DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Peugeot 5008
34.026
Cevap
114
Favori
1.169.892
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 sonraki >>>
Giriş
      2723 Mesaj
      07 Şubat 2012 11:29:25
      quote:

Orijinalden alıntı: sanal465

Merhaba arkadaşlar
      Kaza yapan kardeşimize geçmiş olsun
      Allah bir daha yaşatmasın.
      Bende benzer bir kaza yapıp kaldırıma çıkmıştım. ön alt sis farlarının olduğu tampon kırıldı ve değiştirdiler.
      ilerde resim eklerim
      aracını yeni alan arkadaşımıza hayırlı olsun güle güle kullansın.

bakımla ilgii bir şeyde ben söyleyeyim
      bana servisten BİR YIL yada 15000 km hangisi önce dolarsa gelin dediler
      yıl meselesi nedir aceba, yada gereklimi sizce. Diyelimki ben kullanamadım yıl doldu ama km 10000 in altında kaldı
      yine bakıma gitmelimiyim bu konuda ne düşünüyorsunuz...

garantinizin devam etmesi için km dolmasa da yılda bir bakıma girmelisiniz. ben fiesta da ilk yıl 5.000 km de girdim, bu yıl 7.000 km de gireceğim.

M-Benz C180 Fascination
      Ford Fiesta Titanium-X Auto
    • Yarbay
      2723 Mesaj
      07 Şubat 2012 11:32:42
      quote:

Orijinalden alıntı: erceerce

Arkadaşlar merhaba birşey sormak istiyorum,

özellikle çok soguk havalarda termostat 75-90 derece arasında geziyormu? Sürekli hareket halinde değilde mesela trafikte dur kalkta,80 filan düşüyormu? Bu arada hava soguk oldugu için fan 25 C hız orta kademelerde çalışıyor. Yoksa benim termostatta bir arızamı var?

klima kapalıyken fanı çalıştırdığınızda aracın soğutma suyunu kullanır. araba tam ısınmadan fanı açınca sıcaklık biraz aşağı oynar, (özellikle soğuk havada). ama tam ısınınca bende oynama pek olmuyor.

M-Benz C180 Fascination
    • Yarbay
      6706 Mesaj
      07 Şubat 2012 12:26:22
      quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Alıntıları Göster

valla hocam benim arabada yanlış hatırlamıyorsam 90 derecede kalıyor...istediğin kadar dur kalk yak kımıldamıyor bile..olması gerekende bu sanırım..

Merhaba,

Bende de sürekli 90 da hiç oynamıyor.

Fan ayarı 2 kademede marş basıyorum, motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtiğinde fan hızını en sona alıyorum.

Ancak motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtiğinde otobana çıkmış oluyorum.

Belki de bu sebep ile sıcaklık düşmüyor (motor sürekli 1750 d/d da)

İyi forumlar...

edit : ilave bilgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 7 Şubat 2012; 12:31:36 >

Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.

LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / LG G4 32 GB /

• Yarbay
      6159 Mesaj
      07 Şubat 2012 12:43:38
      arkadaşlar bişey sorayım belki cevabı çok basittir ama bilmeyince işte neyse araba yürüyünce kapılar kitleniyor ya biri denk geliyor yolda tanıdık falan kapıyı açmaya çalışıyor açamıyor ben arabayı hep stop edince kapılar açılıyor..arabayı stop etmeden kapıların kilidini devre dışı bırakmanın bir yolu yok mu..

2012 Peugeot 5008 Premium Pack- 1.6 e-hdi 112 hp Stop&Start - Xenon Far - auto6R Sedefli beyaz

• Teğmen
      190 Mesaj
      07 Şubat 2012 12:58:00

quote:

arkadaşlar bişey sorayım belki cevabı çok basittir ama bilmeyince işte neyse araba yürüyünce kapılar kitleniyor ya biri denk geliyor yolda tanıdık falan kapıyı açmaya çalışıyor açamıyor ben arabayı hep stop edince kapılar açılıyor..arabayı stop etmeden kapıların kilidini devre dışı bırakmanın bir yolu yok mu..

Orta konsolda en sagda kilit acma tusu var..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      6159 Mesaj
      07 Şubat 2012 13:15:41
      quote:

Orijinalden alıntı: me9830

Alıntıları Göster

Orta konsolda en sagda kilit acma tusu var..

eyvallah..tahmin ettiğim gibi çokta basitmiş ama valla beni büyük bir dertten kurtardınız..

2012 Peugeot 5008 Premium Pack- 1.6 e-hdi 112 hp Stop&Start - Xenon Far - auto6R Sedefli beyaz

• Binbaşı
      1968 Mesaj
      07 Şubat 2012 15:41:41
      quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Alıntıları Göster

Benim araçta bahsettiğin durum olacak bu gidişle .. şuan 4000 km de alalı 6 ay oldu .. temmuza da tahmini 8000 km olur .. ama ben götürmeyi düşünüyorum sonuçta 1 yıl olmuş olacak ..

Bende de aynı durum.Araç şu 4430 km.de.Alalıda sizinki gibi 7 ay oldu ama temmuz ayında bakıma götüreceğim.Km. ibresi ne olursa olsun.Garanti hakkı yanmasın diye drsnrky arakadaşımızın yazdığı gibi.Normalde gerek olmasa bile araçların genel bakımı açısından yararlı olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 7 Şubat 2012; 15:43:32 >

• Yüzbaşı
      943 Mesaj
      07 Şubat 2012 18:45:13
      quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Aracımı Sabah 09:30 da ÜNALLAR'a teslim ettim.

Değişim yapılacak parçalar. Sol ön kapı dış sacı ve kapıya ait ayna ve krom parça.

Muhtemelen c.tesi aracımı teslim alacağım.

Parçaların fiyatlarını ve detay resimleri daha sonra paylaşacağım.

İyi forumlar...

geçmiş olsun..

• Yüzbaşı
      943 Mesaj
      07 Şubat 2012 18:48:41
      quote:

Alıntıları Göster

valla hocam benim arabada yanlış hatırlamıyorsam 90 derecede kalıyor...istediğin kadar dur kalk yak kımıldamıyor bile..olması gerekende bu sanırım..

aynen benimki de 90 da kalıyor

• Yüzbaşı
      291 Mesaj
      07 Şubat 2012 23:22:40
      quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

Alıntıları Göster

aynen benimki de 90 da kalıyor

Daha öncede bahsettiğim gibi ankara çok soğuk ve dur kalklı trafiğe girdiğimde 70 e düşüyor motorun ısısı... Aslında müşür dü sanınırım motorun ısısını korumak için radyatörden gelen soğutmayı kesen böyle durumlarda... onda bir arızamız olabilir servise 1500km kaldı onu da yazdım listeye...

SEngineer
    • Yüzbaşı
      452 Mesaj
      08 Şubat 2012 00:10:05
      quote:

Orijinalden alıntı: miji

Alıntıları Göster

Üstelik değişen boyadan daha çok değer kaybettiriyor, araç sağlam olduktan sonra boya yerine sıfır parçayla değişmiş olması daha iyi değil mi? ben hiç bu işi anlamıyorum...

