Şimdi Ara

Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
24
Favori
151.767
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madcapfrog

quote:

Orijinalden alıntı: fatih.089

Garanti bankasında hesabı olan herkesi senelik 35 TL sigortalı filan yapıyor. Sormadan etmeden!
    Türkiye'de bankacılık işi resmen rezalet!

Bende buna takıldım şimdi nasıl anladınız ?
    Hangi tür hesap sahipleri için bu habersiz rezillik?

Arkadaşım aynen şöyle oluyor.

Örnek:
    Siteyi incelerseniz bunun gibi yüzlerce şikayet var Garanti bunun zorunlu sigortası Hakkında!

quote:

GARANTİ BANKASI Esgpol Ücretini İade Etmeli
    Garanti Bankası hesabımdan Esgpol açıklaması ile örneğini verdiğim gibi 25.11.2009 ESGPOL-TES9406186-0-200-FAT13.11.2009 bir şey ve ben sigorta yapmadığım halde hayat sigortası primi denen bir şey kesmiştir.

Öğrenci olduğum ve öğrenci hesabımı yeni açtığım için bu tür kesimlerin geri ödenmesini rica ediyorum.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/516538/g/GARANTI+BANKASI+Esgpol+Ucretini+Iade+Etmeli

Zaten son şikayetlere bir bakın herkese aynı numarayı yapıyorlar.
    Telefonda onay vermişsiniz diyorlar. Ayıp gerçektende.

Cool , en iyisiz havaları ama vatandaşın izni olmadan, onay almadan sigorta yapılıyor. Birde siz fark etmeyin diye 35 TL'Yi direk kesmiyor taksitli alıyor ........ .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih.089 -- 23 Aralık 2009; 20:37:29 >

• biraz önce aradım yapı kredi müşteri hizmetlerini yok 750 tl lik alışveriş yapacakmışız yok -puan dedi bişiler dedi 2 sinden birini seçecekmişiz öyle iade edeceklermiş...ben dedim 2 sinide yapamam dedim...o zman iade etmeyiz filan dedi...cepten aradım daha fazla geçmesin diye itiraz etmedim...yarın tüketici hakem heyetine gidip dilekçe verecem yani arayıpta iptal ettirmek hikaye
  • 1996 dan beri YKB world kullanıyorum
    yazın aidat ücreti geldi
    Telefonla itiraz ettim kabul etmediler şu kadar harcama yapın dedi
    İstemem kapatın dedim
    Kapandı
    3 ay sonra aradılar özür dilediler eski müşterisiniz dedi puan olarak geri verdiler
    2011 yılbaşına kadar almayacaklarına dair söz verdiler.

Aynı itirazı Garaniye de yaptım umursamadı
    Ben de kapattım Nisan 09 dan beri bonus kapalı

Bu arada vadesiz hesaplardan aidat ücreti almamaları için 2 tane otomatik ödeme faturası olması gerekiyormuş
    Eskiden tek fatura yeterliydi
    Şimdi 2 ye cıkarmışlar bilginiz olsun
  • arkadaşlar ben 3 yılı aşkın bir süredir garantinin müşterisiyim. kart ücretini hiçbir şekilde iptal etmiyorlar.
    ilk zamanlarda bir iki defa almayın diye tehdit ettik yemediler.kaptırım dedim olmadı.
    sonra evlendim arkadaşlar. eşimin kredi kartı vardı bonus. onu kapattırdım. aradan 3 ay geçtikten sonra aradılar.
    işte efendim kartınızı kaptmışsınız yeniden verelim 50 lira bonus yükleyelim. olmadı kart ücreti almayalım diye.
    arkadaşlar hepsi aynı..
    çok kar ediyorlar kart işinden ..
    benim kartım hala açık ve hala ücret almaya devam ediyorlar.
    olmadı ben de kapttıracam yaza...
    ve bundan sonra alağım kredi kartının bankasına şart koşacam( eğer kart ücreti almazsanız kartınızı alırım diye)
    daha da olmadı kredi kartı kulanmayacam
    (AL GÜLÜM VER GÜLÜM)

• Eve GEçince HSBC yi bi arim..
    HSBC arayan oldumu..
  • sagol dostum uyardıgın için,55 TL lik ödenmiş kart ücretini 4440444 arayıp 2 dk'da bu ayki ekstreme alacak olarak yansıtacaklarını söylediler.
  • bankasya kredi kartı aldım.
    hem kart ücreti yok, hem de kgs olarak otoyollarda kullanılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

