Şimdi Ara

Suzuki Splash Türkiye yollarında... (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
6
Favori
68.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın adapex swift ve s-cross kullandım. Araçların kalitesi ile ilgili sıkıntı yok. Swift aracımı hertere takasa verdim 35e saydılar. 40 bin lira daha verip dizel glx aldım. Tecimeroğlu bu fiyata sigortayı da ödemiyordu. Faturayı kurtarmıyormuş. 2-3 bin tl indirim yapan bayiler varken bunların kurtarmıyor deyişi normal değil. İzmire izmite gidilebilir yakıt konaklama masrafları ve eziyet düşündürüyor. Emniyetin sistemi arıza yapabiliyor. Tanıdığım insanlar var bu oynak fiyatlar yüzünden suzukiden soğuyan. Bir dahaki aracım ford ya da renault gibi markalardan olacak. En azından bol bayisi ve güçlü distrübütörleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Sayın adapex swift ve s-cross kullandım. Araçların kalitesi ile ilgili sıkıntı yok. Swift aracımı hertere takasa verdim 35e saydılar. 40 bin lira daha verip dizel glx aldım. Tecimeroğlu bu fiyata sigortayı da ödemiyordu. Faturayı kurtarmıyormuş. 2-3 bin tl indirim yapan bayiler varken bunların kurtarmıyor deyişi normal değil. İzmire izmite gidilebilir yakıt konaklama masrafları ve eziyet düşündürüyor. Emniyetin sistemi arıza yapabiliyor. Tanıdığım insanlar var bu oynak fiyatlar yüzünden suzukiden soğuyan. Bir dahaki aracım ford ya da renault gibi markalardan olacak. En azından bol bayisi ve güçlü distrübütörleri var.

Çok iyi satış yapan bayiler indirime yanaşmayabiliyor ya da küçük şehirlerdeki bayiler neredeyse geliş fiyatına dahi araç satabiliyor. Söylediğim gibi her markada bu durumlar söz konusu.

Renault ve Ford araçları için de ne şikayetler, ne sıkıntılar vardır, forumlara baksak neler görürüz. Megane için 4-5 defa şikayet mektubu tercümesi yapmıştım Fransızca'ya. Türkiye distrübütörü ile sıkıntısını çözemeyim fransa merkezine başvurmak isteyen müşteri mektupları.

Araç konusu tercih meselesi, ekonomi meselesi. Abs'si dahi olmayan Albea'sını en iyi diye görüp seven öğretmen arkadaşım da var, Mitsubishi'den başka hiç bir markayı almam diyen de var. Mercedes kullanırım, çok zorda kalmadıkça başka bir markaya bakmam diyen de var.

Yani, Suzuki alınmaz demek doğru değil. Arkadaşlar ben şu şu sıkıntıları yaşadım diyerek temellendirmek forumu takip eden herkese bilgi verir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Sayın adapex swift ve s-cross kullandım. Araçların kalitesi ile ilgili sıkıntı yok. Swift aracımı hertere takasa verdim 35e saydılar. 40 bin lira daha verip dizel glx aldım. Tecimeroğlu bu fiyata sigortayı da ödemiyordu. Faturayı kurtarmıyormuş. 2-3 bin tl indirim yapan bayiler varken bunların kurtarmıyor deyişi normal değil. İzmire izmite gidilebilir yakıt konaklama masrafları ve eziyet düşündürüyor. Emniyetin sistemi arıza yapabiliyor. Tanıdığım insanlar var bu oynak fiyatlar yüzünden suzukiden soğuyan. Bir dahaki aracım ford ya da renault gibi markalardan olacak. En azından bol bayisi ve güçlü distrübütörleri var.

"Güçlü distribütör" ne demek? Distribütör güçlü olunca ne oluyor? Arabaya Nitro takıp aynı fiyata müşteriye mi sunuyorlar? Nedir yani? Çok merak ettim.

