Şimdi Ara

Askerlik KÜTAHYA ' DA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
27.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kütühya'da havacı olduk.şehrin girişindeki vazodan başka birşey var mı?
    Boşuna çarşı iznine çıkmayak.

• ben kütahya dayım ama en büyük işçesindeyim tavşanlı

aga askersen gidilecek yerler şöledir

otogarın yolu üzerinde vazoyla arasında kafeler wardır ora iyidir

bide valilik önünden yukaru çık

mutlaka "seyfi" de tel kadayıf ye
  • sen en iyisi kışladan çıkma ama internet kafe olarak acyip zengin
  • HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI gideceğim yer burası.galiba merkez.öle ise umarım ilçeye falan dağıtıma vermezler.
  • yok hacı anlatdığım yerler kütahya içi

tugay tam tren garı karşısıdır

şehrin içindedir

masmavi gezersin ortalıkta

havası kirlidir ama

asıl ilçeye verseler sevinirsin(veriyolarmı bilmem)

çünkü nezih yerlerdir öle askerlik, jandarmalık iş fazla çıkmaz en kötü ihtimal sana alışveriş yaptırırlar (bizim burdaki asker öle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korncu21 -- 10 Ağustos 2005, 1:40:02 >
  • quote:

Orijinalinden alıntı: korncu21

yok hacı anlatdığım yerler kütahya içi

şehrin içindedir

havası kirlidir ama

o zaman trenle yola çıkayım bari.askerliği orada yapanlar güzel yer olduğunu söylüyorlar hep.ama nasıl geçeçek?internetim olsun başka birşey istemem.ne yapalım çekecez.
    saol Korncu21
  • Çarşıya pek çıkamayacağın için pek düşünmene gerek yok. Bu arad abende orada yaptım acemiliği. Gerçi Kütahyayı az çok bilirim. 2 tane caddesi var o kadar. Havası çok berbattır. Sabahları buz gibi yazın bile ama öğlenleri kavurur. Geceleri ise yazın montla giderler nöbete. Tam bir çöl iklimi var orada. Şimdiden hayırlı teskereler. İnşallah iyi bir yere düşersin.
  • heryerde 2048 adsl war zaten , arada bi sinemaya gidersin (şükür walla o war), okullar açılınca çok üni li eleman olur kalabalıklarşır şehir

yanına kazak filan al sonbaharda felaket olur

şehrin 60 km çapında yakınlarında 2 tane termik santral war hava felaket olur

çok canın sıkılırsa izinlerde eskişehire gidersin 70 km dir

üle yani
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Hellmarch

Çarşıya pek çıkamayacağın için pek düşünmene gerek yok. Bu arad abende orada yaptım acemiliği. Gerçi Kütahyayı az çok bilirim. 2 tane caddesi var o kadar. Havası çok berbattır. Sabahları buz gibi yazın bile ama öğlenleri kavurur. Geceleri ise yazın montla giderler nöbete. Tam bir çöl iklimi var orada. Şimdiden hayırlı teskereler. İnşallah iyi bir yere düşersin.
    içlik giymek şartmış.kısa dönem olduğum için Kütahya'dan çıkamam heralde.Aslında pek de önemi yok.geldiğim yerde öle aman aman sosyal bir yer değil zaten.Terör olmasın yeter.Teşekkürler.

quote:

heryerde 2048 adsl war zaten , arada bi sinemaya gidersin (şükür walla o war), okullar açılınca çok üni li eleman olur kalabalıklarşır şehir

yanına kazak filan al sonbaharda felaket olur

şehrin 60 km çapında yakınlarında 2 tane termik santral war hava felaket olur

çok canın sıkılırsa izinlerde eskişehire gidersin 70 km dir

üle yani

Komutanım ii olsun yeter

• anan baban rahat olsun merak etme terör filan olmaz

kimse eylem yapmaz burda
  • quote:

Orijinalinden alıntı: katastrof54

HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI gideceğim yer burası.galiba merkez.öle ise umarım ilçeye falan dağıtıma vermezler.

hemşerim zaten ilk bir ay bir yere çıkmazsın çıksanda esnafa dikkat et acayip kazıkçıdırlar ve askeri hiç sevmezler vitrinde duran sigarayı paranla alamazsın az biraz israr edersen inzibat çağırırlar lokantada yemek yesen yemeğin bittimi parayı alır dışarı şutlarlar neymiş dışarda bekleyeler varmış.
    hamaları vardı sobalıdır hafta sonu zaten bir hamama gideyim dersen yandın özellikle hafta sonu sobayı yakmazlar çünkü askerin bol olduğu zamandır onun için sen bölükte banyo yapsan daha iyi olur... yani askerlik bakımından iyidir ama .. kütahyanın halkı ve esnafı iyi değildir
    birde kütahyalıların şivesi ile ilgili bir şey vardır bu sözü orda bolca duyarsın zaten birileri çıkar anlatırla..
    Bi liraya götürme meselesi... şimdi ben burda anlatırsam yanlış anlayanlar çıkabilir

