Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (232. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: namebaris

Ziraat bakası hesap katımdan yine ücret kesmiş acaba işlemleri yapasam geri alirmiyim?

Ziraat'in hesap işletim ücreti için yaptığım başvuru THH tarafından reddedildi. Ancak Ziraat Maximum kart aidatı için yaptığım başvuru kabul edildi ve aidatı aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah cevabın icin teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

quote:

Daha önce Kredi kartı aidatı nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum ve lehime karar çıkmıştı. İş Bankası Hakem Heyeti kararının iptali için mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin duruşması bugün yapıldı ve bankanın açmak istediği dava kabul edilmedi. Yani hakem heyeti kararı onaylanmış oldu.

Gerekçeli karar bir kaç gün içinde çıkar muhtemelen.

Tebrikler. Kararın kopyasını paylaşırsanız iyi olur herkes için.

Buyrun arkadaşlar. Gerekçeli mahkeme kararı ve tüketici hakem heyeti kararı.

http://www13.zippyshare.com/v/21641936/file.html

Edit: Mümkün olduğunca çok yerde paylaşalım lütfen. Herkes faydalansın.

Helal olsun hocam.Tüm arkadaşlar bundan korkuyordu, mahkemenin lehinize sonuçlanması hem sizin açınızdan hemde örnek göstereceğimiz için bizim açımızdan iyi oldu.

Teşekkürler.

• KMH bm nedir? Eger kullandıgınız kart ile ilgili kullanım ucreti gibi bisiyse alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

KMH bm nedir? Eger kullandıgınız kart ile ilgili kullanım ucreti gibi bisiyse alırsınız.

KMH Kredili Mevduat Hesabı oluyordu ama BM'yi bilmiyorum. Sanırım b... masrafı gibi açılımı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

Merhaba arkadaşlar, Finansbank 2009-2008-2010-2011 toplam 90 lira kart aidatı kesti benden 1 hafta önce finansbankı aradım eski ekstrelerimi istedim ekstre başına 1 tl isterseniz gönderilim dediler kabul etmedim, Allahtan mail adresimde hepsi duruyomuş. Aradım bankayı kesilen paraların iadesini talep ettim bana malesef veremeyiz dediler mail attım olumsuz sonuçlandı.
    Günah benden gitti dedim ve ekstreleri alıp TOKAT il tüketici mahkemesine gittim şube müdürü ile görüştüm aldığım cevap aynen bu şekilde:
    Oğlum hiç boşuna uğraşma parayı alamassın imzaladığın sözleşmede kabul etmişsin çünkü bende kullanıyorum kart ve paşa paşa ödüyorum dedi İstersen işlemlerini başlatalım ama yazıktır boşuna kaybedip avukat masraflarını vs ödeme dedi bende korktum şidmi ne yapmam gerekiyor gidip başvuru yapsam olumlu sonuçlanırmı?

Gordugum kadarıyla bazı illerdeki hakem heyetleri hangi akla hizmet gelen magduru yanlıs yonlendiriyor. Bunu ya bilerek yada bilmeyerek yapıyor ki bilmedigini zannetmiyorum.
    Sizden alınan kart aidatlarını alabilirsiniz. O sizi yanlıs yonlendiren memura da 2 cift laf soyleyin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

quote:

Daha önce Kredi kartı aidatı nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum ve lehime karar çıkmıştı. İş Bankası Hakem Heyeti kararının iptali için mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin duruşması bugün yapıldı ve bankanın açmak istediği dava kabul edilmedi. Yani hakem heyeti kararı onaylanmış oldu.

Gerekçeli karar bir kaç gün içinde çıkar muhtemelen.

Tebrikler. Kararın kopyasını paylaşırsanız iyi olur herkes için.

Buyrun arkadaşlar. Gerekçeli mahkeme kararı ve tüketici hakem heyeti kararı.

http://www13.zippyshare.com/v/21641936/file.html

Edit: Mümkün olduğunca çok yerde paylaşalım lütfen. Herkes faydalansın.

Arkadaşım seni tebrik ediyorum. İş Bankası benim heyete yaptığım başvuruya tüketicinin kartı yoktur diye cevap yazmış. Ben başvuru yaparken kapalı kartlar için iade istediğimi yazmıştım.