2. elde araç alınırken pazarlıkta kullanılıyor. halbuki sizlerinde dediği gibi orijinali ile üretici servisinde değişmiş bir kapı ile üzerinde gelen ilk kapı arasındaki fark nedir? muadil kapı taktırılmış olsa anlayacağım :=) biri peugeot biri merdiven altı sanayii :) serviste filtreleri de değişiyorlar orijinal olarak :) bunun filtreside orijinal değil demeleride lazım :)

• Yüzbaşı
      452 Mesaj
      08 Şubat 2012 00:20:44
      quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

Alıntıları Göster

Hasarsızlığın bozulunca galiba biraz öyle olmuş.Poliçeni yeniden gözden geçir bakalım ama bu saatten sonra çok zor herhalde hasarsızlık konusunu geri almak.Hatta Hewes kardeşimizde askere gitmeden önce poliçesini yeniletmişti ve oda senede 1 kere hasarsızlık kullanma hakkım baki diyede özellikle belirtmişti yanılmıyorsam.O da Anadolu sigortaya aynı rakamlar civarında yaptırmıştı.İnşallah sorunsuz bir şekilde kasko sigorta olayını çözebilmen dileğiyle..

mini hasarlar diye geçer ve poliçelerin ilgili bölümlerinde açıklanır bu. benim 5008 in cam tavanında çatlak oluştu :) açıkçası bayii darbe var diyor ama o kadar ince bir kesitte nasıl ve neyin darbe oluşturduğu konusunda beni ikna edemedilerse de kasko poliçemdeki senede bir defa ücretsiz cam değişimi hakkımı cam tavanda kullanmayı kabul ettim. dilekçemi yazarkende özellikle bu hakkıma atıfta bulundum ve hasarsızlığımın bozulmadan işlem yapılmasını talep ettiğimi bildirdim. bu taleple işlemi başlattıkları için hasar vs konusuna giremezler artık :) değerli arkadaşlarımızın söylediği gibi poliçe üzerindeki bazı büyük teminatların poliçe rakamına etkisi küçük oluyor. sonuçta sigorta acentelerinin / firmalarının bir görevi de istediğiniz sigorta kapsam ve içeriğinin hangi maliyetlere geldiğini bizlere iletmesi. onların ilettiklerini almak zorunda değiliz / değilsiniz.

• Yüzbaşı
      452 Mesaj
      08 Şubat 2012 00:25:15
      quote:

Orijinalden alıntı: sanal465

Merhaba arkadaşlar
      Kaza yapan kardeşimize geçmiş olsun
      Allah bir daha yaşatmasın.
      Bende benzer bir kaza yapıp kaldırıma çıkmıştım. ön alt sis farlarının olduğu tampon kırıldı ve değiştirdiler.
      ilerde resim eklerim
      aracını yeni alan arkadaşımıza hayırlı olsun güle güle kullansın.

bakımla ilgii bir şeyde ben söyleyeyim
      bana servisten BİR YIL yada 15000 km hangisi önce dolarsa gelin dediler
      yıl meselesi nedir aceba, yada gereklimi sizce. Diyelimki ben kullanamadım yıl doldu ama km 10000 in altında kaldı
      yine bakıma gitmelimiyim bu konuda ne düşünüyorsunuz...

bu tip noktalarda sizi garanti dışı bırakma riskini üstlenmiş olursunuz. eniştemin yaşadığı birebir olayda böyle oldu. 307 benzinli aracı var ve çok kullanmaz. ancak km yapmadım diye sanırım 1,5 - 2 yıl bakıma gitmemiş... sonradan motorda ciddi bir sorun çıktı ve servis kaydı hiç olmadığı için garanti kapsamında işlem yaptıramadı. halbuki servise gitmiş olsa idi 2 kere, 500 tl civarında bir para harcayacaktı ama sonrasında karşısına çıkan 3,000 tl lik masraf olmayacaktı :) sırf bu nedenle bir hak iddia edemedi. servise gitmemiş, bitti.

• Yüzbaşı
      452 Mesaj
      08 Şubat 2012 00:31:24
      quote:

Alıntıları Göster

Merhaba,

Bende de sürekli 90 da hiç oynamıyor.

Fan ayarı 2 kademede marş basıyorum, motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtiğinde fan hızını en sona alıyorum.

Ancak motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtiğinde otobana çıkmış oluyorum.

Belki de bu sebep ile sıcaklık düşmüyor (motor sürekli 1750 d/d da)

İyi forumlar...

edit : ilave bilgi

şehir içi trafiğinde duruşların uzun, hareketlerin kısa olduğu bölümlerde motor sıcaklığı 75 lere geriliyor bende de. ancak araç hareket halinde ve 40 derece üzerinde ise biraz daha geç ısınmak şartı ile 90 dereceye gelip sabit kalıyor. bunun anormal bir durum olduğunu düşünmedim açıkçası

• Yüzbaşı
      291 Mesaj
      08 Şubat 2012 00:34:31
      quote:

Orijinalden alıntı: odethefam

Alıntıları Göster

bu tip noktalarda sizi garanti dışı bırakma riskini üstlenmiş olursunuz. eniştemin yaşadığı birebir olayda böyle oldu. 307 benzinli aracı var ve çok kullanmaz. ancak km yapmadım diye sanırım 1,5 - 2 yıl bakıma gitmemiş... sonradan motorda ciddi bir sorun çıktı ve servis kaydı hiç olmadığı için garanti kapsamında işlem yaptıramadı. halbuki servise gitmiş olsa idi 2 kere, 500 tl civarında bir para harcayacaktı ama sonrasında karşısına çıkan 3,000 tl lik masraf olmayacaktı :) sırf bu nedenle bir hak iddia edemedi. servise gitmemiş, bitti.

Daha önce yazmıştım ilgilenen olmadı tekrarlamak isterim...

15 000 de bir bakıma gidenler 60.000 e geldiklerinde 4 kez 20.000 de bir gidenler ise 3 kez gitmiş olacaklar ve forumdan anladığım kadarıyla 250TL ye bakım yaptıranlar var...

Bu durumda 60bine gelince 20binde bir gidenler 250 tl az ödeyecek....

Ama bu 60 bin içinde yağın eskimesi, polen filitresinin tıkanıp klimanın daha fazla enerji ihtiyaç duyması, hava filitresinin tıkanması vs. gibi şeyler yüzünden fazladan yakıt gideri ile 60bin kilometre yaparsanız extra yakması sonucunda 250 tl yi yakıta geri verirsiniz diye düşünüyorum...

60 bine kadar en az 60 depo yakıt alacaksınız buda en az 12000TL demek illa ki 250 TL fazla yakacaktır...

Tabi fren balatalarını bitmesi vb. gibi tehlikeli durumlarda yaşanabilir, motor zarar görebilir vs...

Bence pirince giderken bulgurdan olmanın manası yok, benim görüşüm riske girilmemeli, ben 15000 i makul buluyorum...

SEngineer
    • Yüzbaşı
      275 Mesaj
      08 Şubat 2012 09:45:07
      Araçta bluetooth ile telefon görüşmesi yaparken sesi arttırmak mümkün mü?

• Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 09:52:04
      arkadaşlar dün kar paleti (kar pençesi) almak için servise gittiğimde görevli farınız yanmıyor dedi. Ben farketmemiştim. H7 Ön far kısa ampül işçilik dahil 15 TL.

M-Benz C180 Fascination
    • Teğmen
      117 Mesaj
      08 Şubat 2012 10:13:59
      quote:

Alıntıları Göster

şehir içi trafiğinde duruşların uzun, hareketlerin kısa olduğu bölümlerde motor sıcaklığı 75 lere geriliyor bende de. ancak araç hareket halinde ve 40 derece üzerinde ise biraz daha geç ısınmak şartı ile 90 dereceye gelip sabit kalıyor. bunun anormal bir durum olduğunu düşünmedim açıkçası

merhaba,

dizel motorun çalışma sisteminden dolayı.
      duruş süresi uzun olunca motor ısınmıyor hareket artınca ısınıyor.
      bizim şirketin vw volt servisi de öyle.
      araç rölantide çalışırken kalorifer soğuk üflüyor çünkü motor bir türlü ısınmıyor.
      hareket edince ısıtmaya başlıyor.

