Şimdi Ara

EminEvim (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.372
Cevap
45
Favori
359.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet benim çok yakın arkadaşım aldı 3 senedir ödüyomuş bir hafta önce tapuyu üzerine geçirdi 70 bin liralık bir ev aldı. 35 bin tl kadarını ödemiş 3 yıl içinde 4 yıl daha ödeyecek taksitleri 500 tl gibi birşey. bende düşünüyorum param sağa sola çar çur olup gidiyor.

acımasız bankaların eline düşmekten iyidir, bankalar fırsat kolluyor taksitleri aksatsada çelme taksam alsam donuna kadar diye, ama emin evim gibi inançlı kuruluşlar tolerans gösteriyorlar.

keşke böyle kuruluşların sayısı artsa ve gayrimüslim yahudi acımasız bankaların yerini bunlar alsa.
  • son 3 ayın kaldı arkadaşlar teslimata....
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

son 3 ayın kaldı arkadaşlar teslimata....

hocam benim de eylül ama büyük bir ihtimal almayacağım. hayırlısı diyelim ödemeye devam edeceğim.
  • 100 kişilik 80000 lik gruba girdim istanbul dan
    arkadaşlar ilk kura 13 temmuz ramazan ayına denk geliyor sıcak havada gidilir mi bilmiyorum
    kayıt olmaya gittiğimde bana bir numara verdiler aradan 1 hafta geçti numaramı değiştirdiler bir yanlışlık olmuş 1 haftada benim üyelik no 629 sayı yükselmiş bu benim gittiğim şube ile mi alakalı yoksa tüm türkiye ile mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ram0337

100 kişilik 80000 lik gruba girdim istanbul dan
    arkadaşlar ilk kura 13 temmuz ramazan ayına denk geliyor sıcak havada gidilir mi bilmiyorum
    kayıt olmaya gittiğimde bana bir numara verdiler aradan 1 hafta geçti numaramı değiştirdiler bir yanlışlık olmuş 1 haftada benim üyelik no 629 sayı yükselmiş bu benim gittiğim şube ile mi alakalı yoksa tüm türkiye ile mi

Hocam üyelik no türkiye genelidir. Sizin için ödemelerde ve internet şubesine girişte lazım olur. Bu arada hayırlı olsun. Allah ödeme kolaylığı versin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

konuyu çok iyi bilmiyorum ve bugün bir arkadaşımdan aldım haberi.

Oturduğum eve kira vermiyorum ve en azından bu yöntemle bir ev alıp; o evide kiraya verip bir yatırım yapmak istiyorum.

Ortalama 120.000 tl lik evi alacağımı varsayıyorum.

1-Bu kadarlık bir ev için ne kadar peşinat + organizasyon ücreti ödemem gerekiyor ? (tahmini olarakta olabilir, bilen bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.)

2-Ayrıca ne kadar sürede sıra geliyor? ve sıralar ne zaman belirleniyor?

3-Sıra belirlendi diyelim. Hemen taksitler başlıyor mu? yoksa evi teslim aldıktan sonra mı başlıyor taksitler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Arkadaşlar,

konuyu çok iyi bilmiyorum ve bugün bir arkadaşımdan aldım haberi.

Oturduğum eve kira vermiyorum ve en azından bu yöntemle bir ev alıp; o evide kiraya verip bir yatırım yapmak istiyorum.

Ortalama 120.000 tl lik evi alacağımı varsayıyorum.

1-Bu kadarlık bir ev için ne kadar peşinat + organizasyon ücreti ödemem gerekiyor ? (tahmini olarakta olabilir, bilen bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.)

2-Ayrıca ne kadar sürede sıra geliyor? ve sıralar ne zaman belirleniyor?

3-Sıra belirlendi diyelim. Hemen taksitler başlıyor mu? yoksa evi teslim aldıktan sonra mı başlıyor taksitler?

Hocam bilgim dahilinde cevap vereyim,

1- Org ücreti sürekli değişiyor onu şubeyi arayarak öğrenseniz en doğru olur fakat ben %3-4 gibi biliyorum. Peşinat ise zorunlu değil lakin paranız var ise teslimatı öne çekmiş olursunuz.

