Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizde 2005 de aldık henuz 42,43 bın olmak uzere sınıfındakı bı cok arabaya gore benzınlı dahıl hızlanması daha kolay helekı chıp tunıng yapılınca tadından yenmıyo 100 km yı gecınce durmuyo olayıda tamamen kullanmayan ınsanların işguzarlıgı bence gayet ıyı ve guzel yavaslıyo hatta bana gore frenaj cok ıyı dıyebılırım
    secım ve karar sızın ama ben olsam 110 luk getz alırdım ve chıp yaptırırdım zaten getz imi sattıgım zaman 110 luk alıcam
  • avantajları ve dezavantajlarına gelınce
    sorunsuz bı arac
    bakımları duzenlı yapılınca sızı uzucegınıde sanmıyorum
    garantıye gelınce bu gune kadar basım agrımadı bıkere mazot pompası degıstı oda garantıden baska herhangıbı bı sıkıntı yasamadım

c3 e gelınce kullanmadım bısey dıyemem ama hosuma gıden bı araba
  • 200 krs yakıyo ve devırlı kullanımda + klima açık
  • üstad c3 'ün sorunlarını hiç duymamışsın.araba dergisinde görmüştümde şase ve motora iyi baktırmak gerekiyordu.c3'ün 92 beygir olanında motor ve turboyu kesin kontrolden geçmesi gerekiyor diyordu.arabam.com ya da araba dergilerinde görmüştüm.
    üstad bu 2 araç aynı sınıfta ve c3 2004 model ve getz de tahminimce 2006 ya da 2007 model olacaktır.c3 az kullanılmış bile olsa eski araba.yani bi getz kullanıcısı olarak düşünme beni ama aynı sınıfta nerdeyse kafa kafaya olan 2 araçtan ucuz olanını alırıdım.tabi c3'ün yalıtımı daha iyi olabilir ama ondan iyi olduğu anlamına gelmez.istersen sana benim 2006 getzimi satayım.abs vs var.Ben Ankaradayım.umarım yardımcı olmuşumdur
  • Bizim arabamız 9000 kmde neredeyse 1 sene olacak düz yolda giderken 3. ve 4. viteste 2500 civarında depriyaja basmadan ayağını gazdan cekince titreme oluyor bu normal mi.Bu her arabada böylemidir?Sizde farkettiniz mi bunu.
  • Sert amotisör olması daha iyi diyorlar bu ne kadar doğru acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

Merhaba arkadaşlar. 2 araç arasında kaldım. 1. 2004 c3 1.4 Hdi 92 Hp. full + cam tavan 2. ise malum 2005 - 2007 dizel sunrooflu getz. Getz için yok kore malı yok parça sıkıntısı çekersin yok garantisi sözde 5 yıl garanti. hiç bir parçayı sokmuyorlar. Kaza yaptığında çıkamazsın vs. vs. Fransız arabası daha iyidir. Getz dizelde olsa çok yakıyor diyorlar. Ayrıca içeri aşırı ses alıyormuş ve 100 Km yi geçtiğinde durulamayacak hale geliyormuş. Bu söylentiler doğrumu ? Bunun en iyi cevabını siz kullananların vereceğini düşündüğüm için buraya yazdım. Alacağım arabaya en az 3 yıl binmek zorundayım. Sizce getz alsam 3 yıl götürürmü + satarken elimde kalırmı ?

Teşekkürler...

fazla uzatmadan getz al derim

eğer diğer tercihin c3 olmasaydı bi kıyaslama yazardım ama c3le getzi kıyaslamam açıkçası

• quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Bizim arabamız 9000 kmde neredeyse 1 sene olacak düz yolda giderken 3. ve 4. viteste 2500 civarında depriyaja basmadan ayağını gazdan cekince titreme oluyor bu normal mi.Bu her arabada böylemidir?Sizde farkettiniz mi bunu.

böyle bişeyin normal olması imkansız bence
  • quote:

