Şimdi Ara

Ara makas hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
4
Favori
79.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim saçlarım çok sık yani gür.Saçlarımın uzunluğu ise ön tarafları gözüme geldi gelecek.Şimdi okul saçımın uzunluğuna kızıyor ama saçımın gür olmasından ve şeklinin çabuk bozulmasından dolayı sanıyorum.Çünkü gerçekten kabarınca çok kötü duruyor ve dikkat çekiyor.Şimdi ara makas attırmayı düşünüyorum.Ama daha önce ara makas yaptırmamıştım,nasıl birşey onuda bilmiyorum.Şimdi berbere gidip ara makaslar mısın deyince yaparlar mı ?Bu makas her saça uygun mu?Birde ara makas yaptırınca saçımız kısalıyor sanırım.Sonuçta makas yani, çalışma prensipleri aynı olsa gerek.kesecek saçı.

Aranızda yaptıranlar varsa, bu konuda biraz bilgi verebilir mi?Ayrıca İzmir'de iyi aramakas yaptıran yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 23 Ocak 2013; 19:58:16 >

• Benim bildiğim ara makas saçı sadece kat kat gösteriyor traşın sonunda uyguluyorlar.
  • saç yapına göre ara makas doğru seçim.okul için ara makas attıracaksan lisedeysen tatilin bitmesini beklemelisin çünku ara makas saçı kısaltmaz düzeltir, kısaltsa bile 2 hafta sonra okullar açıldığında hocaların tekrar kızacaktır, eğer sen şuanki saçının şeklinde memnun ve bunun aramakas modeli olsun istiyosan berbere kesinlikle alet kullanmadan sadece ara makasla aynı şeklin ara makasla düzelticeğini söliceksin

ve harika saçlara sahip olacaksın tecrübe konusuyo berbere gittiğinde moral çöküntüsü yaşayıp ağlayan ben, ara makası keşfettiğimden beri coolluğumdan odun vermıyorumcoksukur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChnGT/GTS
    saç yapına göre ara makas doğru seçim.okul için ara makas attıracaksan lisedeysen tatilin bitmesini beklemelisin çünku ara makas saçı kısaltmaz düzeltir, kısaltsa bile 2 hafta sonra okullar açıldığında hocaların tekrar kızacaktır, eğer sen şuanki saçının şeklinde memnun ve bunun aramakas modeli olsun istiyosan berbere kesinlikle alet kullanmadan sadece ara makasla aynı şeklin ara makasla düzelticeğini söliceksin

ve harika saçlara sahip olacaksın tecrübe konusuyo berbere gittiğinde moral çöküntüsü yaşayıp ağlayan ben, ara makası keşfettiğimden beri coolluğumdan odun vermıyorumcoksukur

Teşekkürler, tatilin sonlarına doğru deneyelim o zaman.

• quote:

saç yapına göre ara makas doğru seçim.okul için ara makas attıracaksan lisedeysen tatilin bitmesini beklemelisin çünku ara makas saçı kısaltmaz düzeltir, kısaltsa bile 2 hafta sonra okullar açıldığında hocaların tekrar kızacaktır, eğer sen şuanki saçının şeklinde memnun ve bunun aramakas modeli olsun istiyosan berbere kesinlikle alet kullanmadan sadece ara makasla aynı şeklin ara makasla düzelticeğini söliceksin

Aynen.. Aramakas olayı iyi.