• Teğmen
      117 Mesaj
      08 Şubat 2012 10:17:04
      quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

arkadaşlar dün kar paleti (kar pençesi) almak için servise gittiğimde görevli farınız yanmıyor dedi. Ben farketmemiştim. H7 Ön far kısa ampül işçilik dahil 15 TL.

merhaba,
      bende bir not ilave edeyim.
      partikül filtresinin (FAP) internet satış fiyatı 423Euro.
      buna işçilik vergi vs dahil değil.
      Partikül filtresine dikkat edelim...

• Yarbay
      6706 Mesaj
      08 Şubat 2012 10:17:44
      quote:

Alıntıları Göster

geçmiş olsun..

Teşekkürler "omerka48"

Böyle öküzler oldukça başımıza gelecekler belli malesef.

Tüm dostlara kazasız, belasız ve öküzsüz sürüşler.

İyi forumlar...

Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.

LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / LG G4 32 GB /

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 10:27:44
      quote:

Orijinalden alıntı: 307xt

Alıntıları Göster

merhaba,
      bende bir not ilave edeyim.
      partikül filtresinin (FAP) internet satış fiyatı 423Euro.
      buna işçilik vergi vs dahil değil.
      Partikül filtresine dikkat edelim...

partikül filitresine dikkat edelim derken nasıl mesela..fiyat olarak internette 423 euro ise servislerde fiyatı ne kadardır Allah bilir..

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 10:35:13
      quote:

Orijinalden alıntı: ^muzocat^

Araçta bluetooth ile telefon görüşmesi yaparken sesi arttırmak mümkün mü?

teyibin sesini açıp kapattığımız düğmeden konuşma yaprken sesi artırmak yada azaltmak mümkün..

• Yüzbaşı
      637 Mesaj
      08 Şubat 2012 10:46:14
      quote:

Alıntıları Göster

Aynen bende bunu soruyordum,durkalklı trfik içindi sorum.Sabit hızda seyrederken 90da sabit kalıyor.Zaten arıza oldugunu düşünmedim sadece dikkatimi çekti.

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 11:02:15
      quote:

keşke herhangi bir lamba(far,sinyal v.s) yanmadığı zaman araçlarımızda herhangi bir uyarı olsaymış..

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 11:05:22
      quote:

Orijinalden alıntı: miji

Alıntıları Göster

Daha önce yazmıştım ilgilenen olmadı tekrarlamak isterim...

15 000 de bir bakıma gidenler 60.000 e geldiklerinde 4 kez 20.000 de bir gidenler ise 3 kez gitmiş olacaklar ve forumdan anladığım kadarıyla 250TL ye bakım yaptıranlar var...

Bu durumda 60bine gelince 20binde bir gidenler 250 tl az ödeyecek....

Ama bu 60 bin içinde yağın eskimesi, polen filitresinin tıkanıp klimanın daha fazla enerji ihtiyaç duyması, hava filitresinin tıkanması vs. gibi şeyler yüzünden fazladan yakıt gideri ile 60bin kilometre yaparsanız extra yakması sonucunda 250 tl yi yakıta geri verirsiniz diye düşünüyorum...

60 bine kadar en az 60 depo yakıt alacaksınız buda en az 12000TL demek illa ki 250 TL fazla yakacaktır...

Tabi fren balatalarını bitmesi vb. gibi tehlikeli durumlarda yaşanabilir, motor zarar görebilir vs...

Bence pirince giderken bulgurdan olmanın manası yok, benim görüşüm riske girilmemeli, ben 15000 i makul buluyorum...

hemen hemen herkesin ortak fikri 15,000 km"de araçların bakıma götürülmesi..bundan sonrası araç sahiplerinin tercihine kalmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tttnet.net -- 8 Şubat 2012; 11:17:19 >

• Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 11:18:03
      quote:

Alıntıları Göster

keşke herhangi bir lamba(far,sinyal v.s) yanmadığı zaman araçlarımızda herhangi bir uyarı olsaymış..

aslında çok kolay birşey değil mi? uyarı konabilir. bazı arabalarda aynı taraf sinyal ampüllerinden biri patladığında (paralel bağlı iseler) diğeri daha hızlı yanıp söner, uyarı vermese de hissedersiniz.

M-Benz C180 Fascination
    • Yarbay
      7388 Mesaj
      08 Şubat 2012 11:41:28
      melodram kardeş..geçmiş olsun..2 gündür foruma giremedim...üzüldüm

David Coverdaleden Soldier of Fortuneyi indirip dinleyin..iyi gelecektir
      olmazsa neşet babadan..yalan dünyayı..dinleyin..aynı etkiyi yapıyor..
    • Yarbay
      6706 Mesaj
      08 Şubat 2012 12:29:38
      quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

melodram kardeş..geçmiş olsun..2 gündür foruma giremedim...üzüldüm

Teşekkürler "ganeja"

Böyle öküzler oldukça başımıza gelecekler belli malesef.

Tüm dostlara kazasız, belasız ve öküzsüz sürüşler.

İyi forumlar...

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 12:35:43
      quote:

Alıntıları Göster

aslında çok kolay birşey değil mi? uyarı konabilir. bazı arabalarda aynı taraf sinyal ampüllerinden biri patladığında (paralel bağlı iseler) diğeri daha hızlı yanıp söner, uyarı vermese de hissedersiniz.

YANİ MESELA LASTİKLERE KONAN SENSÖRLER DAHA KARMAŞIK..LASTİK SENSÖRLERİ OLDUĞU GİBİ DIŞ AYDINLATMALARLA İLGİLİ UYARI DA OLABİLİRDİ..5008 AÇIKCASI BENİM BEKLENTİLERİMİ YÜKSELTEN BİR ARABA..

• Yarbay
      6706 Mesaj
      08 Şubat 2012 12:46:11
      quote:

Alıntıları Göster

Ewt "drsnrky"

Oldukça kolay hatta zaten araçlarımızda olan bir sistem.

Sadece bu bilgi bize bildirilmiyor.

Hatırlarsanız araçlarımıza farklı tip bir ampul taktığımızda aracımızın servis lambası yanar.

Bu olay her ampulun yakacağı elektrik miktarının aracın yol bilgisayarı tarafından bilinmesi sebebiyledir.

Dolayısı ile herhangibir şekilde bir ampul yanmadığı durumda zaten arac bilgisayarı bunun farkında.

Ancak bize bildirim yapılmıyor.

Ama olsa idi çok süper ve çözümsel olurdu.

Bu arada KASKO firmamdan tarafıma araç tahsis ettiler. (RENAULT FLUENCE)

Walla 5008 den sonra konserve kutusunda gibi hisstetim kendimi. Güvensiz oluşunu hiç yazmıyorum bile.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 8 Şubat 2012; 12:48:49 >

• Teğmen
      117 Mesaj
      08 Şubat 2012 12:48:22
      quote:

Alıntıları Göster

partikül filitresine dikkat edelim derken nasıl mesela..fiyat olarak internette 423 euro ise servislerde fiyatı ne kadardır Allah bilir..

kullanıcı olarak biz ne yapabiliriz bilmiyorum. Sadece temenni manasında söylemiştim.

DPF bloke olursa ne olur?
      DPF tamamen bloke olursa, yenisi taktırmaktan başka şansınız yok. Aracınız 3000 RPM ile sınırlanacak, aşırı yakıt tüketimi oluşacak ve
      arıza uyarı lambalarınızın devamlı yanmasına neden olacak. Bu aşamada yeni bir DPF için yüzlerce lira maliyet ödemeniz gerekecek.

