Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iş bankasının ürün ve hizmet ücretlerinde şöyle bir ibare var arkadaşlar:

Kur Değişim Ücreti %1

VISA kuruluşu tarafından kur dönüşümü yapıldığı için yalnızca VISA kredi kartı, bankamatik kartı ve ön ödemeli kart hamillerine yansıtılan ücrettir.

Mastercard ile ilgili bir açıklama yok.

Mastercard kullanıp yurtdışı sitelerden alışveriş yapan arkadaşlardan bir ricam olacak. Dolar yada euro üzerinden yaptığınız alışverişlerde ekstreye nasıl yansıyor. merkez bankası kuru üzerinden hesaplanan tutardan ayrıca komisyon alındı mı?

bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Nisan Mayıs ayında Garanti Bankası için başvurmuştuk. Geçen hafta bankadan 274 TL'yi çektik
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

iş bankasının ürün ve hizmet ücretlerinde şöyle bir ibare var arkadaşlar:

Kur Değişim Ücreti %1

VISA kuruluşu tarafından kur dönüşümü yapıldığı için yalnızca VISA kredi kartı, bankamatik kartı ve ön ödemeli kart hamillerine yansıtılan ücrettir.

Mastercard kullanıp yurtdışı sitelerden alışveriş yapan arkadaşlardan bir ricam olacak. Dolar yada euro üzerinden yaptığınız alışverişlerde ekstreye nasıl yansıyor. merkez bankası kuru üzerinden hesaplanan tutardan ayrıca komisyon alındı mı?

İş Bankası müşterisiyim. Visa kartım var. Paypal ile çok alışveriş yaptım. Hiç komisyon kesmediler. Ama banka ile maaş anlaşmamız var. Onun da belki etkisi olmuş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

iş bankasının ürün ve hizmet ücretlerinde şöyle bir ibare var arkadaşlar:

Kur Değişim Ücreti %1

İş Bankası müşterisiyim. Visa kartım var. Paypal ile çok alışveriş yaptım. Hiç komisyon kesmediler. Ama banka ile maaş anlaşmamız var. Onun da belki etkisi olmuş olabilir.

hocam ilginize tesekkurler ama paypal mevzusu ayri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kartımdan hesap işletim ücreti kesmişlerdi.Diğer arkadaşlarımda hiçbir kesinti olmadı ? Bankada iş bankası...
  • arkadaşlar çıktıları aldım 2 şer suret şimdi yapmam gereken nedir ykb için?
    tuketici mahkemesine gidip matbu evrak mı dolduruyoruz sadece yanımızda göstürmemiz gereken başka bişeyler var mı ?
  • Garanti bonus telefonla iade ediyor mu? İllaki hakem heyetine mi gitmek gerek?
  • Arkadaşlar, benim kredi kartından da kesinti yapılmış üyelik ücreti adı altında. Şimdi kartı iptal ettirsem, kalan borcumun ödemesi nasıl oluyor, bilgisi olan var mı?

Ayrıca kartı iptal edince üyelik ücretini iade başvurusu reddedilmiş gibi bir şey var yukarıda bir arkadaş yazmış. Nedir bunun asıl astarı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Arkadaşlar, benim kredi kartından da kesinti yapılmış üyelik ücreti adı altında. Şimdi kartı iptal ettirsem, kalan borcumun ödemesi nasıl oluyor, bilgisi olan var mı?

Ayrıca kartı iptal edince üyelik ücretini iade başvurusu reddedilmiş gibi bir şey var yukarıda bir arkadaş yazmış. Nedir bunun asıl astarı?

Bazı bankalar hemen kartı iptal ettirdiğinizde gelen ilk ekstrede tüm taksitli işlemleri v.s alıyor.
    Bazıları ise aynen taksitli alışverişleri bankaya giderek ödemenize imkan veriyor.(Akbank'ı biliyorum.)
  • arkadaşlar card finanstan parasını geri alan oldu mu? kaç yıldan beri iyi para kestiler benden, geriye dönük alabilirsem 300-400 tl alırım herhalde bunlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Arkadaşlar, benim kredi kartından da kesinti yapılmış üyelik ücreti adı altında. Şimdi kartı iptal ettirsem, kalan borcumun ödemesi nasıl oluyor, bilgisi olan var mı?

