Şimdi Ara

EminEvim (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.372
Cevap
45
Favori
359.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karqasa

Merhaba ;

Şuan da 130 Bin tl' lik ev almayı düşünüyoruz

Aylık ödememiz ne kadar olur ?

Burda önemli olan sizin bütçenizdir aylık ne kadar ödeyebileceğinizdir.Ona göre tablo şekillenecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drahmet06

quote:

Merhaba ;

Burda önemli olan sizin bütçenizdir aylık ne kadar ödeyebileceğinizdir.Ona göre tablo şekillenecektir.

Merhaba ;

Örneğin ben ayda maksimum 1.000 TL ödeme yapabilirim..
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba ;

Merhaba ;

Azami ödeme süresi 120 aydır 120x1000 TL 120 000TL yapar . Hesabınızı ona göre yapmanız gerekiyor. 130 000 TL nin tamamını eminevimden alacaksanız 130 000 /120 şeklinde ödemeleriniz olur. Yani ilk ay 1083 TL taksitiniz olur. İkinci ay bu ödemenin 100 TL kadar düştüğünü varsayarsak 980 TL ikinci ay ödemeniz olur. Tabi ev size teslim edilene kadar 15-20 TL her ay taksitleriniz düşer. Ev size teslim edildiğinde ise 600 TL civarında ek olarak kira ödemeye başlarsınız ve taksitleriniz bitene kadar bu şekilde gider. Hesabınızı ona göre yapmanız gerekir. Tabi organizasyon bedeli ve ilk taksit ödemesi için yine 10 000TL ye yakın peşina para lazım. Bu bahsetmiş olduğum sistem peşinatsız ve çekilişli sistemdir.

• genelde fotoğraflara baktımda cemaat ehli ile muhafazakar kesim rağbet ediyor anladığım kadarıyla.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba ;

Merhaba ;

değerli hocam. eğer 120 000 için 1000 ödeme ile
    1. vade ortası sistemde 60. ay yani 5 sene sonra alırsınız.
    2 çekilişli sistem de ise tahminim 1 ile 40 ay arası çekilişe girersiniz ve en geç 40. ayda 120 000 alırsınız.
    iki sistemde de toplam maliyet farkediyor.
    ben acizane 10000 -20000 peşinat varsa ve yine 1000 ödeme olursa peşinatlı sistemi şiddetle tavsiye ederim. çünkü hem alacağınız ay belli hem taksitleriniz sabit olur hem de maliyet daha cazip olur. siz rakamları netleştirin yardımcı olmaya çalışırız inşallah. hakkınızda hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muslan123

Merhaba arkadaşlar. Bugün bende eminevime gittim. girmek istediğim sistemin teklif ve ödeme planı hakkında bilgi aldım. aşağıda buna yer vereceğim.
    Saygılar.

1.Teklif ( Sabit Ödemeli - Vade Ortasında Teslim )

Konut Değeri: 100.000 TL
    Ödenecek Taksit Tutarı: 1.250 TL
    Taksit Sayısı: 80 Ay
    Organizasyon ücreti: 6.195 TL
    Teslimat Tarihi: Ekim 2015
    Toplam Maliyet: 106.195 TL

2.Teklif ( Çekilişli )

Toplam Kira Yardımı(Alacağım): 10.106 TL
    Toplam Kira Yardımı (Vereceğim): 14.700 TL
    Toplam Maliyet: 110.791 TL

Değerli Arkadaşlarım merhaba.Konuya dışarıdan bakan biri olarak arkadaşımızın eminevimden aldığı teklifi değerlendireceğim.

1.Teklif ( Sabit Ödemeli - Vade Ortasında Teslim )

Ödenecek Taksit Tutarı: 1.250 TL
    Teslimat Tarihi: Ekim 2015
    Toplam Maliyet: 106.195 TL

Arkadaş vade ortası olduğu için 100.000 Tl lik bir evi 40. Ayda alacak. . Buraya kadar doğru mu .

