Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (742. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aranızda blow off taktıran varmı _??????
  • başka forumdan enes diye bi arkadaşın getzinde var

eski kasa dizel
  • http://www.autoclubturkey.com/forum/showthread.php?t=75312

burda yazıları var

youtubeda videolarıda vardı
  • çok teşekkür ederim (jackdaniels)
  • arkadaşlar emniyet kemeri takalım hepimiz bu alışkanlığı kazanalım.Diğer sürücülerden farkımız olsun.Örnek olalalım getzci arkadaşlar.Hadi hayata bağlanalım.lütfen arkadaşlar bu kampanyaya herkesi davet edelim..Herkese saygılar....
  • arkadaşlar 2006 yeni kasa getzime hız sabitleyici taktırmayı düşünüyorum uzun yolda kullanıcam genelde.bildiginiz bi yer var mı.taktıran var mı sorun oluyor mu
  • valla piyasada satılan şeyler var ama güvenipte taktıran görmedim açıkçası

diğer markalarda oluyor çünkü onların her arabada var bu şeyler opsiyonel

ama hyundaide üst modellerde olduğundan pahalı gelir ve uymaz herhal
  • ben de biraz araştırdım 207 ye taktıranlarda bile sorunlar çıkmış bu alet oyle taktım oldu gibi bişey degilmiş.araca tanıtmak gerekiyormuş biraz ustalık ve tecrübe istiyor :(
  • Merhaba arkadaşlar aracımda bugün yeni birşeyle karşılaştım, daha önce sanırım bu olay yoktu.Aracı çalıştırdığımda sabit dururken,direksiyon sağ ve sol tarafa tam olarak dönmüyor.Sonuna gelmeye yakın 5-10 cm yukarıda kalıyor ve çok sertleşiyor.Araçla çok hafif hareket ettiğinde direksiyon sonuna kadar dönebiliyor.Sorun sadece araba sabitken tam olarak dönmüyor.Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu,nedeni nedir?Arabam 2008 model 2 ay sonra 1 sene olmuş olacak.
  • http://www.haber7.com/foto-galeri.php?pID=348336&s=11

arkadaşlar bu arabanın marka modelini bilen varmı? hoşuma gitti de...önden arkadan cant ve ön sis farı grubu dış görünüşü
  • selam millet nasılsınız baya zaman oldu forma girmeyeli nasılsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmet_getz110ps

harbiden buyuk kaza atlatmısın gecmis olsun.aynı durum benim aracta olsaydı ki hızım 90 ı gecmisse ya yolda dönerdim yada .. yani kesin kaza.
    bakalım ins sadece sorun benim aractadır.hyundai assan da düzeltemesse aracı gerip i30 alirim artık :))

quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Merhaba, Ahmet
    Yazını ilgiyle okudum.Fakat senin bahsettigin sorunu inan bugüne kadar hiç yaşamadım.Hatta bu yaz istemeden de olsa abs frenlerinin tam kapasitesini ölçme durumum oldu.Geniş bir bulvarda yerleşim dışında tepeüstünden sonra ışık varmış.Ben de yerleşim içinde sıkışık trafikte bana yol vermeyen birkaç arabayı nihayet sollama fırsatım oldu diye hızımı baya bir yükseltmiş bulunuyordum.Kırmızı ışıga çok yaklaşmış oldugumu son anda farkettim.Yani son gazdan son frene geçtim.Normalde altımda eski arabam olsaydı durmam mümkün olmazdı.Tam ışıkların altında duramama ragmen kavşaktan önce durabildim.Herhangi bir yalpalama yana çekme felan olmadı.Yanımdaki arkadaş ilk önce baya korkmuştu amma sonra'' arabanın frenleri çok iyiymiş''dedi.
    quote:

Orjinalden alıntı: ahmet_getz110ps

quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Herkezin ramazan bayramı kutlu olsun.Yolda olacaklara hayırlı yolculuklar...

