Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (736. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • senin ilandaki araba hem km fazla hemde en alt model

aynı donanım ama sıfır sanki

http://www.sahibinden.com/acil_acil_fiyati_dusurdumWQQaXQQ10654089WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2007_model_getz_1_4_otomatikWQQaXQQ10735792WQQpXQQdisplayitem

böyle bi dünya ilan var sahibindende

2 lira fazla ver 0 gibi araba al bence

• dedigim gibi getz alma planim yoktu sadece bulundugum sehirde bu ilani gorunce biraz sicak baktim ancak sanirim getz den vazgectim.
    temiz bir accent bekliyorum.

tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

ffsahin lastiklerini eskitmek istiyorsan gel trabzona benim sürdügüm yerlerde kullan. ben 32000 de degistim lastikleri.

bayburttayım şuan, trabzonun neresine geleyim neresi aşındırır. zigana diyorsan zaten inip çıkıyorum oradan..birde dağ tepe taşlık yol köylere gidiyorum.başka neresi var?

zigana deyince erzurum yolunu anlama. zigana dagının tepesindeki yayla yolları ve meshur köy yollarımız lastiklerinin yeterince yıpranması icin kafi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozden61 -- 21 Eylül 2008; 1:56:34 >
  • Arkadaşlar herkese selam ;
    Bende getz almak istiyorum. Almayı düşündüğüm araba 2005 model 80.000 km de dizel. Malum maddi nedenlerden ütürü.
    Benim ilk arabam olacak alırsam..
    Tavsiye eder misniz. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

ffsahin lastiklerini eskitmek istiyorsan gel trabzona benim sürdügüm yerlerde kullan. ben 32000 de degistim lastikleri.

bayburttayım şuan, trabzonun neresine geleyim neresi aşındırır. zigana diyorsan zaten inip çıkıyorum oradan..birde dağ tepe taşlık yol köylere gidiyorum.başka neresi var?

zigana deyince erzurum yolunu anlama. zigana dagının tepesindeki yayla yolları ve meshur köy yollarımız lastiklerinin yeterince yıpranması icin kafi..

bu sene rizeden elazığa geçerken geçtim oradan yol gayet güzel olmuş asfalt felan

ama köy yollartı malum tabii

bizim köyün yoluda beton sizdede öyledir büyük ihtimal

lastik felan bırakmıyo resmen

yaylayı hiç demiyom kamyon lazım çıkmak için

• quote:

Orjinalden alıntı: shener7

Arkadaşlar herkese selam ;
    Bende getz almak istiyorum. Almayı düşündüğüm araba 2005 model 80.000 km de dizel. Malum maddi nedenlerden ütürü.

maddi durumda olsa şahsen ben almam o aracı

çok az farkına daha düşük km araçlar varken üstelik

http://www.sahibinden.com/kacirmayin_uzulursunuzWQQaXQQ10362192WQQpXQQdisplayitem 18-18.5 bağlanır

http://www.sahibinden.com/2007_dizelll-39000km_deWQQaXQQ5184467WQQpXQQdisplayitem 17-17.5

http://www.sahibinden.com/34_000_kmde_2006_model_getz_gorulmeye_degerWQQaXQQ6904617WQQpXQQdisplayitem 17-17.5

bunlar bikaçı daha çok ilan var böyle

eğer diğer arabayı 12-13e alamıyosan değmez derim ben

benim araçta 2005 model kasko değeri 15.5 lira

gerçi bu paraya vermem ben arabayı ama neyse

• quote:

Orjinalden alıntı: [cLone]::

dedigim gibi getz alma planim yoktu sadece bulundugum sehirde bu ilani gorunce biraz sicak baktim ancak sanirim getz den vazgectim.
    temiz bir accent bekliyorum.

tesekkurler.

zaten farklı segment arabalar

yani accent tarzı araba lazımsa ne yapacaktınki getzi değilmi
  • aslinda farkli segmentte degiller her ikiside B segmentinde fakat birisi Hatchback digeri Sedan.

accentin bagaji zaten cok buyuk degil, rakiplerine gore ufak kalan bir bagaji var. bende ne yapacagim bagaji ufak olacaksa aracta ufak olsun getz alayim dedim. getz in ki cok ufak geldi.

