Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de problem yok, klimayı açmıyorum.. dışardan hava alma şeklinde ortaya getirip ısıyı 2 yaptımmı, anında çözülüyor.. klima kullanmadım hiç bu yüzden..

cuma sabahına randevu aldım şu tıkırtıyı göstericem, herhalde çözerler... pinpirikliyimdir de acaba yapabilirlermi falan filan konuştum gittim, servise girmek için 7 araba falan çıktı, herkes hyundai yi ferrari gibi mi kullanıyor napıyorlar eşşek kadar servis taşıyo..
  • Dostum ben sana dizelini öneririm, o paraya alınabilecek en iyi arabalardan biri. Ayrıca 5 yıl/100000 km garantiyi unutma. Teknik bi sorun olursa cardealerofhyundai@hotmail.com
  • aynen dizelini bende şiddetle tavsiye ederim. mükemmel araba
  • Arkadaşlar Merhaba !...

foruma daha yeni katıldım...
    2006 da 2005 model sıfır bi benzinli getz aldım..tabiki dizel almak isterdim ama param ancak ona yetti..

merak ettiğim şu arkadaşlar. Yakıt çok fazla. 10 litre yakıyo şu anda. yani 265.000 tl. daha araç 350 km.
    benzinli kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

-bu yakıt düşücekmi (bi süre sonra normale döndüğünü okuyorum forumlarda ama bu yinede çok fazla)
    -bi anormallik yokmu. 200 motor gibi yakıyo nerdeyse. (kış filan diorum ama yinede çok)
    -uzun yolda hiç test etmedim aracı.fırsatım olmadı.
    -işten ewe gidip geliyorum (7 km.)
    -yakıtı düşürmek için neler yapılmalı.
    -servise gitmelimiyim.
    lütfen şunu arabayı alsaydın önerilerinde bulunmayın..(herkesin cebi aynı kabarıklıkta diil.veya zevki..

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: budoka

Arkadaşlar Merhaba !...

foruma daha yeni katıldım...
    2006 da 2005 model sıfır bi benzinli getz aldım..tabiki dizel almak isterdim ama param ancak ona yetti..

merak ettiğim şu arkadaşlar. Yakıt çok fazla. 10 litre yakıyo şu anda. yani 265.000 tl. daha araç 350 km.
    benzinli kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

-bu yakıt düşücekmi (bi süre sonra normale döndüğünü okuyorum forumlarda ama bu yinede çok fazla)
    -bi anormallik yokmu. 200 motor gibi yakıyo nerdeyse. (kış filan diorum ama yinede çok)
    -uzun yolda hiç test etmedim aracı.fırsatım olmadı.
    -işten ewe gidip geliyorum (7 km.)
    -yakıtı düşürmek için neler yapılmalı.
    -servise gitmelimiyim.
    lütfen şunu arabayı alsaydın önerilerinde bulunmayın..(herkesin cebi aynı kabarıklıkta diil.veya zevki..

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....

ARKADAŞIM ÖNCELİKLE YAKIT ÖLÇÜMÜN DOĞRUMU ? ( YOL BİLGİSAYARINA HİÇ GÜVENME_!!!!)
    KEŞKE DİZEL ALSAYDIN_! BENDE DE BENZİNLİ 2006 YENİ KASA GETZ VAR BENİMKİDE AYNEN ÇOK FAZLA YAKIYOR.. HYUNDAİNİN TİPİK ÖZELLİĞİ BU ZATEN.. BU ARAÇLAR YAKITI ÇOK SEVİYOR, FAKAT İZELİ ÖYLE DEĞİL.. KORELİLER DİZELİ DAHA ÖN PLANDA TUTUYIR. BENZİNLİYİ GELİŞTİRMEK İÇİN PEK BİŞEY YAPMIYORLAR.. HER YERDE OKUYORUM, SENDE OKUYORSUNDUR devir dizel devri.....!!!

FAKAT BEN BİR ÇARE BULDUM, ARACIMA LPG SIRALI SİSTEM EN SON ÇIKANLARDAN TAKTIRICAM.. HENÜZ SEVİSLE KONUŞMADIM AMA GARANTİSİ BOZULMUYORMUŞ HERHALDE_!!

söylediğim gibi benzinli getz özellikle kütle olarak ağır olduğu için çok yakıyor....

araç hakkındaki diğer izlenimlerini de iletirsen sevinirim.. mesela arka kapaktan tıkırtı sesi geliyor mu_??

• merhaba....