• arkadaşlar bir iki yenilik yapmayı düşünüyorum aracımda.mesela sis farım yok taktırmayı düşünüyorum ,10 000 bakımına çok az kaldı .benim öğrenmek istediğim ,aracına yetkili bayiden bir şeyler taktıran var mı ? dışarıda illaki daha ucuzdur ama ,arada abes farklar oluyor mu? . arabamın garantisini öldürmemek için yetkili bayiden almak istiyorum.aşırı farklar olabiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bankicampik

arkadaşlar bir iki yenilik yapmayı düşünüyorum aracımda.mesela sis farım yok taktırmayı düşünüyorum ,10 000 bakımına çok az kaldı .benim öğrenmek istediğim ,aracına yetkili bayiden bir şeyler taktıran var mı ? dışarıda illaki daha ucuzdur ama ,arada abes farklar oluyor mu? . arabamın garantisini öldürmemek için yetkili bayiden almak istiyorum.aşırı farklar olabiliyor mu ?

Valla ben olsam, elektrikle ilgili bir şey yaptıracaksam bunu bayiye danışmadan yaptırmazdım. Elektrik meselesi önemli.
  • ve nihayet 10 000 bakımına götürdüm ve bize kol gibi geçti.malesef bizde boynumuz bükük seve seve de olmasa ,öbür türlü ödedik .tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya baktık diyebiliriz.
    skor : 439,27 tl.

insanların elinin mahkum olması geleceği görememesi çok kötü sanırım. birşeylerin dayatılması ve elinden birşey gelmemesi insana koyuyor .ben bu bakımı dışarda yarı yarıya yaptırabilirim ama malesef garanti muhabbeti insanı ikilemde bırakıyor.

bir sis farının fiyatını sorayım dedim ebesinin nikahını istediler orjinal tane : 400 tl birde yan sanayi dediler çifti 500 tl. KARA MİZAH AMK.

filtre grubu yağ = 12,79 filtre grubu yağ :???? bilen var mı nedir bu

hava filtresi:48,26
    polen filtresi:44,25
    temizleme spreyi:12,71
    0w20 motor yağı: 101,70
    periyodik bakım : 101,70 ?????? işçilik mi acaba ?????

rot balans :50,85

TOPLAM KDV Lİ FİYAT :439,27

şaka gibi değil mi ?

• Garantinin bi işe yarayacağını zannetmiyorum sorumluluk kabullenmezler kullanım hatası falan derler ''bence'' senin paket artı fren balataları 220 tl tutmuştu geçende tabi tanıdık ustada benim araçda 20000 i buldu bu arada şimdi bide tatil yolu 3000km yapar lpgmi taksak acabaaa :)
  • quote:

ve nihayet 10 000 bakımına götürdüm ve bize kol gibi geçti.malesef bizde boynumuz bükük seve seve de olmasa ,öbür türlü ödedik .tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya baktık diyebiliriz.
    skor : 439,27 tl.

insanların elinin mahkum olması geleceği görememesi çok kötü sanırım. birşeylerin dayatılması ve elinden birşey gelmemesi insana koyuyor .ben bu bakımı dışarda yarı yarıya yaptırabilirim ama malesef garanti muhabbeti insanı ikilemde bırakıyor.

bir sis farının fiyatını sorayım dedim ebesinin nikahını istediler orjinal tane : 400 tl birde yan sanayi dediler çifti 500 tl. KARA MİZAH AMK.

filtre grubu yağ = 12,79 filtre grubu yağ :???? bilen var mı nedir bu

hava filtresi:48,26
    polen filtresi:44,25
    temizleme spreyi:12,71
    0w20 motor yağı: 101,70
    periyodik bakım : 101,70 ?????? işçilik mi acaba ?????

rot balans :50,85

TOPLAM KDV Lİ FİYAT :439,27

şaka gibi değil mi ?

Hangi servis bu merak ettim.

Bakım öncesi farklı servisleri arayıp fiyat almak işe yarar.
    Bu fiyattan memnuniyetsizliğinizi Suzuki'ye yazabilirsiniz, telefon ile iletebilirsiniz. Faturayı tarayıp gönderin bence.

