Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (922. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha kendi sorunuma çözüm bulacak bilgim yok ama size yardımcı olamaya çalışayım.

Bildiğim kadarı ile önlerin çapı 13 cm arkalar 16cm imiş. Fakat ön arka 16 cm de yapılabiliyormuş.

GetzFanClub ta bir arkadaş tweeter montajında arka hoparlörler için şöyle bir uygulama yapmıştı.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 7 Kasım 2009; 21:56:10 >
  • bugün arabanın teybi çıldırttı beni 6 düğmeye kanalları kaydetmişim 6 sındanda delta fm çıkıyor neden böyle bir salaklık yapar. akü değişmedi birşey yapılmadı. zaten doğru düzgün radyo açmıyorum kırk yılda bir açiym dedim pişman etti
  • eğer kafayı çıkarıyorsan bir süre sonra hafıza resetleniyor

benim sony de öyle oluyor en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: dved
    almış olduğunuz oto teyp in ses karakteristiği nominal ölçülerde ve oldukça güzel bir cihaz
    ancak dediğim gibi aracın üzerindeki hoparlörler istediğiniz temiz ve net sesi almanızı engelleyecektir
    aracın üzerindeki hoparlörler 15 watt lık ve mono hoparlörlerdir.
    bu nedenle tweeter takmanız istediğiniz ses kalitesini almanızı sağlamayacaktır.

önerime gelince almış olduğunuz cihazın çıkışı 4*50 watt dır 1 pre amf çıkışı mevcuttur
    yani aracınızda rms 40 watt veren 4 mid takımı almanız haline istediğiniz temiz ve tatminkar ses seviyesine ulaşmış olursunuz önerebileceğim hoparlörlerden biri bu dur

http://www.hepsiburada.com/pioneer-tsa172c-oto-hoparlor/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otayttsa172c#tablnk
    ancak örnekleri arttırılabilir

saygılarımla

Montajı bugun yaptırdım eski teybe göre ses kalitesinde artış var

Önerin cok güzel valla bayıldım teşekkürler..
    Bu kolonlar anfisiz çalışır sanıyorum
    Yalnız HB daki pioneer kolonların çapları bizim GETZ lere uyar mı?
    HB daki resme göre yanında tweter tarzı parçalar da var.
    Tweeter için kapılarda delik mi açılacak veya başka bir yöntem mi..
    Tweeter Delikleri Servise mi açtırayım yoksa oto elektirikçiye mi..?

araçların kolon çapları önler 13 arkalar 16cm e göre ayarlı ancak ön ve arkaya 17 cm lik kolonlar oturtulabiliyor bu hoparlör ler anfisiz tabiki çalışmaktadır sonuç itibarı ile teyp in çıkışı da bir anfi katıdır tweeter için ise biuu gerekli bilgiyi vermiş zaten :))

biuu

öncelikle teybin hayırlı olsun ancak var olan kolonların standart kolonlar ise bırak amfi takmayı teybin sesini yüksek açtığın anda bile o kolonlar patlayacaktır aracın üzerinde önler 13 cm arkalar 16 cm 15 watt lık ve 4 0hm luk mono kağıt hopalörler bulunmaktadır yani işin özü şu ki amfi takarsan o kolonları anında yakarsın

• SAYIN DVED: BENDE ARACIMI SIFIR ALDIM,ARACIN ORJİNAL TEYP'İNİ DEĞİŞTİRMEDEN SADECE HOPARLÖRLERİ DEĞİŞTİREREK SES KALİTESİ VE SEVİYESİNİ YÜSELTEBİLİRMİYİM, BU KONUDA DETAYLI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM? SELAM VE SAYGILARIMLA

sayın kingboysan

benim aracımda sıfır teybi değiştirmek istememenizin sebebi sanırım usb girişi ve cd ve mp3 okuması sebepli olduğunu düşünüyorum :))

ancak ne yazıkki sadece hoparlör değiştirerek istediğiniz temiz ses kalitesini yakalamanız mümkün değildir sebebi ise araçlarımızda mevcut olan teypler 4*15watt çıkışa sahip olan cihazlardır ve ne yazıkki amfi çıkışıda bulunmadığından dolayı yüksek watt lardaki hoparlörleri beslemek için anfi yi istediğiniz anda kolayca montaj ettirmenizde mümkün değildir bu işlem için çeşitli converterlar kullanılmaktadır fakat bence çok ta sağlıklı ve kaliteli ses sağlamamaktadır.