2- Süre olayı tamamen sizin girdiğiniz sisteme bağlı. Çekiliş sisteminde ilk ayda çıkabilir. Vade ortası sistemde ise girdiğiniz miktarın ortasına geldiğinizde paranızı alırsınız.

3- Taksitleriniz girdiğiniz anda başlıyor. Çekilişli sistemde size çıkana kadar ödemeleriniz her ay düşerken. Vade ortasında sabit ödeme var.

Size birazda rakamlarla örnek vereyim. 100.000 TL için ayda 1.000 TL ödemeye girdiniz. 50. ayda yani 50.000 Tl olduğunda 100.000 TL'nizi alırsınız. Geri kalan borç içine eminevim aldığınız şeye ipotek koyar. Vade ortasında sadece fark olarak organizasyon ücreti ödersiniz. Fakat çekilişli sistemde kira yardımı denen olay var çekilişi erken çıkanlar kiradan kurtulduğu için çıkmayana göre daha fazla ödeme yapmış olur. Umarım faydalı olmuştur.
  • lacivert25 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

tamam buraya kadar olanları anladım. Şimdi şöyle bir seçenek var bende;

100.000 tl lazım bana 10.000 tl peşinat verebilirim 90.000 tl kalıyor. Çekilişli olan kısmı için söylüyorum. 40.ayda çekişil sırası bana geldi diyelim. Şuanki şartlarda 40.aya kadar ne kadar ödeyeceğim ve bu aydan sonra ne kadar ödeyeceğim? Yani asıl anlamak istediğim; org ücreti haricinde belirtilen tutardan fazla ödeme ihtimalimizin olup olmadığı. (not; taksitler gününde ödenecek)
  • Ahmet© kullanıcısına yanıt
    sorunuza burada tam olarak kimse cevap veremez.çünkü eminevim çalışanlarında bir progrma var o programa tüm verileri giriyorlar size ne zaman teslim alacağınız,ödeyeceğiniz taksitler,teslimattan sonraki taksitleriniz ne kadar olduğu çıkıyor.şimdi biz ne desek yalan olur.

sanırım istanbuldasınız isterseniz size en yakın bi şubesine boş bi vaktinizde gidip bi hesaplama yaptırın sizin elinize bi döküm yapsınlar rakamlar daha net ortaya çıkar.yada tel den arayın onlar size mail olarak atıyorlar ödeme planı ve teslimat bilgilerini.
  • liberty_15 L kullanıcısına yanıt
    tamamdır, teşekkür ederim. Arayıp sorarım müsait bir zamanımda.
  • quote:

ooo hocam çok az kalmış hadi hayırlısı.
    Ev bakmaya başlamışsındır yavaş yavaş herhalde.
    Benimde 5 ayım kaldı kasımda nasipse 100.000tl teslim alıyorum.(peşinatlı erken teslim sistemindeyim daha 33 taksisidm var)

Geçen hafta 170.000tlye çıkaralım çekilişli sisteme geçirelim en geç 24. ayda teslimat dediler.(toplam 80 taksit)
    şuana kadar ödediğim 50 binin 34 binini peşinat, 9 bin org ücreti 7 bin size kalıyor taksite sayarız dediler
    Şu anda 1660tl ödüyorum eğer çekilişliye geçersem ev çıkıncaya kadar 1700 tl. ev çıkınca 2000 tl ödersin dediler
    kabul etmedim.
    Sizce (ve diğer arkadaşlar) doğrumu yaptım yanlışmı bilmiyorum. Ne diyorsunuz? (olaya kar zarar hesabı olarak bakıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superhead -- 27 Haziran 2013; 23:42:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

ooo hocam çok az kalmış hadi hayırlısı.
    Ev bakmaya başlamışsındır yavaş yavaş herhalde.
    Benimde 5 ayım kaldı kasımda nasipse 100.000tl teslim alıyorum.(peşinatlı erken teslim sistemindeyim daha 33 taksisidm var)