Heyet başkanı da karar verildiği için artık olay bizden çıktı, mahkemeye gidebilirsiniz dedi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

Merhaba arkadaşlar, Finansbank 2009-2008-2010-2011 toplam 90 lira kart aidatı kesti benden 1 hafta önce finansbankı aradım eski ekstrelerimi istedim ekstre başına 1 tl isterseniz gönderilim dediler kabul etmedim, Allahtan mail adresimde hepsi duruyomuş. Aradım bankayı kesilen paraların iadesini talep ettim bana malesef veremeyiz dediler mail attım olumsuz sonuçlandı.
    Günah benden gitti dedim ve ekstreleri alıp TOKAT il tüketici mahkemesine gittim şube müdürü ile görüştüm aldığım cevap aynen bu şekilde:
    Oğlum hiç boşuna uğraşma parayı alamassın imzaladığın sözleşmede kabul etmişsin çünkü bende kullanıyorum kart ve paşa paşa ödüyorum dedi İstersen işlemlerini başlatalım ama yazıktır boşuna kaybedip avukat masraflarını vs ödeme dedi bende korktum şidmi ne yapmam gerekiyor gidip başvuru yapsam olumlu sonuçlanırmı?

Gordugum kadarıyla bazı illerdeki hakem heyetleri hangi akla hizmet gelen magduru yanlıs yonlendiriyor. Bunu ya bilerek yada bilmeyerek yapıyor ki bilmedigini zannetmiyorum.
    Sizden alınan kart aidatlarını alabilirsiniz. O sizi yanlıs yonlendiren memura da 2 cift laf soyleyin.

gerçekten bu işlere akıl sır ermiyor, hayır benden neden haksız yere para alınsınki bu suç devletin hala bankalar para kesebiliyosa devletin denetim yollarının iyi ve sağlıklı çalışmadığının işaretidir bizler hakkımızı arıyoruz milyonlarca insan korkuyor ve ağzını açamıyor, ama bu işin peşini bırakmıyacağım yukarıdaki arkadaşın yüklediği belgeleri okudum yarın gidip başvuru yapacağım, Ama asıl suç buradaki tüketici heyetinde kadın resmen bende ödüyorum aldıysan eşşek gibi ödicen diyor bu nasıl iş arkadaşlar başvuru yaparak paralarını alıyolar yazık günah, 2009,2010,2011 tarihlerine ait toplam 75 lira para kolay kazanılmıyor inşallaj kazanırımda alırım parayı

• Kart aidatı iadesi ile alakalı görüşmek için işbankasını aradım. Allah belalarını versin tüm banka üzerlerine yıkılsın. 5 kuruş parasız kalsınlar inş. Tüm çalışanlarıda banka sahipleride bu haksızlığın arkasında duran kim varsa beter olsun bu dünyada en rezil şekilde yaşasınlar.

Telefonda müşteri hizmetleri ile görüşmek için tam 35 DAKİKA bekledim... Daha sorunumu söylememle birliklte yardımcı olamayız diyip suratıma kapattılar. Hemen ardından avukatımı aradım. İsterse avukat parası trilyonlar tutsun bu şerefsizliği onlara ödettirmezsem bende insan değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tiwaly

Kart aidatı iadesi ile alakalı görüşmek için işbankasını aradım. Allah belalarını versin tüm banka üzerlerine yıkılsın. 5 kuruş parasız kalsınlar inş. Tüm çalışanlarıda banka sahipleride bu haksızlığın arkasında duran kim varsa beter olsun bu dünyada en rezil şekilde yaşasınlar.

Telefonda müşteri hizmetleri ile görüşmek için tam 35 DAKİKA bekledim... Daha sorunumu söylememle birliklte yardımcı olamayız diyip suratıma kapattılar. Hemen ardından avukatımı aradım. İsterse avukat parası trilyonlar tutsun bu şerefsizliği onlara ödettirmezsem bende insan değilim.