• quote:

biuu

öncelikle teybin hayırlı olsun ancak var olan kolonların standart kolonlar ise bırak amfi takmayı teybin sesini yüksek açtığın anda bile o kolonlar patlayacaktır aracın üzerinde önler 13 cm arkalar 16 cm 15 watt lık ve 4 0hm luk mono kağıt hopalörler bulunmaktadır yani işin özü şu ki amfi takarsan o kolonları anında yakarsın

@dved

Ben sadece daha kaliteli bir ses istiyorum. Bagaja kabin falan koymayı kesinlikle düşünmüyorum.

Mevcut durumda amfi almamın bir anlamı yok. Zaten amfi koymak için ön panelin tekrar sökülmesi gerekiyormuş ki bunu kesinlikle bir daha istemiyorum, baya sorun çıkartmıştı bana.

O halde 3 sene önce almış olduğum pioneer deh 2900mp teybimin kaldırabileceği hoparlörmü almalıyım diyorsunuz.

MOSFET 50W x 4 amplifier. Ama bu gerçek güç değildir falan diyorlar ne demek acaba?

Sadece ön kapıları değiştirsem (max16cm)ses kalitesi artarmı, ve montajı kolay mı? İlçdeki bir elektronikçinin yapabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu
    Daha kendi sorunuma çözüm bulacak bilgim yok ama size yardımcı olamaya çalışayım.

Bildiğim kadarı ile önlerin çapı 13 cm arkalar 16cm imiş. Fakat ön arka 16 cm de yapılabiliyormuş.

GetzFanClub ta bir arkadaş tweeter montajında arka hoparlörler için şöyle bir uygulama yapmıştı.

Şu GFC da toicin tam adresini verir misin bulamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Şu GFC da toicin tam adresini verir misin bulamadım?

Buyrun,
    http://www.getzfanclub.com/forum_posts.asp?TID=4293&KW=hoparl%F6r
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

eğer kafayı çıkarıyorsan bir süre sonra hafıza resetleniyor

benim sony de öyle oluyor en azından

hocam teyp fabrika çıkış teybi. 2008 getz. yorumun için teşekkür ederim. başka bir bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

edit: ekleme

geçenlerde youtube da getz videoları izledim. yurtdışında direksiyondan radyo kumandalı hatta telefon görüşme tuşları olan getz vardı. linki koyiym dedim youtube bakıma alınmış yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 8 Kasım 2009; 18:13:55 >
  • arkadaşlar getsime 110 liraya yan sanayi sis farı aldım fakat bunları takmak için tampondan yerini kesmek gerekiyo heralde bunu doğru dürüst nasıl delebiliriz acaba....
  • hayırlı olsun. tecrübeli arkadaşlar bilgi vereceklerdir ama benim aklıma şöyle bir şey geldi. geri vites sensörlerini takabilmek için tamponu delen punch ların sis farı boyutuna uygunu bulunursa eğer düzgün olur diye düşünüyorum. eğer yanlış hatırlamıyorsam eli yatkınlar maket bıçağıyla da yuva açabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Orijinalden alıntı: bond777

2006 vgt motorlu dizel getzimizde son 1 yıldır cekis sorunu vardı, hep en iyi yerden gece 10dan sonra mazot almama ragmen.

depo sokulup temizlenice duzelmisti pislik cikmamasina ragmen, son zamanlarda tekrar basladi

