DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
AÖF Türk Dili ve Edebiyatı Öğrencisi var mı ?
35
Cevap
0
Favori
12.124
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1601 Mesaj
      07 Ocak 2010 22:52:24
      Varsa bazı sorularım olacak

şimdi bir sorum var...
      dirilerin üzerleri toprakla örtülür mü? ya da…
      siz hiç bir okyanusu dudaklarından öptünüz mü?

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      24 Ocak 2010 16:24:43
      aöf edebiyat öğrencisi değilim ama olmayı düşünüyorum . konuyu güncel tutalım...

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      18 Temmuz 2010 20:48:04
      up

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      18 Temmuz 2010 22:44:09
      ben öğrenciyim ama sınavlara girmek nasip olmadı henüz kısmetse büte

• Er
      0 Mesaj
      19 Temmuz 2010 00:03:46
      türk dili edebiyat bölümünü örgün olarak okuyan arkadaşlarım bile zorlanıyorlar açıköğretimde nasıl okuyacaksınız okuması zor osmanlıca gibi bazı dersler var nasıl yapacaksınız açıköğretim kurslarına gideceksiniz bilemem

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      19 Temmuz 2010 00:06:23
      valla osmanlıca için ismek kursları varmış seneye ona gidicem ben diğerleri için bir yol düşünmedim henüz ...

aöf ün her bölümü zordur hangisinden yatarak geçiliyor bana açıklar mısın o zaman...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Temmuz 2010 21:52:01
      Edebiyattan toplam 2 dersten kalındığı zaman bir üt sınıfa geçilebiliyormu arkadaşlar bilen varmı ?

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      28 Temmuz 2010 22:44:58
      tercihimi yaptım bugün hayırlısı artık . bu yıl 10000 kişilik kontenjan koymuşlar ; geçen sene sanırım barajı geçen girebiliyordu .

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      28 Temmuz 2010 22:52:05

quote:

Orijinalden alıntı: Shinedown

türk dili edebiyat bölümünü örgün olarak okuyan arkadaşlarım bile zorlanıyorlar açıköğretimde nasıl okuyacaksınız okuması zor osmanlıca gibi bazı dersler var nasıl yapacaksınız açıköğretim kurslarına gideceksiniz bilemem

buna benzer yorumları sıklıkla duyuyorum sağdan soldan.bi kere osmanlıca bir dil değildir ; osmanlıca diye kastedilen şey kelime dağarcığı olarak türkçe arapça ve farsça karışımı olan , grameri türkçe olan fakat arap tamlamalarından da bolca yararlanılan bir iletişim sistemidir . biraz genel kültürü olan insan zaten ciddi bir sıkıntı yaşamayacaktır .

üstelik ben bu bölümü ikinci lisans için okumayı düşünüyorum ve benim gibi pek çok insan olduğunu da biliyorum . örgün programlarda eğitimin nasıl verildiğini de biliyoruz . önemli olan öğrencinin kendisidir . yeterli olamayan zaten bölümü bitiremeyecektir bu nedenle müsterih olunuz . saygılar...

• Yarbay
      2904 Mesaj
      28 Temmuz 2010 23:18:12

quote:

Orijinalden alıntı: sszss

tercihimi yaptım bugün hayırlısı artık . bu yıl 10000 kişilik kontenjan koymuşlar ; geçen sene sanırım barajı geçen girebiliyordu .

Kontenjan sınırı olması iyi oldu.Keşke her bölümün kontenjanı olsa herkes giriyor aöf'e.