Geçen hafta 170.000tlye çıkaralım çekilişli sisteme geçirelim en geç 24. ayda teslimat dediler.(toplam 80 taksit)
    şuana kadar ödediğim 50 binin 34 binini peşinat, 9 bin org ücreti 7 bin size kalıyor taksite sayarız dediler
    Şu anda 1660tl ödüyorum eğer çekilişliye geçersem ev çıkıncaya kadar 1700 tl. ev çıkınca 2000 tl ödersin dediler
    kabul etmedim.
    Sizce (ve diğer arkadaşlar) doğrumu yaptım yanlışmı bilmiyorum. Ne diyorsunuz? (olaya kar zarar hesabı olarak bakıyorum)

Abicim bence ödemelerin gayet canlı maşallah). Böyle ödeme gücün varsa birkaç ay fark için sistemini değiştirme. Ben de görüştüğüm arkadaşlara peşinatlı sistemi tavsiye ediyorum. En karlı sistem çünkü.Rabbim ödeme kolaylığı versin inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşeye tamam diyorum ama en başından beri anlamadığım nokta 120 kişilik bir grupta 120. ay diyelim ki bize çıktı. 100 TL-lik evin fiyatı aynı kalmıyorki 120 ay sonra. Diyecekler ki gelin sizi 150.000 TL-lik gruba alalım. Bunun sonu yok. Bence sıkıntılı bir olay. Girecek arkadaşlara tavsiyem. İyice araştırıp sorsunlar ve örneğin kaçıncı ayda ev alabileceklerini kesin bir dille ifade ettirsinler ve aylık sabit bir ücret belirtsinler. Ayrıca tüm bu dediklerimi sözleşmeye ekletsinler. Bana mantıksız geliyor. Alavere-dalavere olur bu işlerde. Dikkat edin. Çıkabilir olayı abidik-gubidik bir ifade tarzından başka bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3,14159265358979323846264

Herşeye tamam diyorum ama en başından beri anlamadığım nokta 120 kişilik bir grupta 120. ay diyelim ki bize çıktı. 100 TL-lik evin fiyatı aynı kalmıyorki 120 ay sonra. Diyecekler ki gelin sizi 150.000 TL-lik gruba alalım. Bunun sonu yok. Bence sıkıntılı bir olay. Girecek arkadaşlara tavsiyem. İyice araştırıp sorsunlar ve örneğin kaçıncı ayda ev alabileceklerini kesin bir dille ifade ettirsinler ve aylık sabit bir ücret belirtsinler. Ayrıca tüm bu dediklerimi sözleşmeye ekletsinler. Bana mantıksız geliyor. Alavere-dalavere olur bu işlerde. Dikkat edin. Çıkabilir olayı abidik-gubidik bir ifade tarzından başka bir şey değil.

eminevim artık epey büyüdüğü için,öyle 120 taksitli sistemde 120 ay bekletmiyor, yarısında ödüyor parayı en geç bilgiğim kadarı ile.ayrıca şuda var diyelim 120 ay bekletti 1.ay alan ile 120. ay alan aynı parayı ödemiyor zaten.
  • superhead kullanıcısına yanıt
    sayın superhead

daha hiç ev bakmadım.ne yapacağım da belli değil.temmuzdaki tayinimi bekliyorum.çıkarsa çıktığı yere göre bi işlem yapacağım.çıkmazsa ( İnşaallah çıkar) memleketten 2 arsa alıp birini ipotek verip diğerini karı bulunca pedere sattırıp alım satım yapcam.şimdilik herşey tayini bekliyor.

vadeyi uzatmaya gerek yok bir an önce almak lazım.kışa doğru ev arsa fiyatları düşer diye düşünüyorum.

hakkımızda hayırlısı...
  • quote:

sayın superhead

daha hiç ev bakmadım.ne yapacağım da belli değil.temmuzdaki tayinimi bekliyorum.çıkarsa çıktığı yere göre bi işlem yapacağım.çıkmazsa ( İnşaallah çıkar) memleketten 2 arsa alıp birini ipotek verip diğerini karı bulunca pedere sattırıp alım satım yapcam.şimdilik herşey tayini bekliyor.

vadeyi uzatmaya gerek yok bir an önce almak lazım.kışa doğru ev arsa fiyatları düşer diye düşünüyorum.

hakkımızda hayırlısı...