Peugeot sayfasından aldığım bilgi de aşağıdaki gibidir.

FAP sistemi nasıl çalışmaktadır?

Aşama I: Filtreleme

İlk aşama delikli bir yapıya sahip silikon karbür filtrede kurum partiküllerini tutmaktır.

Aşama 2: Partiküllerin yok edilmesi

Yenilenme aşamasında kurum partiküllerinin yok edilmesi yer almaktadır. Düzenli olarak gerçekleştirilen bu faaliyet (bir kaç 100 kilometreden sonra) otomatik olup sürücü tarafından algılanmaz. Gayet basit olarak, biriken kurum partiküllerinin çok yüksek sıcaklıkta yakılması anlamına gelir.

Bu sıralı yenilenme;
      — egzoz gaz sıcaklığının kurum partiküllerinin yanma sıcaklığına yaklaşacak şekilde artmasını sağlayacak şekilde sonradan yakıt enjeksiyonu yapan Common Rail sistemi ve
      — dizel yakıt deposuna çok az miktarlarda otomatik olarak eklenen ve kurumun yanması için gerekli sıcaklığı 450°C’ye düşürme etkisi bulunan katkı maddesinin birleşik hareketi vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Bu DPFC katkı tekniği dünyada emsalsiz olup Peugeot araçlarının partikülleri zaman içinde güvenilir şekilde söküp attığı anlamına gelmektedir.

Filtre servis sıklığı her 80.000 km’de birden kademeli olarak 120.000 km’de bire inmiş olup artık filtre ve katkının zincirleme olarak optimizasyonu nedeniyle 180.000 km’yi aşmaktadır.

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 13:05:40
      quote:

Alıntıları Göster

Ewt "drsnrky"

Hatırlarsanız araçlarımıza farklı tip bir ampul taktığımızda aracımızın servis lambası yanar.

Bu olay her ampulun yakacağı elektrik miktarının aracın yol bilgisayarı tarafından bilinmesi sebebiyledir.

Dolayısı ile herhangibir şekilde bir ampul yanmadığı durumda zaten arac bilgisayarı bunun farkında.

Walla 5008 den sonra konserve kutusunda gibi hisstetim kendimi. Güvensiz oluşunu hiç yazmıyorum bile.

İyi forumlar...

araç talebinde siz mi bulundunuz yoksa onlar siz talepte bulunmadan mı araç tahsis ettiler..

• Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 13:07:27
      quote:

Orijinalden alıntı: 307xt

Alıntıları Göster

kullanıcı olarak biz ne yapabiliriz bilmiyorum. Sadece temenni manasında söylemiştim.

DPF bloke olursa ne olur?
      DPF tamamen bloke olursa, yenisi taktırmaktan başka şansınız yok. Aracınız 3000 RPM ile sınırlanacak, aşırı yakıt tüketimi oluşacak ve
      arıza uyarı lambalarınızın devamlı yanmasına neden olacak. Bu aşamada yeni bir DPF için yüzlerce lira maliyet ödemeniz gerekecek.

Peugeot sayfasından aldığım bilgi de aşağıdaki gibidir.

FAP sistemi nasıl çalışmaktadır?

Aşama I: Filtreleme

İlk aşama delikli bir yapıya sahip silikon karbür filtrede kurum partiküllerini tutmaktır.

Aşama 2: Partiküllerin yok edilmesi

Yenilenme aşamasında kurum partiküllerinin yok edilmesi yer almaktadır. Düzenli olarak gerçekleştirilen bu faaliyet (bir kaç 100 kilometreden sonra) otomatik olup sürücü tarafından algılanmaz. Gayet basit olarak, biriken kurum partiküllerinin çok yüksek sıcaklıkta yakılması anlamına gelir.

Bu sıralı yenilenme;
      — egzoz gaz sıcaklığının kurum partiküllerinin yanma sıcaklığına yaklaşacak şekilde artmasını sağlayacak şekilde sonradan yakıt enjeksiyonu yapan Common Rail sistemi ve
      — dizel yakıt deposuna çok az miktarlarda otomatik olarak eklenen ve kurumun yanması için gerekli sıcaklığı 450°C’ye düşürme etkisi bulunan katkı maddesinin birleşik hareketi vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Bu DPFC katkı tekniği dünyada emsalsiz olup Peugeot araçlarının partikülleri zaman içinde güvenilir şekilde söküp attığı anlamına gelmektedir.

Filtre servis sıklığı her 80.000 km’de birden kademeli olarak 120.000 km’de bire inmiş olup artık filtre ve katkının zincirleme olarak optimizasyonu nedeniyle 180.000 km’yi aşmaktadır.

sayın 307xt hatırlarsanız 250-300 km de bir DPF nin temizlendiğinden bahsetmiştik. O dönemde arabada olan değişiklikleri dile getirmiştik. Her ne kadar Peugeot sürücüye farkettirilmeden yapılır dese de kaçar mı Türk evladından

M-Benz C180 Fascination
    • Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 13:08:49
      quote:

Alıntıları Göster

Ewt "drsnrky"

İyi forumlar...

sayın melodramm araç tahsis mi edildi yoksa kiralık mı verildi?

M-Benz C180 Fascination
    • Yarbay
      6706 Mesaj
      08 Şubat 2012 13:32:16
      quote:

Alıntıları Göster

sayın melodramm araç tahsis mi edildi yoksa kiralık mı verildi?

Benim talebim ile tahsis edildi. (KİRALIK ARAÇ/AK SİGORTA)

Ve vere vere FLUENCE verdiler.

Kendi aracımın 2 segment aşağısı yani.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 8 Şubat 2012; 13:32:58 >

• Teğmen
      117 Mesaj
      08 Şubat 2012 13:46:33
      quote:

Alıntıları Göster

sayın 307xt hatırlarsanız 250-300 km de bir DPF nin temizlendiğinden bahsetmiştik. O dönemde arabada olan değişiklikleri dile getirmiştik. Her ne kadar Peugeot sürücüye farkettirilmeden yapılır dese de kaçar mı Türk evladından

sayın drsnrky, ilerleyen günlerde daha neleri keşfedeceğiz bakalım....

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Şubat 2012 14:26:18
      listeye benide ekleyebilirsiniz arkadaşlar.en geç cumaya teslim edecekler arabamı.sedefli beyaz/manisa/işletmeci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mry_82 -- 8 Şubat 2012; 14:26:49 >

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      08 Şubat 2012 14:30:55
      quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

listeye benide ekleyebilirsiniz arkadaşlar.en geç cumaya teslim edecekler arabamı.sedefli beyaz/manisa/işletmeci

Şimdiden hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın aracınızı

• Yüzbaşı
      452 Mesaj
      08 Şubat 2012 15:15:14
      Sevgili 5008 kullanıcıları herkese selamlar.

Mevcut aracımız artık ihtiyacımızı karşılamadığından daha büyük bir aile arabası arayışına girdik. 5008 bu konudaki ciddi olarak değerlendirdiğimiz alternatiflerden biri. Yaşadığım yerde bir test aracı olmadığı ve aracı sadece galeride inceleyebildiğim için aklımdaki birkaç soruyu siz değerli kullanıcılarına danışmak istedim.