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      02 Ağustos 2010 21:44:30
      konu güncel

• Onbaşı
      28 Mesaj
      03 Ağustos 2010 00:26:06
      Ben Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim.Açıkcası arkadaşım daha 2 sınava girdim ve 3 derstende büte gireceğim.Osmanlıca,Eski Türk edebiyatıan Giriş,Batı edebiyatında Akımlar.Sana tavsiyem ders çalışmak gibi bir alışkanlığın ve istikrarın yoksa sakın bu bölümü düşünme.Ben iş güçten dolayı derslerle fazla ilgilenemedim ve 3 dersten büte kaldım yinede.bunda şükür.Fakat gerçekten bu bölümde çok çalışmak gerekiyor,osmanlıca için kursa gidilmeli,günde en az 3 4 saat aralıksız pratik yapılmalı,çok zaman isteyen bir bölüm.daha başlamadan hevesini kırmak istemem ama gercekten örgünden okuyan arkadaşlar 340 gibi puanlarla giriyor ve çok zorlanıyorlar.
      Eğer diyorsan ki ben edebiyatı seviyorum,edebiyat benim işim,edebiyatçıyım ve bu işi kıvırırım diyorsan tabikide seç.bende kıvırırım dedim ama maalesef bu sene ıkı yıllık dış ticareti tek tercih yapacağım.bölümü değiştireceğim.Türk Dili bölümünü okumak isteyen arkadaşlara bol şans dilerim.
      Hazır konu açılmışken arkadaşlar Bölümü değiştirmek istiyoru ve 2 yıllık dış ticareti tek tercih olarak yazsam yerleşebilirmiyim.gecen sene Türk Dili ve Edebiyatını tek tercih yaptım ve yerleştim.bu senede olabilrimi böyle bir ihtimal.Herkese hayırlı forumlar.

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      03 Ağustos 2010 14:06:02

quote:

Orijinalden alıntı: Siyama_Ronin

Ben Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim.Açıkcası arkadaşım daha 2 sınava girdim ve 3 derstende büte gireceğim.Osmanlıca,Eski Türk edebiyatıan Giriş,Batı edebiyatında Akımlar.Sana tavsiyem ders çalışmak gibi bir alışkanlığın ve istikrarın yoksa sakın bu bölümü düşünme.Ben iş güçten dolayı derslerle fazla ilgilenemedim ve 3 dersten büte kaldım yinede.bunda şükür.Fakat gerçekten bu bölümde çok çalışmak gerekiyor,osmanlıca için kursa gidilmeli,günde en az 3 4 saat aralıksız pratik yapılmalı,çok zaman isteyen bir bölüm.daha başlamadan hevesini kırmak istemem ama gercekten örgünden okuyan arkadaşlar 340 gibi puanlarla giriyor ve çok zorlanıyorlar.
      Eğer diyorsan ki ben edebiyatı seviyorum,edebiyat benim işim,edebiyatçıyım ve bu işi kıvırırım diyorsan tabikide seç.bende kıvırırım dedim ama maalesef bu sene ıkı yıllık dış ticareti tek tercih yapacağım.bölümü değiştireceğim.Türk Dili bölümünü okumak isteyen arkadaşlara bol şans dilerim.
      Hazır konu açılmışken arkadaşlar Bölümü değiştirmek istiyoru ve 2 yıllık dış ticareti tek tercih olarak yazsam yerleşebilirmiyim.gecen sene Türk Dili ve Edebiyatını tek tercih yaptım ve yerleştim.bu senede olabilrimi böyle bir ihtimal.Herkese hayırlı forumlar.

zor olacağı kesin.sizin için de hayırlısını diliyorum.peki aöf edebiyat bölümünde eğitim tamamen açık öğretim şeklinde mi?belli dönemlerde ders takibi zorunluluğu yok değil mi?bir de arasınavlar tek arasınav mı yoksa çift arasınav şeklinde mi?bir de sınav oturumları diğer bölümler ile beraber mi oluyor?paylaşımınız için teşekkürler...

• Onbaşı
      28 Mesaj
      05 Ağustos 2010 03:08:43

quote:

zor olacağı kesin.sizin için de hayırlısını diliyorum.peki aöf edebiyat bölümünde eğitim tamamen açık öğretim şeklinde mi?belli dönemlerde ders takibi zorunluluğu yok değil mi?bir de arasınavlar tek arasınav mı yoksa çift arasınav şeklinde mi?bir de sınav oturumları diğer bölümler ile beraber mi oluyor?paylaşımınız için teşekkürler...

