Şimdi Ara

nikah memurunun söylediği sözler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
160.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • nikah memurunun nikah masasında söylediği 'sağlıkta ve hastalıkta iyi günde kötü günde ............ kabul ediyormusun ' bu söylediği sözleri bilen yaz

• "İyi günde, kötü günde; hastalıkta ve sağlıkta x kızı z'yi eşin olarak kabul ediyor musun?"

"Ben de sizleri koca-karı ilân ediyorum."

"Gelini öpebilirsin."
  • quote:

Orijinalden alıntı: masaüstübilgisayar

quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

"İyi günde, kötü günde; hastalıkta ve sağlıkta x kızı z'yi eşin olarak kabul ediyor musun?"

"Gelini öpebilirsin."

"iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, savaşta ve barışta, dünyada ve marsta, gündüzde ve gecede ..... bu uzyıp giden replik nikah memurunun söylediği kelimelerle uzun metin olarak bilen vrsa yaz

• quote:

Orijinalden alıntı: _Ledriw_

quote:

quote:

"İyi günde, kötü günde; hastalıkta ve sağlıkta x kızı z'yi eşin olarak kabul ediyor musun?"

"Gelini öpebilirsin."

"iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, savaşta ve barışta, dünyada ve marsta, gündüzde ve gecede ..... bu uzyıp giden replik nikah memurunun söylediği kelimelerle uzun metin olarak bilen vrsa yaz

hahaha :D

• quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

quote:

Orijinalden alıntı: _Ledriw_

quote:

quote:

"Gelini öpebilirsin."

hahaha :D

ALINTI bknz: http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=iyi+g%C3%BCnde+k%C3%B6t%C3%BC+g%C3%BCnde

''2.amerikan filmlerinden alınma bir nikah repliği...rahip amca, alabildiğince sevecen bakarak, müstakbel çifte "iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, savaşta ve barışta, dünyada ve marsta, gündüzde ve gecede (bkz: daha gider bu) birbirinizi seveceğinize, koruyacağınıza vs vs söz veriyor musunuz*" diye sorar...çiftler de sıra ile (bkz: ladies first) "evveet" derler...rahip amca'da onları karı-koca ilan eder, erkeğin gelini öpmesine* izin verir...

benzeri kullanımı ülkemizde kimi nikah memurları tarafından da sarf edildiği görülmüştür...konu ile az alakalı olarak (bkz: iyi günde kötü günde taraftarın senle)...
    ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 29 Aralık 2009; 12:45:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.