• iyidir Kütahya. 4 yılım geçti orda öğrenci olarak. her köşesinde ayrı bir hatıram var.şehir olarak küçüktür.çok da gezilecek görülecek yeri yoktur. ama ben sevmiştim. bol bol yaren yersin
  • Bende Kutahya ya düştüm 85/3 Tertip üniversiteli kızlr varmışta Güzel güzel ama ne işe yarar 40 gün dışarıya çıkamıyacaz Neyse Hayırlı teskereler....
  • bende seneler önce orada yapmıstım pek gezilecek bir yeri yok yatıp kalkıp kısın gitmedigine dua et kısı berbattır ben senelerce erzurumda kaldım oyle soguk gormedim ama askerlikten midir nedir adını yanlıs hatırlıyor olabilirim sevgi pastanesi vardı ben hayatımda (ist, izmir.ankara dahil) orada yedigim profitrolu baska hic biryerde yemedim aklında bulunsun ve hayırlı teskereler
  • +1 bende orda okudum aynen bi b.k yok afedersın boşuna çıkma

quote:

Orijinalinden alıntı: alperen_69

sen en iyisi kışladan çıkma ama internet kafe olarak acyip zengin
  • askerlik yönunden çok rahat olacaksın ama 2 ahfta çekersin adamlar disiplin saglamak için işi sıkı tutyolar ondan sonra rahatsın hadi ahyrlı teskereler

quote:

Orijinalinden alıntı: katastrof54

quote:

yok hacı anlatdığım yerler kütahya içi

şehrin içindedir

havası kirlidir ama

o zaman trenle yola çıkayım bari.askerliği orada yapanlar güzel yer olduğunu söylüyorlar hep.ama nasıl geçeçek?internetim olsun başka birşey istemem.ne yapalım çekecez.
    saol Korncu21
  • slm bende kütahyaya düştüm havacı nasıl bi yer oldugunu merak etmiyorum cünkü askeriyada olacağım için merak etmiyorum ortaköylü varmı kütahyaya düşen
  • Kütahyaya havacı düşen arkadaşlar. Askerliğiniz şimdiden bitti diyebilirsiniz. Hayırlı olsun. Ben de orada 303 kısa dönem 1 erbaşta yaptım acemiliğimi. Ama havası çok berbat oranın. İnsan sık sık hasta oluyor. Diğer türlü çok rahat biryerdir.
  • 1. Otogarda indikten sonra küçük, büyük ihtiyaçlarını hemen karşıla sonra nizamiye girmeden birdaha wc ihtiyacını gider.
    2. Nizamiyede salak salak tipler onb. lar yada usta erler salak salak hareketlerde bulunabilir pisikolojik darbeye hazır ol pek takma.
    3. Okuma yazma bilmeyen çok olacaktır senden bazı formlar doldurmanı siticekler belkide o okuma yazma bilmeyenlere yardım etmeni isticeklerdir. Yardım edip etmemek sana kalmış.
    4. 20 ytllik bi ihtiyaç çantası vericekler içinde çorap yeşil iççamaşırları ve traş bıcağı vs olucak 20 ytl derlerse param yok 10 ytl vermeyi dene hatta ver ve al hayır demezler.
    5. Mac 3 ler hv. er eğitim tugayı ve diğer havacı üslerinde 3 5 ytl ve normal piyasadan yarı yarıya ucuzdur ;) yani dışarıdan satın alıp götürme
    6. Efendi ol acemi iken kimseye diklenme ve dua et 1. tabura düşmeyesin.
    7. Onb. Çvş vs rütbeleri biliyorsundur umarım bilmiyorsan öğren öle git ve orda erbaş olan onb. çvş. lara komutanım diye hitap et. Kolunda omzunda rütbe olmayanlara abi de geç.
    8. Umarım kısa dönemsindir o zaman tatil köyüne hoş geldin
    9. Bolbol selpak, peçete bulundur yanında zaten kamuflajının bol çepleri bunun için tasarlanmıştır
    10. Hesap kartı çıakrma dışardan getirme içeride sana Oyak Kart vericekler onu kullanabilirsin ve Ailen ile görüşüp hesap no nu iletebilirsin.
    11. Mesleğin ne ise osun ve şanslıysan MEBS ci olursun (Bkz. ben ^^)
    12. 9. ana jet üssüne MEBS ci olarak düşersen burdan bana haber ver =D
    13. Ben sadece erdim ama özlüyorum oraları ve unutma Havacının havası olur biz ne komandoyuz ne denizci bırakta havamız olsun
    14. ÇArşı izni olarak orada Mecburiyet CAddesi var eheh diğer arkların dediği gibi kışlada kal daha zevkli. KAfeterya kafe vs vs sosyal aktivite doludur orası ^^
    Edit: Kütahyanın havası çok soğuktur sarı içlik orda veriyorlar ama sen dışardan bir takım satın al gitmeden, ve yeşil iç çamaşırı giyin Boyun cüzdanını unutma.
    Havacılık ve Kütahya Er eğitim Tugayı Hakkında her türlü soru ve merak ettiklerinizi burdan bana iletebilirsiniz Noob havacılar sizi ;P (şakasına noob diyorum alınmayın sakın =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daemon Wintermoon -- 13 Şubat 2008; 12:08:03 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.