Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cgty89

akbank öyle cinslik yapıyor.bir tanıdığımın babasınada aynı durum oldu.maaşı 1000tl görünüyor sigortada akbankın verdiğin limit 600tl.resmen dalga geçer gibi.gidip iptal ettirdi iş bankasından başvurdu 4bin tl limit verdiler.

isbank limit belirlemeyi iyi yapiyor.
  • wordcard geriye dönük 9 yıllık yıllık kart aidat ücretimi aldım arkadaşlar.Sağolsun banka itiraz etmemiş yatırmış:-))
  • benden pul falan istemediler.3 tane 50 kuruşluk telli plastik dosya istediler o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

wordcard geriye dönük 9 yıllık yıllık kart aidat ücretimi aldım arkadaşlar.Sağolsun banka itiraz etmemiş yatırmış:-))

Bence bu bankanın itiraz edip etmemesi sözleşmenin içeriğine bağlı. Eğer banka mahkemede haklı çıkacağını düşünse, sonuçta zaten maaşını ödediği avukatları var ve itiraz etmekten çekinmez. Ama sonucunda birşey çıkmayacağını bildikleri zaman hiç o süreçlere girmiyorlar, diye düşünüyorum.

Mesela benim hesap işletim iadesi talebimin haklı bulunmasının gerekçesi, sözleşmenin 12 punto olmaması. Belki böyle olunca bankanın itiraz edip kazanma şansı hiç olmuyordur.

Ama siz 9 yılı iyi almışsınız. Üsküdar THH bana sadece geçen yıl için başvuru yapabilirsiniz demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

wordcard geriye dönük 9 yıllık yıllık kart aidat ücretimi aldım arkadaşlar.Sağolsun banka itiraz etmemiş yatırmış:-))

Bence bu bankanın itiraz edip etmemesi sözleşmenin içeriğine bağlı. Eğer banka mahkemede haklı çıkacağını düşünse, sonuçta zaten maaşını ödediği avukatları var ve itiraz etmekten çekinmez. Ama sonucunda birşey çıkmayacağını bildikleri zaman hiç o süreçlere girmiyorlar, diye düşünüyorum.

Mesela benim hesap işletim iadesi talebimin haklı bulunmasının gerekçesi, sözleşmenin 12 punto olmaması. Belki böyle olunca bankanın itiraz edip kazanma şansı hiç olmuyordur.

Ama siz 9 yılı iyi almışsınız. Üsküdar THH bana sadece geçen yıl için başvuru yapabilirsiniz demişti.

İtiriaz edince 750 tl ekstra masraf cıkıyor ve sanırım onunla ugrasmamak için ve bu gibi davaların tüketicnin lehine sonuclanmasıda onların itiraz etmesini engellıyor. Artık geçmişe dönük alınıyor... biizm burda tüketici hakem heyetininde bazen sıra bile oluyor:-))

Şimdi konut kredisi dosya masrafları ve yapılandırma masraflarını alıcam onun için belge topluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

Orijinalden alıntı: pokomon24

bugun finansbankatn kesilen hesap kesim ücreti için hakem heyetine gittim form doldurdum.giderken dilekçe,kimlik fotokopisi,bankaya itiraz dilekcesi cıkartıp yanıma aldım ama bankaya bişey yollamadım.görevli sadece ekstreyi verdigi formu aldı okadar.yani giderken sadece elinizde döküm olması yeterli başka bişeye gerek yok.

Bende yıllık hesap işletim ücreti dekontları toplayıp, aralık ayında hakem heyetine başvurmuştum. Sonuç red geldi, yani paralar gitti

hani kabul ediliyordu? red kararında ne diyorlar?

• Ekim yada kasım 2011 tarihinde yapıkredi müş.tem. aradım.ücret kesilmesin diye kapatalım dedim. Müş.tem.bana 15 yıllık kart sahibi olduğumu ve kapatmamam karşılığı ücret kesilmeyeceğini söyledi.ses kayıtları mevcuttur bankada.
    Şimdi şubat 2012 tarihinde ekstrede kart ücreti 55 lira yansımış.tekrar aradım. üç ayda 750 harcarsam ücreti iade edeceklerini söylediler.ben üç ayda 750 harcamak zorundamıyım.

kart ücretinin iadesi için şikayet formu doldurdum.birazdan internet forumlarınada durumu yazıp tüketicinin mağdur olmaması için insanımızı bilgilendireceğim. umarım banka 55 liranın hesabını yaparsa kendine negatif yorum bırakılmasına sebep olacak.

bankanın şöyle bir amacı var bence .kartını ücret kesilmesin diye kapattıran müşterisini yeni yıl içine kadar idare ediyor.sonra 2012 kart ücreti diye resmen soygunculuk yapıyor.yani "kapının girişinde değil, evin içinde para kesiyor" ..anlayana.

