Şimdi Ara

Peugeot 5008 (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
37.535
Cevap
147
Favori
1.647.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    İsik gucu yeterli olur ama goruntusu nasil olur onu tahmin edemedim. Siz alip takarsaniz, bir resmini koyarsiniz. Guzel olursa bende alirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptankoray

offffffff offfffffff nedir bu fransız arabalarından çektiğim. daha önce picassom vardı 3 yıllık arabanın daha 70000km de direksyon simidi -ki deri olduğu iddia ediliyordu, soyuldu dokunduğum her tuşun üstü soyuldu, daha kaliteli diye 2011 (son çeyrek) 5008 aldık vites topuzunun etrafında ki nikelaj attı nedir böyle yaww. haaaa birde arkadaşlar aldığımda arabanın bagaj perdesi yoktu kayseride galerilerde ikinci ellere baktım çoğunun perdesi yok, yaw niye bir araba satılırken bagaj perdesi çıkarılıp satılır ki. ara ara bulamıyorum orjinalide 450-500 gibi acayip fiyatlara gidiyor. bagaj perdesizde araba çıplak gibi görünüyor.

Allah başka dert vermesin..

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

tatlıyla pek aramız yok galiba sayım melo

http://www.waffleedem.com.tr/

bostanlıdakine gitmiştik, bucada da varmış..

Tatlının her türlüsüne alıklama atlarım fakat; dışarıda yemek tüketmek bana hep uzak gelmiştir.

Ne olduğunu bilmediğimiz, hangi katkıları kullandıklarını bilmediğimiz türlü gıdayı bize yediriyorlar.

Bu bağlamda, pek mantıklı gelmemekte ve ilgi alanıma girmemektedir.

Mesela, geçen arkadaşımın aldığı hazır toz salep içeceğinin içeriğini okuduğumda şaşakaldım.

Adamlar %0,02 salep koymuşlar ve utanmadan yazmışlar, 10,000 gr da 2 gr gerisini siz düşünün.

İyi forumlar...

orada hemfikiriz.. (dışarıda yeme)

tatlıya balıklama atlama konusuna gelince,

hele ki sütlü tatlılara...

• quote:

Bu arada arka stop led uygulamsın sonrasında gözüme batmaya başlayan, ayna altı sinyal lambalarını da led olarak mod yapmaya karar verdim.

Ancak orijinal parça, ampul değişimine izin veren bir tasarıma sahip olmadığı için, yeni bir ayna altı sinyal lambası yapacağım.

Bugün orijinal lambanın alçı ile kalıbını çıkardım ve sonrasında epoxi ile yeni lambayı yapacağım.

İyi forumlar...

Hocam yakında sen arabayı da kalıplıycan gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

sorması ayıp bu triger v.s sorgulamayı nerden yapıyoduk..

www.trigersorgulama.gov.tr adresinden TC KİMLİK NO veya arac plakasi ile ogrenilebilmekte.

İyi forumlar...
  • quote:

ooo hayırlı olsun.. note2 varken o telefon değil diyodun bu herhalde başka bişeydir..

Note4 de stepne ozelligi mevcut.

Lastik patladigi zaman, ilgili janta koli bandi ile NOTE4 baglanir ve sorunsuzca yola devam edilir.

İyi forumlar....
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun, yalnız kornaya rağmen durmayabilirmiş de..

çocuklar olmadan ben de aynen böyle davranırdım (sizin gibi yani)

ama artık "ulan bu sığır çıkar şimdi ... gibi önüme" deyip, ya kornaya önceden basıyorum, ya yavaşlıyorum..

yollarda, marketlerde, sıra beklerken, spor yaparken, yürürken, kısacası her yerde feci bir bozulma var.. feci saygısızlık, bencillik, 0 empati..

market arabasını ayağıma çarpıyorlar, geçtim özür dilemeyi mahçup bir bakışa bile razıyım..

bebek arabası sürüyorum, tepesine çıkacaklar neredeyse.. yaw bunda çocuk mu var bebek mi var..

marketin içinde sırada oluyorum, arabayı da sıraya sokmadan, bulabildiğim en köşe yere koyuyorum ki yolu tıkamasın, (herkes market arabasıyla sıraya girince 5 kişilik sıra konvoya dönüşüyor, geçen çarpıyor vsvs) adam arabama çarpıyor, araba 2 metre sürükleniyor, ortalığa, yaw dön bir bak, kenara it.. yok.. hiç oralı bile değil..

vatandaş alıverişini bitirmiş, eşyayı aracına yüklemiş gitmiş, market arabasını benim arabanın dibine bırakmış gitmiş.. ah bi görsem.. onu arabaya oturtur ........ neyse..

alışveriş böyleyse trafik versiyonunu düşünün artık.. düşünmeyin, zaten biliyorsunuz..

bunlar da taze örnekler, karşılaştığım her şeyi yazsam, 50 sayfa olur. arabadan bira şişesini sokağa fırlatan mı desem, binaların içine çöp, izmarit atanları mı, hayvanlara işkence edenleri mi, benim bu yaşta söyleyemeyeceğim küfürlerle oynayan İLKOKUL çocuklarını mı.. (evet ilkokul) yeminle ben lisede öğrenmiştim o lafları.

belki izlemişsinizdir, büyük kanalların birinin haber spikeri bile" 4-5 tane haber sunduk, bunlar gerçek mi inanamıyorum" dedi.