Bizim arabamız 9000 kmde neredeyse 1 sene olacak düz yolda giderken 3. ve 4. viteste 2500 civarında depriyaja basmadan ayağını gazdan cekince titreme oluyor bu normal mi.Bu her arabada böylemidir?Sizde farkettiniz mi bunu.

kompresör etkisi ile aniden öne yığılması normal olabilir,
    ama titreme nasıl oluyorki
  • Aynen debriyajı hemen cektiğinizde olurya o şekil.Gazdan ayağınızı cabuk cekerseniz titriyor.Yavaş yavaşta çekseniz yine belli oluyor.Bunu sürekli yapmıyor ama.
    Birde araçta sanki 1 vitesten 2 vitese gecerken sorun var gibi.
    Diğer vitesler daha kolay geçiyor .Bunu forumdan arkadaşta söylemişti.1.vitesten 2 ye geçtiğimde bazen boşta arabanın motor sesi duyuluyor bazen duyulmuyor.Sadece 1 den 2 ye gecerken alışamadım diğer viteslere gecişte vites attığın bile belli olmuyor.Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 9 Ağustos 2008; 20:24:02 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 9 Ağustos 2008; 20:35:19 >
  • Sert amortisörün avantajı konfordan ödün verilerek virajı daha güvenli geçme kapasitesi demektir.
    quote:

Sert amotisör olması daha iyi diyorlar bu ne kadar doğru acaba?
  • Bence bu tip problemler özellikle sabah saatlerinde motor sogukken olabiliyor.1.'den 2.'ye gecişlerdeki durum sadece motora yeterli devir kazandırmadıgımda olabiliyor.
    Bir keresinde kendi arabamı bir akrabama verdim kullansın diye.Aynen bahsettin olayları o da ilk başlangıçta yaptırdı.
    quote:

Aynen debriyajı hemen cektiğinizde olurya o şekil.Gazdan ayağınızı cabuk cekerseniz titriyor.Yavaş yavaşta çekseniz yine belli oluyor.Bunu sürekli yapmıyor ama.
    Birde araçta sanki 1 vitesten 2 vitese gecerken sorun var gibi.
    Diğer vitesler daha kolay geçiyor .Bunu forumdan arkadaşta söylemişti.1.vitesten 2 ye geçtiğimde bazen boşta arabanın motor sesi duyuluyor bazen duyulmuyor.Sadece 1 den 2 ye gecerken alışamadım diğer viteslere gecişte vites attığın bile belli olmuyor.Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Bir ay önce şöyle bir şeyle karşılaştım.Düz yolda 2. vites gidiyorum arabadan kaldır kuldur carpma sesleri geldi.Arkama baktığımda büyük bir taş düştü yere.Tekerin iç kısmının içine giripde düşmüş olabilirmi.Bazen köy yolunada gidiyorum.

Demin gelirken hafif müzik açıktı tam olarak duyamadım ama hemen hemen yukarıda yazdığım olaya benzer bir ses duydum.Yolda birşeyide ezmedim.O ses çıktıgı zaman yoldan yürüyen 2 kişi aracıma baktı yani onlarda duymuş olmalı bu sesi.bu sefer geri döndüm taş fln bulamadım bu ses neydi anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 10 Ağustos 2008; 0:41:27 >
  • Arkadaşlar bende 2006 model yeni kasa getz var. 2006da alındı araç. Yaklaşık 1.5 yıl normal müzik tesisatı vardı. Sonradan jbl 75.2 amfi jbl gt5 subwoofer ve pioneer 6950 tesisat aldım ve kurdurdum. 6 ay'dır aracımda ve devamlı kullanıyorum. Durduğu yerde ve çalışmadığında müzik dinlemiyorum çalıştırdığımda veya yola çıktığımda dinliyorum. Ancak son 3 haftadır bir olaydır gidiyo. Ses 62ye kadar açılıyor bende 30 filan yaptığımda sert bass çalarken tık diye amfi korumaya geçiyor ve yine düzelip aynı şey oluyor. Tesisatçıya götürdüm ayarllarından dedi. Düzeltti ama yüksek seslerde yine yaptı. Servis akünün bitmek üzere olduğunu söyledi. 2 yılda 55 amper akü biter mi?. Sizin aküleriniz ne kadar zaman gitti veya ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Capiton_