• Dedemin üzerine cardfinans kredi kartı var ve ben aidat gelecek diye kartı kapattırmayı düşünüyorum. Fakat kartda 10 ay sonra kapanacak taksitler var. Kartı kapattırırsam kalan taksitleri ödeme şekli nasıl oluyor veya kartı kapattırmadan önce borçları ödememiz mi gerek? Son olarak taksitleri faizsiz fix carda taşıyabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Dedemin üzerine cardfinans kredi kartı var ve ben aidat gelecek diye kartı kapattırmayı düşünüyorum. Fakat kartda 10 ay sonra kapanacak taksitler var. Kartı kapattırırsam kalan taksitleri ödeme şekli nasıl oluyor veya kartı kapattırmadan önce borçları ödememiz mi gerek? Son olarak taksitleri faizsiz fix carda taşıyabilir miyiz?

kartı kapattırdıgın an gelecek taksıtlerı fınansbank peşin alıyor.. bu forumda bununla ilgili yazan arkadaşlar olmuştu. yınede sorabilirsin banakaya..
  • quote:

Dedemin üzerine cardfinans kredi kartı var ve ben aidat gelecek diye kartı kapattırmayı düşünüyorum. Fakat kartda 10 ay sonra kapanacak taksitler var. Kartı kapattırırsam kalan taksitleri ödeme şekli nasıl oluyor veya kartı kapattırmadan önce borçları ödememiz mi gerek? Son olarak taksitleri faizsiz fix carda taşıyabilir miyiz?

finans kartı kapattırınca tüm borcu sonraki ekstrede alıyor.
  • Aradım istedim ekstrenin tamamını bakalım bundan sonrası ne olacak. Allah razı olsun kardeş bilgilendirme için.
  • Axess kredi kartı ekstresinde 22 şubattan itibaren sanal kartın 2,5 TL üyelik ücreti olacağı yazıyor. Fakat ben bu bilgiyi internet sitesinde bulamadım. Acaba değişti mi? Bugün 12ye kadar öğrenmem gerek. Eğer varsa iptal edeyim.
  • quote:

Axess kredi kartı ekstresinde 22 şubattan itibaren sanal kartın 2,5 TL üyelik ücreti olacağı yazıyor. Fakat ben bu bilgiyi internet sitesinde bulamadım. Acaba değişti mi? Bugün 12ye kadar öğrenmem gerek. Eğer varsa iptal edeyim.

Herseyi paraya döktüler. Yazık yaa yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

quote:

Axess kredi kartı ekstresinde 22 şubattan itibaren sanal kartın 2,5 TL üyelik ücreti olacağı yazıyor. Fakat ben bu bilgiyi internet sitesinde bulamadım. Acaba değişti mi? Bugün 12ye kadar öğrenmem gerek. Eğer varsa iptal edeyim.

Herseyi paraya döktüler. Yazık yaa yazık.

İnternet sitelerinde böyle bir bilgiye rastlamadım, eğer alırlarsa bu yüzden iade ederler mi? Çünkü hiç bilgi yok.
  • Konu 2009 da acılmıs. Diğer sayfalarıda incelemeye fırsatım olmadı. Acaba hala bu paraları bu yöntemle alabiliyor muyuz?
  • Arkadaşlar bankaya gitmeden hesap işletim ücreti ekstremi alabiliyormuyum? Veya mail yoluyla gelen ekstreyi tüketici hakem heyetine versem sorun olur mu?
    Birde ihtiyaç kredilerinde alınan dosya ücretleri geri alınabiliyormuş. Bununla ilgili bilgisi olan arkadaş var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenTugay

Konu 2009 da acılmıs. Diğer sayfalarıda incelemeye fırsatım olmadı. Acaba hala bu paraları bu yöntemle alabiliyor muyuz?

Hala alınabiliyor. En azından son 3 sayfaya bakarsan görürsün alan arkadaşları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

quote:

Orijinalden alıntı: BenTugay

Konu 2009 da acılmıs. Diğer sayfalarıda incelemeye fırsatım olmadı. Acaba hala bu paraları bu yöntemle alabiliyor muyuz?

Hala alınabiliyor. En azından son 3 sayfaya bakarsan görürsün alan arkadaşları.

Teşekkür ederim. Harekete geçme zamanı
  • Garanti bankasından daha önce tüketici mahkemesi yoluyla aidatları geri almıştım bu sene yine yansıdı müşteri hizmetlerini aradım iade edemeyiz dediler o zaman borcum vardı kapatamamıştım biraz önce bida aradım veremeyiz dediler bende kapatın dedim tamam dedi kartı kapatıp tüketici mahkemesine gideceğim yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciyomiyo -- 22 Şubat 2012; 16:35:14 >
  • Akbankın kestiği hesap işletim ücreti için babamın maaş hesabını Akbank'a taşımıştım. Onun için 2. hesap açmışlar ve ben neo kart ile atmden maaşı çekemiyorum çünkü hesabı göremiyorum. İnternettende ana hesap olarak tanımlamama izin vermiyor. Maaş hesabı için farklı bir kart mı gönderecekler? Ayrıca sanal kart artık ücretli (2,5 TL).
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.