Motor yağı pahalı, periyodik bakım diye işçiliği yazmışlarsa ki o şekilde yazmaları doğru olmaz, o da pahalı.
    Hele rot balans ne alaka onu anlamadım. 10.000 bakımında siz istemedikten sonra rot balans ayarı yapmaları tamamen gereksiz.
    Aracın kullanım, bakım, servis kılavuzunda hangi bakımda hangi işlemlerin yapılası gerektiği yazıyor, fazlasını eğer siz isterseniz yaparlar.

Eliniz mahkum değil, hiç birimizin hiç bir şeye eli mahkum değil. İtiraz etmek, yapılacak işlemi ve fiyatı sorgulamak elimizde.

439 lira cidden çok fazla, ayıp etmişler. Splash'ın 10.000 bakımı kesinlikle 250 lirayı geçmemeli.

Ayıp etmişler, geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 19 Ağustos 2014; 13:31:56 >

• Adepex doğru diyor. İstanbul, Maltepe Tuna'da gerekli değilse hava vs. filtrelerini değişmeyin dedim. Bakıp "gerekli değilmiş" dediler. Yani gerekiyor da diyebilirlerdi ve ben de tamam değiştirin derdim mecburen. Anlamam ki filtreden. Toplamda 250 gibi bişey ödedim. Bu 2. yıl bakımıydı. 10 bini yeni geçmiştim o zaman.

Rot-balans işi yapılmadı bana da.
  • Arkadaşlar konunun bazı yerinde aracın yokuşlarda kaydığından bahsedilmiş. Tam otomatik vitesli araçlarda kayma yapmaması gerekmez mi? Ya da kaydığı yokuşlar çok çok dik olan ve herhangi bir arabanın kayacağı yokuşlar mı? Yarı otomatik ve yokuş kalkış desteği olan modellerin kullanıcılar da bazen kaydığını söylüyor.

Eşim için almayı düşünüyorum. Valla yokuşta geri kayarsa yandık :)

Selamlar.
  • adepex kullanıcısına yanıt
    dostum burası tecimeroğlu , başka yerde bakım yaptıramıyoruz sanırım aracımı buradan aldım garantisi olduğu için başka yere götürmedim.rot balansı bana sordular zaten pek bişey yoksa yapmayacaklarını söylediler daha sonrada çok bozuk olduğu için yapın dedim .son zamanlarda çok bozuk yollardan geçtim,sabah ki geçtiğim yol,akşam kazılmış ,ankaranın yolları kötü malesef.
    20,000 bakımında belki özele götürebilirim aracımı ,eğer bu yetkili bayiler bu durumları kendi çıkarlarına göre böyle fiyat politikası uygularlarsa tabiki suzuki diye bir markaya insanlar soğuk bakarlar,

dışarıda bu hava ve polen filtrelerini kaça satıyolar.bukadar pahalımı gerçekten bilmiyorum. ilgin için teşekkürler adepex arkadaşım.
  • arkadaşım sen aracını çok kullanmıyorsun sanırım ben 8 ayda 10000 bakımına soktum aracımı ,sen çok kullanmadığın için belkide az ödeme yapmışsındır.rot balansı sordular ve çok bozuk olduğu için yaptırıp geçtim ,20000 geldiğinde bakalım neye karar verecem hele bi gelsin o günde...
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    hiç düşünmeden al derim . bu modellerin sanırım gerisi gelmeyecek ,öyle bir izlenim var. ama hiç düşünme al derim arabanın içide dışıda dört dörtlük .yokuşlarda öyle ahım şahım bir kaçırması olmuyor hatta ben hiç yaşamadım belki çok dik yokuşlarda kaçırabilir belki ama aşırı bir kaçırma olmaz diye tahmin etmekteyim çünkü normal yokuşlarda arabalarımız kaçırma yapmıyor.yokuş kalkış desteği yok ama tercihini otomatikten yana kullan derim....
  • quote:

arkadaşım sen aracını çok kullanmıyorsun sanırım ben 8 ayda 10000 bakımına soktum aracımı ,sen çok kullanmadığın için belkide az ödeme yapmışsındır.rot balansı sordular ve çok bozuk olduğu için yaptırıp geçtim ,20000 geldiğinde bakalım neye karar verecem hele bi gelsin o günde...