Totalde ödeyeceği tutar 106.000 TL. . .
    Fakat şunu unutmamak lazım bugün 100.000 TL olan ev bunda "3 YIL 4 AY" sonra en az 135.000 TL olacaktır.Bu konuda da hemfikir miyiz ?
    Bunun üzerine bu arkadaşımız 3 yıl 4 ay boyunca Kira ödeyecek. . .Sizi bilmem fakat ben izmirde oturuyorum vee 650 TL kira ödüyorum.Evim lüx değil lüx semtte de değil.İzmirde yaşam zor arkaslar.abartma diyen olursa üşenmem evin fotolarınıda kira kontratınıda çeker Resimleri koyarım siteye. . .
    Ayrıyetten yılda %10 zam ödüyorum.(bunu da fotoğraflarla İspatlıyabilirim)

650 TL x 12 AY - - - - - - - - - 7.800 TL
    715 TL x 12 AY - - - - - - - - - - 8.500 TL
    780 TL X 12 AY - - - - - - - - - - 9.300 TL
    850 TL x 4 AY - - - - - - - - - - 3.600 TL

TOPLAMDA 29.000 TL KİRA ÖDENECEK 3 YIL 4 AY BOYUNCA . . . . .

şimdi bu arkadaş 107.000 TL ödüyor ve 100.000 TL alıcak.

107.000 TL Eminevim + 35.000 evin değer artışı +29.000 TL 3 yıl 4 aylık kira = 171.000 TL yapar arkadaşlar.

Oysaki Sadece 2 dk araştırdığım bankayla hemen teslim olcak şekilde 84 ay vadeli kredi çekerseniz. 152.000 TL ye bu iş biticekti. . ..
    Buyrun link aşağıda.En uygun kredi bu.

http://www.enuygun.com/kredi/garanti/konut/indirimli-mortgage/?anaPara=100000&vade=84¶Birimi=TL&calcType=toplam&krediTuru=konut&uyari=0&subType=1&konutDegeri=138000&id=1

Ayrıyetten ev krediyle alındığında anında sizin olduğu için 3 yıl 4 ayda değer artacak ve en az 135.000 TL olacak o anki fiyatı. . .

Olaya Dini yönden bakmaya gerek yok.Ben cebime bakarım hocam. . . .Sizce hangisi mantıklı ekonomik konudan bakınca dostlar.Biraz objektik olun.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzeytan92 -- 13 Haziran 2012; 18:44:08 >

• Birşey daha var. . ..
    Burda Faiz haramdır diyen arkadaşlar nedense ALTIN ve borsa danışmanlığı sayfalrında takılıyor.
    Kredi çekmek haram da , Borsa helal mı sanıyorlar çok merak ediyorum. . . .
    Burada amacı reklam yapmak olanlar çok fazla

Videodaki son söze dikkat;
    "HELAL YOLLA ÇALIŞAN BİR İŞLETME BİLİYORSANIZ ; Kİ BEN BİLMİYORUM"

[
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurtankiziltan

Olaya Dini yönden bakmaya gerek yok.Ben cebime bakarım hocam. . . .Sizce hangisi mantıklı ekonomik konudan bakınca dostlar.Biraz objektik olun.?

siz bu şekilde düşündükten sonra zaten yapacağınız seçimi bulmuşsunuz.bize bişi söylemek düşmez.Zaten olaya dini yönden bakmıyorsanız içkide faizde domuz etide zinada size göre normal sayılacak....

sağlıcakla
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

quote:

siz bu şekilde düşündükten sonra zaten yapacağınız seçimi bulmuşsunuz.bize bişi söylemek düşmez.Zaten olaya dini yönden bakmıyorsanız içkide faizde domuz etide zinada size göre normal sayılacak....

sağlıcakla

ben sadece olaya mali olarak baktım arkadaşım.
    20 yaşındayım.ne ev alma gibi bir niyetim var nede propaganda yapmak gibi.
    Ben sadece size klavuz olabilicek bir hesap yaptım.
    Sadece bir hesap yapıp sizle paylaştım ki hesabı yalan çıkartacak birşey diyemediniz. . .
    Evet Sizin gibi dindar değilim.İslami Görevlerimi(namaz oruç) yerine getirmiyorum. ..
    Kafirde değilim ama. İnancımı içimde taşıyorum.
    Fakat siz nasıl olurda sana göre zina da normaldir dersiniz?