2006 Getz 1.5 CRDİ VGT 110 hp açık mavi

mrb lar arkadasım bende senin aracın 2008 (full + full ) modeli var. senin aracta 90 km hızdan sonraki fren yaptıgında savrulma oluyo mu.
    kazıklama fren dedigimiz kadar fren pedalina sert basmasan dahi bu sorun var benim aracta.servis bu arac bole ESP yok.yani yanlama yapar diyor.
    simdi hyundai assan la gorusucem. bilgilendirsen sevinirim..

dostum bence i30 alacak kadar paran varsa hiç getzle uğraşma, i30 al hem bagaj hem konfor hem iç malzeme kalitesi hem jant büyük hem amortisörler yumuşak, lastikler daha yumuşak.. bide motor farkı var, bi de faça yaparsın kafana göre, biner gidersin... benim gibi 3 sene geçtikten sonra türkiye yollarından kaynaklanan sıkıntıları da daha az yaşarsın bence...

• quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?pID=348336&s=11

arkadaşlar bu arabanın marka modelini bilen varmı? hoşuma gitti de...önden arkadan cant ve ön sis farı grubu dış görünüşü

toyota prius un konsepti olmasın

priusa benzettim ben ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: scorpionmusti

quote:

Orjinalden alıntı: scorpionmusti

3 ay önce GETZ 1.3 GLS aldık. 1. ve 2. viteste giderken araçtan acayip sesler geliyor. 60km yi geçince ses kesiliyor. Bide araç rolantide çalışırken harr harr ses geliyor debriyaja basınca ses kesiliyor. Sanırım iki sorunda aynı şeyden kaynaklanıyor gibi. Sizce sorun ne olabilir. Araç 69.000 de motor bakımı yeni yapıldı.

buna cevap verdim diye hatırlıyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

arkadaşlar, hatırlarsanız benim zigana dağından indiğimde frenlerin hava yaptığını. hani trabzon hyundai servisinde 20 ytl vererek frenlerin havasını aldıklarını..

bu defa ziganayı geri çıktığımda-indiğimde frenler gene hava yaptı.. sanayiye gittim usta fren yağına baktı, bu yağ ölmüş dedi. 2,5 senedir kullanalı yağ bozulmuş özelliğini kaybetmiş.. yağ değişti araç normale döndü.. son 3 gündür 4 kere ziganayı geçtim gene gene hava yaptığını hissediyorum sanki, fren aşağıda tutuyor.. yağ seviyeside azalmış biraz.. noluyor anlamadım bir türlü yaa...

yaw usta senle kafa buluyo olmasın

çünkü bu dediğin bende frenler ısındığı için tutmuyor hissi uyandırıyor

çünkü balatalar ısındığında fren aşağıda ve çok az tutar

sonuçta sadece inerken tutmadığını söylüyorsun ve buda balataların ve diskin ısındığı anlamına geliyor bence

iyide dostum frene 2 kere basmayla fren mi ısınır..? ısınıyorsa niye ısınıyor, başkasınınki ısınmıyorda benimkimi ısınıyor? birde nedense bi daha normale dönmüyor.. aracın kullanım kitapçığına baktım..
    diyorki:
    araçta 2 adet fren kontrol ve arıza güvenlik sistemi vardır..
    aracın frenleri çarpraz olarak bağlıdır, ve böylece 2 adet güvenlikle kontrol edilmektedir.
    frenlerden bir tanesi arıza yaparsa çarpraz iki teker fren sistemi devredışı kalacağından diğer fren sistemi vasıtasıyla güvenli duruş sağlanır.. fren sistemlerinin bir tanesi devre dışı kaldığında ekranda fren arıza-el freni arıza ışığı yanar. fren pedalında gevşeme olur ve daha aşağıda tutar, ayrıca fren mesafesi daha da uzar, frene basıldığında eskisinden daha uzun mesafede durur..
    buraya kadar normal, birşey hariç. 1-benim frenlerin biri arızalandıysa niye arıza ışığı yanmıyor? 2-frenlerde arıza yoksa neden fren pedalı gevşiyor ve geç tutuyor? 3-frene iki basmayla frenler ısınıyorsa niye ısınıyor?

çözüm?

