Şimdi Ara

Arabanız Şehir İçinde Ne kadar Yakıyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
801
Cevap
0
Favori
102.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şehir dışı 5.2 litre
    bu rakamlara kolay ulaşıyorum
  • pejo 407 hdi şehir içi 8.5,şehir dışı 6.4.Ama arabam daha 1000 km de .Biraz fazla gibi geldi.Zamanla dahada azalır dedilşer.
  • 98 polo 1.6 8v yeni istanbuldan kuşadasına gittim ordada biraz gezdim 100 km de 5.5 litre 95 oktan kurşunsuz yaktım. Tabii sakin kullanımla... 80 km ile 130 km arasında kullanımla.
  • Megane 2000 model sedan 1,6 8 walf şehirler arasında 9 lt yakıyor şehir içini hesaplamaya korkuyom...

Yanlız bujilerin ikisi sürekli kararıyor sibopların ayarı kaçmış dediler...
  • üstad çok yakıyormuş ne bu uçak motoru mu? bir ayar problemi vardır bence.
    quote:

Orjinalden alıntı: mcemen

Megane 2000 model sedan 1,6 8 walf şehirler arasında 9 lt yakıyor şehir içini hesaplamaya korkuyom...

• Basarsan TAbi yakar

Ortalama Kaçla giderken yaptın bu ölçümü

quote:

Orjinalden alıntı: mcemen

Megane 2000 model sedan 1,6 8 walf şehirler arasında 9 lt yakıyor şehir içini hesaplamaya korkuyom...

• Valla ne siz sorun ne de ben...En azından 10 lt 1oo km de. binsen bir türlü binmesen bir başka türlü.eski kasa focus 1.6 sedan var.
  • Arkadaştada 2000 model Ghia var

Bana idda ettiğine göre ankara içersinde 100 km de 7-7.5 litre yakıyormuş

Demek ki sıkıyormuş , Çünki forumda benimki dahil 1.6 olupta 10 litreden aşşağı yakan araç yok

quote:

Orjinalden alıntı: passenger43

Valla ne siz sorun ne de ben...En azından 10 lt 1oo km de. binsen bir türlü binmesen bir başka türlü.eski kasa focus 1.6 sedan var.
  • focus c-max 1,6 tdcı valla hiç sorma, ford şu yakıt olayını düzeltse karizmayı kurtaracak ama yapmıyor işte.. c-max'ı soran arkadaşa söylüyorum o araba hep öyle yakıyor, 160 bin civarı yakıyor hep, 7,5 lt ortalama şehirlerarası kastırırsan 6,5 lt oluyor en az.. bizimkisi 35 bin km' de yakıtından hiç memnun değilim ama onun dışın da çok tatlı araba.. kalite süper!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caker -- 27 Eylül 2005, 10:40:09 >
  • 2005, 1 lt, 2500 km de toyota yaris. şehir içi 7 lt/100 km 95 oktan kurşunsuz yakıyor.
  • Dostum helal sana bende aynen senin gibi kullanıyorum. Ondeki aracı uzaktan takip edecen böylece eleman fren yapıp tekrar hızlanıp boşuna benzin yakıp kazıklanırken sen aynı hızla devam yoluna edecen. Yokuşlarda boşa alıyorum. Acele işim yoksa 75 km yi geçmemeye çalışıyorum.Bu teknik 100 km de en az 1.5-2 lt farkettiriyor. ama sabırlı olmak lazım.

quote:

Orjinalden alıntı: ulasklu

bizde eskiden 99 eski kasa accent vardı 1,5 benzinli... kitabında 90 sabit
    5,6 litre...
    ben onu 70-75 ile sürüp, boşlara filan atıp inişlerde... 4,98 litre oralama ile
    olimposa (antalya) gidip ankaraya geri döndüm... arada rapma çıkarken 3. vitese attıgım da oldu gerçi! 5500 devir :) ama çok az...

benzinli aracın bir titreşime girme devri oluyo... o devrin hemen üstünde kullanacaksın... 2000 devirde filan! 2500 diil!

en verimli devri tutturup öyle gidecen... ani hızlanmıycan... hızlanırken bile 3000 e çok yaklaşmıycan... lastiklere de azıcık fazla hava bas...

kırmızı ışık yanıyor ise boşa at... önceden fren yap... ışık geldiğinde hala yürüyo ol, durmuş olma...

başka teknik bilmiyom valla bu kadar...

6,5-7 litre yakardık biz normalde uzun yolda o arabayla 3 kişi + tatil yükü ilen

ben antalyaya 4,98 ile iki kişi ve az yük ile gidip geldim... zaten klima da yoktu

• Bi arkadaşla konuştum
    ,Temprası var 13 litre yakıyormuş

OHAA biraz fazla değilmi?
  • Fiesta nın dizeller ne kadar yakıyor? kullanan var mı?(fabrika verisi deil hayat verisi)
  • Bi arkadaş vardı 4,5 litre civarı diyordu ama çok yakıyor diyordu tam olarak hatırlayakmadım ama
  • Ben 8.7 lt demiştim duzeltme yanlıs hesaplamısım sehir ici 2000 model peugeote 306 1.6 90 hp 10 lt yakıoyr 100 km de.fazlamı
  • quote:

Orjinalden alıntı: byurt

Bi arkadaş vardı 4,5 litre civarı diyordu ama çok yakıyor diyordu tam olarak hatırlayakmadım ama

Allah Allah...
    4,5 sa bi şey değil ama o ortalama fabrika verisi....
    Çok mu yakıyor? ya bununla ilgili tam zıt rivayetler var, kimi az kimi çok yakıyor diyo....
    Belki de milletin azı çoğu birbirine uymuyordur
  • 2004 fiesta tdci(ASM) 40000 kmde

şehiriçi 11ykr
    şehirdısı 9ykr

perfprmansta dizele gore ii

kral araba!

• şehir içi 5.3 lt/100km gibi bi şey yapıyo...Hem de ASM...
    şehir dışı 4.3lt/100km
    hoca sen şehiriçi fabrika verilerini yakalamışın süper...(TEM falan olmasın şehiriçi dediğin)
  • yok aga
    araba ankarada
    gunde 200 km den asagı yapmio
  • Nıssan primera Comfort 1,6 KM 20 -22 YKR yakıyordu benzin fıyatı artmadan once...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdogan_KILIÇ -- 2 Ekim 2005, 23:38:49 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.