru cimri olmasada makul değerde yakıyor. DSG ile keyifli bir kullanımı var test ettim geçenlerde bende. Fiayt olarak ise bence yerinde bir fiyatı var ama aynı fiyata Passat CC 2.0 140 DSG Limited veriyorlar. (Limited adında geliyor normal CC'den düşük donanımlı deri sunroof CC vs.. yok)

4x4 araç ihtiyacınız varsa bence sıfır dizel otomatik bir araç için güzel fiyat doluda bir araba.
  • Abi alacağımdan değil sadece fiyatı uçuk geldi.Üzerine biraz daha ekleyip Range Rover gibi bir araba alınabilir.
  • Amacın ne arkadaşım

Donanım olarak aradaki farkı hakediyor bence , ama 0 km olarak dizel Tiguan alman mantıksız. Nedeni ise 4x4 1.4 TSi 150 HP S&S Donanım Tiguan 62.000 TL , aynı donanım + DSG tiptronik vites'li Tiguan 92.000 TL.

Aradaki farkta az buçuk değil B sınıfı 0 km bir otomobil parası sonuçta 30.000 TL gibi bir fark var. F&F donanım olduğu zaman yukarıdada görüldüğü gibi miktar 100 TL'yi buluyor.

Benzinli Tiguan almak en mantıklı seçim. F&F donanım 1.4 TSi 150 HP 69.000 TL. Vergidende avantajı var. Dizel ile arasında olan 30.000 TL'lik farkıda benzin parası yaparsın Ama Benzinlilerinde ne yazıkki DSG tiptronik vites seçeneği yok malesef.

Otomatik vites sıkıntısı yoksa bütçede yeterli ise Tigu 1.4 TSi 150 HP F&F alman en mantıklı seçim olur

Bu arada araçtan memnun kalmayacak yoktur herhalde , memnun olmayanınıda görmedim. O fiyata başka seçeneklerde vardır ama Tiguan şimdilik bana göre en iyi seçenek gibi geliyor :)

• Amacum bi Laz'ı deli etmek.
  • üstüne biraz daha koy bmw 520d al sayısaldan para vurursa ilk aracağım araba
  • BMW X1 aynı fiyata hatırlatayım.
  • 2.0TDI, alana da satana da hayirli olsun diyecegim bi model :)

1.4TSI daha mantikli
  • 1.4 gerçektende mantıklı,alınası bir araç
    ama içi golf plus'ın aynısı.
    insan biraz değişiklik aramıyor değil
  • Valla bizim burda bir komşu o fiyata Tiguan aldı. O günden beri yönetimden emir var adamı siteye sokmuyorlar.
  • Bmw x1 ile aynı fiyat. x1 varken tiguan e bakılmaz...
  • 1.4 150hp Tsi fF&F olanı 70 bine alınabiliyorken 30 bin fazla verip 2.0 dizel almak mantıksız.
    30 bin lira+Mtv dizelin ekonomisiyle falan telafi edilmez.
  • Tiguan 2.0 TDI ile BMW X1 arasında kalıp da Tiguan'ı seçmek ancak şu şekilde mümkün olabilir.

Hani Mercedes ve BMW'nin havası, statüsü vardır ya. Etraftan, kolu komşudan BMW almış dedirtmek istemezsin ve gider halk arabası(!) Volkswagen Tiguan alırsın, belki daha az söylenti çıkar. Ne de olsa Tiguan 1.4 TSI ile karıştırabilirler aracı.

Yani X1 almama sebebi dedikodu olmasın diye olabilir.

Onun dışında Tiguan 2.0 TDI almanın esprisi yok gibi duruyor.
  • X1 100milyar değil.

Gittim konuştım Özgörkeyde Cuma günü adamlar liste fiyatlarına fazla bakmayın o fiyata sahip aracı Borusa çekmiyor çok boş diye diyor.

En ucuz X1 55.000 Euro civarı ki buda boş araç.

Deri koltuklu xenon farklı vs.. bir araç yaklaşık 59.000euro fiyat etiketine sahipti Showroomda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Tiguan 2.0 TDI ile BMW X1 arasında kalıp da Tiguan'ı seçmek ancak şu şekilde mümkün olabilir.

Hani Mercedes ve BMW'nin havası, statüsü vardır ya. Etraftan, kolu komşudan BMW almış dedirtmek istemezsin ve gider halk arabası(!) Volkswagen Tiguan alırsın, belki daha az söylenti çıkar. Ne de olsa Tiguan 1.4 TSI ile karıştırabilirler aracı.