Helal olsun. Bu Celal yigidin karsısında kim durabilir. Bi ustteki topic icin solicem.
    Sorunun kaynagı meclis her zamanki gibi. Bankaya yazı gonderiyorsunuz paramı ver die. size kanun maddesini gosterip hayır veremeyiz diorlar. Hakem heyetini gorunce kuyrugunu ceken kopek gibi geri cekilip oduyorlar.
    Meclis bankacıların lobisindenmidir nedir olayı duzeltmeye yanasmıyor.
    Birde soylemeden edemicem. Donanımhaber forumlarına kac tane kart kullanıcısı gelip yazı yazıyor yada okuyor hatta kac tanesi forumun icinde bu bankalar yazısını takip ediyor. Demem o ki hak arama konusunda ekmek fırınlarıyla icli dıslı olmamız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 12 Ekim 2012; 14:58:44 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tiwaly

Kart aidatı iadesi ile alakalı görüşmek için işbankasını aradım. Allah belalarını versin tüm banka üzerlerine yıkılsın. 5 kuruş parasız kalsınlar inş. Tüm çalışanlarıda banka sahipleride bu haksızlığın arkasında duran kim varsa beter olsun bu dünyada en rezil şekilde yaşasınlar.

Helal olsun. Bu Celal yigidin karsısında kim durabilir. Bi ustteki topic icin solicem.
    Sorunun kaynagı meclis her zamanki gibi. Bankaya yazı gonderiyorsunuz paramı ver die. size kanun maddesini gosterip hayır veremeyiz diorlar. Hakem heyetini gorunce kuyrugunu ceken kopek gibi geri cekilip oduyorlar.
    Meclis bankacıların lobisindenmidir nedir olayı duzeltmeye yanasmıyor.
    Birde soylemeden edemicem. Donanımhaber forumlarına kac tane kart kullanıcısı gelip yazı yazıyor yada okuyor hatta kac tanesi forumun icinde bu bankalar yazısını takip ediyor. Demem o ki hak arama konusunda ekmek fırınlarıyla icli dıslı olmamız lazım.

Olay sadece para geri almak değil kayıt altına alınan konuşmada müşterinin yüzüne nasıl telefonu kapatırsın ya. Sözde 5 kişi olan bekleme sırası nasıl olurda 35 dakika boyunca bekletir. Bu resmen saygısızlıktır. Yazıklar olsun böyle bankaya. İlk işlemleri başlattım. Avukat bankayı arayıp telefon kaydını istememizi önerdi. Ayrıca kart aidatı iadesi ile ilgilide dilekçe yolladım.

• bende ziraat banka kartı var dün hesabıma para geçmişti ve bugün baktığımda ocak 2012 den beri 3 aylık dönemler olarak 3 kere 15 tl toplam 45 tl kesmişler şimdiye kadar kesilen tüm paraları bu itiraz yoluyla alabilir miyim yoksa dava masraflarını mı ödemek zorunda kalırım sizce başvurayım mı tüketici haklarına
  • yapı kredi bankası world kredi kartı için yıllık 55 tl üyelik ücreti kesti.şikayette bulundum ve bana gönderilen metin bu şekilde. hayatımda bu kadar alçak bu kadar kendi çıkarını düşünen bir banka daha görmedim.koç grubunun bu gözü aç bankasını kınıyorum.yapabileceğim birşey varmı ACABA?

Sayın xxxxxx xxxxxx,

Bakanlar Kurulu'nun 16/10/2006 tarih ve 2006/11188 sayılı Kararı gereğince; Bankaların kredi işlemlerinde sağlayacakları faiz dışındaki diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ile azami miktar ya da oranları ve bunların kısmen veya tamamen serbest bırakılması T.C. Merkez Bankası'nca yayımlanacak tebliğlerle düzenlenmekte olup bu Karara istinaden T.C.Merkez Bankası'nca çıkartılan ve 9/12/2006 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan 2006/1 sayılı Tebliğ'de de'Bankalarca reeskont kaynaklı krediler dışındaki kredilere uygulancak faiz oranları ile faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ve sınırları serbestçe belirlenir.' hükmü yer almaktadır. Üyelik sözleşmesi'ndeki bu hükümler söz konusu Tebliğ'e uygun olarak düzenlenmiştir.

23/02/2006 kabul tarihli ve 5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 24.Maddesinde '...Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle sözleşmede yer almayan faiz,komisyon, veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz...' denilmektedir.Üyelik ücreti, yukarıda da belirtildiği gibi Kredi Kartı Üyelik Sözleşmesi'nde yer aldığı için, bu kanuna aykırılık teşkil etmemektedir.Bu bilgiler çerçevesinde kredi kartı hesaplarına üyelik ücreti yansıtılmakta olup,tarafınıza ait kredi kartına da her yıl aynı dönemde üyelik ücreti yansıtılmaktadır.

