Şimdi Ara

ANKARA'YI BİLENLER...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
23.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taksi şart değil. kızılaya inince Güvenpark tarafından Atakule yazan otobüslere bin. Mesala 413 nolu otobüse binebilirsin hem kartlısı hem de kartsızı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

Cok fena hort yaptim arkadaslar. Is icin bu aksam ankaraya gidecegim. aksam 8da otobusum var gece 2-3 gibi varir dediler. O saatte metrolar kapali oluyor. batikente nasil gidebilirim? taksi harici..

ankarada ulasim sikinti zaten. istersen kizilayda ol saat 23.30 u gectikten sonra ya taksi ya korsan taksi ya da otostopla gidersin. baska arac yok. taksi pahali olur diyosan korsan taksi bul bence ya da sabah 6 ya kadar astide bekleyip ankaray sonra metroyla gidebilirsin
  • Aurorax kullanıcısına yanıt
    peki hocam korsan taksiyi nerden bulacagim? Onlarin belli duraklari vardir diye tahmin ediyorum. Asti civarinda var mi?

otostop ile ogrencilik yillarimda yapmisligim oldu da, suanda yollari bilmiyorum/hatirlamiyorum. O yuzden otostop cekmekle ilgili sikinti olur.. Taksi tutsam ne kadara götürür?

İ. Melih Gökçek Avrupanın başkenti diye övünüyor... bu mu yani?
  • Herkese merhaba ;

Arkadaslar çarşamba sabahı 7 gibi eşimle otobüsten inip Ankara otogarında ( AŞTİ yanlış bilmiyorsam) olacagız. Cinnah'ta 11 de doktor randevumuz var.

Ankarayı bilmiyorum soRularıma gülmeyin lütfen

1. Otogardan Kızılay' a metro vardır sanırım, dogrumu?

2. Kızılayda nerde kahvaltı edilir ? Tost cayda olur tabiki ama temiz bir yer varsa kahvaltıdaha iyi fikir..

3. Son olarak 17 de otobüse binip döneceğiz bu yüzden 12-16 saatleri arası boşuz ne yapalım, nereye gidelim zaman gecirmek için? Hava nasıl bu arada? ( Mersinde hala tişört giyiyorum cogu zaman desem )

HERKESE TESEKKÜR EDERİM :))

• Hava soğuk, yağmurlu geçiyor bu kış Ankarada, bugün biraz açık gibiydi ama belli olmuyor, sadece tshirtle gelmeyi aklından çıkar.

1. Aştiden Kızılaya metro var, daha doğrusu adı Ankaray. (Metro biletiyle Ankarayınki aynı bu arada)
    2. Kahvaltı edecek yer bulma sorunun olmayacak merak etme

NOT: Cinnah'ta dikkatli olun
  • 1-evet vardır
    2-7 sene anakarada okudum kızılayda adam gibi yiyecek satan bi yer görmedim.
    3-hava en iyi ihtimalle soğuk olur :) . cinnaha gitmişken oralarda kalın derim.tunalı caddesi iyidir.
  • 1- evet var aştiden kızılay a, adı da Ankaray. gişelerden kart almanız gerekiyor binmek için görürsünüz zaten

2- Kızılay da gönlünüze hoş gelen pek çok yer olur. Mado olur, küçük cafeler var oralar olur. Karanfil sokakta bulabilirsiniz, karanfil sokak nere derseniz, kızılay a gelince levhaları takip edin yerin altındayken ordan çıktıksan sonra dümdüz devam edin merdivenleri çıkın dost kitabevini görürsünüz ister aynı dümdüz yolda devam edin, yada 1 üst sokaktaki benim zamanında çok gittiğim Cafemiz var orası güzeldir.

