DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
seyyar satıcılık için belediyeden izin gerekir mi
13
Cevap
0
Favori
43.579
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> seyyar satıcılık için belediyeden izin gerekir mi
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      4532 Mesaj
      11 Ocak 2010 16:28:20
      bir süre seyyar satıcılık yapmayı düşünüyorum aceba belediyeden izin gerekir mi?
      gerekirse ne yapmam lazım.

• Binbaşı
      1186 Mesaj
      11 Ocak 2010 16:34:40
      evet gerekir, belediyeye başvurman lazım.

belediyeden izinli simit arabalarına falan bakarsan görürsün arabanın yanında satış yaptığı bölge ve seyyarcının adı soyadı yazar

ne satmayı düşünüyosun?

Bütün günler ölüme gider, son gün varır.
      Montaigne
    • Yarbay
      4462 Mesaj
      11 Ocak 2010 16:40:54
      Bu ülkede nefes almak bile vergiyle.. Seyyar satıcılığı sormaya bile gerek yok. Devlete haraç vermeden birşey yapamazsın arkadaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yarbay
      9265 Mesaj
      11 Ocak 2010 16:44:12
      Belediyeden izin almadan hiçbirşey yapamazsın. Benim babam Zabıta müdürlüğü ruhsat denetim şefliğinde. Ara sıra telsizinden anonsları dinliyorum da seyyar satıcılar anons ediliyor. Beş dakika içerisinde hemen bulunduğu yerden alınıyor adam. Gece gündüz demeden. Taksiler bile istediği yerde bekleyemiyor. Sadece duraklarında bekleyebiliyorlar. Birde ne satacaksan onun iznini alman lazım. Sen simit satacağım diyip, börek satarsan yine tepene binerler.

Hp G62-B01ET
      Huawei Ascend G7
      Sony Smartwatch 2

• Yarbay
      4532 Mesaj
      11 Ocak 2010 18:50:52
      ne satacagımı karalaştırmadımda zaten önemli olan bilgiyi aldım teşekkürler

peki belediyenin izin vermeme durumu var mı aceba.

ya da başvuru için gerekli belgeler nelerdir.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Ocak 2010 18:56:32
      benim babam da seyyar satıcı,meyve satıyoruz.Gelirimiz güzel allaha şükür.(Maddi açıdan merak edersen diye sordum.) ama bence arkadanda sağlamın olmadan bu işlere girme,çakalı bol bir iştir..

''Ne kadar bilirsen bil, söylediğin karşındakinin anladığı kadardır..'' diyor Mevlana.

Barış Manço > Michael Jackson
      Sagopa Kajmer > 50 cent
      Fazıl Say > Farid Farjad
    • Yarbay
      4532 Mesaj
      11 Ocak 2010 19:02:33

quote:

Orijinalden alıntı: follower123

benim babam da seyyar satıcı,meyve satıyoruz.Gelirimiz güzel allaha şükür.(Maddi açıdan merak edersen diye sordum.) ama bence arkadanda sağlamın olmadan bu işlere girme,çakalı bol bir iştir..

aslında birazda kendi işim olsun diye yapmayı düşünüyorum artık başkasının yanında çalışmak istemiyorum ailedende ayrıldım artık kendi geçimimi yavaştan saglamam lazım.
      teşekkürler bilgi verdigin için.

• Android Beta Kullanıcısı
      1677 Mesaj
      11 Ocak 2010 19:07:30
      izin almadan nefes aldırmaz...

gerçi yerine göre değişirde orta halli bir yere ne kadar para veriliyor..

11 Ocak 2010 19:07:39

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

Alıntıları Göster

aslında birazda kendi işim olsun diye yapmayı düşünüyorum artık başkasının yanında çalışmak istemiyorum ailedende ayrıldım artık kendi geçimimi yavaştan saglamam lazım.
      teşekkürler bilgi verdigin için.

Ne demek canım. Bu işi yapanların dostu çok dost,düşmanı da çok düşmandır.Göründüğü kadar kolay bir iş değil onu anlatmaya çalıştım.Herkes birbirinin ayağına çelme takmaya çalışır,halden meyve alırsın,üstü güzel maldır fakat altına bakamadığından altta sonradan çürükler olduğunu anlarsın..Çok karmaşık zor işler,Allah kolaylıklar versin.

''Ne kadar bilirsen bil, söylediğin karşındakinin anladığı kadardır..'' diyor Mevlana.

Barış Manço > Michael Jackson
      Sagopa Kajmer > 50 cent
      Fazıl Say > Farid Farjad
    • Yarbay
      4532 Mesaj
      11 Ocak 2010 19:16:04
      deneyecem artık inşallah başarırım az bir miktarda kazansam yeterli gelir heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 11 Ocak 2010; 19:17:02 >

• Er
      13 Mesaj
      13 Eylül 2010 10:04:25

quote:

deneyecem artık inşallah başarırım az bir miktarda kazansam yeterli gelir heralde.

Son durum nedir? giriştiniz mi işe? deneyimlerinizden faydalansak.

11 Ekim 2010 01:35:31
      ben poğaca veya simit satımı yapmak istiyorum evime yakın olsun yeterli ......................... nerden araştırabiliriz ama neyse en iyisi sormak................. o damgalı olan arabalara sorsak daha iyi olur........

Yakınlarını ve arkadaşlarını çok sevmelerine karşın, bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde inciten kişileri zor bağışlarlar ve yapılan hareketi asla unutmazlar. Yengeç'ler müziğe ve dinsel konulara karşı ilgilidirler. Yengeç'ler tartışmalardan kesinlikle hoşlanmazlar. Duygularını sessiz bir şekilde saklarlar. YENGEÇ BURCU
    • Yarbay
      3985 Mesaj
      16 Ocak 2015 01:34:22

quote:

Son durum

16 Ocak 2015 01:41:51
      Satamadı

Psn : ardadgr16

Referanslar(hesap sattıklarım): Brooklyn23 , Gs_Emre , jambon , crypto81 , y4n3s
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> seyyar satıcılık için belediyeden izin gerekir mi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.