Şimdi Ara

1 Kilo Pamuk mu Daha Ağırdır, 1 Kilo Demir mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
29.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

1 Kilo Pamuk mu Daha Ağırdır, 1 Kilo Demir mi ?

(En Son Oy Tarihi: 18.11.2017)
Giriş

• 1 kilo turşu
  • Sen daha ağırsın Nuri.
  • 1 kilo turşu

Sürü psikolojisi
  • Snoop Dogg daha ağırdır.
  • Mc aliko
  • 1 kilo pamuk.çünkü pamuk yumuk yumuktur içine hava girer ve içine giren hava 1 gram dahi olsa daha ağır olur
  • pamuk bknz:Ceviz Kıran 1 kilo pamukmu daha ağırdır demirmi?
  • seneler önce bu soru ilkokul 2 veya 3 matematik kitabımda vardı. annem kitaptan soruyu bana sorduğunda demir demiştim
  • Her ikiside aynıdır tabii ki... 1 kilogram diyorsun zaten soru yanlış.Ağırlığını veriyorsun sonrada hangisi ağır diyorsun
  • insanin cani demir demek istyo ;) ;)
  • http://www.youtube.com/watch?v=yelBMJ47wYY

pamuktur şahan açıklıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woop -- 23 Aralık 2009; 22:34:51 >
  • demir agırdır tabi biraz kafanızı calıstırın
  • Demir daha ağırdır çünkü hacmi küçüktür pamuğun hacmi daha büyüktür hacmi büyük olan cisme kaldırma kuvveti daha fazla etki edeceğinden pamuk daha hafif gelecektir.

Not: Zıt ortama alındığında yani Havalı ortamda ölçülmüşse Havasız ortama Havasız ortamda ölçülmüşse Havalı ortama alındığında gramlar arasında oynama olacaktır.Ancak aynı ortamlarda ikiside eşittir ve soru eksiktir hangi ortamda ölçüldükleri verilmelidir ve hangi ortamda hangisi daha ağır diye diye verilmelidir

Bu notu mesajı başka bir yerinden anlayanlar için ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyfor -- 25 Aralık 2009; 11:15:53 >
  • Pamuk içine hava girince daha ağır olur

Not : GoldPunch fizik kuralları denen bişey var akaaşım. Dalga ge.iyoz be aga
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfor

Demir daha ağırdır çünkü hacmi küçüktür pamuğun hacmi daha büyüktür hacmi büyük olan cisme kaldırma kuvveti daha fazla etki edeceğinden pamuk daha hafif gelecektir.

Hacim falan ne katıyorsunuz ki ağırlık ikisininde 1 kilo yani eşit
  • quote:

Demir daha ağırdır çünkü hacmi küçüktür pamuğun hacmi daha büyüktür hacmi büyük olan cisme kaldırma kuvveti daha fazla etki edeceğinden pamuk daha hafif gelecektir.

Umarım ciddi değilsin.
    Şayet öyleyse şu an kahkaha atıyorum bil yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearFroMe

quote:

Benim demek istediğim eğer havasız bir ortamda ölçülürse ikiside eşit gelir ama normal şartlarda ölçülürse pamuk daha hafif gelir.

@53

Son derece ciddiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyfor -- 23 Aralık 2009; 22:43:03 >
  • @53 : Adam baya savundu kendini baksana çok ciddi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FearFroMe

quote:

Benim demek istediğim eğer havasız bir ortamda ölçülürse ikiside eşit gelir ama normal şartlarda ölçülürse pamuk daha hafif gelir.

@53

Son derece ciddiyim?

Havalı yada havasız farketmez.İkisininde kilosu 1 kilo. Yani matematisel yazarsak 1=1 dir
    Hocam yarın sınavınız falan mı var benim gibi beyniniz baya sulanmış benimde öyle ama siz benden daha kötüsünüz şuan
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.