Dindar olmayan bir insan iyi kalpli Temiz yürekli olamazmı?
    Dindar olmayana ahlaksız damgası yapıştıramazsınız. .
    Bu güne kadar kul hakkı yemedim.haram yemedim. . .
    Ama Dindar olduğumdan değil.Aileden böyle gördüm böyle büyüdüm. . .

Dini kurallarla değil ahlak kurallarıyla büyüdüm. . .Sonuna kadarda ahlaklı düzgün bir insan olarak kalacağım. . .
    Kimseye kötülük etmedim .
    Dindar olmayan bir insanı Ahlak dışı şeylerle suçlayamazsınız.Bu yobazlıktan başka birşey değildir. 1800lü yıllar mantığıdır ve cahalettir.

Cebimde 50 TL bile yok. fakat borç alır dava parası toplarım. bu ırkçı ayrımcı söylemminiz için özür dilemezsiniz şerefim üzerine yemin ederimki Sizi dava edeceğim.
    İşte bu dediğimi yapmaz isem namertim.

Bence mali kısmı açısından çok büyük bir uçukluk var hesabınız da ben her sene yüzde 10 kira zammı olabileceğini evlerin bazı durumlar yerler şartlar dışında bu kadar artıp değerleneceğine inanmıyorum ve görmüyorum.Örnek biz Ankara da senelerdir anca yüzde 10 zam almışızdır kiraya.Not:Sizin durumunuz hesabınız kendinize göre doğru olabilir ona bir şey diyemem.Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drahmet06 -- 13 Haziran 2012; 19:39:57 >

• hocam yapmayın nasıl olmaz.Sizi bilmem ama ben %10 artış ile oturuyorum.Adam utnmadan %12 istiyor.Evden çık Diyor bide.

Hadi diyelim 4 yılda %1 bile zam yapmadı ev sahibi.
    650*40=26.000 TL yapar.
    yani zamlıyla zamsız arasında 3.000Tl fark var.

171 - 3 = 168.000 Tl yapar.

kredi ile 152.000 hocam . . . . arada 16.000 farkvar.

Kaldı ki 100.000 Tl lik ev 4 yılda 135.00 rahat olur. Ve siz parayı aldığınızda 4 yıl önce almak istediğiniz evi asla alamazsınız.4 yıl öncenin piyasasıyla 75.000 olan evi alırsınız anca 4 sene sonra 10.0000 e.

Onun hariciyle krediyle alsan sana ait olan ev 4 yıl sonra 135.000 olucak. . bi 35 de burdan ekle eder sana 51.000 Tl fark. . .

.Yapmayın hocam akıl var mantık var. . .Problem gibi olay....Matamatik hocalarına Gidin sorun olayı yapsın hesabı .Eminevim matıklı değil Aşırı mantıksız hocam.

Szi bilmem ama buradan reklam yapanlara firmaya çalışanlara söylüyorum.. . .Muhakkak vardır aramızda. . .

Üç kuruş komisyon alacağım diye insanları onbinlerce lira zarara sokmayınız.
    Bu konu çok tehlikeli bir konu olmuş. . .
    matematiği hesap kitabı olmayan herkez yanlış hesap yapıyor.Mantıklı geliyor ve alıyor. . .Yapmayın allah aşkına.
    Hala burada Bu sistem çok daha karlı diyen arkadaşlar var ya şaşırıyorum . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzeytan92 -- 14 Haziran 2012; 3:02:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzeytan92

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

ben sadece olaya mali olarak baktım arkadaşım.
    20 yaşındayım.ne ev alma gibi bir niyetim var nede propaganda yapmak gibi.
    Ben sadece size klavuz olabilicek bir hesap yaptım.
    Sadece bir hesap yapıp sizle paylaştım ki hesabı yalan çıkartacak birşey diyemediniz. . .
    Evet Sizin gibi dindar değilim.İslami Görevlerimi(namaz oruç) yerine getirmiyorum. ..
    Kafirde değilim ama. İnancımı içimde taşıyorum.
    Fakat siz nasıl olurda sana göre zina da normaldir dersiniz?