Eve GEçince HSBC yi bi arim..
    HSBC arayan oldumu..

ben de merak ediyorum...
    acaba hsbc de telefon bankacılığından iptal edebiliyor mu yıllık ücreti?
  • bana da yazmıştı geöen ay 40 tl..ekstre ye baktığım gibi aradım kayıtsız şartsız iptal ettiler..

aylık en az 2 bin harcıyor kartla..ort aylık da 4500 civarı harcamam var..belki bu yüzden de iptal etmiş olabilirler...hali hazırda 800 tl world puan ım var..kasalarda fena artistlik oluyor puan kullanınca:)

bir yılda 2500 tl world puan kazanmışım insan utanıyor iptal et derken ama ykb den de zengin değilim
  • Axessden de bana kestiler aradım bağırdım çağırdım iptal etmek istiyorum dedim kadın yemedi tamam dedi ciddi ciddi borcumu sordum kapatın dedim tamam beyfendi dedi hiçte dediğiniz gibi olmuyor yani. akbank'ı arayıpta iptal ettirebilen varmı??
  • quote:

gitti güzelim 175TL

ah be hocam insan bi arar müşteri hizmetlerini iki bağırır çağırı baktın olmuyo ondan sonra öderdin.

hemen ne acele etmişsin öle

Hiç sorma 175 tl noterden ihbarname geldi de ödedim
    itirazlarımı yaptım sağolsun World kart ın karakterli avukatı çok ilgilendi, hemen bir noterden ihbarname çekti 35 tl si noter masrafı olarak aldılar
    Maalesef bizde hep olan bu işte, uğraşmak istemedim lanet olsun dedim.
    En ufak problemde haklı da olsanız haksız çıkarsınız.

World card mı Düşman başına
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

Axessden de bana kestiler aradım bağırdım çağırdım iptal etmek istiyorum dedim kadın yemedi tamam dedi ciddi ciddi borcumu sordum kapatın dedim tamam beyfendi dedi hiçte dediğiniz gibi olmuyor yani. akbank'ı arayıpta iptal ettirebilen varmı??

İki gün önce aradım bende.45 Tl gelmişti.
    Sordum ne bu diye her sene alınıyor dedi.Kontrol ediyorum şimdi dedi.
    Peki ben iptal ettim bir sonraki ay düşülecektir dedi.
    Yani ağzımı açıp iptal edin bile dedirtmediler sağolsunlar :)

Ama ben yaklaşık 14 senedir Akbank kullanıcısıyım.Kredi kartı limitlerim de bayağı bir yüksek.
  • Ben de iki yıl kadar önce hsbc kartımdaki üyelik ucretinin sildirmiştim. Aynı şeyi maksimum kartım icin talep ettigimde olumsuz yanıt almıstım, sonrasında kartımı kapattırmıstım. Simdi bu konuyu görünce az önce playcard ozelliği olan world card icin aradım. İlk basta bir sürü puan kazandıgımı ve imkanlarından yararlandıgım gerekcesiyle iptal edemeyeceklerini söylediler. Ben de henuz bu kartlarla ilgili yasanın yürürlüğe girmediğini o nedenle hala hesap işletim ücreti adı altında bir kesinti yapamayacaklarını ve bir arkadasımın üyelik ucretini iptal ettirdigini, bu cifte standardın hic hos olmadıgını söyledim, kendileri halledemeyecekse bu konuyu kiminle konusabilirim diye sakin bir dille sordum. Gorevli de bununn üzerine borcumu düzenli olarak yatırdıgımı vs. soyleyerek ücreti iptal edebileceğini söyledi :))) Yani ilk basta sizi vazgecirmeye calısıyolar sonra da iptal edebiliyolar o yuzden hemen vazgecmeyin arkadaslar. Bu konuyu acan arkadas sayesinde 40 tl kurtardık teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

World Kart ilk itilafımızda aynı teklifi bana da sunmuştu 3 ay için 2500 tl olarak sonra bir daha yansıttılar :) sebep olarakta bu harcamanın world üyesi yerlerde yapılması gerekirdi falan diye saçmaladılar sonuç iptal ettim tüm hesaplarımı vs kapattım ki 19 yıldır çalışıyordum ve bir daha da world ile işim olmaz.
    Garanti ye bu parayı iade etmiyeceksiniz kartı iptal edin dedim, ücreti ödemeden iptal ettiler o gün bugün ayda bir ararlar sağolsunlar neden iptal edildi tekrar gönderelim vs vs diye hep aynı cevabı alırlar " her sene kart iptal edip yeni kart alacak kadar zamanın yok benim"
    Şimdilik problemsiz kullandığım finansbank var ki 6 ay kapattırmama sözü fena bir anlaşma değil zaten kartı kullanacaksanız, hoş kullanmanız gibi bir yaptırımda yok yani sadece kartı iptal ettirmeyecek olmanız kafi.