arabada biraz acil lazim oldugundan temiz accent alalim derken 2 ayi buldu, bende bir anda getz i gorunce neden olmasin dedim, sonra vazgectim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: [cLone]::
    iyi aksamlar.
    arkadaslar uzun zamandir araba bakiyorum. almak istedigim model accent admire fakat bir turlu temizini denk getiremiyorum.
    internette dolasirken bir tane getz buldum sizin fikirlerinizi almak istiyorum.
    http://www.sahibinden.com/60_ooo_km_de_2006_model_hyundai_getz_1_4_dochWQQaXQQ7201949WQQpXQQdisplayitem
    arac bu. bu araci accent admire ile kiyaslarsaniz sevinirim. performans, yakit, konfor, donanim ve yedek parca servis giderleri olarak.
    eger alinirsa lpg takilacak, lpg ile uyumu nasildir.
    birde bu modelin donanim secenekleri ve teknik verilerini yollarsaniz sevinirim.

bu benim arabanın aynısının yolcu havayastığı vs. (exp paket) eksik olanı. yani 23.800ytl araç bedeli -900ytl (exp paket fiyatı)-3.500ytl(benzinli dizel farkı)=19.500 ytl o zamanki (2006 yılı) sıfır fiyatı.buna 2 yıllık yıpranma payı (%10+%10) hesaplayalım 19.500-(19.500*%10)=17.550 devamı 17.550-(17.550*%10)=15.800 eder. 2008de geçen yarım yılı da hesap edersek 15.800-(15.800*%5)=15.010 ytl eder.

buna yaptığı kilometreyi hesaplayalım.
    plakasını göremediğimiz veya ruhsatta trafiğe çıkış tarihini göremediğimiz için 2006 yılı ocak ayını dikkate almak lazım. ama 2006 yılında en fazla getzin mart ve nisan ayında satıldığını hesap edersek 2006 mart ayından itibaren bugüne kadar toplam 30 ay geçmiş oluyor.

toplam km (60.000) / ay sayısı (30) = ayda 2000 km.yapar bu da günde 2000/30=67 km. yapar. bu da bu aracın ortalamadan yaklaşık %50-%100 arasında fazla yol yaptığını gösteriyor. yani bu aracın binici arabası değil de şirket arabası olması kuvvetle muhtemel.

şirket araçlarının üstüne binenle inenin belli olmadığını dangoz dangoz kullandıklanı dolayısıyla motorun yıpranacağını ve motor ömrünün az olacağını, vites debriyaj balatası fren ömrü ön takım ve direksiyon konsolunun zangır zangır titreyeceğini,amörtisörlerin erken çökeceğini, lastiklerin yerdeğişiminin (rotasyon) yapılmamış olmasının kuvvetle muhtemel olacağını, v.s. düşünürsek 1000-3000 ytl arası da fiyat iner..

dolayısıyla bu aracın ederi kuvvetle muhtemel 12.000-14.000 ytl arası

16.000 ytlye bunu almaktansa 3.500 ytl daha verip 2009 model veya aynı fiyata çok temiz kullanılmış şirket arabası olmayan 25-40000km.de başka bir araç veya aynısının dizelini almak daha akıllıca olacaktır diye düşünüyorum..

• quote:

Orjinalden alıntı: xiamen

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: xiamen

Dizel getz'im şehiriçinde 6.9 ile 7.2 lt arasında değişen değerlerde yakıyor.

seninki otomatik mi? değilse nasıl beceriyorsunuz bu kadar fazla yakmayı?

İstanbul trafiği dur kalk zaten gideceğim yolun yarısında anca ısınıyor motor. Bu değerler yol bilgisayarını sıfırladıktan sonra yaklaşık 1000 km lik değer. Yol bilgisayarı 7.1 gösteriyor şu anda. Tabi bu 1000 km nin hepsi şehir içi. Araç otomatik değil 60.000 bakımı yeni yapıldı. Enjektörler tıkanmış onlarda değişti. Aracın yakıt sarfiyatını artıracak bir eksisklik yok bence. Sizce çok mu yakıyor?

evet çok yakıyor. bence hava filtrelerini de kontrol et, ayrıca kötü yakıt kullandıysan otomatik mazot püskürten beynin yakıt püskürtme ayarları (değerleri yükselmiş) bozulmuş olabilir o yüzden sugibi içiyor olabilir. birde aracı ilk çalıştırdığında araç 2 dakka rölantide kendi kendine çalışsın yakıtın baya düşer hele kış geliyor önümüz çok daha faydasını görürsün. birde mümkünce aracını şehir içinde gaza ve debriyaja sert basma. yavaş yavaş bas. yakıtın daha da düşer.(birden çiğ yakıtı eksozjan atmaz ve az ve kolay yakar, önünden giden minibüslerin eksozuna bakarsan vites değiştirdiklerinde veya boştan vitese taktıklarında eksozdan ne kadar kara duman ve bazende mavi duman (yağ) yaktıklarını görürsün.