Dindar olmayan bir insan iyi kalpli Temiz yürekli olamazmı?
    Dindar olmayana ahlaksız damgası yapıştıramazsınız. .
    Bu güne kadar kul hakkı yemedim.haram yemedim. . .
    Ama Dindar olduğumdan değil.Aileden böyle gördüm böyle büyüdüm. . .

Dini kurallarla değil ahlak kurallarıyla büyüdüm. . .Sonuna kadarda ahlaklı düzgün bir insan olarak kalacağım. . .
    Kimseye kötülük etmedim .
    Dindar olmayan bir insanı Ahlak dışı şeylerle suçlayamazsınız.Bu yobazlıktan başka birşey değildir. 1800lü yıllar mantığıdır ve cahalettir.

Cebimde 50 TL bile yok. fakat borç alır dava parası toplarım. bu ırkçı ayrımcı söylemminiz için özür dilemezsiniz şerefim üzerine yemin ederimki Sizi dava edeceğim.
    İşte bu dediğimi yapmaz isem namertim.

1-Ben kendime dindar demedim.herkesin dini inacı kendisine.Dinin emirlerini yerine getirisiniz yada getirmezsiniz ben bunu size sorgulayamam.Zaten de sorgulamadım.

2-Eğer ben olaya dini açıdan bakmam cebimden çıkan paraya bakarım derseniz benim yazdığım cevapta bir art niyet yok.Siz yaptığınız hesapta faiz benim için önemli değil derseniz demekki islamiyetin yasakları sizin için önemsiz olur.

3-Dindar olmayan yada dindar birisi olabilirsiniz size ben temiz kalpli bir insan değilsiniz demedim.

3-Cevabımda kimseye özellikle size ahlaksız damgası yapıştırmadım.

4-Nasıl büyüdüğünüzü açıkmamışsınız size bunu sormadım.

5-Sizi hiçbir şeyle , özellikle de ahlak dışı şeylerle suçladığımı hatırlamıyorum.

6-Herkesin görüşüne inancına yaşantı tarzına saygı duyarım.Ben kendi yaşantıma bakarım.

7-Yaptığınız hesaplamanın sonunda fikrimizi sormuşsunuz bende cevapladım ama ekonomik olarak bakmadım.

Ben de sisteme girerken krediyi gittim sordum bankaya.Bankadan kredi alıp ev almak emin evime göre daha avantajlı.Bunu inkar etmem.Ama ben işin dini boyutuna bakarım.Varsın cebimden fazladan para çıksın önemli değil.Önemli olan Rabbimin rızasını kazanayım yeter.Belki fazladan eve fark ödeyeceğim ama ben bunun mükafatını Mahkeme i Kübrada fazlasıyla alacağıma inanıyorum.Siz cebinizi bense amel defterime girecek olanı düşünüyorum.Fark burada.

Bizler birer müslüman olarak sadece islamiyeti yaşamakla mükellef değiliz dinin emirlerinide tebliğ etmekle görevliyiz.Dinin vecibelerini biliyor yada bilmiyor olabiliriz burda onu hatırlatmakla yükümlü olduğumuzu düşünüyorum.

Bu emin evime giren kişilerin geneli faize bulaşmak istememesinden dolayıdır.Ben tanıdığım herkese tavsiye ediyorum.Bu sistemi bilen var bilmeyen var.Ben kimsenin dünya malları uğruna ahiretliğini yakmasını ayrıca çoluğunun çocuğunun rızkına haram girmesini istemem.Eğer benim için önemsiz dersene saygı duyarım.

