Şimdi Ara

Arabanız Şehir İçinde Ne kadar Yakıyor (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
801
Cevap
0
Favori
102.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dur kalkta şansın yok arkadaşım otomatik yakıyo napacan 8-9
    ekonomik kullanım 6 litreye kadar iniyor.. 5,6 litreye ulaşamadım henüz.. inmiyor
    ekonomik kullanıyorum 2 depodur 5,6 ya inmek hedef..

senin değerler normal ben manuel kullanıyorum otomatik vitesi vitesleri biraz daha erken atıyorum
    yokuş aşağı boştayım. kim ne derse desin benim araba boşta iyi gidiyo :D

performans yapmaya gelmiyo 80 beygiri kullanmıycan yoksa 1.6 gibi yakmaya başlıyosun..

quote:

Orjinalden alıntı: mace

opel corsa 1.2 twinport 80hp, 3500 km civarında
    efendi kullanım (devir 2000-3000 arası ) en yuksek vites 70 80 km/h 2500 devir civarı sehir ici=6,5lt/100 km
    dur kalklı yogun trafik 8,5lt/100km
    sehirler arası deneyemedim hic ama ekonomik galiba benim veriler.. Hic de corsa 1.2 kullanan yok ki karsılastırıyım
    acaba 10000 km falan olunca biraz daha duser mi, cunku ilk baslarda sehir ici 7 nin ustunde yaktı hep hatta 8 civarı

• Bu Topici açtığımda Benzinli olarak 25 YKR yakıyordum

Artıkın LPG var vede 14-15 YKR oldu şimdi :))))
  • 6.5-7.3 lt/100 km Ankara şehiriçi

1998 Ford Fiesta 1,25
  • Peugeot 407 2.0 Otomatik

Şehiriçi : 12.7 lt.
    Şehirlerarası (100 km. sabit süratle) : 7.0 lt.
  • 11,6 lt
  • mazda 3.23 1.6 300.000 yakıyo şehir içi
  • Clio 1,4 16 V Hatchback'i olan varsa ne kadar yaktığı hakkında bilgi verebilir mi?
  • Yakıt tüketimimi ilk defa benzinde ölçtüm. 98 Polo HB 75 BG 1.6 motor. Şehir içi 243.-TL şehirdışı 179.-TL yaktı. Yani ortalama 180-245 diyebiliriz. Gazdayken 150 civarıydı. Buradan da LPG'nin ehemmiye bir kez daha anlaşılıyor.

Byurt arkadaşım. Sen de 250.-demişsin. Ancak yanlış hatırlamıyorsam araban 100 BG idi. Benimki ise 75 BG. Ancak aramızda nerdeyse hiç fark yok. Bu normal mi sence? Ben açıkçası biraz daha düşük olur diye düşünüyordum. Ne bilim 220.- gibi mesela...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MadDog1

Clio 1,4 16 V Hatchback'i olan varsa ne kadar yaktığı hakkında bilgi verebilir mi?

Slm, bende clio 1.4 16 v dynamic var ve 3500 km de su anda 100 km sehir ici kullanimda 8lt gibi yakiyor, baska kullanan arkadas varsa paylasirsa sevinirim, sonucta reno turkiyede en cok satan arac ama bu forumda en az konusulan arac
  • Ankarada LPG fiyatı ortalama 1.200.- ile 1.250.- arası. Bir yerde 1.160.- gördüm. Ancak benzin de 2.700.- değil bu aralar. Bir parça düşürdüler. Ortalama 2.550.- civarı litre fiyatı. Kimisi sıralı sistemin normal sisteme göre daha az yakıp daha iyi performans verdiğini söylemiş. Ben henüz tecrübe etmediğim için bişey diyemeyeceğim ancak açıkçası pek öyle de olduğunu sanmıyorum. Polo’suna sıralı sistem taktıran Byurt arkadaşımın tespitleri doğrultusunda üç aşağı beş yukarı aynı olur gibi geliyor.
  • Evet dediğin gibi aşşağı yukarı tasarruf olarak bir fark yok gibi. Ama eski sistemde verim daha düşük olduğundan aynı gazı yakarak daha az güç elde ediyorken sıralı sistemde bu minimize ediliyor ve aynı yakıt sarfiyatıyla daha fazla performans elde ediliyor...
  • araç:getz 1.5 dizel
    yakıt:total excellium diesel
    harbi trafik :6,77 litre yani bugün itibariyle km de 14,6 ykr.