Belli bir süre kullanımdan sonra araba gitmemeye baslıyodu.

aklinizda olsun sol arka camurlun icinde depo havandirmasi varmis ve oraya arasira su tutulup havandirmanin acilmasi gerekiyormus.

diger yandan depo kapagindada sorun varmis, yenisini siparis ettiler.

depo kapaginin internetteki parca resimlerinde bir hava deligi var tam cıkıntının ortasında, bendekinde ise delik filan yok...

yeni kapagi takincaya kadar depo kapagini cikarip gezdim, araba ucmaya basladi resmen,

aklinizda olsun, herseyini duzgun yapmıslarda bir depo kapagini birde sert gaz pedalini iyi yapamamislar hyundai muhendisleri...

bende merak ettim bu havalandırmayı, çünki bende çekişin azaldığını düşünüyorum.

depo kapagını cikarip biraz gezin, eger fark varsa sol arka camurlugun hemen ic tarafina basincli su tutturup yeni depo kapagi gelene kadar bekleyin benim gibi, hala gelmedi zira benimki

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

biuu

@dved

Ben sadece daha kaliteli bir ses istiyorum. Bagaja kabin falan koymayı kesinlikle düşünmüyorum.

Mevcut durumda amfi almamın bir anlamı yok. Zaten amfi koymak için ön panelin tekrar sökülmesi gerekiyormuş ki bunu kesinlikle bir daha istemiyorum, baya sorun çıkartmıştı bana.

O halde 3 sene önce almış olduğum pioneer deh 2900mp teybimin kaldırabileceği hoparlörmü almalıyım diyorsunuz.

MOSFET 50W x 4 amplifier. Ama bu gerçek güç değildir falan diyorlar ne demek acaba?

Sadece ön kapıları değiştirsem (max16cm)ses kalitesi artarmı, ve montajı kolay mı? İlçdeki bir elektronikçinin yapabilir mi?

sayın biuu
    aynen dediğiniz gibi teybin çıkış katının kaldırabileceği büyüklüklte ve watt a hoparlörler tercih etmelisiniz ayrıca pionner 2900 mp tyep inizin çıkışı mosfet 4*50watt dır yani rms olarak 50 watt güç vermektedir eskiden teyplarin üzerlerine 1000w 5000w gibi süslü yazılar yapıştırırlardı ama şu anda piyasadaki bir çok teyp kullanma kılavuzundaki rms (yani maximum çıkış değeri ) ni vermektedir yani teybiniz 50 watt çıkışa sahiptir. ve buna göre hoparlör kullanmanız durumunda tatminkar bir ses yakalayacaksınızdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

hayırlı olsun. tecrübeli arkadaşlar bilgi vereceklerdir ama benim aklıma şöyle bir şey geldi. geri vites sensörlerini takabilmek için tamponu delen punch ların sis farı boyutuna uygunu bulunursa eğer düzgün olur diye düşünüyorum. eğer yanlış hatırlamıyorsam eli yatkınlar maket bıçağıyla da yuva açabiliyorlar.

puncha bile gerek yok matkapla bile olur bu iş

küçükten büyüğe doğru sırayla delinirse dikkatle

ama punch olsa daha iyi tabii

ama çok ufak olduğu için delik
  • Merhabalar arkadaşlar,

Bende bu hafta sonu 2008 model 43binde ikinci el bir dizel getz almış olarak sizlere katılmış durumdayım.
    Arabayı bilen biliyor zaten forumun ileriki sayfalarında yeterince açıklmalar var, ki hemen hemen hepsini okumuştum önceki dönemlerde.Aracı almamda bu sayfa çok bilgilendirdi beni.