Yapı Kredi bankası...

• quote:

Orijinalden alıntı: 0sedan

Az önce world kart ekstremi kontrol edeyim dedim birde ne göreyim 50 tl üyelik ücreti yazmışlar ... hemen bankamı aradım 444 0 444 lü no yu arayıp önce 1 i tuşlayın kart nonuzu girin sonra 7 ve ardından 2 yi tuşlayıp kart şifrenizi girin ordan iptal edilir dediler ... ve aynen öyle de oldu 50 tl yi hemen sildiler ... kartı olup ektreyi kontrol etme gereği duymayan arkadaşlara bir uyarı .... durduk yere 50 tl ödemeyin ...

Selamlar ...

Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun

Dostum çok sağolasın , ellerin dert görmesin, aslında biliyordum böle bişey olduğunu fakat hiç teşebbüs etmemiştim, ki zaten bu ayki ekstreyide ödemiştim, Demin aradım önce 1 sonra 7 ardından 2 yi tuşladım,
    telefona çıkan müşteri hizmetleri yetkilisi dediki zaten bu para her yapı kredi müşterisine yansılıtılıyor bende dedimki zaten sorun orda herkese yansıtılsa ben şu an telefonda olmazdım dedim. Kontrol edelim dedi, ardından, o zaman üyelik işleminin iptali ve kart ücretinin iadesini onaylıyormusunuz dedi, onaylıyorum dedim. Bir sonraki ekstrenizde + olarak görürsünüz dedi iyi günler dedim kapattım :)
    Sabah sabah sayende güne iyi başladık :=)

• Ben de mail atıp bir güzel söyleniyorum, hemen iade ediyorlar.

Bonus iade etmemişti, "iptal ederim" restimi blöf sanıp, "şu yollara başvurup iptal edebilirsiniz" diye cevap yazmışlardı.
    Bankaya iptal için gittiğimde, "hemen iade edelim" dediler.

"Geçti canım alın kartınızı" dedim. Şu an 1 kredi kartım var WorldCard. Bir de eşimden ek kartım var. O da Maxsimum.
    İkisine de üyelik ödemiyoruz.
  • bonusa yansıtmışlardı 2 ay önce daha dün arayabildim.kartımı iptal etmek istiyorum dedim.nedeni olarak kart ücretini söyledim.işleme başladılar.ertesi gün müşteri temsilcisi isterseniz puan olarak geri yükleyelim , iptal etmeyin dedi .tamam dedim.hem de hiç kullanmadığım kart.
  • Hocam örnek kararı bir yere upload ederek göndermen mümkün mü (pm ile de olabilir)

quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih
    ben yapıkrediyi tuketici mahkemesıne şıkayet ettım çunki paramı iade etmediler...bunun uzerıne ykb bankası benı mahkemeye verdı!!!
    bende gittim kendımı savundum ornek kararları çıkardım ve paramı geri aldım:)
    avukat ve dıger masraflar yapıkrediye kar kaldı:) afiyet olsun yapıkredi..
    ornek mahkeme kararı var ykb için arkadaşlar....
    soyle daha fazla zarar ettırmek istiyosanız bankalara lutfen tanıdgınız avukat varsa onun aracılığıyla bu işi yapın ki oda bir kaç kuruş kazansın....
    ben yaptıktan sonra aklıma geldi uzuldum:(
    çunki avukat masraflarınıda ykb ödüyor kazandığınız takdirdeki zaten örnek kararlar var......
  • Ben yapıkrediyi aradım, 40Tl kesmişler kart ücreti,
    İadesini istiyorum dedim, yapamayız dedi,
    O zaman kapatın dedim, bayan tamam kapatıyorum dedi sonra da kartınızı kırıp atabilirsiniz dedi...
    Yani her zaman işe yaramıyo blöfler.
    40 TL'yi de ödemek zorunda kaldım.
  • çakal bunlar valla. Yapanlar parasını geri alıcak haberi olmayanlar kuzu gibi sessiz sedasız paraları alınacak
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.