Şimdi Ara

DVD yazdırırken 'I/O Error' uyarısı alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
4.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar XBOX için Double layer verbatim DVD lere hem Cookies Xbox360 Game Burner hem de ImgBurn programlarıyla oyun yazdırırken son zamanlarda (5 tane DVD yandı bu yüzden) işlemin daha %10 civarındayken şu hatayı alıyorum ve DVDyi yazmayı bırakıyor.

Netten biraz araştırdım diskten okuma hatası diye bişeler buldum. Daha önce aynı şekilde 8-10 adet DVD oluşturmuşken şimdi bu hatayı vermesi garibime gitti. Sizce bu hata niye çıkıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thorondor06 -- 22 Ocak 2010; 13:14:24 >

• Input / Output

acaba kablolarda bir gevşeme olmuş olabilir mi?
  • yabancı forumlara baktımda yazma hızıyla ilgili bir şeyler söylenmiş. yazmı hızını en düşük seviyeye getirip deneyebilirsiniz.
  • Input outputtan sorun olacagini zannetmiyorum. Çünkü laptop kullaniyorum ve cd yazicim başka CDleri (orn muzik) yazdirdiğimda sorun ç1karmıyor.
    Ve zaten 2.4 hizda yazdiriyorum. Sanirim hardiskten okuyamadığı için bu sorunu veriyor. Normalde indirdiğim dosyalar rar oluyor, rardan çıkartıp external harddiske depoluyorum. Yazdiracağım zamansa tekrar Cye kopyalayip oradan yazdiriyorum ve bu sirada hata veriyor. Şimdi direkt hard diskten yazdirmayi denedim ancak yine aynı hatayı verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thorondor06 -- 22 Ocak 2010; 20:44:33 >
  • arkadaşlar düne kadar bende sorunsuz yazarken oyunları,bu gün aunı sıkıntıyla karşı karşıya kaldım..bı konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
  • yazıcının lensinde problem olabilir...

1000 in üzerinde yazdırdıysan şimdiye kadar bir süre sonra gidiyor alet...

aynı sorun bende de vardı, yeni yazıcı aldım, hdd yi de disk birleştirici ile birleştirdim, bir daha yapmadı...
  • 2 gündür deli gibi arıyorum bu sorunun nedenini.. 3 tane verbatim gitti umarım biri bu sorunu cozer ve bize yardımcı olur...
  • yazdırma programı nedir ?
  • imgburn ve clonecd ikiside aynı hatayı veriyor.
  • aynen..iki programda da hata alıyorum
  • atrıca bu hatayı ben yüzde 1 olmadan alıyorum..acaba medya çöp mü oluyor yoksa yazmadan işlem gerçekleştirilmemiş mi oluyor?
  • yakınlarda virtual drive oluşturan herhangi bir program yükledinizmi? mesela Daemon Tools.. genelde Daemon Tools çok sorun açar.
  • hayır yüklemedim..sadece o gün kil ammo virüs programı açıp aradaşımn psp sindeki virüslri temizlemiştim.o vakiten benim hdd bölümleride scan etmişti sanırım program.başkada bir şey kurmuş değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesemre

atrıca bu hatayı ben yüzde 1 olmadan alıyorum..acaba medya çöp mü oluyor yoksa yazmadan işlem gerçekleştirilmemiş mi oluyor?

aynen bende ole medialar çöp..
  • bu yazıcım 9 aylık..sanırım toplam 120 kere dvd yazmışımdır..bu kadar kısa ömürlü olacağın sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesemre

bu yazıcım 9 aylık..sanırım toplam 120 kere dvd yazmışımdır..bu kadar kısa ömürlü olacağın sanmıyorum.

kuzenimde external dvd-rw var dual destekli.. oda aynı hatayı verdi.. ben windows 7 den şüpheleniyorum :D
    artık o kadı sadece.
  • Benim bi arkadaş da bu tarz sorunla karşılaşmıştı sana yardımcı olabilmek için arayıp sordum :) Verbatim cd'ler hindistan yapımı dvd leri piyasaya sürdüğünü ve dandik olduklarını ve 5,6 ane yandığını söyledi "verbatim singapore" dvd lerden alıp denesin ayrıca imgburn ilede bi ayar var onu sana mail atarım olmazsa öyle denersiniz dedi.. mail geldiğinde bu başlık altında yazarım..
  • Evet sorunumuzun cevabı bu olabilir. Ben de geçen 25 adet DVDyi 60 tlye almıştım bir paket halinde. Üzerinde Made in India yazıyor. Tanesini normalde 3 TL ye 10 tanesini 30 TLye alırken 5 tanesi bedavaya geldi iyi oldu diye düşünüyordum. Ama sanırım adi mal almışız. 60 TL yi artık bir oyuna sayalım
  • ben dms den verbatim aldım 25 tanesini 55 tl ye. ama tüh keske pakete baksaydım..
    peki kaliteliyi nerden bulcaz.
  • ama şunuda belirteyim..verbatim evde var denemedim yanar falan diye..decodisc 10 lu paket var şu an kullandığım..1 ayda 7 tane yazdım..sorunsuz oynuyorum 360 da..aynı paketteki diğer medyalarda bu hatayı verdi..yoksa sorun değil alırım bi yazıcı daha..ayarlarla alakalı olduğunu düşünüyor mailin cevabını sabırsızlıkla bekliyorum dostum..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.