Hadis-i şeriflerde, “peygamber efendimizin faizi alana, verene, faiz senedi yazana ve iki tarafın şahitlerine lanet ettiği” de bildirilmektedir.Faiz haramdır.Haramı normal sayan islamiyetin diğer haram saydıklarını da normal sayıyordur.son cümlem bu manadadır.

Vermiş olduğum cevapta kimseye ayrımcı gözle bakmış değilim.Dava yolu açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberty_15 -- 14 Haziran 2012; 20:48:08 >

• .Zaten olaya dini yönden bakmıyorsanız içkide faizde domuz etide zinada size göre normal sayılacak...

Ben seni sadece Bu sözden dolayı Dava ettim.Gerisi beni ilgilendirmez Arkadaşım . . .
    5.000 TL tazminat Davası açtım. . .Merak Etme Senin paramı Boğazımdan geçirmem.Gider çocuk Esirgemeye bağışlarım.Ama alıcam. . .Bu söz herşeyi Aççıklıyor. . .
    Açık bir şekilde kişilik haklarına saldırı ve hakarettir.Kişi bundan Rencide olduğu durumda Her hakka sahiptir. . ..
    Avukatınız varsa arayın Sorun Bu dava ne olur diye ! !
    Allaha Şükür hak hukuk Biliyorum . . .
  • arkadaşlar dün satış temsilcisiyle görüştüm şöyle birşeyden bahsetti. mesala altınlarınız var. tarttırıp geliyorsunuz ve kuyumcunun verdiği paranın %6 fazlasını emin evim verip altınlarınızı peşinata yada org ücretine sayıyıor. bir de mesala gram altınız var ve onlarıda getiriyorsunuz bu günkü hesaplama üzerinden alıyorlar ve 2 ay zaman veriyorlar eğer iki ay içinde altın yükselirse dilekçe veriyorsunuz ve yeni fiyat üzerinden hesaplama yapılıyor. düşerse ilk fiyatınızda değişiklik de olmuyor.

100 000 için 1000 1000 ödemeyle 1-48 ay arası çekilişe giriyorsunuz ve en geç 48. ay da teslim oluyor. nasip çekilişli nasip işi. ben peşinatlıyı öneriyorum acizane.

SİSTEME GİRECEK ARKADAŞLARDAN RİCAM AKLINA TAKILAN SORULARI SORSUNLAR BİLDİKLERİMİ CEVAPLARIM İNŞALLAH ARDINDAN DA BENİM İSMİMİ VERİRSENİZ SİZE ERZURUMDEN İSMİNİZİN YAZILI OLACAĞI OLTU TAŞI TESBİH GÖNDEREBİLİRİM KADAYIF DOLMASI DA YANINDA OLABİLİR FAZLA UZAK MEMLEKET DEĞİLSE.

SİSTEME GİRECEK OLAN ARKADAŞLARIMIN DİKKATİNE!!!!!!!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesreti -- 16 Haziran 2012; 19:44:03 >

• ugurtankiziltan@yazdıklarını biraz okudum. bende biraz müzmin eminevim muhalifi sayılırım,çünkü banada çok cazip gelmiyor bu sistem.
    bunu yazarken bir alttaki mesajını gördüm ve sana söyleyeceğim bir iki şeyden vazgeçtim. sen o yazdığın sözü hakaret kabul edip dava açtım diyorsan sana diyecek lafım yok.biz bu forumlarda ne tartışmalar yaptık, ne hakaretler gördük, kimsede dava falan diye bahsetmedi mesajda sorun varsa şikayet edersin silerler ve yazana ceza verirlerki mesajda bir sorun görmedim ben.
  • sayın wtwt24 sizin ilk sayfalardan beri yazılarınızı okurum muhalif olduğunuzu sürekli dile getirirsiniz. @ uğurtankızıltan beyin yazdığı bir msja cevap olarak yazdıklarımı yanlış anlayıp dava açtığını söyledi.Kendisine bir art niyetimin olmadığını söyledim ve özür diledim.Artık davayı geri çekip çekmemek kendisine kalmış.