2-3 gündür sağ arkar taraftan ses geldiğini farkettim.amartisör gibi sanki...
    çukura girdiğimde oluyo. eğer lpg olayı warsa çok güzel olur. yol bilgisayarı filan yok bende.
    depolu fulledim.öle ölçtüm.çok fazla yakıtı yaaa... bu göçertir walaaa.peki bu 7 litre yakan arkadaşlar nası beceriyo bu işi anlmadım...kimileri de idda ediyo ki 200 bini hiç geçmedi filan...
    nasıl oluyo anlamadım...
    farklı benzinli türlerimi war bu arabanın anlamadım... arkadaşta 307 otomatik vites war. oda 10 litre yakıyo bende...
  • Selam getzciler,
    forumu uzun süredir takip ediyorum, mart 15 gibi araba almayı planlıyorum ve sonunda ilk hevesim olan getz de karar verdim. 2005 modellerde abs vardı, 2006 dizellerin sadece full versiyonuna abs koymaları biraz canımı sıksa da kullanan arkadaşlar arabanın frenlerinin abs'siz de iyi olduğuna beni ikna etti. ankara'da evime yakın olduğu için neziroğluna gittim. aracı daha yakından inceledim. eşim de beğendi.ama hyundai kullanan bazı arkadaşlardan neziroğlunun servisinin pek güzel olmadığını filan duyuyorum. ankarada ikamet eden getz sahipleri araçlarını nereden almışlar, servislerinden memnunlar mı bilgi almak istiyorum. internetten baktığım kadarıyla akbak, akid, kuruçayırlı bayileri var.

bir de allah korusun ama kaza vs durumlarda servislerde getz'in yedek parça bulunma durumu nedir, ne kadar bekletiyorlar adamı öğrenmek istiyorum. arkadaşın 3 aylık honda jazz'ı var, geçenlerde kaza yaptı, ufak bi hasar olmasına rağmen tam 17 gündür parça beklediklerini söylüyorlar.(servis EFE-honda, ankara) getz ithal olduğu için sizlerin de böyle uzun süreler parça beklediğiniz oldu mu?

bir de son 15-20 gün içinde getz dizel alan arkadaşlar, araçlarını kaça aldılar acaba? arabayı mart 15ten önce alamayacağım için adamlarla pazarlığa oturmak istemedim. VGT HY KLM modeline neziroğlunda 23,800 YTL gibi bir fiyat çıkardılar. pazarlıkla bu fiyat 23,000 YTLnin altına inermi merak ediyorum.

son sorum da yine araçlarını yeni alan arkadaşlar için, seçtiğimiz renk, donanıma göre aracı kaç günde teslim ettiler size? ben siyah, metalik ya da lacivert düşünüyorum. fazla bekletmezlerse eğer siyah ilk tercih.

eğer bir ay filan sonra getiririz size siyah getzi derlerse şimdiden pazarlığı yapıp kaparo filan vermekte fayda var.

görüşlerinizi bekliyorum (özellikle angaralı hemşerimden) hepinize kazasız belasız sürüşler...

• merhaba....

2-3 gündür sağ arkar taraftan ses geldiğini farkettim.amartisör gibi sanki...
    çukura girdiğimde oluyo. eğer lpg olayı warsa çok güzel olur. yol bilgisayarı filan yok bende.
    depolu fulledim.öle ölçtüm.çok fazla yakıtı yaaa... bu göçertir walaaa.peki bu 7 litre yakan arkadaşlar nası beceriyo bu işi anlmadım...kimileri de idda ediyo ki 200 bini hiç geçmedi filan...
    nasıl oluyo anlamadım...
    farklı benzinli türlerimi war bu arabanın anlamadım... arkadaşta 307 otomatik vites war. oda 10 litre yakıyo bende...:(

bi süre sonra yakıt düşmeye başlar diolar... bu gerçektende bölemi arkadaşlar. yani 10 litrelerden başlayıpta 7 lere mi düştü millet. Yoksa ilk aldıklarındamı 7-8 yakıyodu bu araçlar. wala şu anda pişman olmuş gibi hissediyorum...araç güzel hoşuma gidiyo. ama güzelin kahrıda cepte para kalırsa çekilir..yanlışmı?
    havalar soguk.hadi yazın düşsünde yarım litre düşsün...yine çok fazla!.. 1300 motor yaaa..motoun açılmasımı gerekiyo anlamadım.. yoksa bu böle devammı eder.... çevremden bazı kişilerden; ilk başlarda çok yakıyodu sonra düştü gibi bişiler duyuyorum bu doğrumudur arkadaşlar? aracın şehir içi yakıtı 8 lt olsa öpüp başıma koycam.... wala konfor güzel, ama araba ne olursa olsun bi eli cebinizdeyse, güzellik kalmıyo...çünkü insanın kendi çöküyo... haksızmıyım arkadaşlar... bu konuda önerilerinizi bekliyorum...
    daha ilk depo bu. ilk ölçüm yani... uzun yol almadım henüz.. günlük 15 km filan.350 km daha.. Ne yapabiliriz bu durumda....