Yani X1 almama sebebi dedikodu olmasın diye olabilir.

Onun dışında Tiguan 2.0 TDI almanın esprisi yok gibi duruyor.

DAS AUTO farkından dolayı tiguan tercih edilir aynı parayı veripte.
  • quote:

BMW X1 aynı fiyata hatırlatayım.

Baz donanımlısı 110.000 TL'den başlamıyor mu ?
  • alınacaksa en mantıklı seçenek 1.4 tsi motorlu seçenek ama eğer dizel isteniyorsa o kadar paraya yazık 2.el almak daha mantıklı tdi leri
  • Yılbaşından önce annem X1 aldı tam 50bin Euroya: xdrive20d 177 beygir motor 350 Nm tork dizel araç. Panaromik cam tavan, otomatik çift bölgeli klima, steptronik otomatik vites, suni deri koltuklar, çok fonksiyonlu ve spor deri direksiyon, alaşımlı jantlar, servotronik direksiyon, ışık pakedi, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü vs.... bir sürü donanım vardı araçta. Araçta olmayanlar xenon far, gerçek deri koltuk ve navigasyon sistemi.

Annem 50bin Euroya bunu aldığında aracın çıplak fiyatı 45bin küsur Euro olarak geçiyordu ki o zamanki Euro kuru ile fiyat 100bin TL idi. Annem de aracını 110bine aldı.

Şunu da belirteyim. Aracın çıplak halini bile alsanız araç süper. Öncelikle her türlü güvenlik donanımı standart geliyor. Üstüne alaşımlı jantlar vs var zaten.

Şu anda websitesinde 47bin Euro yazıyor ve fiyat gene 100bin TL.

Bence TL bazında fiyatlar pek değişmedi diye düşünüyorum, ama tabii siz belki xdrive23d'ye mi bakıyorsunuz acaba?

Şunu da unutmayalım xdrive teknolojisi 4motion'dan daha ileri, 4x4 olması açısından. BMWler arkadan itişlidir, xdrive ile arkadan %60 önden %40 dağılımı oluşuyor, normal sürüşte. Yani 4x4 olduğunda bile normal yolda gene arkadan itişi fazla olan bir aracınız oluyor. Gerektiğinde tabii ki çekişi %100 öne veya arkaya dağıtıyor.

4motion ise ilk kalkışta %50-%50 dağılımdan sonra normal sürüşte önden %90 arkadan %10 olarak dağıtıyor. Yani normal sürüşte önden sürüşlü bir aracınız olmuş oluyor. Gene gerektiğinde tüm çekiş %100 öne veya arkaya dağıtılıyor 4motion'da.

Bu farklılığın varlığını göz ardı etmeyelim. Haaa BMW xdrive20d 177 beygir iken Tiguan 2.0 TDI 140 beygir. xdrive23d ise 2.0 motor ve 204 beygir.

Bir de BMW tabii ki VW markasından daha fazla havalı. Ama tüm bunlara rağmen X1 ile Tiguan 2.0 TDI çok yakın fiyatlarda.

Yani 2.0 TDI almanın pek bir mantığı yok.

quote:

Orijinalden alıntı: Rockford Fosgate

X1 100milyar değil.

Gittim konuştım Özgörkeyde Cuma günü adamlar liste fiyatlarına fazla bakmayın o fiyata sahip aracı Borusa çekmiyor çok boş diye diyor.

En ucuz X1 55.000 Euro civarı ki buda boş araç.

Deri koltuklu xenon farklı vs.. bir araç yaklaşık 59.000euro fiyat etiketine sahipti Showroomda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teaman1977 -- 24 Ocak 2010; 22:50:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

BMW X1 aynı fiyata hatırlatayım.

Baz donanımlısı 110.000 TL'den başlamıyor mu ?

Tiguan Fiyat?
  • Şimdi tekrar baktım ;

Bmw X1 47.652 € - 100.455 TL

Şahsım adına konuşayım , motoru donanımı gayet iyi olabilir ama nedense aracın tipi hiç hoşuma gitmiyor

Tiguan Fiyat?

Tiguan Fiyat?

Yanlış anlaşılmasın , fanatiklik yapmıyorum ama kendi aracımın tipi hakkatten daha çok hoşuma gidiyor Belkide kendi aracım olduğu içindir bilemiyecem artık

quiet_dead ;

Tamam gördüm hocam yeni fark ettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 24 Ocak 2010; 22:34:14 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.