Şimdi Ara

Windows 7 de Görev Çubuğuna XP' deki gibi Masaüstünü Göster Butonu Eklemek(Resimli Anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
26.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar. Windows 7 ile tanışan arkadaşlar bilirler. Bu yeni masaüstünü göster butonu alt sağ köşede taa saatin yanında. XP Deki gibi eli alışıpda vazdeçemeyenler için birebir çözümünü Resimlerle Açıklamak İstedim.
    --Öncelikle herhangi bir yere yeni klasör oluşturuyoruz ve klasöre yeni ad veriyoruz Örneğin; Araç Çubuklarım
     Windows 7 de Görev Çubuğuna XP' deki gibi Masaüstünü Göster Butonu Eklemek(Resimli Anlatım)

--Bu Araç Çubuklarım klasörünün içine araç çubuğuna eklemek istediğimiz kısayolları koyuyoruz Örneğin; Ben firefox, Masaüstünü Göster ve Hesap Makinesi kısayollarını yükledim siz dilediğiniz kadar koyabilirsiniz.

--En önemlisi Masaüstünü Göster butonu oluşturmak ,bunun için Yeni Not Defteri (Notepad) sayfası açıp içerisine aşağıdaki komutları giriyoruz.

[Shell]
    Command=2
    IconFile=explorer.exe,3
    [Taskbar]
    Command=ToggleDesktop

--Sonra "Farklı Kaydet" Diyip dosya ismini ve tipini aşağıdaki gibi ayarlıyoruz.

Dosya Adı : Show Desktop.scf
    Kayıt Türü : All Files

-- Ve oluşturduğumuz Show Desktop.scf dosyasını Araç çubuklarım klasörüne taşıyoruz.

--Sıra geldi bu kısayolları görev çubuğuna yerleştirmeye bunun için, görev çubuğu üzerine gelip sağ tık yapıyoruz. Araç çubukları/ Yeni Araç Çubuğu...diyoruz

--Açılan sayfada sağ taraftan Oluşturduğumuz "Araç Çubuklarım" klasörünün olduğu bölümü buluyoruz ve "Araç Çubuklarım" klasörü üstüne 1 kere tıklayıp Klasör seç diyoruz

--Evet "Araç Çubuklarım" klasörü görev çubuğuna yerleşti şimdi bunları nasıl düzenleyip xp deki gibi yapacağız. Bunu göreceğiz.

--görev çubuklarını yerleştireceğimiz yeri yani sol taraftaki bütün araç çubuklarını kaldırıyoruz. Sağ tık " Bu programı görevden çubuğundan ayır" diyoruz. Artık sol taraf yeni araç çubukları eklenmeye hazır.

--görev çubuğu üzerine sağtık yapıp "görev çubuğunu kilitle" klikini kaldırıyoruz. Ve "araç çubuklarım"yazısının yanındaki noktalı çizgilerden tutup sol tarafta gelebildiği en son yere kadar çekiyoruz.

--ardından yukarıdaki görüntü gibi olduysa en solda başlat düğmesinin yanındaki noktalı çizgilerden tutup sağ tarafa doğru "Araç Çubuklarım^^" yazısı kalana kadar çekiyoruz.

--bundan sonra "Araç Çubuklarım" yazısı üstüne sağ tık deyip "metni göster" ve "başlığı göster" düğmelerinin yanındaki kliki kaldırıyoruz. Ve tekrar araç çubuklarının bulunduğu yere gelip sağ tık diyoruz. Ve en üstteki "görünüm" seçeneğinden "büyük simge olanını seçiyoruz.
    --dilerseniz simgelerin sıralmasını sürükle bırak yöntemi ile ayarlayabilirsiniz. Alanı ayarlamak için sağ taraftaki noktalı çizgilerden tutup çekerek genişletip daraltabilirsiniz. En son olarak da görev çubuğuna sağ tık yapıp "görev çubuğunu kilitle" seçeneğini işaretliyoruz. Ve Artık kullanıma hazır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agesblue -- 14 Ocak 2010; 13:25:32 >

• İnan bana, gidip taa başlatın orda butona tıklamak la, saatin oraya yani en sağ en alta gitmek daha kolay geliyor bana. Sonuçta hic bakmadan rahatlıkla elimi goturebiliyorum. Peak özelliği ise hoş bir ozellik...
  • doğrudur o sana göre öyle. bana zor geliyordu, benim gibi zor gelen arkadaşların da işine yarayacağı niyetiyle ekledim.
  • Bu olayın klavye kısa yolu; Windows Logo + D
    Bilmeyenler vardır belki diye söylüyorum. Anlatım için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Bu olayın klavye kısa yolu; Windows Logo + D