• budoka kardeş, biraz boşuna endişeleniyorsun. araban daha yeni, 3000 km dolana kadar bekle biraz bu kadar karamsar olma, 3000 devirde vites değiştir, 1000km dolana kadar da 120yi fazla geçme..

önceki sayfalarda yeni benzinli getzin 12-15 litre arasında yaktığından yakınan arkadaşlar vardı. ha birde lastik havalarını kesinlikle kontrol ettir ve yol bilgisayarına pek güvenme. kolay gelsin.
  • transitTIR pm attım.

Bence siyah renk kolay bulunur. Ben alırken pek tercih edilmedigi için siyah renk galeride hep siyah renk getz bulunurdu. Hatta siyah alacaksan hemen teslim edelim demişlerdi bize.Ama açık renk istedik biz.

Yedek parça konusunda sıkıntı olacagını sanmam. JAzz fazla satılmadı ama getz uzun sure B sınıfında liderligi oynadı. Bu kadar cok satılan bir arabanın yedek parça stoklarıda baya fazladır zannedersem. Birtek fren disk bulunmuyordu birara, çünkü ilk çıkan getzlerin arka disk frenleri ses yapıyor diye degişmişti hep.

Bence ABS'nin faydası cok buyuk. Ozellikle su karlı buzlu havalarda ABS-EBD belkide 2-3 kere hayatımızı kurtardı. Alabiliyorsanız ABS li ve 4 hava yastıklı modelini almanızı tavsiye ederim. Ama butce meselesi tabi. Belkide 2. el dizel getz alabilirsiniz. Hem full donanım olur hemde aynı fiyata gelir. Ama yeni dizel motorda eskisine nazran baya sessiz, daha performaslı hemde.

Servis olarak ben kuruçayırlıya gidiyorum ve cok memnunum. diger servisleri buradan kotulemekde istemiyorum.Ben kurucayırlı dısında ankarada başka servise gitmeyi dusunmuyorum.

• angaralı kardeş sağolasın,
    ben de absli olsun istiyordum ama zaten bütçeyi sonuna kadar zorluyorum. mecburen baz donanımı alacaz artık. tavsiyelerin için teşekkür ederim.
  • budoka ilk 2000km de fazla yakması normal sayılır. Birde sehiriçi durkalk trafikte zaten enaz 7-8litre falan yakar benzinlisi heralde. Bakalım forumda arkadaslar LPG takılırsa aracın garantisi bozuluyormu- bozulmuyormu diye araştırıyorlar. Bozulmuyorsa sende ileride LPG taktırır rahat rahat binersin, dizelden bile az yakarsın hemde
  • arkadaşlar merhaba....

az önce servisi aradım....lpg işi sakat... öle bi anlaşma filan yok diolar...
    öle olsa bize yazı gelmesi gerekiyo diolar.... garanti dışı kalıyomuş yaniii.....
  • BEN 1 HAFTADA ALMIŞTIM GRİ RENGİNİ.FİYATTA SAĞLAM PAZARLIK YAPMANI TAVSİYE EDERİM.22,500YTL ALABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.
    quote:

Orjinalden alıntı: transitTIR

Selam getzciler,
    forumu uzun süredir takip ediyorum, mart 15 gibi araba almayı planlıyorum ve sonunda ilk hevesim olan getz de karar verdim. 2005 modellerde abs vardı, 2006 dizellerin sadece full versiyonuna abs koymaları biraz canımı sıksa da kullanan arkadaşlar arabanın frenlerinin abs'siz de iyi olduğuna beni ikna etti. ankara'da evime yakın olduğu için neziroğluna gittim. aracı daha yakından inceledim. eşim de beğendi.ama hyundai kullanan bazı arkadaşlardan neziroğlunun servisinin pek güzel olmadığını filan duyuyorum. ankarada ikamet eden getz sahipleri araçlarını nereden almışlar, servislerinden memnunlar mı bilgi almak istiyorum. internetten baktığım kadarıyla akbak, akid, kuruçayırlı bayileri var.

bir de allah korusun ama kaza vs durumlarda servislerde getz'in yedek parça bulunma durumu nedir, ne kadar bekletiyorlar adamı öğrenmek istiyorum. arkadaşın 3 aylık honda jazz'ı var, geçenlerde kaza yaptı, ufak bi hasar olmasına rağmen tam 17 gündür parça beklediklerini söylüyorlar.(servis EFE-honda, ankara) getz ithal olduğu için sizlerin de böyle uzun süreler parça beklediğiniz oldu mu?