Arkadaşlar bende 2006 model yeni kasa getz var. 2006da alındı araç. Yaklaşık 1.5 yıl normal müzik tesisatı vardı. Sonradan jbl 75.2 amfi jbl gt5 subwoofer ve pioneer 6950 tesisat aldım ve kurdurdum. 6 ay'dır aracımda ve devamlı kullanıyorum. Durduğu yerde ve çalışmadığında müzik dinlemiyorum çalıştırdığımda veya yola çıktığımda dinliyorum. Ancak son 3 haftadır bir olaydır gidiyo. Ses 62ye kadar açılıyor bende 30 filan yaptığımda sert bass çalarken tık diye amfi korumaya geçiyor ve yine düzelip aynı şey oluyor. Tesisatçıya götürdüm ayarllarından dedi. Düzeltti ama yüksek seslerde yine yaptı. Servis akünün bitmek üzere olduğunu söyledi. 2 yılda 55 amper akü biter mi?. Sizin aküleriniz ne kadar zaman gitti veya ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?...

benim akü 30. ayda bitmişti.yani 2.5 senede.akü bitebilir 2 yılda da 5 yılda da.uzun yol bunu etkiliyor.şehiriçinde kullananlarda çabuk bitiyor.ben günde 25 km yaptığımı varsayarsak sürekli müzik dinlediğimi de düşünürsek gayet doğaldı.bundan önceki areacımda 5 yıl gitmişti.tamamen kullanımla alakalı.bem getzimin aküsünü 70 veya 80 olarak değiştirmiştim.daha büyük al aküyü değiştirirken

• quote:

Orjinalden alıntı: Capiton_

Arkadaşlar bende 2006 model yeni kasa getz var. 2006da alındı araç. Yaklaşık 1.5 yıl normal müzik tesisatı vardı. Sonradan jbl 75.2 amfi jbl gt5 subwoofer ve pioneer 6950 tesisat aldım ve kurdurdum. 6 ay'dır aracımda ve devamlı kullanıyorum. Durduğu yerde ve çalışmadığında müzik dinlemiyorum çalıştırdığımda veya yola çıktığımda dinliyorum. Ancak son 3 haftadır bir olaydır gidiyo. Ses 62ye kadar açılıyor bende 30 filan yaptığımda sert bass çalarken tık diye amfi korumaya geçiyor ve yine düzelip aynı şey oluyor. Tesisatçıya götürdüm ayarllarından dedi. Düzeltti ama yüksek seslerde yine yaptı. Servis akünün bitmek üzere olduğunu söyledi. 2 yılda 55 amper akü biter mi?. Sizin aküleriniz ne kadar zaman gitti veya ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?...

55 değil 45 orj akü. bizimki 45 amper en azından. 2006-2007 kışta süperdi fakat 2008 kışında çok zorluk çıkardı.gerçi çok soğuktu sürekli -20 -30 arasındaydı hava. akü donuyordu. bitiyordu.marş falan basmıyordu. hava biraz ısınınca gidiyordum marş basıyordu.sonra da çalışıyordu vs vs..

amfiden sonra aküden çok akım çekmiş olabilir. bu yüzden akü ya zayıflamıştır ya bitmek üzeredir.

bu arada, 1. vitesten 2.vitese geçerken araba silkeliyor diyen arkadaşa ithafen,
    hocam, geçişte debriyajı yavaş bırak ve hafiften gaz ver. ben de ilk zamanlarda çok titretirdim ama 6 aydır kullanıyorum ve en fazla 5 kere titremiştir bu süre zarfında..

3. ve 4. vitesler için birşey diyemeceğim. 2006 da almıştık hiç karşılaşmadık böyle birşeyle. servise git bence.

benim geri vites zırt pırt atıyor arkadaşlar. tam oturmuyor diyor bazıları ama ben özellikle tam oturtuyorum. 1 sn hareket ediyor araç ve gıjjjjj diye ses geliyor gitmiyor daha :) gerçi geçen ay servise götürmüştüm motordan gelen ses için,vites atıyor da demiştim,yaptıklarını söylemediler ama 1 aydır atma olmadı.

