Şimdi Ara

TTNET'ten superonline'a geçiş !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
6.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu anda MASLAK/GAZETECİLER SİTESİNDE oturmaktayım ve TTNET 1 MBit sınırsız internet paketini kullanmaktayım aylık ücreti 45.50'dir.Fakat şu son zamanlarda fazla download sebebiyle PC geceleride açık kalmaktadır ve yaklaşı 7 gb bir dosyayı 23 saatte indirebilmekteyim.TTnet Net Limitsiz kampanyasına geçme isteği ile İnternette bir araştırma yaptım araştırma sonucun da ttnet'in sınırsız 8 mbit dediği fakat 15 gb kota koyduğu saçmalığını öğrenince vazgeçtim.İlla 8 mbit limitsiz istiyorsan 99 tl ödemem gerektiğini söylediler.Fakat bazı arkadaşlarım ttnet'in bu tuzağına düşüp 49 tl'ye netlimitsize geçmişler Ve hızlarının maksimum 4 mbit'i bulduğunu bana anlattılar ve bende o zaman ttnetle bu iş olmaz dedim içimden.

Daha sonra en ucuz ve hızlı internet yollarını araken süperonline 'ın kampanyaları ilgimi çekti.10 mbit sınırsız (15gb kota faln yok) fiberinternet 49 tl olduğunu öğrendim.Aslında bu kampanyayıda ttnet gibi düşünüp kesin hız tam 10 mbit değildir düşüncesine kapıldım fakat arştırmalar sonucu bu firma fiber kablo kullandığı için 10 mbit 'i tam olarak sağladığı gibi forumdan bazı arkadaşlarında 10 mbit pakette 20 mbit hızlara ulaştığını öğrendim.Fiberinternetin olabileceği yerler arasında Maslak bölgesininde olduğu farkettim fakat bizim sitede olup olmadığını bilmiyorum.Sizlere önerim eğer bulunduğunuz bölgede fiber santral var ise super online 'ı bir denemelisiniz.

Şimdi sizlere soracağım;

1-Sizce superonline'a geçmelimiyim,geçmemeliysem neden?
    2-TTNET'ten nasıl çıkabilirim 2005 yılından beri ttnet kullnıcısıyım hiç bir tehadüt yoktur.Son fatura ödeme tarihi ise 28.01.2010 'dur.
    3-ttnet'ten kolay bırakırlarmı yani illa türktelekomun ayağına gidip ıvır zıvır imzalamkmı gerekiyo yoksa telefondanda oluyorm.
    4-Super online 'ın verdiği modem 10 mbit neti kaldırıyor fakat kablolumu kablosuzmu onu bilmiyorum.
    5-Varsa arannızda Super online kullanıcısı olan memnunmu ?

Bu uzun yazığı okuyan ve hatta bakan her kese teşekkürler..

Cevaplarınızı esirgemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemBabus -- 22 Ocak 2010; 23:54:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

quote:

Orijinalden alıntı: marcoxx

Superonline bir yayginlassa, ttnin sonunu getiricek.. TTnetten nefret ediyorum!!

TTNET gibi alt yapı kimsede olmadığı için rakip firma yok, bu sepeple internet TTNET'in tekelinde, ama superonline ilk önce sitelerden başlayarak git gide yaygınlaşıyor, inşallah bir gün bu TTNET'in sonu gelir.....

avrupa da yerleşik işletmecilere kafa tutan rakipleride mesela fransa da eskiden France Telecom şimdiki Orange'a kafa tutan ve ilk olarak Tv+İnternet+Telefon hizmetini Triple Play denilen TTNET'in de EVet diye pazarladığı hizmeti adamlar 20 € aylıkla verdiler... yerleşik firma orange veremez iken hatta bu hizmeti santrallardan evlere kadar orange şirketine ait bakır kablolardan verdi ama işin santral tarafında DSLAM ve fiberler konsusunda çok yatırım yaptılar ve kelimenin tam anlamıyla oranın telekom u olan Orange'ı ezip geçtiler hemde orange a ait altyapı ile... bun sağlayan ise rakip firmalara santralların kullanıma açılmasını sağlayan Yapa yani yerel ağın paylaşıma açılması uygulaması türkiye'de internet konsunda asıl çıkar yol bu yolla olacaktır yoksa ekonomimiz belli superonline'ın hızı belli rekabet kapasiteside belli (küçümsemiyor hatta takdir ediyorum) ama avrupa ve dünyada düşük adsl ücretlerinin arkasındaki sebep sonuç ilişkisi budur...

YAPA nedir?:http://www.habtekus.yildiz.edu.tr/2007/cd/bildiriler/sektorun_hukuksal_ve_ekonomik_boyutlari-2/35.pdf

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.