Arsa almakta mantıklı aslında.
    Bende bazen düşünmüyor değilim ama bu işlerden az çok anlamak veya anlayan biriyle samimi olmak gerek yoksa dağın başındaki tarlayı arsa diye satıp (sözüm meclisten dışarı) kazıklayabilirler.
    Bende aslında yatırım yapmak istiyorum ama ne yapacağıma hala tam karar vermiş değilim. kazancı çok olan bir yatırım tavsiyesi olan arkadaşım varsa fikrini öğrenmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superhead -- 29 Haziran 2013; 0:47:53 >
  • superhead kullanıcısına yanıt
    gel seninle ortak olalım arsa alıp satalım .ya da mütahitlik işine başlıyalım.alırız arsayı güven istiyorsan da tapuyu ikimizin adına yaparız sorun çıkmaz.ben ilçe merkezindeki arsalardan düşünüyorum öyle dağ başı değil.ilçemizi ii bildiğim için nerenin ii olduğu zaten belli.
  • quote:

gel seninle ortak olalım arsa alıp satalım .ya da mütahitlik işine başlıyalım.alırız arsayı güven istiyorsan da tapuyu ikimizin adına yaparız sorun çıkmaz.ben ilçe merkezindeki arsalardan düşünüyorum öyle dağ başı değil.ilçemizi ii bildiğim için nerenin ii olduğu zaten belli.

hocam teslimata daha 5 ay var ama zamanı gelince birinci hedefim en az 500 tl kira geliri olan bir ev alabilmek. gerekirse 100 binin üzerine bir miktarda ben vererek böyle bir ev almaya planlıyorum değilse işlek bir yerden küçükte olsa bir dükkan alabilmek. malum bunların hem kendileri prim yapıyor hem kira getirileri var. arsada iyi olur ama kira geliri vs yok. hele bir paramızı alalımda sonrasında bu dediklerimi yapamazsam irtibat kurarım hocam. Siz nerdesiniz? nerden arsa alacaksınız?
  • superhead nerede yaşadığını yada yatırımı nerede yapacağını bilmiyorum ama öğrenci yoğunluğu olan bölgelerden 60-70bin TL ye dayalı döşeli 1+1 yada 2+1 öğrenci evlerinden alabilirsin, 500TL kira getirisi, yatırım amaçlı Bursa-Eskişehir gibi.

Bursa Görükle de bazı evler kira garantili satılıyor, yani içinde kiracı olmasa da anlaştığın kira bedelini alıyorsun, 500TL

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-enginoglun-dan-goruklude-500-tl-kira-garantili-satilik-daireler-128981956/detay

http://www.sahibinden.com/satilik/bursa?query_text=garantili&sorting=price_asc
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursuneses

superhead nerede yaşadığını yada yatırımı nerede yapacağını bilmiyorum ama öğrenci yoğunluğu olan bölgelerden 60-70bin TL ye dayalı döşeli 1+1 yada 2+1 öğrenci evlerinden alabilirsin, 500TL kira getirisi, yatırım amaçlı Bursa-Eskişehir gibi.

Bursa Görükle de bazı evler kira garantili satılıyor, yani içinde kiracı olmasa da anlaştığın kira bedelini alıyorsun, 500TL

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-enginoglun-dan-goruklude-500-tl-kira-garantili-satilik-daireler-128981956/detay

http://www.sahibinden.com/satilik/bursa?query_text=garantili&sorting=price_asc

Bu fikri bende düşündüm ama biraz riskli gibi geldi.
    (kendi ünversite hayatımdan biliyorum) üniversite öğrencileri ev sahibiyle çok sorun yaşıyorlar daha doğrusu ev sahibine çok sıkıntı çıkarıyorlar kirayı doğru düzgün ödemiyor, eve zaten hiç bakmıyor hertarafı pislik içinde evi çöp eve çeviriyor, komşularla seni karşı karşıya getiriyorlar ama yinede güzel fikir aslında.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.