Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı.. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
9
Favori
101.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladim bana da oyle soyledi arkadas ama tecrube eden biri var mi merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

Anladim bana da oyle soyledi arkadas ama tecrube eden biri var mi merak ettim

Karar olarak diyorsanız genel bir yorum yapayım olumlu karar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 27 Ekim 2016; 19:42:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Aynen yasa cok acik. 1 ayi gecti zaten hala telefon gelmedi malesef.

Yarin thh ye vericem. Karar olumlu cikar ama 2-3 ay suruyor. Bu arada telefon tamir edilip gonderilse alip kullansak sonuc belli olana kadar nasil olur diye dusundum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Aynen yasa cok acik. 1 ayi gecti zaten hala telefon gelmedi malesef.

Yarin thh ye vericem. Karar olumlu cikar ama 2-3 ay suruyor. Bu arada telefon tamir edilip gonderilse alip kullansak sonuc belli olana kadar nasil olur diye dusundum.

2 3 ay demiyelim hocam duruma göre değişiyor bir bakmışsınız 1haftada sonuçlanmış bir bakmışsınız 1 2ayı bulmuş ama telefonu alır kullanır iseniz karar olarak haksız çıkabilirsiniz.

• Aynen en iyisi almamak. Takip edeyim de başkasına vermesinler bari kargocuların böyle huyları var malum..
  • quote:

Aynen en iyisi almamak. Takip edeyim de başkasına vermesinler bari kargocuların böyle huyları var malum..

Orasıda su götürmez gerçek.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

quote:

quote:

istanbul il hakem heyetine gitmiştim. arkadaşlar 6 ay bitti 7. aya girdik hala elimde sonuç yok. 2 hafta önce bilirkişi geldi ürünümü inceledi ve benim lehime karar yazacağını söyledi. 2 haftadır ne bana tebligat geldi ne bir şey. bilirkişi geldikten sonra süreç daha ne kadar sürer bilgisi olan var mı. valla şu dosyamı incelemeleri 5 dk sürmez. ama 7 aydır boş boş bekliyorum ne biçim iştir bu ya

15 gün önce hakem heyetinden lehime karar çıktı. 15 günlük itiraz süresini bekledikten sonra satın aldığım adamı aradım. paramı göndermesini aksi halde icra işlemlerini başlatacağımı söyledim. aldığım ürün motordu. evimle aldığım dükkan arasında 50 km mesafe var. motor arızalı olduğu için araç yollayıp motoru almasını ve parayı vermesini talep ettim. bi araç tutup motoru dükkana benim getirmemi ve "kameralar önünde imza attıktan sonra" motoru teslim alıp paramı iade edeceğini terbiyesiz bir üslupla söyledi.
    valla ne boktan bir ülkede yaşıyorsak insan hakkını arıyor diye sanki kabahat işlemiş muamelesi görüyorum. ucunda paramı almayacak olsam bende çirkinleşecegim. neyse bir sıkıntı olmazsa perşembe alıyorum paramı inşallah.

7 ay sonra sonunda paramı geri aldım. yanlız adamın fena içine oturdu. telefonda dava açıcam paranı misliyle alıcam bu işi burada bırakmam benzeri binbir laf etti.
    tüketici hakem heyeti bilirkişi raporuna göre karar vermiş, kararın üzerinden neredeyse 1 ay, alışverişin üzerinden 7 ay geçmiş. bu saatten sonra bu adam tekrar dava açabilir mi?

Sonuç ne oldu hocam? Tekrar dava açtı mı adam?

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    yok hocam açmadı. boş laf yapıyormuş sadece adam. kazanamazdı zaten,herhalde avukat masrafı falan da çıkar diye hiç girmedi o topa
  • Arkadaşlar bu tüketici hakem heyetine verdiğimiz dosyaların takibini nasıl yapabiliriz? Durumu hakkında bilgiyi sadece arayarak mı sorabiliyoruz yoksa e-devletten falan bakılır mı
  • gerçekten işe yarıyor mu thh uğraşmaya değer mi?
  • Arkadaşlar tamiri 20 işgününü geçen telefonum için şikayette bulundum. Bu süre içinde telefonum tamir edilse ne yapmalıyım sizce? Almasam olur mu?
  • Arkadaşlar merhaba.Ben 1 yıl önce s6 edge plus cihaz aldım.Telefonun ekranında gri gölgeler vardı 2 kez değişim 1 kez ekran değişimi oldu ve sorun devam etmekte.Ayrıca kamerada odaklama ve sinek vızıltısı gibi ses var servise götürdüm kanıtla dedi videolar çektim götürdüm sorun yok dediler.Bende ekran lekesini ve kamera sorunlarını cd ye koyarak heyete sundum.( 4 kez servise gitme belgeside içinde). 07.10.2016 da götürdüm ve aynı gün işleme alındı.Sizce sonuç ne olur cd de sorunlar açıkça belli olarak sundum bilir kişi inceler mi genede ? Kazanırmıyım sizce benim umudum o yönde?

