Şimdi Ara

Aldığım aracın km'siyle oynanmış..!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
5
Favori
37.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.el araç alacak arkadaşlar özellikle okurlarsa iyi olur.

Aracı 1.5 ay önce tanıdığımız galericiden aldım araç 79.000 kmde idi.Aracı servise baktırdım.Servis kayıtlarında en son 40.000 kmde bakıma geldiği gözüküyordu tarih ile aradaki km farkı normal olduğundan şüphelendirici bir durum yoktu.
    Dün şans eseri aracın plakalıklarındaki servis isminden(özel servis) aracın bakım yapıldığı servisi aradım.Amacım aracın en son kaç kmde bakıma geldiği ve benim hangi bakımları yaptırmam gerektiğini öğrenmekti.Servisdeki arkadaşa aracın plakasını söyledim ve bana aracın en son 127.000 kmde bakıma geldiğini söyledi ve ben o an aracın kmsiyle oynandığını anladım ve gerçekten sinir bozucu bir durumdu.Kendimi enayi yerine koyulduğumu hissettim.Hemen aracı aldığım galeriyi aradım durumu anlattım.Galerici tanıdık olduğu için oda çok şaşırdı ve aracı aldığı kişiyi aradı.Aracı satan bir polismiş ve galerici tanıdığım olayı anlatmış,sıkıştırmış ve saygıdeğer polis mensubu kişide sonunda herşeyi itiraf etmiş.Aracı geri veriyorum ve paramı geri alıcam.Bu olayın karşıma çıkması tamamen şans eseri ama çıkmayadabilirdi ve ben 50.000 km kilometresi düşürülmüş bir araca binecektim ve ileride sattığımda alan kişi durumu öğrenseydi ben yapmadığım birşeyden dolayı suçlu duruma düşecektim.

2.el araba alıcak arkadaşlar mutlaka aracın hangi serviste bakım yapıldığını sorsun ve o servisle görüşmeden araç almasın.Böyle bir sahtekarlığı bir polis memuru bile yapabiliyorsa ben artık herkezden şüphelenirim.iyi forumlar...

• neyse ki atlatmıssınız.artık km oynamak sahtekarlık olarak algılanmıyor ne yazıkkı.forumda bile yüzsüzce bizde yaptık diyen tipler mevcut. vicdan olmayınca her sey mubah oluyor.
  • Galerici tanıdığınız sizin yanınızdamı konuştu aracın sahibi ile?
  • geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin
    ben 50.000 km kilometresi düşürülmüş bir araca binecektim ve ileride sattığımda alan kişi durumu öğrenseydi ben yapmadığım birşeyden dolayı suçlu duruma düşecektim.

İşte olayın can alıcı noktası bu, böyle kansız insanlar yüzünden böyle utanç verici bir duruma düşüp hak etmediğiniz bir tavırla karşı karşıya kalabilirdiniz...

Belki de galerinin tanıdık olmasından dolayı çok araştırmadınız bilmiyorum ama 2. el araç alacaklara önerim kesinlikle aracın gittiği söylenen bütün servisleri arayıp tüm bakım tarihlerini ve o bakımlarda nelerin değiştiğini öğreniniz böylece bakım süreleri ve periyodik değişmesi gereken ekipmanlar arasında çelişkili bir durum var mı anlayabilirsiniz.

Tekrardan geçmiş olsun, polis şahsiyetine de buradan en içten(!) dileklerimi iletirim..

• 2. el araç almak, bu sahtekarlar yüzünden kumara dönüştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaRLooT

Galerici tanıdığınız sizin yanınızdamı konuştu aracın sahibi ile?

Evet yanımda aradı.İstersen çağırayım kendisini dedi yok dedim yüz yüze gelmek istemediğimi söyledim.Çok pişmanmış yaptığı yanlıştan çok üzüntü duyuyormuş.Tanıdığımız bir savcıya olayı anlattım eğer ıspatlarsanız görevinden dahi olur dedi.bu olayın tamamen dolandırıcılık olduğunu söyledi
  • Valla siz sanliymisniz gecmis olsun.