Size ayrıca teşekkür ederim kaç günden beri ilk defa siz @uğurtankızıltan beyle olan durumumuza yorum yapmışsınız.
  • quote:

.Zaten olaya dini yönden bakmıyorsanız içkide faizde domuz etide zinada size göre normal sayılacak...

Ben seni sadece Bu sözden dolayı Dava ettim.Gerisi beni ilgilendirmez Arkadaşım . . .
    5.000 TL tazminat Davası açtım. . .Merak Etme Senin paramı Boğazımdan geçirmem.Gider çocuk Esirgemeye bağışlarım.Ama alıcam. . .Bu söz herşeyi Aççıklıyor. . .
    Açık bir şekilde kişilik haklarına saldırı ve hakarettir.Kişi bundan Rencide olduğu durumda Her hakka sahiptir. . ..
    Avukatınız varsa arayın Sorun Bu dava ne olur diye ! !
    Allaha Şükür hak hukuk Biliyorum . . .

Bu sayfayı uzun zamandır takip ediyorum, pek fazla yazmam ama bu son polemik çok kişisel ve abartılmış. Her iki arkadaşında Eminevim sistemine bakış açıları farklı, dolayısıyla yapılan maddi ve manevi hesaplarıda farklı, her ikisine de hesapları konusunda kesinlikle hak veriyorum.

Fakat iş polemik kısmına gelince;

Burası bir forum olduğuna göre yorumlarda bazı şeyleri kişiselleştirmemek gerek, sonuçta herkes burda bildiğini iyi-kötü dile getirerek paylaşımda bulunuyor, tabiki hakaret/bölücülük/propaganda gibi durumlar kabul edilemez ama bununda bu forumdaki şikayet mekanizmasıyla moderatörden mesajın silinmesi, kullanıcının uyarı-uzaklaştırma-silinmesi gibi işlemleri talep edilebilir.

"Dindar olmayan bir insanı Ahlak dışı şeylerle suçlayamazsınız.Bu yobazlıktan başka birşey değildir. 1800lü yıllar mantığıdır ve cahalettir. "

o zaman bu yazıda da hakaret sözkonusu, bir özür dilemede burada gerekiyor.

"Cebimde 50 TL bile yok. fakat borç alır dava parası toplarım. bu ırkçı ayrımcı söylemminiz için özür dilemezsiniz şerefim üzerine yemin ederimki Sizi dava edeceğim.
    İşte bu dediğimi yapmaz isem namertim. "

Bana bu polemikte komik gelen Hakaret davası açmayı sonuna kadar haklı gören, hakkını arayan büyük adam edasıyla çocuksu harekette bulunulması (bu da benim kişisel görüşüm)
    3. kişi olarak bu polemiğe girmeyi istemiyorum. Konunun başlığıyla ilgili olmayan bir yazı yazdığım için konunun takipçisi arkadaşlardan kendi adıma özür diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HillHold

Bizde bugün ilk aidatı yatırdık hadi bakalım hayırlısı

Hayırlı olsun,
    sorması ayıp hangi sistem / ne kadar alacaksın / aylık ödemen?
  • Eminevim için en kısa ve nokta yorum;

1- Eğer kiracı iseniz eminevim asla karlı bir yatırım değil. ( Ödediğin kira, sana para gelene kadar olan ev ücretlerindeki artış, organizasyon ücreti derken bunlar bankadan alınan kredinin faizini kat kat geçiyor)

2- Eğer eviniz var ve kenara para atabilecek bir geliriniz mevcut ise çok karlı bir sistem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacivert25

Eminevim için en kısa ve nokta yorum;

1- Eğer kiracı iseniz eminevim asla karlı bir yatırım değil. ( Ödediğin kira, sana para gelene kadar olan ev ücretlerindeki artış, organizasyon ücreti derken bunlar bankadan alınan kredinin faizini kat kat geçiyor)