bir de son 15-20 gün içinde getz dizel alan arkadaşlar, araçlarını kaça aldılar acaba? arabayı mart 15ten önce alamayacağım için adamlarla pazarlığa oturmak istemedim. VGT HY KLM modeline neziroğlunda 23,800 YTL gibi bir fiyat çıkardılar. pazarlıkla bu fiyat 23,000 YTLnin altına inermi merak ediyorum.

son sorum da yine araçlarını yeni alan arkadaşlar için, seçtiğimiz renk, donanıma göre aracı kaç günde teslim ettiler size? ben siyah, metalik ya da lacivert düşünüyorum. fazla bekletmezlerse eğer siyah ilk tercih.

eğer bir ay filan sonra getiririz size siyah getzi derlerse şimdiden pazarlığı yapıp kaparo filan vermekte fayda var.

görüşlerinizi bekliyorum (özellikle angaralı hemşerimden) hepinize kazasız belasız sürüşler...

• Umarım dediğiniz gibi olur arkadaşlar...

zati 3000 deviri geçmemeye dikkat ediyorum. zorlamıyorumda arabayı. internete satılık ilan veren insanları bile aradım.aracınız ne yakıyo die? hepside 180-200 arası dedi...inşallah öle olur. sabretcez baklım..

eğer çok bi düşüş sağlıyamazsam(7.5 litre ideal bana göre) lpg işide olmıyacağına göre.... Kayanın slmı war.ya arkadaşlar bu forumlar çok faydalı şeyler gerçekten. günlerdir okuyorum. katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkürler....

herkese kazasız belasız bi hayat dilerim.

ha bu arada SEWGİLİLER GÜNÜNÜZÜ KUTLARIM...
  • quote:

Umarım dediğiniz gibi olur arkadaşlar...

zati 3000 deviri geçmemeye dikkat ediyorum. zorlamıyorumda arabayı. internete satılık ilan veren insanları bile aradım.aracınız ne yakıyo die? hepside 180-200 arası dedi...inşallah öle olur. sabretcez baklım..

eğer çok bi düşüş sağlıyamazsam(7.5 litre ideal bana göre) lpg işide olmıyacağına göre.... Kayanın slmı war.ya arkadaşlar bu forumlar çok faydalı şeyler gerçekten. günlerdir okuyorum. katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkürler....

herkese kazasız belasız bi hayat dilerim.

ha bu arada SEWGİLİLER GÜNÜNÜZÜ KUTLARIM...

HİÇ MERAK ETME EKONOMİK KULLANIRSAN 7,6-7,3 E DÜŞER BENİM DÜŞTÜ. DERT ETME. EN AZ 2000 KM BEKLE :)

• saolasın OZKO kardeşş.....

tecrübelerinden yararlanmak isterim... nelere dikkat etmeliyim ekonomik kullanım için....
  • ya OZKO kardeş...

iyi de sen aracını aldığın zaman zaten 7.8 yakıyomuşsun....

düşmüş 7.3 e. bizimkisi açılışta dedi 10 litreyi...bu kaça düşecekki en fazla.?
  • quote:

saolasın OZKO kardeşş.....

tecrübelerinden yararlanmak isterim... nelere dikkat etmeliyim ekonomik kullanım için....

Elbette ne demek rica ederim. burası bizim mekan paylaşmak için burdayız...
    maddeler halinde yazıyorum. yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler

1- Ani kalkış ve frenden kaçın.
    2- Yüksek devirli kullanma (2500-3000 arası kullan). Çok düşük devirlide kullanma. Araç ne bağırsın ne de bayılsın titremesin yani :). Zaten 3000 devirde 5. viteste 100 km ye ulaşırsın. Daha fazla hıza gerek yok.
    3- Fazla dur kalk ta yakıt sarfiyatı artar. (şehir dışı az yakmasının nedenlerinden biri)
    4- Araç normalden daha yüklü olduğunda yakış artar.

Bunlar benim tavsiye edeceklerim...
    Aracın km yaptıkça ve sende bu şekilde sürdükçe yakıt sarfiyatı düşecektir. Ama yinede bariz fark var ve anormal durumdaysa, o zaman servise götürürsün.

Sana kazasız sürüşler dilerim.

• quote:

ya OZKO kardeş...

iyi de sen aracını aldığın zaman zaten 7.8 yakıyomuşsun....

düşmüş 7.3 e. bizimkisi açılışta dedi 10 litreyi...bu kaça düşecekki en fazla.?

Dediğin doğru ben aracı ilk aldığımda depoyu fulledim 45 lt ile 600 km yol yaptı. Sen yine benim yazdığım şeylere dikkat et ve km yap. o şekilde gözlemle ona göre birşeyler yaparsın. Ben düzelicektir diyorum....
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.