1 - Ben malesef ses olayına takıntılı biriyim. Forumda hiç rastlamadım ama kullanım süresi geçtikçe arabanın çeşitli yerlerinden ses geliyormu?
      2 - H.sonu bir arkadaşımın 308 ini otomatik modda kullandım (şehir dışı yolculuğu için), alışana kadar vites geçişlerinde ayağımı gazdan çekmedim ve araç her vites yükselttiğinde öne doğru yığıldı. 5008 de şimdiye kadar sadece ilk 2 viteste bunu yaşayanları okudum, daha yüksek vites geçişlerinde aynı şeyi yaşayan oldumu?
      3 - Cam tavan müthiş bir ferahlık ve görünüm kazandırmış arabaya ancak bu bir güvenlik zaafiyeti olurmu? Satış görevlisi beni tatmin edici bir açıklama yapamadı açıkçası. Görenleriniz vardır bir çarpışmada tuz buz olup dağılan cam tavan videosu var, sürekli tavan perdesi açık dolaşacak değiliz ama daha önceden takla atarak yaşadığımız bir kaza olduğu için ister istemez hassas oluyoruz bu konuda. Sizler bakım yada çeşitli vesilelerle servislere gittiniz hiç kazalı bir 5008 yada cam tavan konusunda bir şikayet yaşayan duydunuzmu?

Umarım aklımdakileri doğru bir şekilde ifade edebilmişimdir. Cevap verecek kullanıcılara şimdiden teşekkürler.

2012 PEUGEOT 5008 PREMIUM PACK - 1.6 E-HDi 112 HP STOP&START - AUTO6R SEDEFLİ BEYAZ
    • Teğmen
      227 Mesaj
      08 Şubat 2012 17:12:48
      quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

Mevcut aracımız artık ihtiyacımızı karşılamadığından daha büyük bir aile arabası arayışına girdik. 5008 bu konudaki ciddi olarak değerlendirdiğimiz alternatiflerden biri. Yaşadığım yerde bir test aracı olmadığı ve aracı sadece galeride inceleyebildiğim için aklımdaki birkaç soruyu siz değerli kullanıcılarına danışmak istedim.

1 - Ben malesef ses olayına takıntılı biriyim. Forumda hiç rastlamadım ama kullanım süresi geçtikçe arabanın çeşitli yerlerinden ses geliyormu?
      2 - H.sonu bir arkadaşımın 308 ini otomatik modda kullandım (şehir dışı yolculuğu için), alışana kadar vites geçişlerinde ayağımı gazdan çekmedim ve araç her vites yükselttiğinde öne doğru yığıldı. 5008 de şimdiye kadar sadece ilk 2 viteste bunu yaşayanları okudum, daha yüksek vites geçişlerinde aynı şeyi yaşayan oldumu?
      3 - Cam tavan müthiş bir ferahlık ve görünüm kazandırmış arabaya ancak bu bir güvenlik zaafiyeti olurmu? Satış görevlisi beni tatmin edici bir açıklama yapamadı açıkçası. Görenleriniz vardır bir çarpışmada tuz buz olup dağılan cam tavan videosu var, sürekli tavan perdesi açık dolaşacak değiliz ama daha önceden takla atarak yaşadığımız bir kaza olduğu için ister istemez hassas oluyoruz bu konuda. Sizler bakım yada çeşitli vesilelerle servislere gittiniz hiç kazalı bir 5008 yada cam tavan konusunda bir şikayet yaşayan duydunuzmu?

Umarım aklımdakileri doğru bir şekilde ifade edebilmişimdir. Cevap verecek kullanıcılara şimdiden teşekkürler.

1. Ses durumu tamamen kişisel bir algılama, örneğin beni rahatsız eden bir ses yok.
      2. Hem tam otomatik hem de auto 6R şanzımanı kullanma fırsatım oldu. Bu tamamen kişisel kullanımla alakalı, eğer spor tuşuna basarsanız örneğin, daha yüksek devirde vites değiştireceğinden yığılma olmaz.
      3. Bir yerde okumuştum cam tavan normal tavana göre daha güvenlidir diye, yapılan açıklamalar benim için tatmin ediciydi. Unutmamak gerekir ki her marka artık cam tavan opsiyonu koyuyor (mercedes, bmw, audi...).
      Umarım açıklamalarım yardımcı olmuştur.

• Teğmen
      227 Mesaj
      08 Şubat 2012 17:18:33
      1. vankomicin: Sedefli Beyaz/İstanbul/Doktor
      2. dr tsi: Sedefli Beyaz/Karabük/Doktor
      3. 307xt: Buz Mavi / İstanbul / Finans
      4. mancın: Sedefli Beyaz/Tokat/Diş hekimi
      5. melodramm: Aluminyum Gri / İzmir / Elektronik Teknisyeni
      6. dennis65: Sedefli Beyaz / İstanbul / Bilgisayar Mühendisi
      7. tttnet.net: Sedefli Beyaz / İzmir / Esnaf
      8. hewes: Sedefli Beyaz / Bursa / Bilgisayar Mühendisi
      9. pasa343: Buhar Gri / İzmir / Mali Müşavir
      10. aybldrja: Aluminyum Gri / İstanbul / Diş Hekimi - İşletme
      11. auzdil: Buz Mavisi / Ankara / Mühendis
      12. omerka48: Sedefli Beyaz / Muğla / Öğretmen
      13. Tk5008: Buz Mavisi / İstanbul / Bilgisayar Mühendisi
      14. drskycrest: Sedefli Beyaz / İstanbul / Doktor
      15. odethefam: Sedefli Beyaz / İstanbul / Bilişim - Kurumsal Satış (mühendis)
      16. drsnrky: Buz Mavisi / Bursa / Doktor
      17. setnet: Buz Mavisi / İzmir / Öğretmen
      18. cipiares: Aluminyum Gri / İzmir / Hukukçu
      19. jonjonbaba: Sedefli Beyaz / Ankara / Ev erkeği (engelli)
      20. gokselky: Sedefli Beyaz / Ordu / Turizm
      21. kerem3577: Siyah / İstanbul / Bilgi İşlem Müdürü
      22. aytac_1973: Sedefli Beyaz / Kocaeli / Memur
      23. sbubu: Köpekbalığı Gri / Almanya / Makine Teknisyeni
      24.ganeja:Buz Mavisi/?????/Diş Hekimi
      25. elemanus: Buz Mavisi / İstanbul / Prodüktör
      26. zikefin: Siyah(inci) / İstanbul / Finans
      27.srparamaribo: Sedefli Beyaz/Ankara/Grafik Tasarım
      28.BuTo: SedefliBeyaz/İstanbul/Bilgisayar Mühendisi
      29. salerc38: Buz Mavisi/İstanbul/Elektronik mühendisi
      30. peugeot 5008: Sedefli Beyaz / İstanbul / Elektronik Mühendisi
      31. karaca44: Köpek Balığı Grisi/İstanbul/?????
      32. kgn. Sedefli Beyaz/İstanbul/?????
      33. ugurBJK: Buhar Gri/Ankara/Memur
      34. Muhfin: Sedefli Beyaz/İstanbul/Mali Müşavir
      35. fakirik: Köpek Balığı Grisi/Trabzon/ Fakülte Sekreteri
      36. ylcn1111: Sedefli Beyaz/Giresun/Doktor
      37. siskebap: Sedefli Beyaz / Istanbul / Mühendis
      38. heroist: Köpek Balığı Grisi/İstanbul/Serbset Meslek
      39. strider: Sedefli Beyaz/İzmir/Esnaf
      40. Anycall : Siyah/İstanbul / Endüstri Mühendisi
      41. sanal465: Sedefli Beyaz/İstanbul / Elektrik Teknisyeni
      42. miji: Sedefli Beyaz /Ankara/ Ses Muhendisi ve Müzik enstrumanlari satisi
      43. ksezer2005: Buz Mavisi/Balıkesir/Doktor
      44. ^muzocat^: Buz Mavi/İstanbul/Elk. Müh-Bilgi İşlem.
      45. mry_82: Sedefli Beyaz/Manisa/İşletmeci

Güncel...