• Merhabalar.
    Carrefoursa Maltepe Merkez şubesinden -Galaxy Note 3- 19 Temmuz 2016 senesinde aldım. 14.11.2016 tarihinde mağazaya götürdüm. 17.11.2016'sında servise gittiği ve 20 iş gününün o zaman başladığını söylediler.
    5.12.2016 yani bugün kullanıcı hatası diye 469 tl para istediler. Bende o kadar para yok. Ürünü tekrar bana gönderin, dedim.
    Şimdi ben THH gitsem bunu kazanma şansın var mı?
  • sakurek kullanıcısına yanıt
    Sistemden takip edemiyoruz zannedersem tam emin değilim. Ben de baş vurdum biz sizi arayacağız dediler.
  • Arkadaşlar ekran titreme şikayetinden delta servise verdiğim telefonumun onarımı bir türlü yapılamadığından bende tüketici haklarına başvurmuştum .Aradan 3 ay geçtikten sonra bugün karar bağlanmış ve haklı bulunmuşum. Cihaz bedelinin satıcı tarafından iadesine karar bağlanmış. E-devlet üzerinden gördüm , muhtemelen birkaç gün içersin de karar mektubu da posta ile elime ulaşacaktır.

Sizlere sormak istediğim şimdi ben telefonu ne şekilde ve ne zaman satıcıya ulaştıracağım . Ben kendim mi irtibata geçeceğim ? Yoksa satıcı mı benimle irtibata geçip telefonu göndermemi isteyecek ?

Bununla ilgili bir yazı göremedim .

Birde cihaz yanında orijinal şarj aleti , kulaklık , usb kablo kesinlikle isteniyor mu ? Atıyorum orijinal değilde başka bir şarj aleti kablo gönderdim diyelim sıkıntı olur mu?Satıcı paramı vermezse ne yapmam gerekiyor? ,Yani tüketici hakları bedelin iadesine kadar takip ediyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

Arkadaşlar ekran titreme şikayetinden delta servise verdiğim telefonumun onarımı bir türlü yapılamadığından bende tüketici haklarına başvurmuştum .Aradan 3 ay geçtikten sonra bugün karar bağlanmış ve haklı bulunmuşum. Cihaz bedelinin satıcı tarafından iadesine karar bağlanmış. E-devlet üzerinden gördüm , muhtemelen birkaç gün içersin de karar mektubu da posta ile elime ulaşacaktır.

Sizlere sormak istediğim şimdi ben telefonu ne şekilde ve ne zaman satıcıya ulaştıracağım . Ben kendim mi irtibata geçeceğim ? Yoksa satıcı mı benimle irtibata geçip telefonu göndermemi isteyecek ?

Bununla ilgili bir yazı göremedim .

Birde cihaz yanında orijinal şarj aleti , kulaklık , usb kablo kesinlikle isteniyor mu ? Atıyorum orijinal değilde başka bir şarj aleti kablo gönderdim diyelim sıkıntı olur mu?Satıcı paramı vermezse ne yapmam gerekiyor? ,Yani tüketici hakları bedelin iadesine kadar takip ediyor mu?

Satıcıyla mutlaka irtibata geçin. Sıkıntı çıkmaz artık siz haklısınız paranızı alırsınız.

Bu arada siz nerede gördünüz sonucu? E devletten bakınca sadece adreslerin olduğu bir sayfa var?

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    o zaman kendilerine en azından bir mail atayım .

e devlette tüketici hakları şikayet sorgulama var.

mobil uygulamada şikayet diye aratın ikinci uygulama başlığı oluyor.

tarih aralığı belirtip sorgula diyorsunuz.
  • beyler eylül ayında hakem heyetine başvurmuştum. 1 ay önce karar bağlandı telefonda belirtilen sorunlar olup olmadığına dair oy birliği ile bilirkişine incelemesine bağlandı.

1 hafta önce bilirkişiye götürdüm telefonu inceledi bu hafta geri verdi. Bana ben raporu yazıp yolladım heyete dedi. hani sonuç benim lehime mi yoksa karşı tarafın lehine mi birşey söylemedi.

şimdi ben ne yapıcam internet üzerinden bakınca hala eski bilirkişi incelenmesine dair karar bağlandı belgesi var
    Sonradan güncellencek mi? Başka bi yerden mi takip edicem?

Kazanırsam davayı cihazı alıcaklarmı?
  • Thh müracaat edeli 2 ayı geçti daha bir netice yok. E-Devletten sorgulama yaptım ordan da bir haber yok. Kim bilir daha ne kadar bekleriz Allah bilir. Aaah ah yaktın bizi Lg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Thh müracaat edeli 2 ayı geçti daha bir netice yok. E-Devletten sorgulama yaptım ordan da bir haber yok. Kim bilir daha ne kadar bekleriz Allah bilir. Aaah ah yaktın bizi Lg.

Şikayetinizi e devlette görebiliyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.