Doğru, ben hafta sonu kullanıcısıyım.

Yalnız aklıma bir şey geldi. Bakıma girmeden önce hangi işlemlerin yapılacağı standart olduğundan "yaklaşık şu meblağda bi şey tutar" diyorlar bana. Sana demediler mi?

Çünkü yapılacak iş belli, parça fiyatı belli, malzeme belli.
    Benim son bakımda fatura şöyle oluştu:
    http://imgur.com/nbwQnuq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanAkkor -- 19 Ağustos 2014; 19:46:57 >

• bankicampik kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler. Zaten garanti otomatik olacak. Bu aralar esim icin araba bakiyorum. Splash dikkatimi cekti. Su an icin adaylar arasinda.
    Bakalim hayirlisi.
    Selamlar.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Splash, benim ilk arabam. Rahatlıkla kullanıyorum. Çok dik yokuşlarda kayma yapabilir. 15 bin kilometreye yakın yol yaptım, böyle bir durumla ya 1 ya 2 kere karşılaşmışımdır. O da benim yokuş yukarı dururken vitesi N'ye yani boşa almamdandır. Öyle durumlarda beklerken vites D'de kalırsa zaten otomatik olarak bir yokuş kalkış desteği gibi işlev görüyor. :-)

Bu sınıfta tam otomatik şanzımana sahip, fiyatı da uygun fazla bir seçenek de yok bildiğim kadarıyla.

Arabanın yüksek olması, sürücüye hakim bir görüş sağlıyor. Cip kullanır gibi oluyor adeta. Bu da hanfendini kendini rahat hissetmesini sağlayacaktır. İnmesi, binmesi kolay bir araba.
  • Bilgiler için teşekkür ederim. Yüksek olması ve ferah bir görüş açısına sahip olması da avantaj tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Bilgiler için teşekkür ederim. Yüksek olması ve ferah bir görüş açısına sahip olması da avantaj tabiki.

Splash'ı almadan önce farklı bir kaç arabayı incelemiştim.

İçine sığıp, rahat edebildiğim tek araba Splash oldu. Bu arada 1.83'üm.
    Şimdi kuzen, tanıdık birinin arabasını kullanayım sıkışmışım gibi geliyor, dar geliyor.

Splash yüksek bir araba. Lektem'in de söylediği gibi tavan yüksekliği sayesinde çok rahat ediyorsunuz. Lastikleri de 15'lik. Görüş açısı yüksek.
    Donanımı, kalitesi ve performansıyla alıp senelerce sorunsuz kullanabileceğiniz bir araba.

Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Bilgiler için teşekkür ederim. Yüksek olması ve ferah bir görüş açısına sahip olması da avantaj tabiki.

Splash'ı almadan önce farklı bir kaç arabayı incelemiştim.

İçine sığıp, rahat edebildiğim tek araba Splash oldu. Bu arada 1.83'üm.
    Şimdi kuzen, tanıdık birinin arabasını kullanayım sıkışmışım gibi geliyor, dar geliyor.

Splash yüksek bir araba. Lektem'in de söylediği gibi tavan yüksekliği sayesinde çok rahat ediyorsunuz. Lastikleri de 15'lik. Görüş açısı yüksek.
    Donanımı, kalitesi ve performansıyla alıp senelerce sorunsuz kullanabileceğiniz bir araba.

Tavsiye ederim.

Kayınçonun Renault Fluence arabasında ön koltukta onunla kollarımız birbirine değiyor. Arka koltukta cam kenarındayken de kafam tavana değiyor. Boyum 1.71. :) Dışarıdan bakınca pek heybetli, yaman bir araba oysa.

• Benzinli araçlarda 15000_20000 de bakım yapılmıyormu, yakıt tüketimi nasıl bilgi verirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.