Ricam, yeni eklenen arkadaşların eğer eksik varsa renk, şehir ve meslek bölümlerini müsait olduklarında eklemeleri...

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 18:06:14
      quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

valla hocam ses konusuna bende çok takıntılıyımdır...bu sınıf araçların içinde en kaliteli iç mekana sahip araç bence 5008..zaten diğer benzer araçlara bakarsanız (alıcı ve seçici bir gözle)hemen kaliteyi hissetiriyor..çok yeni arabam gerçi ama henüz daha en küçük bir tık yok maşallah..
      vites geçişleri hissediliyor auto 6R şanzumanın özelliği bu(hem az yaksın hem ekonomik olsun hem hissedilmesin yok böyle birşey.)ama bu vites geçişleri kesinlikle rahatsız edici değil..vankomicin arkadaşın dediği gibi s moduna alınca yüksek devirde vites değiştirdiği için cüssesinden beklenmeyecek kadarda seri olabiliyor..yani senin beklentin neyse araba o anda karşılıyor..
      cam tavan konusuda o kadar premium marka araç kullanıyorki bu teknolojiyi sanırım güvenli olmasa bu kadar kullanılmaz..ve kesinlikle bir sorun olsa duyardık..özellikle internetin bu denli hayatımızın tam ortasında olduğu bir zamanda..ve benim kendi kişisel fikrim cam tavanla alakalı olarak klasik saç tavan daha emniyetli gibi görünsede takla atttın diyelim içinde sıkışma ihtimalı yüksek direkler sağlam değilse..ama cam tavanda (muhtemelen dağılan tarzda camdır araçlarımızın tavanı)kaza anında tuzla buz olur ve emniyet kemeride takılıysa yürüyerek çıkarsın arabadan..vede bende bir yerde okumuştum..mesela bir kaza yada takla atma durumunda arabanın direkleri ve şasesinin sağlam olması asıl önemli olan diye..

• Yarbay
      6159 Mesaj
      08 Şubat 2012 18:10:08
      quote:

Orijinalden alıntı: vankomicin

1. vankomicin: Sedefli Beyaz/İstanbul/Doktor
      2. dr tsi: Sedefli Beyaz/Karabük/Doktor
      3. 307xt: Buz Mavi / İstanbul / Finans
      4. mancın: Sedefli Beyaz/Tokat/Diş hekimi
      5. melodramm: Aluminyum Gri / İzmir / Elektronik Teknisyeni
      6. dennis65: Sedefli Beyaz / İstanbul / Bilgisayar Mühendisi
      7. tttnet.net: Sedefli Beyaz / İzmir / Esnaf
      8. hewes: Sedefli Beyaz / Bursa / Bilgisayar Mühendisi
      9. pasa343: Buhar Gri / İzmir / Mali Müşavir
      10. aybldrja: Aluminyum Gri / İstanbul / Diş Hekimi - İşletme
      11. auzdil: Buz Mavisi / Ankara / Mühendis
      12. omerka48: Sedefli Beyaz / Muğla / Öğretmen
      13. Tk5008: Buz Mavisi / İstanbul / Bilgisayar Mühendisi
      14. drskycrest: Sedefli Beyaz / İstanbul / Doktor
      15. odethefam: Sedefli Beyaz / İstanbul / Bilişim - Kurumsal Satış (mühendis)
      16. drsnrky: Buz Mavisi / Bursa / Doktor
      17. setnet: Buz Mavisi / İzmir / Öğretmen
      18. cipiares: Aluminyum Gri / İzmir / Hukukçu
      19. jonjonbaba: Sedefli Beyaz / Ankara / Ev erkeği (engelli)
      20. gokselky: Sedefli Beyaz / Ordu / Turizm
      21. kerem3577: Siyah / İstanbul / Bilgi İşlem Müdürü
      22. aytac_1973: Sedefli Beyaz / Kocaeli / Memur
      23. sbubu: Köpekbalığı Gri / Almanya / Makine Teknisyeni
      24.ganeja:Buz Mavisi/?????/Diş Hekimi
      25. elemanus: Buz Mavisi / İstanbul / Prodüktör
      26. zikefin: Siyah(inci) / İstanbul / Finans
      27.srparamaribo: Sedefli Beyaz/Ankara/Grafik Tasarım
      28.BuTo: SedefliBeyaz/İstanbul/Bilgisayar Mühendisi
      29. salerc38: Buz Mavisi/İstanbul/Elektronik mühendisi
      30. peugeot 5008: Sedefli Beyaz / İstanbul / Elektronik Mühendisi
      31. karaca44: Köpek Balığı Grisi/İstanbul/?????
      32. kgn. Sedefli Beyaz/İstanbul/?????
      33. ugurBJK: Buhar Gri/Ankara/Memur
      34. Muhfin: Sedefli Beyaz/İstanbul/Mali Müşavir
      35. fakirik: Köpek Balığı Grisi/Trabzon/ Fakülte Sekreteri
      36. ylcn1111: Sedefli Beyaz/Giresun/Doktor
      37. siskebap: Sedefli Beyaz / Istanbul / Mühendis
      38. heroist: Köpek Balığı Grisi/İstanbul/Serbset Meslek
      39. strider: Sedefli Beyaz/İzmir/Esnaf
      40. Anycall : Siyah/İstanbul / Endüstri Mühendisi
      41. sanal465: Sedefli Beyaz/İstanbul / Elektrik Teknisyeni
      42. miji: Sedefli Beyaz /Ankara/ Ses Muhendisi ve Müzik enstrumanlari satisi
      43. ksezer2005: Buz Mavisi/Balıkesir/Doktor
      44. ^muzocat^: Buz Mavi/İstanbul/Elk. Müh-Bilgi İşlem.
      45. mry_82: Sedefli Beyaz/Manisa/İşletmeci

Güncel...

Ricam, yeni eklenen arkadaşların eğer eksik varsa renk, şehir ve meslek bölümlerini müsait olduklarında eklemeleri...

bu arada ;
      16. drsnrky/Bursa
      34. Muhfin/İstanbul
      45. mry_82/Manisa
      yaşadıkları yerlerle sıralama yerleri iyi denk gelmiş..

• Yüzbaşı
      943 Mesaj
      08 Şubat 2012 19:30:11
      quote:

Alıntıları Göster

Ewt "drsnrky"

İyi forumlar...

ben eşdeğer bir araba veriyorlar diye biliyordum herhalde vermiyorlarki fluence gibi alt sınıf bir aracı vermişler.....

5008 le hayat çok rahat

• Yüzbaşı
      943 Mesaj
      08 Şubat 2012 19:32:44
      quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

hayırlı olsun...

• Yarbay
      2049 Mesaj
      08 Şubat 2012 19:45:57
      quote:

Alıntıları Göster

ben eşdeğer bir araba veriyorlar diye biliyordum herhalde vermiyorlarki fluence gibi alt sınıf bir aracı vermişler.....

5008 le hayat çok rahat

aynı sınıf değil mi?
      5008 D sınıfı mı?
      Öğrenmek amacıyla soruyorum. Yarın birgün bana da lazım olabilir bu bilgi.