• quote:

Orjinalden alıntı: yuci

xiamen,
    istanbul için bence yüksek değil,
    ş.içi 5,5 dan yukarı çıkmayan arkadaşlar
    istanbul boğazından bir geçseler
    değerlerin ne olduğunu görürler

arkadaşlar pendik köprüden trafiğe takıldım, boğaz köprüsünü geçtim, mecidiyeköye kadar 2.5 saat dur kalk 1.vites 1.5 saati ama gene de 6.5'i geçmedi. (dizel)
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

senin ilandaki araba hem km fazla hemde en alt model

aynı donanım ama sıfır sanki

http://www.sahibinden.com/acil_acil_fiyati_dusurdumWQQaXQQ10654089WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2007_model_getz_1_4_otomatikWQQaXQQ10735792WQQpXQQdisplayitem

böyle bi dünya ilan var sahibindende

2 lira fazla ver 0 gibi araba al bence

katılıyorum jack..

• quote:

quote:

quote:

tabi aşağıya uçmazsak.) allah korusun..

• quote:

Orjinalden alıntı: shener7

Arkadaşlar herkese selam ;

dostum, bu soruya cevap vermeden önce, forumun sondan başlayarak okuyabildiğin kadar mümkün mertebe tüm sayfalarını oku..

ondan sonra alacak olduğun arabanın fiyatını, donanım seçeneklerini kaporta motor v.s. kaza durumu varmı, v.s. ön takımlardan ses geliyormu, direksiyonda sertlik veya titreme varmı gibi şeylerden bahsedersen ayrıntılı cevap verelim, yardımcı olmaya çalışalım.
  • quote:

quote:

xiamen,

arkadaşlar pendik köprüden trafiğe takıldım, boğaz köprüsünü geçtim, mecidiyeköye kadar 2.5 saat dur kalk 1.vites 1.5 saati ama gene de 6.5'i geçmedi. (dizel)

ama yazın 35 dereceyi geçkindi ve klima kapalıydı belki o yüzden sizden az yakmış olabilir. bi de araba boştu.
  • quote:

quote:

xiamen,

ama yazın 35 dereceyi geçkindi ve klima kapalıydı belki o yüzden sizden az yakmış olabilir. bi de araba boştu.
  • mrb arkadaşlar. ben 1 ay önce 30 bin kmde getz aldım. dizel. arabadan çok memnun kaldım ve 1 ayda işlerim dolayısı ile 6000 km yaptım. aldığım zaman yağı filan yeni değişmişti. şöyle kaba taslak baktırdım ustaya sorun yok dedi ve bende 6000 km sorunsuz yaptım fakat ilk günden beri çok fazla yakıt yakıyor. yukarıda arkadaşlar 7 litrelerden bahsediyor ama ben çok sakin kullanımda şehir için 100 kmde 8.5 -9.0 litre görüyorum. hergün şehir dışı 100 km düz yolda 90 km sabit hızla gidip geliyorum 6.2 nin aşagısını göremedim. bende servise gittim ama görünürde bişe bulamadılar. pazartesi aracım 35000 km de olmasına rağmen serviste 30000 bakımına girmediği için bakıma girecek. servisteki usta bana bu bakımdan sonra 4.5 litreye şehir dışı düşeceğini söyledi. bakalım nolcak. bu arada 30000 bakımı için 290 ytl istediler bu fiyat nasıl. bana fazla gibi geldi. bide belki bu fiyattan daha fazla çıkabileceğinide ifade ettiler. iii geceler