Arkadaslar en son bakima 50000 km de 2007 temmuzda giren 2004 model bir aracin km si aldigimda 2009 subatta 64000 km deydi. Kulanici bayan yaklasik 20 ay gibi surede 14000km yapilmis gorunuyor.

Ne dersiniz bende katakulleye gelmis olabilirmiyim. Sahibi bayan Kibrista calisiyordu dolayisiyla fazla kullanimi olmamis, araci galeriye vermis bende onlardan aldim. Ruhsat bayanin uzeineydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Valla siz sanliymisniz gecmis olsun.

Arkadaslar en son bakima 50000 km de 2007 temmuzda giren 2004 model bir aracin km si aldigimda 2009 subatta 64000 km deydi. Kulanici bayan yaklasik 20 ay gibi surede 14000km yapilmis gorunuyor.

Ne dersiniz bende katakulleye gelmis olabilirmiyim. Sahibi bayan Kibrista calisiyordu dolayisiyla fazla kullanimi olmamis, araci galeriye vermis bende onlardan aldim. Ruhsat bayanin uzeineydi.

Fazla kurcalamamak sizin için hayırlı olur çünkü almışsınız artık. Aksi bir durum zuhur ederse üzülürsünüz.
  • Öncelikle geçmiş olsun.
    Bir polisten beklemezdim bunu çok şaşırdım sonuçta onlar bizim can ve mal güvenliğimizi sağlıyolar
    Yazık ne hale geldi milletimiz kimseye güvenemiyecez artık
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ShaRLooT

Galerici tanıdığınız sizin yanınızdamı konuştu aracın sahibi ile?

Evet yanımda aradı.İstersen çağırayım kendisini dedi yok dedim yüz yüze gelmek istemediğimi söyledim.Çok pişmanmış yaptığı yanlıştan çok üzüntü duyuyormuş.Tanıdığımız bir savcıya olayı anlattım eğer ıspatlarsanız görevinden dahi olur dedi.bu olayın tamamen dolandırıcılık olduğunu söyledi

Polis amca ne yapsın "2000 TL" maaş ile geçinemiyor demek ki. Garibanın, 500 - 1000 TL'sine göz koymuş ! Günün birinde o keserin bir gün kafasına vuracağını hesap edemeyecek kadar aciz ! Bin kere yazıklar olsun !

• En güzeli 0 almak..Son günlerde böyle şeylerle çok karşılaşıyoruz duyuyoruz..
  • quote:

Her az km'li araçtan da şüphelenmemek gerek. Örneğin 2006 Ocak Ayında sıfır km aldığımız araç şuan 29000 km'de. 1994 - 2006 yılları arasında bir defa bile gitmediğimiz Trabzon'a ailevi bazı durumlar dolayısı ile 2006 - 2009 arasında üç defa gidildi (İstanbul - Trabzon). Yani bu uzun yol olmasa daha da düşük olacaktı km.

• quote:

2.el araç alacak arkadaşlar özellikle okurlarsa iyi olur.

Aracı 1.5 ay önce tanıdığımız galericiden aldım araç 79.000 kmde idi.Aracı servise baktırdım.Servis kayıtlarında en son 40.000 kmde bakıma geldiği gözüküyordu tarih ile aradaki km farkı normal olduğundan şüphelendirici bir durum yoktu.
    Dün şans eseri aracın plakalıklarındaki servis isminden(özel servis) aracın bakım yapıldığı servisi aradım.Amacım aracın en son kaç kmde bakıma geldiği ve benim hangi bakımları yaptırmam gerektiğini öğrenmekti.Servisdeki arkadaşa aracın plakasını söyledim ve bana aracın en son 127.000 kmde bakıma geldiğini söyledi ve ben o an aracın kmsiyle oynandığını anladım ve gerçekten sinir bozucu bir durumdu.Kendimi enayi yerine koyulduğumu hissettim.Hemen aracı aldığım galeriyi aradım durumu anlattım.Galerici tanıdık olduğu için oda çok şaşırdı ve aracı aldığı kişiyi aradı.Aracı satan bir polismiş ve galerici tanıdığım olayı anlatmış,sıkıştırmış ve saygıdeğer polis mensubu kişide sonunda herşeyi itiraf etmiş.Aracı geri veriyorum ve paramı geri alıcam.Bu olayın karşıma çıkması tamamen şans eseri ama çıkmayadabilirdi ve ben 50.000 km kilometresi düşürülmüş bir araca binecektim ve ileride sattığımda alan kişi durumu öğrenseydi ben yapmadığım birşeyden dolayı suçlu duruma düşecektim.