Her gün yaşam savaşı verenlerle ilgileniyorum ama hiç akıllanmıyorum.
    • Binbaşı
      1968 Mesaj
      08 Şubat 2012 20:16:48
      quote:

Alıntıları Göster

mini hasarlar diye geçer ve poliçelerin ilgili bölümlerinde açıklanır bu. benim 5008 in cam tavanında çatlak oluştu :) açıkçası bayii darbe var diyor ama o kadar ince bir kesitte nasıl ve neyin darbe oluşturduğu konusunda beni ikna edemedilerse de kasko poliçemdeki senede bir defa ücretsiz cam değişimi hakkımı cam tavanda kullanmayı kabul ettim. dilekçemi yazarkende özellikle bu hakkıma atıfta bulundum ve hasarsızlığımın bozulmadan işlem yapılmasını talep ettiğimi bildirdim. bu taleple işlemi başlattıkları için hasar vs konusuna giremezler artık :) değerli arkadaşlarımızın söylediği gibi poliçe üzerindeki bazı büyük teminatların poliçe rakamına etkisi küçük oluyor. sonuçta sigorta acentelerinin / firmalarının bir görevi de istediğiniz sigorta kapsam ve içeriğinin hangi maliyetlere geldiğini bizlere iletmesi. onların ilettiklerini almak zorunda değiliz / değilsiniz.

Yazınızı okurken aklıma geldi.Arkadaşın bahsettiği mini hasarlar konusu değil diye algılamıştım.Acaba benmi yanlış anladım.Sizinde dediğiniz gibi mini hasarsızlık konusu hemen hemen herkesce bilinen maddeler.En azından poliçelerde birkaç senedir standart var.Arkadaşımızın bahsettiği buysa eğer bence mini hasarsızlık olarak belirtebilseydi daha iyi olabilirdi.Ama yazılanlar arasında bir farklılık var gibi.Mini hasarlar başka birşey ;hasarsızlığınızı bozmadan bir kereye mahsusu hasar karşılama kısmı vardır şeklinde yazmak başka birşeydir.Bende aslında sizin dediğiniz gibi bilmekteydim ama arkadaşın yazısına istinaden demekki bilmediğim anlaşmalar varmış diye düşünmeye başlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 8 Şubat 2012; 20:40:01 >

• Binbaşı
      1968 Mesaj
      08 Şubat 2012 20:27:48
      quote:

Kar pençesi derken hangi tipi belirttiniz merak ettim.Bende bu konuyu araştırıyordum.Kar paleti olarak birkaç model var , kar pençesi olarak tek model var.Bahsettiğiniz hangisi acaba.Serviste görebildinizmi ve beğendiğiniz tip hangisidir.Açıklarsanız sevinirim.İsviçre tipi kar paletini beğenmiştim ama kararsızdım.Biraz fiyatlı olmalarına rağmen (5008 için c3 modeli ve aparatı 19 numaralı spiker spides isviçre markalıyı çok fazla methediyorlar,ortalama 750 TL.civarındaymış.Sport L modelide 800TL.)Kar pençesi için ise 220 TL.fiyat bulmuştum.Fakat biraz tereddüte düşmüştüm.Acaba bu tip lastiklere zarar verebilirmi diye.Sonuçta siz parçaları tek tek yardımcı aparatlarla uzatıyorsunuz ve direk saç olmasına rağmen lastiğin üstünde riziko olabilir diye düşünmüştüm.Kar paletinin yerli olan kalitelerini bilemiyorum ama daha ucuz.Güney kore tipi olanı da fena değil gibi ve daha ekonomik.(500 TL.civarında ).Sizden istirhamım eğer görüp incelediyseniz biligilerinizi paylaşabilirmisiniz.Teşekkürlerimle...

• Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 20:48:17
      quote:

Alıntıları Göster

Kar pençesi derken hangi tipi belirttiniz merak ettim.Bende bu konuyu araştırıyordum.Kar paleti olarak birkaç model var , kar pençesi olarak tek model var.Bahsettiğiniz hangisi acaba.Serviste görebildinizmi ve beğendiğiniz tip hangisidir.Açıklarsanız sevinirim.İsviçre tipi kar paletini beğenmiştim ama kararsızdım.Biraz fiyatlı olmalarına rağmen (5008 için c3 modeli ve aparatı 19 numaralı spiker spides isviçre markalıyı çok fazla methediyorlar,ortalama 750 TL.civarındaymış.Sport L modelide 800TL.)Kar pençesi için ise 220 TL.fiyat bulmuştum.Fakat biraz tereddüte düşmüştüm.Acaba bu tip lastiklere zarar verebilirmi diye.Sonuçta siz parçaları tek tek yardımcı aparatlarla uzatıyorsunuz ve direk saç olmasına rağmen lastiğin üstünde riziko olabilir diye düşünmüştüm.Kar paletinin yerli olan kalitelerini bilemiyorum ama daha ucuz.Güney kore tipi olanı da fena değil gibi ve daha ekonomik.(500 TL.civarında ).Sizden istirhamım eğer görüp incelediyseniz biligilerinizi paylaşabilirmisiniz.Teşekkürlerimle...

sayın ayblrdija görüp incelemek ne kelime, aracıma göre hazırlatıp, takıp, deneyip, satın aldım bile Bahsettiğiniz gibi lastik zeminine bilezik gibi takılan metal pençelerden bahsediyorum.

Zincir gibi sarsmadığı için ön düzene zararı yok (Aynı anda serviste iki gün zincir taktığı için rotbaşlarını ve z rotlarını değiştiren birisi vardı.) Zincir gibi buzda ve karda kullanmak amacıyla yapılan bir alet. deseninde su oluğu olan tüm ebatlara takıldığı için bir sefer alıp sonraki tüm araçlarınıza takabiliyorsunuz. Tercih etmemin bir nedeni de budur. halihazırda 3 farklı boyda zincir var elimde, arabalar değiştiği için işe yaramıyorlar.

Metal pençelerin çıkıntıları betona öyle bir sarıldı ki, servisteki usta denerken zemindeki betonu kazdı Resimlerini ekleyeceğim. Fiyatı 250 TL

edit: öncelikle malzemenin linkini ekleyeyim. ben bunu bursa şançelik yetkili servisinden aldım.lastiğe göre ayarlayıp denediler, sonra bilezik gibi söküp hazır olarak bana verdiler.

http://www.snowcut.com/index.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 9 Şubat 2012; 19:46:59 >

M-Benz C180 Fascination
    • Yarbay
      6706 Mesaj
      08 Şubat 2012 20:57:12
      quote:

Orijinalden alıntı: medonk

Alıntıları Göster

aynı sınıf değil mi?
      5008 D sınıfı mı?
      Öğrenmek amacıyla soruyorum. Yarın birgün bana da lazım olabilir bu bilgi.

Ewt 5008 d sınıfı bir araç.

Hatta daha da büyük diyebiliriz; çünkü yüksek tavan.

Bu sebep ile iki sınıf alt araç verdiler olarak anlamlandırdım.

Bizim araçların binek muadilleri "508~insignia~Latitude~mondeo"

İyi forumlar...

• Yarbay
      2049 Mesaj
      08 Şubat 2012 21:11:22
      quote:

Ewt 5008 d sınıfı bir araç.

Hatta daha da büyük diyebiliriz; çünkü yüksek tavan.

Bu sebep ile iki sınıf alt araç verdiler olarak anlamlandırdım.