• ben de forumda görüp en son berbere gittiğimde yaptırdım. bu isteğimi berbere belitmek için kullandığım cümle: "ara makas atar mısın?" adam sordu nasıl olsun neresine istiyorsun diye. tabi ben durumu daha fazla gizlemeyip internette okuduğumu ve merak ettiğim için yaptırmak istediğimi söyledim
    ara makası meselesini traş olmadan önce söylersen saçının uzunluğunu ona göre ayarlar ama zaten fazla kısaltmıyor o konuda rahat olabilirsin. ara makastan sonra saçların daha rahat şekil alır hale geliyor. eğer yıkayınca benimkiler gibi kabarıyorsa ara makastan sonra seyrelen saçların daha kolay iniyor.

imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şebboy -- 23 Ocak 2010; 3:56:35 >
  • benimde saçalrım normal sıklıkta ama uzatınca ve yıkayınca hafif kaba oluyor.
    ara makası ile kestirince güzel bir modele sahip oldu. hafif katlı süper....

ama işin ustası olacak haberin olsun... sıraadan berber anlamaz
  • aramakas candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem
    aramakas candır

Görünüşe göre haklısın...

Ayrıca ara makas da saç ne kadar kısalıyor?Tarif edebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 23 Ocak 2010; 4:14:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

benimde saçalrım normal sıklıkta ama uzatınca ve yıkayınca hafif kaba oluyor.

4 milyonluk berberde ara makasla aynı saçı yaptı 10 milyonlukda denendi onaylandı. aramakas için berber onemli değildir

goldpunch

fazla kısaltmaz yanı mal gibi gostermez adamı hem çok fazla olmadan güzelliği yansıtır şimdi nası tarif etcemi şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChnGT/GTS -- 23 Ocak 2010; 4:15:48 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

benimde saçalrım normal sıklıkta ama uzatınca ve yıkayınca hafif kaba oluyor.

4 milyonluk berberde ara makasla aynı saçı yaptı 10 milyonlukda denendi onaylandı. aramakas için berber onemli değildir

goldpunch

fazla kısaltmaz yanı mal gibi gostermez adamı hem çok fazla olmadan güzelliği yansıtır şimdi nası tarif etcemi şaşırdım

Göreceli bir kavram aslında.Yani bir saç telini baz alırsak yüzde kaçı kesiliyordur ortalama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 23 Ocak 2010; 6:33:47 >

• %35 mi desem %45 mi %50 mi karar veremedım
  • quote:

%35 mi desem %45 mi %50 mi karar veremedım

Tamam,teşekkürler.
  • Hep anamakas diye biliyordum. Aramakasmış meğer.
  • Aramakas saça şekil verir. Kısa göstermez. Saçlarım biraz şekle girsin diyorsan aramakas ile kestireceksin.
  • Mersinde olan arkadaşlar varmı bildiğiniz iyi aramakas atan berber?Bende ilk defa yaptıracam saçlarım dalgalı banada aramakas gider sizin yazdıklarınıza göre denemek lazım şuan saçlarım baya kabarmış durumda zaten.
  •  Ara makas hakkında

Makası da bu

Ben de yaklaşık 9 aydır saçlarımı uzatıyorum.Baya da bi uzadı ama tam istediğim şekle sokamadım bi türlü.Zaten dalgalı...Özellikle yan taraflar çok uğraştırıyo beni.Bukle bukle oluyo falan...
    Biraz daha uzasın gidicem kuaföre nedir ne değildir ne varsa öğrenicem En iyisi sen de git kuaföre sor anlatsın.

Konuya mesajım bulunsun yazmak için girmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilm-i yorum -- 23 Ocak 2010; 20:22:34 >

• saçla ilgili bi konu bulmuşken soriyim.şaçlarım dümdüz uzuyo genelde.doğrudan alnımın üstüne iniyo.ordan gözlere doğru uzuyo.ara makas vs attırıp seyrekleştirtiyorum önleri ama.başka ne yapabilirim acaba?
  • Kısa saça aramakas atılmaz . Daha çok saçları uzun olanların kırılan saçların dengelenmesi için kullanılır. Yada ensedeki saçları çok kabaranlara atılır.
  • Berbere sipariş edip almıştım 1 sene önce.Kendim kesıyorum aramakasla saçlarım gürdü benımde uzayınca gerçekten gür olduğu için kalıp gibi dururdu kafamda.Aramakas ile istediğim şekli bile alıyor artık saçlarım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.