Üyelik ücreti ile ilgili gelen talepler için uygulamamız ise,kredi kartı kullanım performansı ve daha bir çok kriter dikkate alınarak belirlenmektedir. Uygulamamıza dahil olmak için, 444 0 444 numaralı hattımızdan Müşteri Hizmetleri yetkilimiz aracılığı ile işlem yaptırabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Kredi Kartı Araştırma Ekibi

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanc6

bende ziraat banka kartı var dün hesabıma para geçmişti ve bugün baktığımda ocak 2012 den beri 3 aylık dönemler olarak 3 kere 15 tl toplam 45 tl kesmişler şimdiye kadar kesilen tüm paraları bu itiraz yoluyla alabilir miyim yoksa dava masraflarını mı ödemek zorunda kalırım sizce başvurayım mı tüketici haklarına

Benim de yapı kredi 50 tl mi kesti. Tüketici hakem heyeti ile görüştüm. Banka kartlarından kesilen hesap işletim ücreti ile ilgili başvuru almadıklarını belirttiler. Aslında başvuruyu alıyolarmış ama mahkeme bankamatik kartından kesilen hesap işletim ücreti için takipsizlik kararı veriyormuş. Hakkımızı Tüketici mahkemelerinde arayacakmışız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

quote:

Ziraat bakası hesap katımdan yine ücret kesmiş acaba işlemleri yapasam geri alirmiyim?

Ziraat'in hesap işletim ücreti için yaptığım başvuru THH tarafından reddedildi. Ancak Ziraat Maximum kart aidatı için yaptığım başvuru kabul edildi ve aidatı aldım.

Ziraat bankası benimde maximum kartımdan bu ay 15 tl aidat kesmiş.
    Geri almak için nasıl bir yol izlemeliyim siz nasıl geri aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

quote:

Ekstreleri dilekçeye ekleyip THH'ye verdim. İade kararı çıkmış, yalnız henüz bana tebliğ edilmedi. Ziraat de Maxipuan olarak yüklemiş alacağım parayı. Aslında harcamadan düşmesi gerekir ama Maxipuan olarak yüklenmesi benim için sorun oluşturmadığından itiraz etmedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

quote:

Ekstreleri dilekçeye ekleyip THH'ye verdim. İade kararı çıkmış, yalnız henüz bana tebliğ edilmedi. Ziraat de Maxipuan olarak yüklemiş alacağım parayı. Aslında harcamadan düşmesi gerekir ama Maxipuan olarak yüklenmesi benim için sorun oluşturmadığından itiraz etmedim.

hiç THH ile uğraşmadan bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartı iptal ettircem desem 15 tl yi puan olarak iade ederlermi acaba?

• Ziraat Bankası o konuda çok katı. Bu güne kadar o şekilde ne kart ücretini ne de hesap işletim ücretini aldım. Kamu bankası olduğu için biraz daha kuralcı davranıyorlar. Sonra çare THH'ye başvurdum. Kart aidatı iade edildi ama hesap işletim ücreti reddedildi.

• quote:

Ziraat Bankası o konuda çok katı. Bu güne kadar o şekilde ne kart ücretini ne de hesap işletim ücretini aldım. Kamu bankası olduğu için biraz daha kuralcı davranıyorlar. Sonra çare THH'ye başvurdum. Kart aidatı iade edildi ama hesap işletim ücreti reddedildi.

hesap işletim ücreti ödemiyorum zaten.
    2adet otomatik ödeme talimatı verince almıyorlar.
    ne yapsam bilmiyorum ya.
    THH falan uzun iş. 15 tl için değermi bilmiyorum.
  • arkadaşlar kardeşim bursluluk parasını alabilmek için halkbank vadesiz hesap actirmis. hesap işletim ücreti olarak ayda mi 3 ayda mi ne para kesmis bunu alabilmei icin nasil yol izlemeliyim. Sozlesmede ne yazıyor ne yazmiyor hic bilmiyorum

Birde benim 4 yil once cikardigim vakifbank hesabim var bundan da arada para kestiler vakifbanktan nasil alabilirim bunda da sözleşme da neler yaziyir neler yazmiyor bilmiyorum.

Yardimlariniz icin simdiden teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.