Bilmiyordum hocam teşekkürler bu ufak detay için
  • Tşkler güzel anlatım..
  • rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. bi de ben başllattan çalıştır butonunu bulamadığım için ismini aratıyordum onunda kısayolunu da daha yeni buldum. win-logo+r. birini işine yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agesblue

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. bi de ben başllattan çalıştır butonunu bulamadığım için ismini aratıyordum onunda kısayolunu da daha yeni buldum. win-logo+r. birini işine yarayabilir.

güzel paylaşım
    ek olarak çalıştır için başlat a basılınca çıkan ara kısmı artık çalıştır vazifesi de görüyor diye bi yerde okumuştum
    ne kadar doğru evde deniyip görücem sanırım işe yarıyordu
  • AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
    Direk bildiğimiz hızlı başlat bunuda ekleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agesblue

Evet arkadaşlar. Windows 7 ile tanışan arkadaşlar bilirler. Bu yeni masaüstünü göster butonu alt sağ köşede taa saatin yanında. XP Deki gibi eli alışıpda vazdeçemeyenler için birebir çözümünü Resimlerle Açıklamak İstedim.
    --Öncelikle herhangi bir yere yeni klasör oluşturuyoruz ve klasöre yeni ad veriyoruz Örneğin; Araç Çubuklarım

--Bu Araç Çubuklarım klasörünün içine araç çubuğuna eklemek istediğimiz kısayolları koyuyoruz Örneğin; Ben firefox, Masaüstünü Göster ve Hesap Makinesi kısayollarını yükledim siz dilediğiniz kadar koyabilirsiniz.

--En önemlisi Masaüstünü Göster butonu oluşturmak ,bunun için Yeni Not Defteri (Notepad) sayfası açıp içerisine aşağıdaki komutları giriyoruz.

[Shell]
    Command=2
    IconFile=explorer.exe,3
    [Taskbar]
    Command=ToggleDesktop

--Sonra "Farklı Kaydet" Diyip dosya ismini ve tipini aşağıdaki gibi ayarlıyoruz.

Dosya Adı : Show Desktop.scf
    Kayıt Türü : All Files

-- Ve oluşturduğumuz Show Desktop.scf dosyasını Araç çubuklarım klasörüne taşıyoruz.

--Sıra geldi bu kısayolları görev çubuğuna yerleştirmeye bunun için, görev çubuğu üzerine gelip sağ tık yapıyoruz. Araç çubukları/ Yeni Araç Çubuğu...diyoruz

--Açılan sayfada sağ taraftan Oluşturduğumuz "Araç Çubuklarım" klasörünün olduğu bölümü buluyoruz ve "Araç Çubuklarım" klasörü üstüne 1 kere tıklayıp Klasör seç diyoruz

--Evet "Araç Çubuklarım" klasörü görev çubuğuna yerleşti şimdi bunları nasıl düzenleyip xp deki gibi yapacağız. Bunu göreceğiz.

--görev çubuklarını yerleştireceğimiz yeri yani sol taraftaki bütün araç çubuklarını kaldırıyoruz. Sağ tık " Bu programı görevden çubuğundan ayır" diyoruz. Artık sol taraf yeni araç çubukları eklenmeye hazır.

--görev çubuğu üzerine sağtık yapıp "görev çubuğunu kilitle" klikini kaldırıyoruz. Ve "araç çubuklarım"yazısının yanındaki noktalı çizgilerden tutup sol tarafta gelebildiği en son yere kadar çekiyoruz.

--ardından yukarıdaki görüntü gibi olduysa en solda başlat düğmesinin yanındaki noktalı çizgilerden tutup sağ tarafa doğru "Araç Çubuklarım^^" yazısı kalana kadar çekiyoruz.

--bundan sonra "Araç Çubuklarım" yazısı üstüne sağ tık deyip "metni göster" ve "başlığı göster" düğmelerinin yanındaki kliki kaldırıyoruz. Ve tekrar araç çubuklarının bulunduğu yere gelip sağ tık diyoruz. Ve en üstteki "görünüm" seçeneğinden "büyük simge olanını seçiyoruz.
    --dilerseniz simgelerin sıralmasını sürükle bırak yöntemi ile ayarlayabilirsiniz. Alanı ayarlamak için sağ taraftaki noktalı çizgilerden tutup çekerek genişletip daraltabilirsiniz. En son olarak da görev çubuğuna sağ tık yapıp "görev çubuğunu kilitle" seçeneğini işaretliyoruz. Ve Artık kullanıma hazır.

tesekkurler ,gec değil win 7 ıle anca tanısıyorum ve cok sınır bozucu ıdı elının altında masaustunu gosterın olmaması

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan43

quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Bu olayın klavye kısa yolu; Windows Logo + D

Bilmiyordum hocam teşekkürler bu ufak detay için

Yine bilmeyenler icin ufak bir detay daha:
    Win + M
  • teşekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.