Şimdi Ara

Windows 7 ve bluetooth Sorunu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
226.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thewhitewolf

Arkadaslar benim billgisayarimda windows 7 ultimate yuklu ve bluetoothu calistiramadim, bilgisayarimin modeli ASUS F83VF bileniniz varsa lutfen yardim etsin, simdiden tesekkurler..

BtTray.exe hatası alanlar Burada cevapladım... http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=59628276
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoca19

Arkadaşım, masa üstünde bilgisayarıma sağ tık, yönet,açılan pencerede orta bölüm 3.sırada"hizmetler ve uygulamalar" çift tıkla,açılan pencerede en başta hizmetler çift tık,çıkan listede "bluetooth destek hizmeti" ni bul çift tıkla,çıkan pencerede de başlangıç türünü bul ve "otomatik" yap, uygula tamam de...Bilgisayarı yeniden başlat...Bir de bunu dene bakalım..Umarım sorun çözülecek....

senin gibi insanlarla aynı topraklar üzerinde yaşadığımız için bizler çok şanslıyız vermiş olduğun bu bilgi inan teşekkürle bile ödenmez 2 haftadır yapamadığım şey kalmadı ama sorunuma çözüm bulamamıştım taki.. bu makaleyi okuyana kadar allah senden rağzı olsun arkadaşım çok ama çok teşekkürler...
  • arkadaşım senin bilgisayar bluetooth u windows 7 de desteklemeyebilir yada driveri yok tur aygıt yöneticisinden bluetooth cihazı yüklüyse sistem sorunudur istersen bi format at bilgisayara herşeyi si,l bi belki sorun çözülür yada bilgisayarın yanında bluetooth cd'si varsa driverini yüklemeye çalış benden bu kadar umarım olur:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

Win 7 işletim sistemim cep telefonumu görmüyor ne yaptıysam olmadı , başaramadım aygıt ekle bölümünde bluetooth aygıtı ekle bölümü çıkmıyor pc ile cep telefonumu nasıl eşleştirme yapabilirm ?

Sürücüleri güncelleştirmen lazım. Genelde Broadcam'im sürücülerini manuel olarak bulmak çok zor o yüzden driver genius programını kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoca19

Arkadaşım, masa üstünde bilgisayarıma sağ tık, yönet,açılan pencerede orta bölüm 3.sırada"hizmetler ve uygulamalar" çift tıkla,açılan pencerede en başta hizmetler çift tık,çıkan listede "bluetooth destek hizmeti" ni bul çift tıkla,çıkan pencerede de başlangıç türünü bul ve "otomatik" yap, uygula tamam de...Bilgisayarı yeniden başlat...Bir de bunu dene bakalım..Umarım sorun çözülecek....

Hocam ben de teşekkür ederim... Allah razı olsun.. :)
  • Söylenenlerin hepsini yaptım ama olmuyor. Bilgisayarım masaüstü ondan mı acaba yada anakartım(gigabyte-ep45dsr) bluetooth desteklemiyor mu bilmiyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
  • hizmetler sekmesinden aygıtı otomatik başlat yaptım. Ayrıca özellikler menüsü (aktif olduktan sonra) nden görünür yaptım. oldu. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama sorunum sizinle aynı lakin o yöntemle nasıl çözebildiniz onu anlamadım. Bilgisayar ve telefon birbirini görüyor; ancak telefondan bilgisayara bişey yollamaya çalıştığımda aygıt ekleme ekranı geliyor ve kodun eşleşip eşleşmediğini soruyor evet diyorum, başarıyla eklendi diyor. Buraya kadar herşey güzel ancak ondan sonra bildirim çubuğunda donanım ekleme simgesi çıkıyor ve nedense telefonun driverını aramaya başlıyor (sanki bulabilecek gibi) ve haliyle bulamıyor. Telefon aygıtlarda yanında sarı bir ünlem işaretiyle kalıyor. Hiç bi dosya gönderemiyorıum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: satcodx23

arkadaşlar kendinizi hiç kasmayın size sadece bir link verecegim ondaki driveri yükleyin problem tamamdır yani problem çözülecek . hiç bilgisayar ayarını vs değiştirmeye gerek yokhttp://www.broad-com.com/support/bluetooth/update.php site budur . arkadaşlar broad ile com arasındaki tireyi kaldırın yani broadcom olacak orası yoksa yanlış olur . sonrada teşekkürlerinizi beklerim