Açıköğretimde eğitim tamamen açıköğretim değil.bazı üniversitelerin (istanbul üniversitesi,marmara üniversitesi ) gibi edebiyat bölümlerindeki derslere ücretsiz olarak kayıt olup girebiliyorsun.Osmanlıca ve Eski türk edebiyatı olarak biliyorum yalnızca.eskisehir anadolu universetinde derslerede girebilirsin eskisehirde olan arkadaşlar için.belli dönemlerde ders takibi zorunluluğu yok biliyorum yanlısım varsa arkadaşlar düzeltsin.arasınavlar tek sınav olarak düzenleniyor, sınav oturumları diğer bölümler ile beraber mi oluyor? burayı tam olarak anlayamadım fakat sanarım dier bölümler ile berabermi sınava giriliyor diye soruyorsun evet diger bölümler ile beraber giriliyor sınıfındaki herkes edebiyattan sorumlu öğrenci.karma olmuyor yani.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      06 Ağustos 2010 00:59:13
      ben ders takip zorunluluğu var mı diye sordum,siz başka üniversitelerde derse girilebildiğini söylemişsiniz.ben zaten işim nedeniyle ders takip edemeyeceğim için aöf tercih ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      06 Ağustos 2010 02:12:57
      eklemeyi unutmusum kusura bakma o derslere girip girmemek tamamen kişinin isteğine kalıyor.ister gir ister girme zorunluluk yok yani.Açıköğretimde eğitim tamamen açıköğretim değil cümlesi sizi yanılttı sanarım haklısınız ben yanlıs kullandım cümleyi.ders takip zorunluluğu yok.sen sadece sınavına gir onlar sana olanak sunuyor ister olanaklardan yararlan ister yararlanma sana kalıyor...

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      06 Ağustos 2010 07:53:20
      paylaşımınız için çok teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      586 Mesaj
      16 Ekim 2010 10:34:04
      Bende aöf tde öğrencisiyim arkadaşlar sınıf tekrarı yapan var mı ?? bu arada sınıf tekrarı yapanlar harcları ne zaman yatırılıyo ve ne kadar yatırılıyo ?

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      16 Ekim 2010 17:23:05
      ben yapıcam

kasım sonunda kayıt yenilemeler...

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      16 Ekim 2010 18:26:26
      Yerleştim , kaydımı yaptırdım arkadaşlar ama aöf edebiyat öğrencileri olarak bi başlığımız olsa fena olmaz sanıyorum.

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      16 Ekim 2010 18:26:52
      bencede

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      16 Ekim 2010 18:41:41
      gollory kaç dersten kaldım kardeşim ?

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      16 Ekim 2010 19:09:38
      hepsinden kaldım bu sene geçici bi işe girdim kpss de bindi üstüne öyle olunca edebiyatla ilgilenemedim yeteri kadar ama bu sene ilgilenicem...

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      17 Ekim 2010 00:47:54
      ya edebiyatçılar yardımcı kitap kullanan var mı ne önerirsiniz ben normalinin bile kapağını açamadım henüz

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      17 Ekim 2010 11:42:17
      hmm ben büte çalıştım ama 2 aydada çalışsam kaç yazar 2 dersten geçtim 5 dersten sınıf tekrarı yaptım

• Yarbay
      7423 Mesaj
      26 Aralık 2010 22:10:03
      Bu sene ben de bu bölüme başladım. Aöf olarak. Ancak bölüm zor. Zaten binlerce öğretmen açıkta biz bu bölümü bitirip, mezun olup, formasyon alsak ve de kpss'yi kazansak bile atama beklemek zorunda kalacaz. ki o kadar örgün okumuş adam var bizi niye atasınlar? benim şimdi aöf'den başka bir bölüme geçmem için ne yapmam gerek? ya da örgüne geçebilir miyim edb. bölümü için?

• Yüzbaşı
      259 Mesaj
      27 Aralık 2010 00:40:08

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

Bu sene ben de bu bölüme başladım. Aöf olarak. Ancak bölüm zor. Zaten binlerce öğretmen açıkta biz bu bölümü bitirip, mezun olup, formasyon alsak ve de kpss'yi kazansak bile atama beklemek zorunda kalacaz. ki o kadar örgün okumuş adam var bizi niye atasınlar? benim şimdi aöf'den başka bir bölüme geçmem için ne yapmam gerek? ya da örgüne geçebilir miyim edb. bölümü için?