• ben dün ankarada 40 bin bakımını 245 ytl ye yaptırdım.arasında pek bi fark olmasa gerek diye düşünüyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: redcheek99

mrb arkadaşlar. ben 1 ay önce 30 bin kmde getz aldım. dizel. arabadan çok memnun kaldım ve 1 ayda işlerim dolayısı ile 6000 km yaptım. aldığım zaman yağı filan yeni değişmişti. şöyle kaba taslak baktırdım ustaya sorun yok dedi ve bende 6000 km sorunsuz yaptım fakat ilk günden beri çok fazla yakıt yakıyor. yukarıda arkadaşlar 7 litrelerden bahsediyor ama ben çok sakin kullanımda şehir için 100 kmde 8.5 -9.0 litre görüyorum. hergün şehir dışı 100 km düz yolda 90 km sabit hızla gidip geliyorum 6.2 nin aşagısını göremedim. bende servise gittim ama görünürde bişe bulamadılar. pazartesi aracım 35000 km de olmasına rağmen serviste 30000 bakımına girmediği için bakıma girecek. servisteki usta bana bu bakımdan sonra 4.5 litreye şehir dışı düşeceğini söyledi. bakalım nolcak. bu arada 30000 bakımı için 290 ytl istediler bu fiyat nasıl. bana fazla gibi geldi. bide belki bu fiyattan daha fazla çıkabileceğinide ifade ettiler. iii geceler

• Aracın 60.000 bakımları yeni yapıldı. Enjektörler tıkanmış onlarda garantiden değişti. Yinede yakıt tüketimi 6,9 lt ile 7,2 lt arasında değişiyor.
    Siz bu yol bilgisayarındaki yakıt tüketim göstergesini ne sıklıkla sıfırlıyorsunuz?

Aracı aldığım kişi her sabah göstergeyi sırıflayıp trafiğe öyle çıkıyormuş. O aracı kullanırken 5,7- 5,8 lt gibi gösteriyordu gösterge. Ama söylediğim gibi her sabah yol bilgisayarını sıfırlayıp öyle çıkıyormuş trafiğe. Ben neredeyse 1000 km dir sıfırlamadım yol bilgisayarını. Aldığım 50 ytl lik Euro dizel yakıtla (17 lt) yaklaşık 240-250 km gidiyorum son 4-5 yakıt alışımda değişen birşey yok aşağı yukarı aynı değerler.

Sizce çok mu yakıyor? Yol bilgisayarını hangi sıklıkta sıfırlamalıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: redcheek99

mrb arkadaşlar. ben 1 ay önce 30 bin kmde getz aldım. dizel. arabadan çok memnun kaldım ve 1 ayda işlerim dolayısı ile 6000 km yaptım. aldığım zaman yağı filan yeni değişmişti. şöyle kaba taslak baktırdım ustaya sorun yok dedi ve bende 6000 km sorunsuz yaptım fakat ilk günden beri çok fazla yakıt yakıyor. yukarıda arkadaşlar 7 litrelerden bahsediyor ama ben çok sakin kullanımda şehir için 100 kmde 8.5 -9.0 litre görüyorum. hergün şehir dışı 100 km düz yolda 90 km sabit hızla gidip geliyorum 6.2 nin aşagısını göremedim. bende servise gittim ama görünürde bişe bulamadılar. pazartesi aracım 35000 km de olmasına rağmen serviste 30000 bakımına girmediği için bakıma girecek. servisteki usta bana bu bakımdan sonra 4.5 litreye şehir dışı düşeceğini söyledi. bakalım nolcak. bu arada 30000 bakımı için 290 ytl istediler bu fiyat nasıl. bana fazla gibi geldi. bide belki bu fiyattan daha fazla çıkabileceğinide ifade ettiler. iii geceler

30.000 bakımında aracın nelerine bakıldığını yazarsan çok sevinirim...

benimde araç şu an 30.040km de..benimde bu aralar yaptırmam gerekiyor fakat ben serviste yaptırmayacam..çok para alıyorlar..birde ben 2.el aldğım zaman bi önceki sahbibi 20.000 bakımını serviste yaptırmamış, ayrıca 3 yılınıda geçtiği için araç kafadan garanti kapsamı dışında..tahmin ettiğim gibi çok para istemişler 290 bence çok fazla...
    salıcakla..

edit:senin araç dizel miş yeni fark ettim..bu yüzden 290 az yada çok bilemiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi audioslave -- 22 Eylül 2008; 12:43:17 >

• 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.