araç:406 sv otm
    yakıt:95 oktan bp,hell
    ortalama trafik :11,5

araç:e200 komp.
    yakıt:98 oktan bp
    uzun yol:11 lt
  • en çok yakan 1.3 getz ben böyle yakan araç görmedim küçük motor kategorisinde..
  • Çok taze bilgi;
    citroen c3 1.4 90 bg sensodrive
    istanbul-bilecik-istanbul - toplam 480 km - tam 29 lt. benzin gitmiş - yani 100 km de hemen hemen 6 lt. civarı
    (hız 95-125 arası değişti...)
    şehiriçinde ise ağırlıklı eşim kullanıyor. şehir içi dediğim tam şehir içi - toplam 3 km. ev-iş arası 3. vitese zor atılıyo - araba ısınıncaya kadar işe varmış oluyo - bu durumda 33 lt. benzinle 380 km. gidiyor - yani nerdeyse 100 km. de 9 lt. - sanıyorum araba ısınmadığı için normal..

Sanıyorum c3 sensodrive olan başka arkadaşlar vardı onların nası? normal mi bu değerler?
  • siena 1,4 ist. içi 10-11 lt kadar yakıyodu! bu fiatlar hep böyle zaten çok yakıyo

sonunda caddy kombi aldık yine ist.içi avrupa yakası yüklü-yüksüz klima açık dur-kalk, dur-kalk değilse devirli kullanımda 8,3lt -8,5lt civarı yakıyor bence ortalama bi değer
  • Megane 2 HB 1.5 dci (2005 model)

Sürekli Şehir içi max 6.4 lt ortalama ( 1 ya da 2 kişi yüksüz + araba tam ısınamıyor bazen işyerim yakın olduğu için)

İstanbul Bodrum Klimali 5.4 lt şehirlerarası ( 3 kişi + bagaj yüklü)

İstanbul - Antalya Klimasız 4.8 lt ortalama ( 3kişi + bagaj yüklü)

depo 60 lt ve hakkaten benzinciye uğramayı unutuyorsunuz( 1000 km) ... eskiden 97 polo hb 1.6i vardı, 1 depo ile 350 km gidebilirdim, şimdi oldukça memnunum...

dizel araba alacaklar için tavsiyem ilk günden itibaren opet ya da total in ultra dizel benzinlerini kullanmaları, çünkü bu iki benzindeki kükürt lt başına 50ppm, normal euro dizelde ise bu değer 350 ppm, motorinde ise 7000 ppm ( evet lt başına)

kükürt oranı ne kadar düşük olursa benzinin tıkanma yapma ve donma ihtimali azalıyor, motor sessiz çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ti4u -- 21 Kasım 2005, 23:25:01 >
  • cevap yazanlar... bir de arabanızın markasını yazmayı unutmasanız...
  • renault2 megane sedan dci 2005 model
    şehiriçi 5,7-6 lt arası
    şehirlerarası 4,2-4,5 arası
    opet eurodizel
  • Seat Cordoba 1.4 Tdi marka otomobil aldım henüz 600 km de...
    şu an ortalama şehir içi tüketimi 6,8 lt/100 km yaklaşık 140bin lira yakıyor...
    3000 km den sonra daha az yakacağınıda düşünürsek benzinli arabadan sonra bu ilaç gibi geldi....
    Herkese tavsiye ederim....
  • Golf v FSI 2005

Şehirler arası 5.5 (ankara-kuşadası arasında yaptım)

Şehir içi çok sakin kullanırsam 7.5

Biraz azıtsam 8.0

Coşarsam 13.0'e kadar yolu var...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.