2- Eğer eviniz var ve kenara para atabilecek bir geliriniz mevcut ise çok karlı bir sistem.

bu kısa yorum tam gerçekçi olmamış

1- kiracı için karlı bir yatırım olmasada zararı yok.bunun hesabını defalarca yaptık eminevimden 1.ay çekilişle daire alan biri ile bankadan kredi çeken biri nerdeyse aynı parayı öder.kredi oranları % 0.8 üzerinde olursa eminevim sistemi avantajlı olur ama bu seferde kira yardım oranlarını artırabilirler.ama genede öyle kat kat geçer sözü yanlış fazla geçmez.

2-evim var yatırım için daire alıcam ama,size göre kiracı için cazip olmayan bu sistem benim için neden cazip oldu? sonuçta evi alıp kiraya verecem ve kirada olan biri zarar ediyorsa bende zarar ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

quote:

Orijinalden alıntı: lacivert25

Eminevim için en kısa ve nokta yorum;

bu kısa yorum tam gerçekçi olmamış

1- kiracı için karlı bir yatırım olmasada zararı yok.bunun hesabını defalarca yaptık eminevimden 1.ay çekilişle daire alan biri ile bankadan kredi çeken biri nerdeyse aynı parayı öder.kredi oranları % 0.8 üzerinde olursa eminevim sistemi avantajlı olur ama bu seferde kira yardım oranlarını artırabilirler.ama genede öyle kat kat geçer sözü yanlış fazla geçmez.

2-evim var yatırım için daire alıcam ama,size göre kiracı için cazip olmayan bu sistem benim için neden cazip oldu? sonuçta evi alıp kiraya verecem ve kirada olan biri zarar ediyorsa bende zarar ederim.

Hocam değerlendirme yaparken uç noktaları değerlendirmeyelim lütfen, evet çekiliş sisteminde 1.ay çıkarsa haklısınız. Şimdi tek tek hesap yapmanın anlamı yok. Mantık çerçevesinde değerlendirilebilecek şartlar İstanbul'da bir ev için vade ortası sistemidir. Sizin gibi 1.ayı örnek alırsak ozaman biri çıkıp ağrının bilmem ne köyünde ev fiyatları değişmiyor o farkıda 0 say derse haklı olur.

1- Kirada 150.000 TL'yi göz önüne alalım. Aylık 2000 TL ödeyecek olsanız. 3 Yıl sonra paranızı alacaksınız demektir. Siz 3 yıl sonra merkezi kesimde 150.000'lik evin fiyatının 200.000 tl'ye geleceğine itiraz etmezsiniz sanırım. Ayrıca dikkat edersiniz ki kira+2000 tl gibi ödemesi zor miktarlardan bahsediyorum. Bu oranı düşürünce zaten ortaya çıkan yılları ve rakamları hesaplamaya bile gerek yok. Üstüne koyacağınız kira bedeli ile rakam zaten uçuyor. İşin en önemli noktası ise siz o kadar yıl sonra beğendiğiniz evi aynı muhitte bulabilecekmisiniz? Önemli olan ev almak değil mutlu olacağınız bir ev almaktır.

Ayrıca 1. durumu 0 tl peşinat ile girilen sistemler için diyorum.

2- Eviniz var ve kenara para atıyorsanız dedim. Yani sizin kafanızda bir yatırım yok fakat gelirinizden artım oluyor ve geleceğe dair biriktiriyorsunuz. İşte vade ortası size o nakit parayı yarı sürede elinize vermiş oluyor. Sizde ondan sonra yatırımınıza karar verebilirsiniz. Ha yok benim evim var fakat x mahallesinde y evini alayım ve kiraya vereyim deyip eminevime girerseniz, sizin para gelen kadar o trende kaçar.

Sonuç olarak, siz benim alacağım evin (dükkanın) yeri önemli değil diyorsanız sonuna kadar haklısınız.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.