3- ankara dünyanın en sıkıcı memleketlerinden biridir, kızılayda oturup laflamaktan başka pek bir çare yok.

hava buz gibi gayet soğuk.
  • cevaplar süper tesekkürler diğer fikirlerede acığım...
  • Kızılayda ORMANCI diye bir yer var,2 sene kadar orda kahvaltı yaptım gayet de güzel olurdu poaçası flan.Tabi gerçek anlamda bi kahvaltı yapcaksanız önermem,önerebilceğim bir yer yok ama atıştırmalık gibisinden bir yer ararsanız uygun olabilir.
    4 Saat de Karum AVM de gezebilirsiniz zaman öldürmek için,cinnaha da yakın olur.Yada atakuleyi görebilirsiniz...
  • Ankamall cinnaha uzak mı arkadaslar 4 saat için gidilebilir mi, maksat zaman gecsin dolasalım bi yemek yiyelim işte.. Nasıl gidilir?
  • uzak sayılır, metroya binip gideceksin döneceksin bence hiç gitme
  • 1-Var..
    2-Bir sürü cafe var aç kalmazsın :)
    3-Panora'ya gidebilirsin,Cinnah'a da yakın sayılır...Hava soğuk...
  • Ankamall cinnaha uzak fakat aştiye çok yakın.
    Aslında mantıklı olabilir Ankamallde zaman geçirip ordan 10-15 dakikada aştiye geçebilirsiniz...
  • Alışveriş merkezi dersen Karum'a git.
  • Chimaerane arkadasın dediği mantıklı aslında, zaten aştiye gideceğiz 17:00 da otobüsümüz kalkıyor mersine. Bu durumda 12-13 arası Kızılayda dolasıp sonra 13 te Kızılay'dan Ankamall'e gitmek ( ne kadar sürer? ) 13-16 arası Ankamall. 16 da Ankamallden cıkıp aştiye gitmek???

Bana mantıklı geldi sizce? ( Alişveriş yapmayacagız zaten ya maksat dolasalım zaman gecsin bide yemek yeriz taam işte, maksat otobüse geç kalmadan zaman geçirmek )
  • otogardan hafif raylı taşıma sistemi var, kızılaya onunla geçilebilir.

kızılayda çok da güzel mekanlar yok. 1 yıldır da ankaraya gitmedim.
    yüksel caddesi, konur sokak tarafları abdurrahman çelebilidr, sakarya caddesini tercih etme.
    mado da olabilir.
    ama benim tavsiyem tunalı taraflarını tercih edin, kuğulupark kenarında 1-2 mekan var.

cinnah caddesine 188 numaralı oran sitesi otobüsü gidiyordu galiba, 413 numaralı altınpark-çankaya otobüsü de gidiyor olmalı.
    413 çok sık geçer.
    etlik-atakule arabası da var o da geçer.

ankara'da gezilecek yer aslında vardır, tek başınaysan sıkılırsın, yoksa sıkılmazsın.
    tunalı taraflarında dolaşılabilir.
    ya da oran sitesinde panora alışveriş merkezi var, cinnahtan 10 dakika sürmez.
    ama ankaraya gelmişken, akşam üzeri soğuk havada yüksel caddesi taraflarını dolanmayı çok severim.
    kestane kokusu, nohut pilavcılar, kenarda gitar çalan muhalif kişilikler :)
    oranın havasını hiçbir yere değişmem ben.

• hocam sen 11 de doktordan çıkınca doğrucaa ankamall'a git. zaten hava soğuk ankarada fazla gezecek biyer yok. zaten ankamall ile aştinin arası 5 dk. cinnahtan ankamallde 15-20 dk
  • cinnah daire 22 miydi ne bayırın başındaki taksiciye sormuştuk adam gülmeye başlamıştı,napıcaksınız orda
    baya bilinen biriydi galba asker ağa olunca naparsınız mecbur

7 sene oldu nasıl gidilir bilmem cinnah deyince böle kısa bi maceramız geçmişti
  • AnkaMall'den direk otobüs var mı AŞTİ'ye?
  • Kızılay'da Güvenpark'taki otobüs duraklarının karşısında Rana diye bi kafe var.Orda kahvaltı edebilirsiniz,tavsiye ederim.
    Ama Cnnah'a gidecekseniz orda da yer bulmak hiç zor değil.Hatta Kızılay'dakilerden daha nezih mekanlar var
    AŞTİ'ye gitmeden önce de Ankamall'ü gezmek mantıklı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.