Benim sormak istediğim bi kaç şey olacak.
    Hafta sonu Mersinden Kilise 360 km yol yaptım, 5. vites 2500 devir 110 km hız sabit gittim sürekli. Ortalama 5,7 gibi rakam gösteriyor yol bilgisayarı.Full depo çıktım yola göstergede yarının biraz aşağısında kaldı. Teknik verilerde 3,9 lt gösteriyor, tek kişi ve yaklaşık 30 kg bagajla bu değeri bulamadım. Hadi %10 sapma olsa 4,5 lt olması gerek ama ben bu değerin en az 1 lt üzerindeyim. Arbanın 45bin bakımıda perşembe günü yapılmıştı ayrıca.

Bu durumda olan varmı benim gibi aranızda, yoksa sorun bendemi acaba ?
  • quote:

sayın biuu
    aynen dediğiniz gibi teybin çıkış katının kaldırabileceği büyüklüklte ve watt a hoparlörler tercih etmelisiniz ayrıca pionner 2900 mp tyep inizin çıkışı mosfet 4*50watt dır yani rms olarak 50 watt güç vermektedir eskiden teyplarin üzerlerine 1000w 5000w gibi süslü yazılar yapıştırırlardı ama şu anda piyasadaki bir çok teyp kullanma kılavuzundaki rms (yani maximum çıkış değeri ) ni vermektedir yani teybiniz 50 watt çıkışa sahiptir. ve buna göre hoparlör kullanmanız durumunda tatminkar bir ses yakalayacaksınızdır.

@dved cevabınız için çok teşekkür ederim.

Benim merak ettiğim. Sadece ön kapılardakini kaldırıp 2 tane yeni hoparlör alsam ses kalitesinde hissedilir fark elde edermiyim. Nasılsa arkadakiler 16 cm onlar kalsın, bütçeyi zorlamayayım.

Birde alırken çapını 16cm alacağımda, kaç watt olmasına dikkat etmeliyim.
    Teybim 4x50 w olduğu için max. 200 w lık ürün mü almalıyım anlamına geliyor.
    Uygun fiyatlı örnek bir kaç ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

Merhabalar arkadaşlar,

Bende bu hafta sonu 2008 model 43binde ikinci el bir dizel getz almış olarak sizlere katılmış durumdayım.
    Arabayı bilen biliyor zaten forumun ileriki sayfalarında yeterince açıklmalar var, ki hemen hemen hepsini okumuştum önceki dönemlerde.Aracı almamda bu sayfa çok bilgilendirdi beni.

Hafta sonu Mersinden Kilise 360 km yol yaptım, 5. vites 2500 devir 110 km hız sabit gittim sürekli. Ortalama 5,7 gibi rakam gösteriyor yol bilgisayarı.Full depo çıktım yola göstergede yarının biraz aşağısında kaldı. Teknik verilerde 3,9 lt gösteriyor, tek kişi ve yaklaşık 30 kg bagajla bu değeri bulamadım. Hadi %10 sapma olsa 4,5 lt olması gerek ama ben bu değerin en az 1 lt üzerindeyim. Arbanın 45bin bakımıda perşembe günü yapılmıştı ayrıca.

Selam aracı kaça aldınız, özellikleri neler? Ben de düşünüyorum da. Selametle...

• quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

hayırlı olsun güle güle kullanın

5.vites 2000 devir 90km hız ile ortalama 5 lt yakıyor ancak ,
    3,9 lt yaktıran fabrika görevlisi bir gelip göstersede nasıl yaptığını bizde faydalansak

• 43 binde olan bir aracın fabrika çıkışı yakıt verilerine ulaşmasını beklemeyin ayrıca bu ölçümler rüzgar, yokuş, sürücü vs gibi biçok etkenin minimize edildiği ortamlarda yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

43 binde olan bir aracın fabrika çıkışı yakıt verilerine ulaşmasını beklemeyin ayrıca bu ölçümler rüzgar, yokuş, sürücü vs gibi biçok etkenin minimize edildiği ortamlarda yapılıyor.

peki kaç binde ulaşıcak sizce
  • 
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.