Şimdi Ara

KARGA lar kaç yıl yaşar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
74.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BİLEN VAR MI ARKADAŞLAR...

• 170 ile 200 sene
  • 100-150 yıl yaşar diye duymuştum ben
  • 200 yıl yaşar, hatta bi abimiz der ki sakın kargaları "lan git işine pis mendebur seni" diye azarlayıp hakir görmeyin.Çünkü onlar arasında kurtuluş savaşını görenler olabilir
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Game Over
    Çünkü onlar arasında kurtuluş savaşını görenler olabilir

• 50 yıl deniyor ? bulamadım nette yardıııım.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: scrolll

50 yıl deniyor ? bulamadım nette yardıııım.

kargayla senin ne munasebetin var kardesim bosver karganın nasıl ve kac yıl yasadıgını
  • quote:

bende 200'e kadar yaşadıklarını duydum...
  • 30 yıl kadar yaşadıklarını biliyordum , ama en iyisini google bilir
  • quote:

Orijinalinden alıntı: oct

quote:

bende 200'e kadar yaşadıklarını duydum...

tabiki okadar yasar dert yok tasa yok hormonlu yiecekler yok
  • geçim derdi yok.
  • Geçen gün bi adam çıkmıştı kargaların birine yardım etmeye mi çalışmış ne olmuş(tam hatırlamıyorum), kargalar bunu yanlış mı anlamış artık sürekli bunun peşinden gidiyolar saldırıyorlar falan... Hadi adamı geçtim adamın torunları falan da zarar görecek bu işten:D
  • ya kargalar acayip kinci mahluklar.
    Kötü davranırsan ,ne bilim yavrularına falan saldırırsan evinin yanında bi ağaçta durur , yemez içmez senin çıkmanı bekler sana sataşır çok pislik hayvanlar, hemde nankör hayvanlardır.
  • Alala çok ilginç yaw ben de 150-200 sene yaşıyolar biliyodum hatta araştırdığımı hatırlıyorum ama şimdi baktım da 14-15 sene diyo
  • quote:

Vahsi hayatta 6 7 yil

Ozel bakimla 20 yil max 30 yil yasamistir

Yazdıgım cevap dogru yaw arastırsanıza bıras adamlar fantazı yazmıs 150 yıl fln yok ya aslında olmuor bunlar yakında kargalar ıstıla eder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 11 Ağustos 2005, 8:27:42 >
  • Ortalama 120 sene yasarlar
  • buarda kargalar dünyanın en zeki hayvanlarıdır , parlak nesneler ilgilerini çektiği için onları alıp yuvalarına taşırlar

Osmanlı zamanında kargaların yuvalarını arayan bir meslek vardı ama adını hatırlayamıyorum , neden aradıklarına gelince içinde değerli bir para kolye elmas vb. şeyler bulunabilmesi olasılığıdır

ayrıca kargalar ateş kuşu olarak bilinir , çünki yangına sebeb olacak bir davranışları vardır , o da vücutlarının hijyenini saglamak ve parazitlerden kurtulmak için , ateş yanan bir yerden bir köz parçası alarak vücutlarını tütsüledikleri ve o köz parçasının daha sonra yangına sebeb olduğunun bilinmesidir

ayrıca bir papagandan daha fazla insan sesi taklitçiliğine sahiptir , gerçekten ilgimi çeken bir hayvandır temiz şeyler yese mutlaka bir karga beslerdim

• 102 yıl
  • 100-150yıl arası
  • 31 yıl
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.