• Getz'ime Garanti Bankasının kampanyası dahilinde (%50 indirimli-100 Y'ye) SONAX'tan boya koruma ve bakım yaptıracağımı yazmıştım. Cumartesi sabah arabayı teslim edip akşama doğru 4'te teslim aldım. Valla gözlerime inananmadım, araba pırıl pırıl parlıyordu. 2,5 yıl önce Hyundai'den ilk teslim aldığım zaman bile bu kadar parlamıyordu Dıştan görünüşü sıfır araba gibi oldu. Bu arada 2 gündür dikkat ediyorum araba toz da tutmuyor artık. Eskiden yıkayıp getirince, evin önünde 1 gün bekledikten sonra tozlanıp kirleniyordu. Bu boya koruma cila işlerinden sonra şimdi hala pırıl pırıl tozsuz duruyor. Parlaklığı yanındaki diğer arabalar arasında bariz belli oluyor. Ben bu SONAX'tan çok memnun kaldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Getz'ime Garanti Bankasının kampanyası dahilinde (%50 indirimli-100 Y'ye) SONAX'tan boya koruma ve bakım yaptıracağımı yazmıştım. Cumartesi sabah arabayı teslim edip akşama doğru 4'te teslim aldım. Valla gözlerime inananmadım, araba pırıl pırıl parlıyordu. 2,5 yıl önce Hyundai'den ilk teslim aldığım zaman bile bu kadar parlamıyordu Dıştan görünüşü sıfır araba gibi oldu. Bu arada 2 gündür dikkat ediyorum araba toz da tutmuyor artık. Eskiden yıkayıp getirince, evin önünde 1 gün bekledikten sonra tozlanıp kirleniyordu. Bu boya koruma cila işlerinden sonra şimdi hala pırıl pırıl tozsuz duruyor. Parlaklığı yanındaki diğer arabalar arasında bariz belli oluyor. Ben bu SONAX'tan çok memnun kaldım.

bu kampanyadan bahseder misiniz biraz? sivas'ta yapan yer bulsam yaptırırım hemen.. ama bu kadar parlaklık mahallede çok dikkat çeker. zaten bu halini bile çekemeyen bir sürü insan var , o zaman çıldırırlar herhalde

• quote:

Orjinalden alıntı: denizza

quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Getz'ime Garanti Bankasının kampanyası dahilinde (%50 indirimli-100 Y'ye) SONAX'tan boya koruma ve bakım yaptıracağımı yazmıştım. Cumartesi sabah arabayı teslim edip akşama doğru 4'te teslim aldım. Valla gözlerime inananmadım, araba pırıl pırıl parlıyordu. 2,5 yıl önce Hyundai'den ilk teslim aldığım zaman bile bu kadar parlamıyordu Dıştan görünüşü sıfır araba gibi oldu. Bu arada 2 gündür dikkat ediyorum araba toz da tutmuyor artık. Eskiden yıkayıp getirince, evin önünde 1 gün bekledikten sonra tozlanıp kirleniyordu. Bu boya koruma cila işlerinden sonra şimdi hala pırıl pırıl tozsuz duruyor. Parlaklığı yanındaki diğer arabalar arasında bariz belli oluyor. Ben bu SONAX'tan çok memnun kaldım.

bu kampanyadan bahseder misiniz biraz? sivas'ta yapan yer bulsam yaptırırım hemen.. ama bu kadar parlaklık mahallede çok dikkat çeker. zaten bu halini bile çekemeyen bir sürü insan var , o zaman çıldırırlar herhalde

2008-Temmuz MTV'sini Garanti internet şubesi veya Cep şubesinden yatıranlara %50 indirim yapıyorlar. Normalde 200 liralık bir işlem. Boya temizleme, kılcal ve ufak çizikleri gidermek, boya koruma, cilalama ve araç temizliği gibi işemler yapıyorlar. 6-7 saat süren bir işlem.

• 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.