Bizim araçların binek muadilleri "508~insignia~Latitude~mondeo"

İyi forumlar...

teşekkür ederim.
      ben de C sınıfından üst D sınıfından altta diye kafamda hayallendiriyorum.
      Scenic almadan önce 5008 ve 3008'e de baktım. Bayiye 3008 308'in, 5008'in 508'in muadili mi ya da aynı düzey mi diye sormuştum.
      Cevabı " hayır Peugeot onları ayrı konumlandırıyor. 3008 crossover, 5008 MPV gibi ama tabi ikisi de asla bir 508 değil,daha çok 308 ayarındalar demişti.
      Bence de mantıklıydı ama bana sorarsanız 5008 ve GS genişliği ve konforuyla ,ferahlığıyla D sınıfına yakınlar. 3008 ise bana çok basık gelmişti.
      Sigortanın da C sınıfı araç vermesi o açıdan bunu destekliyor.
      Zaten bu araçları test etme şansı bile zor ,sigortanın 5008,3008,GS, C-Max bulup vereceğini sanmıyorum ama güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 8 Şubat 2012; 21:13:31 >

• Yarbay
      6706 Mesaj
      08 Şubat 2012 21:43:25
      quote:

Orijinalden alıntı: medonk

Alıntıları Göster

teşekkür ederim.
      ben de C sınıfından üst D sınıfından altta diye kafamda hayallendiriyorum.
      Scenic almadan önce 5008 ve 3008'e de baktım. Bayiye 3008 308'in, 5008'in 508'in muadili mi ya da aynı düzey mi diye sormuştum.
      Cevabı " hayır Peugeot onları ayrı konumlandırıyor. 3008 crossover, 5008 MPV gibi ama tabi ikisi de asla bir 508 değil,daha çok 308 ayarındalar demişti.
      Bence de mantıklıydı ama bana sorarsanız 5008 ve GS genişliği ve konforuyla ,ferahlığıyla D sınıfına yakınlar. 3008 ise bana çok basık gelmişti.
      Sigortanın da C sınıfı araç vermesi o açıdan bunu destekliyor.
      Zaten bu araçları test etme şansı bile zor ,sigortanın 5008,3008,GS, C-Max bulup vereceğini sanmıyorum ama güzel olurdu.

Bu arada bir düzeltme yapayım.

Ford Cmax/Grand Cmax bizim araçlarımız ile aynı segment te değil. (CMAX~GRAND-CMAX; FOCUS'un yüksek tavanlı halidir)

Bizim araçların selefi SMAX dır. (O da şu an için ülkemize getirilmemekte)

Ama Ford neredeyse bizim araçlara yakın fiyata bizden bir segmen küçük aracı satmaya çalışıyor.

İyi forumlar...

• Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 21:53:08
      quote:

Alıntıları Göster

Ford Cmax/Grand Cmax bizim araçlarımız ile aynı segment te değil. (CMAX~GRAND-CMAX; FOCUS'un yüksek tavanlı halidir)

Ama Ford neredeyse bizim araçlara yakın fiyata bizden bir segmen küçük aracı satmaya çalışıyor.

İyi forumlar...

M-Benz C180 Fascination
    • Yarbay
      2049 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:00:31
      Evet haklısınız.
      Araba dergisi sınıflamalarına gidiyor aklım.

• Binbaşı
      1968 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:06:27
      quote:

Alıntıları Göster

sayın ayblrdija görüp incelemek ne kelime, aracıma göre hazırlatıp, takıp, deneyip, satın aldım bile Bahsettiğiniz gibi lastik zeminine bilezik gibi takılan metal pençelerden bahsediyorum.

Zincir gibi sarsmadığı için ön düzene zararı yok (Aynı anda serviste iki gün zincir taktığı için rotbaşlarını ve z rotlarını değiştiren birisi vardı.) Zincir gibi buzda ve karda kullanmak amacıyla yapılan bir alet. deseninde su oluğu olan tüm ebatlara takıldığı için bir sefer alıp sonraki tüm araçlarınıza takabiliyorsunuz. Tercih etmemin bir nedeni de budur. halihazırda 3 farklı boyda zincir var elimde, arabalar değiştiği için işe yaramıyorlar.

Metal pençelerin çıkıntıları betona öyle bir sarıldı ki, servisteki usta denerken zemindeki betonu kazdı Resimlerini ekleyeceğim. Fiyatı 250 TL

edit: öncelikle malzemenin linkini ekleyeyim. ben bunu bursa şançelik yetkili servisinden aldım.lastiğe göre ayarlayıp denediler, sonra bilezik gibi söküp hazır olarak bana verdiler.

http://www.snowcut.com/index.php

gerçekten teşekkür ederim kafamdaki soru işaretlerini kaldırdınız.Aynı ürünlerden bahsediyormuşuz.İnşallah lastiklere bir zararı olmaz ileride.Takılma videosunu izlemiştim çok zor değildi.Bizim servislerdede varmı bilemiyorum bakacağım artık.Sitelerde var ama insan malumunuz fazla güvenemiyor.Bursa bu konuda bana göre servis mlz. ve yeniliği konusunda ileride galiba.Takdir etmek lazım.Baksanıza hala flyaudio sistemini bilmeyen takip etmeyen servisler var.En azından bir servise tanıtımını ben yaptığıma göre.Tekrar teşekkürler değerli bilgilerinize..

• Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:21:26
      quote:

Alıntıları Göster

gerçekten teşekkür ederim kafamdaki soru işaretlerini kaldırdınız.Aynı ürünlerden bahsediyormuşuz.İnşallah lastiklere bir zararı olmaz ileride.Takılma videosunu izlemiştim çok zor değildi.Bizim servislerdede varmı bilemiyorum bakacağım artık.Sitelerde var ama insan malumunuz fazla güvenemiyor.Bursa bu konuda bana göre servis mlz. ve yeniliği konusunda ileride galiba.Takdir etmek lazım.Baksanıza hala flyaudio sistemini bilmeyen takip etmeyen servisler var.En azından bir servise tanıtımını ben yaptığıma göre.Tekrar teşekkürler değerli bilgilerinize..

Rica ediyorum sayın ayblrdija, temennilerinizden dolayı ben teşekkür ediyorum. Pençelerin yuvarlak kısmı lastiğe geliyor, bu nedenle zarar vermeyeceğini söylediler. zincirler daha fazla zarar veriyormuş. Sonuçta lastikler yüksek hızda taşa kasise vs çarpıyor. mudanya yolundan idmanlı olan benim lastiklerime bu palet ne yapabilir Şaka bir yana bu da bir zincir olduğu için gerektikçe ve yavaş hızda kullanmak lazım. düz asfaltta fazla kullanmamak lazım.

M-Benz C180 Fascination
    • Binbaşı
      1968 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:22:52
      quote:

Alıntıları Göster

İyi forumlar...

Bence de tek kelimeyle ; .

• Binbaşı
      1968 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:24:29
      quote:

Alıntıları Göster

Rica ediyorum sayın ayblrdija, temennilerinizden dolayı ben teşekkür ediyorum. Pençelerin yuvarlak kısmı lastiğe geliyor, bu nedenle zarar vermeyeceğini söylediler. zincirler daha fazla zarar veriyormuş. Sonuçta lastikler yüksek hızda taşa kasise vs çarpıyor. mudanya yolundan idmanlı olan benim lastiklerime bu palet ne yapabilir Şaka bir yana bu da bir zincir olduğu için gerektikçe ve yavaş hızda kullanmak lazım. düz asfaltta fazla kullanmamak lazım.

• Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:27:51
      quote:

Alıntıları Göster

İyi forumlar...

S-MAXa daha yeni ecoboost 1.6 benzinli motor tanıttılar, neden artık TR ye getirmediklerini anlayamadım. Fiyat da 80.000 TL altında idi. C-Max ve GS in benzinli motorluları satıldı. bence S-Maxın da şansı olabilirdi.

M-Benz C180 Fascination
    • Yarbay
      2723 Mesaj
      08 Şubat 2012 22:32:56
      Arkadaşlar bu arada 3008 ve 5008 sayfaları peugeot içinde aldı başını gidiyor. 3008 sayfası 5008 e oranla 1.5 kat daha fazla okunmuş olmasına rağmen 5008in yazılı sayfası daha fazla. Bu da 5008 kullanıcılarının forumda daha aktif olduğunu gösteriyor.

M-Benz C180 Fascination
Sayfa:   <<     < önceki   75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.