2.el araba alıcak arkadaşlar mutlaka aracın hangi serviste bakım yapıldığını sorsun ve o servisle görüşmeden araç almasın.Böyle bir sahtekarlığı bir polis memuru bile yapabiliyorsa ben artık herkezden şüphelenirim.iyi forumlar...

Bu çok tipik bir 60-70 bin km vakası. Dikkat edin km'si düşürülen arabalar her zaman 60 ve 70 binli km'lere ayarlanır. Bu psikolojik bir sınırdır. Kimse'nin bu sayılardan şüphelenmek aklına gelmez. Birisi gidip 10 yaşındaki bir arabanım km'sini 20 bine ayarlasa hepimiz yuh artık deriz, ama 79 bin olunca ortak yorum "hımm demek ki fazla binmemiş" olur. Siz siz olun eğer ikinci elde aldığınız bir aracın km sayacında 60 ya da 70 binli bir sayı varsa mutlaka araştırın. Özellikle araç şirket aracıysa.

• geçmiş olsun mağduriyetinizin giderilmesi sevindirici en azından
  • İlk olarak geçmiş olsun gerçekten üzüldüm.
    İnanmıcaksınız bu aralar bu km düşürme işi çok sık yaşanıyor.Bazı istisna galeriler dışında.
    Bence 2.el alınacaksa bir araç sahibiyle birlikte servise gidip baktırmak.
    Ben olsam büyük galerilerden bile araç almam.Neden die sormayın öle işte.
    Tekrar geçmiş olsun yha çok sinirlendim şimdi.:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

geçmiş olsun mağduriyetinizin giderilmesi sevindirici en azından

Çok şükür mağduriyetimi gideriyorlar.Yoksa gerçekten o araca birdaha nasıl binerdim bilmiyorum.Artık mahkeme avukat gider gelirdik.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

geçmiş olsun mağduriyetinizin giderilmesi sevindirici en azından

Çok şükür mağduriyetimi gideriyorlar.Yoksa gerçekten o araca birdaha nasıl binerdim bilmiyorum.Artık mahkeme avukat gider gelirdik.

tabiki önemli olan insanın içine sinmesi yoksa her direksiyona geçtiğinizde aklınıza gelip sıkılacaktınız birde mahkemelerin uzun sürmesi falan çok yorulacaktınız şu an için hakkınızda hayırlı olmuş
  • Kmye bakıldığında gözüken değer direksiyon ve pedallar tarafından da onaylanmalıdır.İlk dikkat edilmesi gerek parçalardır.Direksiyon pahalı bir parçadır en az 500 liradan başladığını biliyorum.Sonra aracın alt takımı ve malzeme takırtısıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vakkas.

quote:

Fazla kurcalamamak sizin için hayırlı olur çünkü almışsınız artık. Aksi bir durum zuhur ederse üzülürsünüz.

Uzülecek bir durum yok. Kaportaci ve boyaci arkadaslar var zaten bunlar pazarlik etti biri boyasina digeri kaportasina bakti. Yetkili servis en son bakima ne zaman girdigini soyledi ve bizim aldigimiz km ile dogru orantiliydi. Onceki sahibi hakkinda bilgi sahibiyiz ve en son Opel servisindeki tandiklarda tamam dir dediler. Bu kadar seyden sonra da bisey cikarsa yapana adama helal olsun demek duser. Hadi diyelim cikti uzulecek bir durum soz konusu degil 1 yildir bende ve memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 16 Ocak 2010; 17:12:16 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.