üretmeyen, okumayan, araştırmayan, sistemsiz bir toplum olduk.. demek ki böyle oluyormuş. milli takımdan, kulüplerden de belli değil mi zaten.. o da bir tür yansıması işte.. sporda-sanatta-bilimde-teknolojide ne durumdaysanız, dünyadaki yeriniz de o oluyor işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi mert

quote:

Orijinalden alıntı: ylcn1111

5008 in odb soketine nereden ulaşılıyor acaba...

Sol taraftaki bozuk para koyma yerinin orada. Kaplamayi cikarin. Soket hemen onunuzde olacaktir

Teşekkürler. Elm327 cihazını deneyeceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdi mert

Olmaz olur mu hocam Telefona geçince tekrar foto atıyım. Yaklaşık 12 saattir aralıksız yağıyor. Hatta lise ve üniversiteler tatil yarın . Yani bugün . Resimlere tıklayarak tam boy görebilirsiniz.

Edit : Resim geldi

Farlar yaninca, saklandigi yer belli olmus

İyi forumlar...

• Vaay vay.... Daha çok yolumuz varmış Hamdi Bey...
  • E yapıverirsin sen be... Boşver almayı, yaza biter şimdi başlasan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: aytac_1973

quote:

hanım müjdeyi verdi.akü bitmiş.....artık sabah bakacağım....bir tanıdıkla şarj yaparımda.....şarj ederken dikkat edeceğimiz şey varmı arkadaşlar....malum arabada elektronik zımbırtı çok.....akü daha 1 yıllık ama.....değişirse nasıl bir akü almalı .v.s..?

aman arkadasım aku biterse direk servise götür.vurdurma veya başka araçtan şarj hiç tutmuyor.bide frenler kitliyor.benim hafta sonu gezimde bitti.frenler kitledi.allahtan kaskoda yolda kalma yardımı vardı.özel kaldırmalı çekici buldular.özel derken 1500 kiloluk aracı kaldıracak çekici piyasada yokmuş.servise geldik.200 tl yeni akü takıldı.kurtardık.jel akuler daha pahalıymış öğrendiğim

yok yok....eski tarz vurdurma falan zaten olmazda bizim arabalarda........mecburen başka bir araçtan şarj ettik..ve aküyü değiştirdim..
    bu arada yeni akü alırkende mini bir kriz yaşadım....adamlar 72 amperlik sığmıyor diye..60 lık taktılar...bakalım nolacak...?
    2015 ler makyaj ile daha bir hoş olmuş....içinde fazla değişiklik yok gibi..ama ön dizaynla 301 v.s gibi o akıma uymuş biraz.....

bizim arabalarda akü bitti mi vurduruluyor diye biliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tttnet.net -- 3 Aralık 2014; 16:36:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hewes

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aytac_1973

quote:

hanım müjdeyi verdi.akü bitmiş.....artık sabah bakacağım....bir tanıdıkla şarj yaparımda.....şarj ederken dikkat edeceğimiz şey varmı arkadaşlar....malum arabada elektronik zımbırtı çok.....akü daha 1 yıllık ama.....değişirse nasıl bir akü almalı .v.s..?

aman arkadasım aku biterse direk servise götür.vurdurma veya başka araçtan şarj hiç tutmuyor.bide frenler kitliyor.benim hafta sonu gezimde bitti.frenler kitledi.allahtan kaskoda yolda kalma yardımı vardı.özel kaldırmalı çekici buldular.özel derken 1500 kiloluk aracı kaldıracak çekici piyasada yokmuş.servise geldik.200 tl yeni akü takıldı.kurtardık.jel akuler daha pahalıymış öğrendiğim

Arkadaşlar şuanda şunu fark ettim. Bilgi paylaşımı konusunda eksik kalmışız. Bu arada Akü bitiminde bu hizmet ücretsiz değil ama genede bilgi amaçlı inceleyin

Peugeot süper bir hizmet sunmaya başladı. Peugeot Assitance Servisini herkes biliyor diye sanıyorum.

8 Yaşına kadar olan tüm araçlar için Ücretsiz Yol Yardım ve Çekici Hizmeti Sunmaya başladı hemde ilave ücret ve sözleşme olmaksızın.

İlgili Detaylı Bilgihttp://www.serbestkursu.org/konu-peugeot-assistance-hizmeti-ucretsiz-167.html?pid=1433#pid1433

bu hizmet daha önce yokmuydu.. akü kapsam dışıymış ama..yani akü ile alakalı yolda kalmayacağız anlaşılan..

