Şimdi Ara

Şarap Tirbuşonsuz nasıl açılır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
47.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar az önce arkadaşımla şarap aldık bu akşam için ama açamıyoruz :( malesef tirbuşon yok ve şarabı alırken bunu düşünemedik :( bu şarap tirbuşonsuz açılırmı? nasıl açabiliriz bilen varsa lütfen yardımcı olsun :(

• acemi ayyaşlar
  • [Deleted by Admins]
  • Bir ip alın mantarın etrafına dolayın. Ondan sonra yukarıdan dik gelecek şekilde hızla çekin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch

Bir ip alın mantarın etrafına dolayın. Ondan sonra yukarıdan dik gelecek şekilde hızla çekin.

arkadaşlar şarap bu tirbuşonsun nasıl açmayı düşünüyorsunuz tirbuşonsüz acamazsınız mantarı kırarsınız

(ama matarı içine düşürürseniz bekletilmez o şarap açılınca içiceksiniz hemen. ) açılınca içilecek diye bir kayide yok biz 2 gün bekletiyoruz yinede bir şey olmuyor şarap bu arkadaşım bira degil arkadaşlar sizede kolay gelsin
  • Pense ile...Diş çeker gibi çek.
  • 3 aylara girdik ne şarabı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpacHino

quote:

Bir ip alın mantarın etrafına dolayın. Ondan sonra yukarıdan dik gelecek şekilde hızla çekin.

arkadaşlar şarap bu tirbuşonsun nasıl açmayı düşünüyorsunuz tirbuşonsüz acamazsınız mantarı kırarsınız

(ama matarı içine düşürürseniz bekletilmez o şarap açılınca içiceksiniz hemen. ) açılınca içilecek diye bir kayide yok biz 2 gün bekletiyoruz yinede bir şey olmuyor şarap bu arkadaşım bira degil arkadaşlar sizede kolay gelsin

Açtım kaç kere öyle. Alalalah biliyoruzda söylüyoruz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AlpacHino

quote:

Açtım kaç kere öyle. Alalalah biliyoruzda söylüyoruz.

ipi mantara nasıl geçircez? şu an mantara bakıyorum birde ipe bakıyorum pek mantara girecek gibi görünmüyor :D senin dediğin plastik mantar olabilirmi? ya da daha detaylı nasıl ipi mantara geçirebileceğimizi yazarmısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: JLAudio®

acemi ayyaşlar
  • Yaf mantar çıkık değilse geçiremezsin. Abi hiç mi komşu falan yok onlardan konserve açacağı isteyin onlarda tırbışon oluyor. Yanınızda olsam pehh 50 kere açmıştım. Mcgyver gibi adamımdır Allah kahretsin.
  • üç aylara girdik be ne şarapı pis alkolikler
  • bak şimdi annatimm, şişenin dibini havlu ile sar, ve dibini duvara vurmaya başla,(havluyla iyice sar dibini), şişeyi duvara vurdukça mantar çıkmaya başlıcak, biraz çıkınca çekip al mantarı,, şişe kırlır diye korkma bişi olmuo, ben hiç kırmaddım daha,
  • evet arkadaşlar, hepinize teker teker teşekkür ediyorum
    şu anda tirbuşonsuz şarabı açmış bulunmaktayım, ileride benim gibi bir duruma düşerseniz şayet önce şarabı bacaklarınızın arasına iyice sarıyorsunuz sonra bir adet uzun vida ve bir adet tornavidayı elimize alıyoruz, vidayı üstten tornavida ile bastırarak mantara daldırıp içine sokuyoruz iyice içine girdikten sonra sert bir şekilde mantardan pense ile çıkarıyoruz. ve mantarımız çıkıyor :) az önce denedim bunu ve oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARIKAT_fr

bi tane vida al bide tornavida kelpeten le cek :)

özel bi teşekkür etseydin bari fikri verene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zommby -- 8 Ağustos 2005, 20:08:20 >
  • benim dediğim şekilde aç, mantar parçaları girmez şarabın içine.. tornavida ile mantar parçaları şaraba girebiliyor..
  • Ben hep vida pense kullanır açardırm

Şimdi bul bitane 5-10 cm lik vida sok yarısını mantara dikkatli ol çoğu girsin

Sokabildiğini sok

Sonra pense ile vidayı kavra koltuğa otur BURASI ÖNEMLİ

Şarabın şişesini havlu ile sar sonra dibini 2 ÇIĞLAK ayağın ile kavra sonra

Penseyi BİRDEN çek dikkat et kayamasın ortalık şarab olmasın afiyet olsun....
  • Mutfaktaki en kallavi bıcağı al hemen mantarın altıntaki bölüme kılıç sallar gibi bir tane sıkıca salla.Ancak düşen parçaya sonra dikkat edin neme lazım ayağınıza batar, gözünüze falan girer
  • Arkadaşlar çok basit 15 lik bir vidayı tornavida yardımı ile mantara sıkıştırıyorsunuz . Ardından Pense veya kargaburnu ile vidanın başından tutup (aşağıya doğru) şişenin ağzına bastırın . Mantar yavaş yavaş çıkacaktır...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.