Hangi banka?
  • emekli maaşını iş bankasından alanlar:
    Uygulama süresince kredi kartı ve ek kartlarınız için üyelik aidatı ödemeyeceksiniz.
    http://www.isbank.com.tr/content/TR/Bireysel_Bankacilik/Diger_Hizmetlerimiz/Emekli_Paketi-944-1.aspx

1 Aralık 2009–31 Aralık 2012 tarihleri arasında devam edecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Garanti bonus telefonla iade ediyor mu? İllaki hakem heyetine mi gitmek gerek?

Ben şimdi aradım kartı iptal ediyorum kart ücreti ödemem dedim tamam iptal edelim dedi iptal birimine aktardılar çıkan temsilci iptal etmeyelim 50 tl bonus verelim dedi kabul ettim .
  • tüketici hakem heyetine başvuru için ekstreleri ikişer kopya hazırladıkdan sonra ilk sayfadaki dilekçeyimi dolduruyoruz arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz ekstreleri toparlayabildim en kısa zamanda gidip başvurayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkedogan

quote:

Ben şimdi aradım kartı iptal ediyorum kart ücreti ödemem dedim tamam iptal edelim dedi iptal birimine aktardılar çıkan temsilci iptal etmeyelim 50 tl bonus verelim dedi kabul ettim .

Kartınız klasik bonus kart mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Berkedogan

quote:

Kartınız klasik bonus kart mı?

evet
  • Garanti bankasını aramıştım ama 20 TL teklif ettiler. Kabul etmedim. (İptal için değil itiraz için aramıştım.) 444 0 338'e yönlendirdiler, arasanız belki daha farklı bi teklif gelebilir dediler ama kart hamilinin adına aradığım için dalgınlıkla pot kırdım, kart hamili araması gerekiyor dedi neticede olmadı. Bugün tekrar şansımı denerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

bugün hakem heyetine gittim yapı kredinini aldığı kart ücreti ile ilgili.hakem heyetindeki adın kartı iptal ettirdinimiz diye sordu.bende evet diyince o zaman ödemiyorlar diyerek başvuru almadı.böyle bir saçmalık varmı?

birde normalde kartı beni müşteri hizmetlerinden arayarak göndermişlerdi.telefondaki kadında ilk yıl kart ücreti yok demişti.fakat ilk yılın sonunda direk kart ücretini yapıştırdılar.normalinde ilk yıl bedava ise 2 yılın sonu kart ücreti yansıtılması gerekmiyormu?

Merhaba, Önceleri kredi kartlarından ilk basıldığı ay ücret alınırdı.(tabi bazı bankalarca)
    Şimdi ilk yıl ücretsiz çoğu bankada. yani kartın basıldığı tarihten itibaren 1 yıl doldumu yansıtıyorlar. ama hala bazı bankalar 3 ay içinde yansıtıyor. mesela akbank 3. ay ekstreme yansıtmıştı.
    iade işleri bankadan bankaya değişiyor ama araıkları şey bankla yoğun çalışmanız. benim kaanatim ayhlık 500 tl haracama yapan birine her bankaca iade yapılır. en azından iki kartıma bu zamana kadar böyle bir sorun yaşamadım. bir kez kart aidatı ödedim oda yapıkredi idi. o da kapandı gitti kazandığım puan lara saydım:)

• Geçtiğim sene garanti bonus karttan son 4 yıla ait 155TL kredi kartı yıllık ücretini Tüketici Mahkemesi aracılığıyla aldım. Fakat 1 ay önce yeniden 50TL yıllık kart ücreti yansıtıldı. Henüz ödemedim ama ekstre kesildi. Daha önce mahkeme tarafından şahsıma ait kredi kartından yıllık ücret kesme konusunda haksız sayılmış garanti bankası akıllanmamış. Sizce ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Garanti bankasını aramıştım ama 20 TL teklif ettiler. Kabul etmedim. (İptal için değil itiraz için aramıştım.) 444 0 338'e yönlendirdiler, arasanız belki daha farklı bi teklif gelebilir dediler ama kart hamilinin adına aradığım için dalgınlıkla pot kırdım, kart hamili araması gerekiyor dedi neticede olmadı. Bugün tekrar şansımı denerim.

Bana da 20 TL teklif ettiler kabul etmedim. Borcum bitince iptal ettireceğimi söyledim, yemedi. :) Borcum bitsin iptal ettireceğim...

Kredi kartı aidatı almayan banka arayışındayım.
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.