Valla benim akü bittiğinde ücretsiz yol yardımla gelip akümü ücretsiz değiştirip gitmişti Şançelik

Acaba aynı güzelliği bir dağ başında da kalsak yaparlar mı..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Bendeki A3 2012 model 105hp yani eski kasa, sanırım siz yenisine bakıyorsunuz.
    1.6TDI s-tronic tam bir bayan arabası bence doğru düşünüyorsunuz.
    5008 bayanlar için biraz büyük ve kullanması sorun(park falan)
    Benim 5008'de 2012 model ve 112hp eşim kullanabiliyor ama audide daha rahat.

Görmüşünüzdür Audide herşey opsiyon ve yüklü para, araba çok iyi ama iç genişlik olarak 5008 ile kıyaslanmaz, a3 gibi bir araçla 5008'in yakın fiyatlar olması haksızlık.
    5008 çok dolu audi boş, ama audideki dsg çok iyi vites geçişleri çok hızlı ve araç akıcı bunlar 5008'de keşke olsaydı dedirtiyor.

Bu arada A4'e bakın derim yeni kasa çıkacak diye 2.0tdi 177hp progresif paket ile dolu aracı 140'a satmak için beni aradılar.
    Çok dedim, dolu passat ile aynı olmalı ki eski kasa aldığına deysin değil mi?

ewet yeni kasa bakıyorum.....maalesef bırakın aslanla aynı fiyatı tam dolu attraction modeli 110 u bile buluyor..o yüzden beklemedeyim......aslında aslandaki donanım hiç bir arabada yok...bizim arabadaki extraları bmw ye koyunca 40.000 tl artıyor fiyat....

hele xenon far alırsanız....iş onunla bitmiyor.....virajlarda dönüp viraj içilerinide aydınlatsın derseniz....adaptif pakette almalısınız...onu alsanız bile iş bitmiyor...xenonlar için birde uzak görüş paketi almak gerekiyor..al al bitmiyor yani.....en iyisi ben 2.el bir linea dizel alayım....ben onu kullananayım..eşimde aslandan zaten memnun...oda onu kullansın...

bu şartlarda altımızda ki araçların kıymetini bilelim..

A3 Sedan ı bende ciddi ciddi düşünüyorum

Geçenlerde showroom a gidip inceledim içi gerçekten beklediğimden genişti, bagajıda genişti. Arka tarafı 3 lemede bi sıkıntı olabilir orta tünelden dolayı. Dizel s-tronic en full modeliydi.

Düşün tabi sorun yok reale dönüşmediği sürece nasılsa düşünmek bedava..

• quote:

quote:

quote:

Arabaya biniyorum, farlar yanık, 10 bilemedin 20m. Sonra (tam emin değilim ama sanki ilk vites değişiminde ) farlar küçük bir göz kırpması yapıyor..

Aküden mi ola ki?

Üzerindeki orijinal akü mü ??

Eğer oyle ise değiştirmek gerekebilir.

En net cevabı ise serviste yapılacak ölçüm işlemi verecektir.

Bir diğer seçenek ise, araca her bindiğinizde, enerji tasarruf modu devrede mi oluyor.

İyi forumlar...

Senden 10 sn daha hızlıyım..

Bence tekrar düşün.

Sen bir satır yazmışsın, ben 3 satır yazmışım

İyi forumlar...

• quote:

quote:

quote:

ttnet-melodramm

start stopu u unuttuk artık. ...

hiç çalışmıyor. farları da bir haftadır farkettim.

önce var mıydı bilemiyorum.

soğuklarla beraber akü sinyal dozxunu arttırdı mı acaba diye düşünüyorum.

bir sorum daha olacak aklıma gelmişken, cam buğusu çözmek için ilgili tuşa bastığımda sistem normale dönüp de yavaşlayana kadar

veya havalandırmayı en son şiddete getirdiğimde neredeyse saç kurutma makinesi çalışırcasına ses oluyor.

bir de sarsıntı, titreşim. sizlerde de böyle mi?

Hocam sen acilen ya servise yada bu işlerden iyi anlayan bir oto elektirikçiye git bence..

aküne bir baktır..belirtilere bakılırsa akün bugün yarın su koyverecek.

ben bir kaç yerde okudum..

adam aküsünü değiştiriyor psikolojikmidir bilmiyorum ama ve aracın sesi değişti gidişi bile farketti diyorlar..

Bende oldu o dediğin 60 dan sonra 72 yi takınca, vites geçişleri hızlandı ve aracın motor sesi %42,5 azaldı.

Seriliği ve düşük yakıt tüketimini soylemiyorum bile.

Ha birde 60 lık akü ile yollarına devam edenler var ki, onlar bu tecrübeyi 3 yıl daha yaşayamayacaklar.

İyi forumlar...

72'lik deeeemeeeeee....

• 72 yerine 70 lik büyük rakı diyin bari..
  • Bugün zayıf geçmiş...
  • Can alıcı nokta Ha? Ben aküden bahsedene kadar kimse arabasında akü olduğunu bile bilmiyordu sanki.. =)
    Şimdi günlerdir akü konuşuluyor..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.