1-bizi neden atamasınlar bence diplomanı aldığında aöf okumuş demicekler ki aü ted bölümü mezunu diyecekler ayriyeten tr ted öğretmen açığı var olmazsa dershaneler havada kapar hemde formasyonsuz
      2-başka bölüme bu sene öss sınavına girerek geçebilirsin
      3-ted örgün eğitime geçebilirsin not ortalaman 65 ise formasyon 80-85 ise örgün eğitime geçebilirisin

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      27 Aralık 2010 16:15:12
      formasyon geçtiğimiz günlerde okuduğum bi habere göre kaldırılmış

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      25 Haziran 2011 18:57:59
      Güncelll

• Er
      0 Mesaj
      07 Ekim 2011 13:44:04
      merhaba bir sorum var
      alman dili edebiyati mezunuyum aöf tüek dili edebiyatina sinavsiz kayit olunuyor mu biliyor musunuz? veya nasil kayit yaptirabilirim?
      almanya777@web.de

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      07 Ekim 2011 16:36:17
      quote:

Orijinalden alıntı: almanya777

merhaba bir sorum var
      alman dili edebiyati mezunuyum aöf tüek dili edebiyatina sinavsiz kayit olunuyor mu biliyor musunuz? veya nasil kayit yaptirabilirim?
      almanya777@web.de

bölüm kontenjanlı olduğu için sınavsız giriş hakkı yok ygs ye girmeniz yeterlidir ....

• Er
      0 Mesaj
      13 Ekim 2011 03:55:27
      tekrar merhaba

bir sorum daha var ygs den kac puan almam gerekir acik ögretim fakültesi türk dili edebiyati bölümü icin?

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      14 Ekim 2011 11:46:18
      quote:

Orijinalden alıntı: almanya777

tekrar merhaba

bir sorum daha var ygs den kac puan almam gerekir acik ögretim fakültesi türk dili edebiyati bölümü icin?

valla tam net bi cevap veremem geçen sene bu bölüm 305le kapadı bu senede 280 ile kapadı ama sen yinede iyi hazırlan 310-320 yapmaya hedefle bu bölüme rahat rahat girersin kardeşim

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      14 Ekim 2011 11:48:59
      quote:

Orijinalden alıntı: spartacus_

Alıntıları Göster

Avatarına ve imzana bakılırsa böyle düşüncelerde olan birinin beyin kıvrımları kalmaya müsait.

Konuya gelelim;

AÖF'de açılan yeni bölümler olarak bilinen,başta Felsefe,Sosyoloji,Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri açıköğretime yeni bir soluk getirdi. Ben de bu sene AÖF'de bu yeni açılan bölümlerden olan Felsefeye kaydolacağım. Türk Dili okumak isteyen arkadaşlara yukarıda bizzat okuyanlardan tavsiyeler verilmiş ancak ben de hatırlatmak isterim tekrardan,gerçekten planlı ve programlı ders çalışabilecek olanlar ve bu konuya merakı olanlar bu bölümü tercih etsin. Yoksa gerçekten meşakkatli ve emek isteyen bir bölüm bu. Ona göre düşünün taşının,kararınızı iyi verin derim ben.

aklın kadar konuş arkadaşım bayadır DH'e girmiyorum ben senin düşüncelerine saygı gösteriyorsam seninde benim düşüncelerim SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDASIN !!!

• Yarbay
      2507 Mesaj
      04 Temmuz 2013 17:57:20
      quote:

Güncelll

Şu an durumunuz ne acaba devam mı okula nasıl gidiyor açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı?

Hayatın bir oyun...

Steam: ozozca PSN: ozozca79 Xbox Live: ozozca79
    • Teğmen
      128 Mesaj
      05 Temmuz 2013 16:29:07
      Arkadaşlar bu bölümün formasyon alıp öğretmen olma şansı varmı ?

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.