• quote:

Orjinalden alıntı: zesin1

sayın ffmsahin, aracım 2004 model ve 34000 km de, aslında paslanma olayı benimde dikkatimi çekti, yaz başında aynı yerlerde paslanma yoktu, ancak aracım tüm yaz boyunca fethiye de deniz kenarında olduğundan paslanma olabileceğini düşündüm, araç şu anda balıkesirde.

dostum en kısa zamanda paslı bölgelerin üzerini kola dökülmüş bir bezle sıyırttırmadan sil, eğer silemiyorsan direk kolayı (yanlış duymadın coca cola, cola turka ne olursa, kola sitrik asittir yani doğal pas sökücü, başka kimyasal kullanma dahada fazla çürütürsün) paslı bölgeye çok az dök ve biraz bekle sonra tuzsuz temiz suyla (sen şimdi gider deniz suyu dökersin diye söyledim ) altına leğen koyarak güzelce ovmadan su dök. bunları yaparken elle veya başka bişeyle temizlemeye kalkma sıyırttırırsın.. sonra saç kurutma makinasıyla nemli bölgelerin tamamını güzelce kurula.. üstüne bir miktar sıvıyağ (zeytinyağı kalın olduğundan en makbulü) dök ve bir müddet beklesin.. sonra akar gider zaten fazlası.. hava ile oksitlenen bölgede tampon bölge oluşturup oksijenin geçmesini önler.böylece reaksiyona giren bölgenin daha sonra oksitlenmesinin önüne geçmiş olursun..

ama en önemlisi aracın arka koltuklarını kaldır ve altına bak, bizim gezlerin en kolay paslandığı yer orası ve aracın altı, inşallah bişey yoktur.

• quote:

Orjinalden alıntı: getz61

arkadaşlar emniyet kemeri takalım hepimiz bu alışkanlığı kazanalım.Diğer sürücülerden farkımız olsun.Örnek olalalım getzci arkadaşlar.Hadi hayata bağlanalım.lütfen arkadaşlar bu kampanyaya herkesi davet edelim..Herkese saygılar....

sen baya yoktun, hayrola?
  • quote:

Orjinalden alıntı: elsalvador

arkadaşlar 2006 yeni kasa getzime hız sabitleyici taktırmayı düşünüyorum uzun yolda kullanıcam genelde.bildiginiz bi yer var mı.taktıran var mı sorun oluyor mu

hız sabitleyiciyi destekleyip desteklemediğine dair kullanım kitabına bakıp bilgi vereyim yarın, el freninin orda iki tane düğme yeri var, oraya bişey olabiliyor diye hatırladım ama neydi, bakıp yazayım yarın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar aracımda bugün yeni birşeyle karşılaştım, daha önce sanırım bu olay yoktu.Aracı çalıştırdığımda sabit dururken,direksiyon sağ ve sol tarafa tam olarak dönmüyor.Sonuna gelmeye yakın 5-10 cm yukarıda kalıyor ve çok sertleşiyor.Araçla çok hafif hareket ettiğinde direksiyon sonuna kadar dönebiliyor.Sorun sadece araba sabitken tam olarak dönmüyor.Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu,nedeni nedir?Arabam 2008 model 2 ay sonra 1 sene olmuş olacak.

yahu ihsan sen bugün iyimisin dostum.. olması gereken o zaten, hepimizde var bu durum. sen daha önce arabayı hep asfaltta veya düz zeminde döndürüyordun heralde dönerken.. araç hafif rampa veya taşlık toprak bi yerdeyse normaldir bunu yapması. sebebi ön tekerlerin yanakları sen direksiyonu çevirdiğinde taşa veya toprağa denk geliyor çok çevirdiğin zaman. malum bizim kumho lastiklerden kaynaklanıyor yani. biri direksiyonu çevirsin sen in araçtan tekere bak anlarsın. ilahi ihsan ya...

• quote:

Orjinalden alıntı: westbam

selam millet nasılsınız baya zaman oldu forma girmeyeli nasılsınız

ne forması maç mı yapıyon? şaka şaka.. hoşgeldin dostum, nerelerdeydin bea... özlettin kendini..
  • 
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.