teşekkürler arkadaş iki gündür sorun vardı sayende halloldu
  • teşekkürler gerçekten nokta atışı olmuş :)
  • Ben de o kadar şeyi denedim ama olmuyo olmuyo... sadece pcden tele atabiliyorum ama telden pc ye atmıyo merett...
  • arkadaşlar aynı sorun bendede oldu bu ccleaner denilen programı kullanırken ve bu programı kaldırdıktan sonra düzeldi ama bazen yine hata veriyor,mesela benim bilgisayarın markası hp bluetothla wirless düğmesi aynı(f12 tuşu) ve bluetooth aktif olmadığı zaman ışığı sarı yanıyor ama aktif olduğu yani çalıştığı zaman beyaz yanıyor,birde şunu söyleyeyim bununla alakalı driver yüklemeye çalışmıştım hp sitesinden(broadcom bluetooth software driver) diye olmamıştı bilgisayar hata vermişti dosyayı kuramamıştım,benim tahminim bluetooth çalışmama nedeni bluetooth sürücülerinin güncel olmaması,şimdi hem bluetooth aktif hale getirmeyi hemde bluetooth simgesinin bildirim alanına geri gelmesinin çözümünü paylaşacağım sizlerle inşallah yardımcı olurum, 'başlat menüsü'-'denetim masası' tıklayın açılan sayfada ekranın sağ üst köşesinde arama yeri vardır oraya' bluetooth' yazın-şimdi açılan ekranda 'bluetooth ayarlarını değiştir'e tıklatın-şimdi orada 'bluetooth cihazlarının bu bilgisayarı bulmasına izin ver' kutucuğunu işaretleyin ondan sonra 'bluetooth simgesini bildirim alanında göster' kutucuğunuda işaretleyin ve uygula- tamam deyin-ondan sonra tekrar gerideki sayfada 'bluetooth ayarlarını değiştir'e tıklayın-açılan sayfadan yukarıda 'paylaş' var ona tıklayın-orada 'uzak aygıtın resim,müzikve diğer dosyalara gözatmasına ve dosyalar göndermesine ve almasına izin ver' kutucuğuna işaretleyin uygula-tamam deyin şimdi bluetoth simgesinin simge bilgirim alanına gelmiş olması lazım, şimdi arkadaşlar sırada bluetooth sürücülerini güncellemek var 'başlat menüsüne' tıklayın-'denetim masası'-'sistem güvenlik'-'sistem'-'aygıt yöneticisi'ni açıyoruz-açılan sayfada 'bluetooth' var onun yanındaki oka tıklayın-açılan sayfada bluetooth sürücüleri vardır onlara sağ tıklayın ve 'sürücü yazılımını güncelleştir' deyin bu kadar,şimdi arkadaşlar bilgisayarınızı kapatın ve 1 dakika sonra tekrar açın yalnız bakın yeniden başlatın demiyorum kapatıp açın bilgisayarınızı bakalım düzelecekmi insallah yardımcı olmuşturum.
  • ben söylenilenlerin hepsini yaptım,daha önceden de böyle bir problemim olmuştu ama sorun gidere tıklayıp aygıt sürücüsü yazılımı güncellemişti, şuan aynısını yapıyorum nafile.Pc format yediğinden beri sorunum devam ediyor. Bluetooth çevre aygıtı bir sürücüye sahip değil diyor bu arada Windows 7 starter.Hatta ekstra bir program indirdim Windows Mobile Aygıt merkezi diye onda da bağlı değil diyor bluetooh açık olmasına rağmen ve oradakilerin hepsine tıkladım gene olmuyor gene olmuyor
  • Arkadaşlar Bendede aynı sorun vardı aygıtlar ve yazıcılara girmiyordu ama aygıt yöneticisinde hiçbir ünlem veya herhangi ir yerde hata falan yok sıkıntı şu;
    bilgisayardan müzik resim veya dosya gönderince cap telefonu alıyor fakat çep telefonundan gönderince ilk 4 saniye gönderiyor sonra hemen bağlantı kesiliyor atmıyor pc den bişey bi yardım edin nolur??
  • hoca19 H kullanıcısına yanıt
    Bu şekikde cevap yazınca konu hotrluyor mu bilmiyorum. Ama bunu yazmak istedim. Ustam dediklerinizi yaptım. Bluetoot düzeldi. Çok çok sağolasın.
  • Bluesloil programi isinizi gorur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • novalgine500 N kullanıcısına yanıt
    win7 de hizmetlerde bu seçenekler yok ki?Bambaşka seçenekler var @novalgine500
  • bluetoot programının üstüne gelip rardan çıkarın. 64 bit olana tıklayıp kurun. tamamdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurdababom

bluetoot programının üstüne gelip rardan çıkarın. 64 bit olana tıklayıp kurun. tamamdır

hangi programın???
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.